Setari Cookie-uri

dupa 10 ani de casatorie tine la mine ca la un prieten dar atat

Salut...va rog putin ajutor pentru un barbat nepriceput in psihologie!!! Ma numesc Sorin si sunt casatorit de 10 ani cu o femeie minunata dar ceva s-a stricat si totul s-a oprit!Am trecut prin multe greutati in viata noastra de cuplu dar acesta din urma nu cred ca mai are remediu.Dupa ultimele discutii avute sotia, zice ca totul a inceput acum 2 ani , cand am inceput sa fiu din ce in ce distant cu ea,mai precis de atunci cand ne-am mutat in Spania.Totul mergand din prost in mai prost in relatia noastra s-a hotarat acum 6 luni sa_mi dea o lectie si fiind o fire foarte hotarata a pus-o in aplicare imediat...mai precis , usor usor nu am mai avut acces la ea din punct de vedere sexual.Mai intai o data pe saptamana, apoi de doua ori pe luna si tot asa dar fff important inca simtea placerea de a fi cu mine si se abtinea din rasputeri sa nu o facem mai des.Apoi totul a devenit o obisnuinta pentru ea, nemaiavand chef de mine deloc.Acum 2 saptamani am avut o discutie pe tema asta eu fiind foarte convins ca are pe cineva iar atunci totul a iesit la iveala si traiesc (traim) intr_un cosmar.Nu mai stie ce simte..ba imi spune ca s-a racit si ca ma iubeste ca un prieten, ba ca ma iubeste dar nu are chef si daca vrea s-o facem se simte ca si cum as viola_o etc.Nu stiu ce sa mai fac am vrut sa plec ceva timp s-o las sa se gandeasca dar nu o pot lasa asa...In ultimele 2 saptamani am plans in fiecare zi jurandu-i iubire si iertare dar nimic fara efect...Zice ca nu vrea sa ne despartim, dar vrea timp sa se gandeasca sau sa continuam asa ca doua plante dar totusi o familie, cateodata cred ca mai stam asa de compasiune pentru lacrimile mele sau recunostinta pentru ca stie cat am muncit pentru noi si viitorul nostru..Nu stiu ce sa mai cred.Am incercat sa o ajut cumva sa-si gasesca raspunsuri despre relatia noastra pentru ca sincer va spun prefer sa-mi spuna ca s-a terminat si cu asta basta , decat sa dorm in acelasi pat cu ea fara macar sa o ating...Chiar astazi am vrut sa ma mut la un coleg am sunat-o si mi-a zis sa mai stau cateva zile sa mai vedem, asa nu mai rezist o iubesc de-mi sare inima din piept cand o vad dar ma gandesc la amandoi ca inca suntem tineri si inca mai este timp de trait pentru ca asta nu se poate numi viata.Recunosc ca in ultimul an am fost foarte distant dar sincer va spun abia acum imi dau seama, flori numai de ziua ei, iesi de 2-3 ori si atunci rugat si poate de aceea suntem asa, dar am o scuza sau atat am gasit in egoismul meu...munca si bani pentru casa noastra.Acum ma gandesc ca am pierdut tot pe lumea asta pentru bani si o situatie materiala mai buna...nu se merita si acum o stiu dar cred ca e prea tarziu pentru noi.
Va rog un sfat ce sa fac sa o aduc imapoi , fara ea viata nu mai are gust...
kudika_34144
Postat pe 23 Aprilie 2013 19:46
De la: kudika_34144, la data 2013-04-23 19:46:37 Salut...va rog putin ajutor pentru un barbat nepriceput in psihologie!!! Ma numesc Sorin si sunt casatorit de 10 ani cu o femeie minunata dar ceva s-a stricat si totul s-a oprit!Am trecut prin multe greutati in viata noastra de cuplu dar acesta din urma nu cred ca mai are remediu.Dupa ultimele discutii avute sotia, zice ca totul a inceput acum 2 ani , cand am inceput sa fiu din ce in ce distant cu ea,mai precis de atunci cand ne-am mutat in Spania.Totul mergand din prost in mai prost in relatia noastra s-a hotarat acum 6 luni sa_mi dea o lectie si fiind o fire foarte hotarata a pus-o in aplicare imediat...mai precis , usor usor nu am mai avut acces la ea din punct de vedere sexual.Mai intai o data pe saptamana, apoi de doua ori pe luna si tot asa dar fff important inca simtea placerea de a fi cu mine si se abtinea din rasputeri sa nu o facem mai des.Apoi totul a devenit o obisnuinta pentru ea, nemaiavand chef de mine deloc.Acum 2 saptamani am avut o discutie pe tema asta eu fiind foarte convins ca are pe cineva iar atunci totul a iesit la iveala si traiesc (traim) intr_un cosmar.Nu mai stie ce simte..ba imi spune ca s-a racit si ca ma iubeste ca un prieten, ba ca ma iubeste dar nu are chef si daca vrea s-o facem se simte ca si cum as viola_o etc.Nu stiu ce sa mai fac am vrut sa plec ceva timp s-o las sa se gandeasca dar nu o pot lasa asa...In ultimele 2 saptamani am plans in fiecare zi jurandu-i iubire si iertare dar nimic fara efect...Zice ca nu vrea sa ne despartim, dar vrea timp sa se gandeasca sau sa continuam asa ca doua plante dar totusi o familie, cateodata cred ca mai stam asa de compasiune pentru lacrimile mele sau recunostinta pentru ca stie cat am muncit pentru noi si viitorul nostru..Nu stiu ce sa mai cred.Am incercat sa o ajut cumva sa-si gasesca raspunsuri despre relatia noastra pentru ca sincer va spun prefer sa-mi spuna ca s-a terminat si cu asta basta , decat sa dorm in acelasi pat cu ea fara macar sa o ating...Chiar astazi am vrut sa ma mut la un coleg am sunat-o si mi-a zis sa mai stau cateva zile sa mai vedem, asa nu mai rezist o iubesc de-mi sare inima din piept cand o vad dar ma gandesc la amandoi ca inca suntem tineri si inca mai este timp de trait pentru ca asta nu se poate numi viata.Recunosc ca in ultimul an am fost foarte distant dar sincer va spun abia acum imi dau seama, flori numai de ziua ei, iesi de 2-3 ori si atunci rugat si poate de aceea suntem asa, dar am o scuza sau atat am gasit in egoismul meu...munca si bani pentru casa noastra.Acum ma gandesc ca am pierdut tot pe lumea asta pentru bani si o situatie materiala mai buna...nu se merita si acum o stiu dar cred ca e prea tarziu pentru noi.
Va rog un sfat ce sa fac sa o aduc imapoi , fara ea viata nu mai are gust...

Io ... pãrerea mea ... mi-aș lua una de 18 ani .. și i-aș pune in vedere sã se mute repede , cã aș cam avea nevoie de patul conjugal pentru juna de 18 . Și aș mai suna-o așa , din când in când , atunci când nu gãsesc telecomanda .
Și acum serios : vorbește cu ea , explicã-i povestea cu 18 ani si vezi ce decideți . Singurul rãspuns este la jumãtatea distanței dintre voi doi . Nu aici , nu în altã parte .
life_coaching
Postat pe 23 Aprilie 2013 20:00

Ati lasat prea mult spatiu intre voi doi,nu garantez ca il mai puteti umple cu ceva,dar incercati!!!!Sotia ta trebuie sa fie recucerita,nimic mai mult!!Daca te pricepi,fa-o,nu mai sta pe ganduri,doar este sotia ta!!!!!!
kudika_15804
Postat pe 23 Aprilie 2013 21:48
De la: kudika_34144, la data 2013-04-23 19:46:37 Salut...va rog putin ajutor pentru un barbat nepriceput in psihologie!!! Ma numesc Sorin si sunt casatorit de 10 ani cu o femeie minunata dar ceva s-a stricat si totul s-a oprit!Am trecut prin multe greutati in viata noastra de cuplu dar acesta din urma nu cred ca mai are remediu.Dupa ultimele discutii avute sotia, zice ca totul a inceput acum 2 ani , cand am inceput sa fiu din ce in ce distant cu ea,mai precis de atunci cand ne-am mutat in Spania.Totul mergand din prost in mai prost in relatia noastra s-a hotarat acum 6 luni sa_mi dea o lectie si fiind o fire foarte hotarata a pus-o in aplicare imediat...mai precis , usor usor nu am mai avut acces la ea din punct de vedere sexual.Mai intai o data pe saptamana, apoi de doua ori pe luna si tot asa dar fff important inca simtea placerea de a fi cu mine si se abtinea din rasputeri sa nu o facem mai des.Apoi totul a devenit o obisnuinta pentru ea, nemaiavand chef de mine deloc.Acum 2 saptamani am avut o discutie pe tema asta eu fiind foarte convins ca are pe cineva iar atunci totul a iesit la iveala si traiesc (traim) intr_un cosmar.Nu mai stie ce simte..ba imi spune ca s-a racit si ca ma iubeste ca un prieten, ba ca ma iubeste dar nu are chef si daca vrea s-o facem se simte ca si cum as viola_o etc.Nu stiu ce sa mai fac am vrut sa plec ceva timp s-o las sa se gandeasca dar nu o pot lasa asa...In ultimele 2 saptamani am plans in fiecare zi jurandu-i iubire si iertare dar nimic fara efect...Zice ca nu vrea sa ne despartim, dar vrea timp sa se gandeasca sau sa continuam asa ca doua plante dar totusi o familie, cateodata cred ca mai stam asa de compasiune pentru lacrimile mele sau recunostinta pentru ca stie cat am muncit pentru noi si viitorul nostru..Nu stiu ce sa mai cred.Am incercat sa o ajut cumva sa-si gasesca raspunsuri despre relatia noastra pentru ca sincer va spun prefer sa-mi spuna ca s-a terminat si cu asta basta , decat sa dorm in acelasi pat cu ea fara macar sa o ating...Chiar astazi am vrut sa ma mut la un coleg am sunat-o si mi-a zis sa mai stau cateva zile sa mai vedem, asa nu mai rezist o iubesc de-mi sare inima din piept cand o vad dar ma gandesc la amandoi ca inca suntem tineri si inca mai este timp de trait pentru ca asta nu se poate numi viata.Recunosc ca in ultimul an am fost foarte distant dar sincer va spun abia acum imi dau seama, flori numai de ziua ei, iesi de 2-3 ori si atunci rugat si poate de aceea suntem asa, dar am o scuza sau atat am gasit in egoismul meu...munca si bani pentru casa noastra.Acum ma gandesc ca am pierdut tot pe lumea asta pentru bani si o situatie materiala mai buna...nu se merita si acum o stiu dar cred ca e prea tarziu pentru noi.
Va rog un sfat ce sa fac sa o aduc imapoi , fara ea viata nu mai are gust...


S-o intrebi pur si simplu pe sotia ta, daca in adancul inimii ei, ea isi mai doreste sa continue aceasta relatie cu tine, iar daca raspunsul ei este da, ce puteti face amandoi ca sa va salvati relatia.
kudika_32792
Postat pe 24 Aprilie 2013 07:45
daca zici ca este atat de hotarata, eu tind sa cred ca-ti da o lectie care sa te usture, pt ca altfel pleca de mult!
MissDarine
Postat pe 24 Aprilie 2013 08:39
Probabil ca iti meriti, daca ai suparat-o asa de tare de nici sex nu mai faceti. Un sfat: unei femei nu-i place sa-si vada sotul plangand... Hai, bine, o data, sa zicem ca e o dovada de sensibilitate, dar sa devina un obicei, NU. Nu inteleg plecatul de acasa, ramai in locuinta ta, indiferent de situatie si poarta-te natural. Daca e sa fiti impreuna, asa va fi, daca nu, asta e... Nimic nu e pentru totdeauna in viata asta.
cuba_libre
Postat pe 24 Aprilie 2013 08:52
Daca se culca in continuare cu tine, probabil ca nici n-ai fi sesizat ca relatia voastra scartaie A trebuit femeia sa te lase pe uscat, ca sa intelegi si tu mesajul. Eu cred ca n-ar trebui sa renunti la casnicie. Eventual cereti sfatul unui psiholog... E pacat sa divortati dupa 10 ani de relatie. Probabil ca aveti peste 30 de ani si va va fi mai greu sa va gasiti un partener. La varsta asta, deja majoritatea au copii etc.
Micaell
Postat pe 24 Aprilie 2013 09:05
De la: MissDarine, la data 2013-04-24 08:39:54daca zici ca este atat de hotarata, eu tind sa cred ca-ti da o lectie care sa te usture, pt ca altfel pleca de mult!


io zic ca-l doare nu-l ustura!!
kiss_my_ass
Postat pe 24 Aprilie 2013 09:25
Eu cred ca ar fi bine sa mergeti sa faceti terapie de cuplu.Asta cu conditia sa vreti amandoi sa va salvati casnicia.Sau sa va propuneti sa o luati de la capat,ca si cand ati fi la inceputul relatiei.Si nu te mai invinovati doar tu.Intr-o chestie de genul asta,vina va apartine la amandoi.Tu esti de vina ca ai devenit distant si nu ai mai comunicat cu ea, ea e de vina ca nu a spus mai repede ce nu e bine si a lasat sa treaca timp si sa se agraveze problema.Lipsa de comunicare, bat-o vina!!! Eu va urez succes si sper ca data viitoare sa ne scrii ca sunteti bine si ca viata voastra de cuplu a intrat pe fagasul firesc.
the_girl_with_smiley_face
Postat pe 24 Aprilie 2013 09:46


Ar fi buna si o analiza,facuta in paralel,a conduitei sotiei domnului in cauza,ma indoiesc ca retinerile ei ,vis-a-vis de sot,pot fi controlate perfect!!!!Nu vorbim de zile,ci de doi ani,daca am retinut corect!!!De regula,femeile stiu sa rasplateasca comportamentul partenerului,negativ sau pozitiv,dar,in acest caz, inclin sa cred ca este cu mult mai mult!!!!!
kudika_15804
Postat pe 24 Aprilie 2013 09:50
De la: kudika_15804, la data 2013-04-24 09:50:19

Ar fi buna si o analiza,facuta in paralel,a conduitei sotiei domnului in cauza,ma indoiesc ca retinerile ei ,vis-a-vis de sot,pot fi controlate perfect!!!!Nu vorbim de zile,ci de doi ani,daca am retinut corect!!!......

Am eu o amicã . Amicã cu A mare. Și imi povestește ea de abstinențã . Abstinența impusã de ea , partenerului , in trecut . Azi regretã acea decizie luatã la nervi , pentru ca în mod inconștient , l-a îndepãrtat . Doar nu era sã se reîmprieteneascã cu Manuela , amica din liceu . Normal cã s-a dus la alta .
Probabil la fel si in situația domnului de mai sus . Vine o zi , când indiferent cât de îndrãgostiți , sau nu , suntem , deschidem ochii . Și în acea zi , de obicei , constatãm ca existã suficiente diponibilitãți in jur . Sau relații de conjuncturã . Egal cã suntem bãrbați sau femei ....
life_coaching
Postat pe 24 Aprilie 2013 10:20
De la: indelebil, la data 2013-04-24 10:20:47
De la: kudika_15804, la data 2013-04-24 09:50:19

Ar fi buna si o analiza,facuta in paralel,a conduitei sotiei domnului in cauza,ma indoiesc ca retinerile ei ,vis-a-vis de sot,pot fi controlate perfect!!!!Nu vorbim de zile,ci de doi ani,daca am retinut corect!!!......

Am eu o amicã . Amicã cu A mare. Și imi povestește ea de abstinențã . Abstinența impusã de ea , partenerului , in trecut . Azi regretã acea decizie luatã la nervi , pentru ca în mod inconștient , l-a îndepãrtat . Doar nu era sã se reîmprieteneascã cu Manuela , amica din liceu . Normal cã s-a dus la alta .
Probabil la fel si in situația domnului de mai sus . Vine o zi , când indiferent cât de îndrãgostiți , sau nu , suntem , deschidem ochii . Și în acea zi , de obicei , constatãm ca existã suficiente diponibilitãți in jur . Sau relații de conjuncturã . Egal cã suntem bãrbați sau femei ....



Corect!!Si ,tocmai din acest motiv ,militez pentru comunicarea in viata de cuplu,indiferent de cate greutati ar aparea pe parcursul ei!!!Nu vad utilitatea mentinerii unei relatii,in conditiile unei desfasurari defectuoase si lipsita de picanteriile unei relatii firesti!!!Referitor la cazul in speta,pentru ce anume nu se limpezeste situatia actuala,care sunt acele motive ,care insotesc lipsa totala de viata intima,asa spune domnul autor de topic,sincer,nu vad rostul unei asemenea proceduri de convietuire!!!!Cum poti rezista ,alaturi de partenerul iubit,fara a impartasi iubirea,chiar nu pot intelege,decat,poate,in varianta prezentei maleficului si indiferentei dusa la paroxism si cu intentii rele!!!
kudika_15804
Postat pe 24 Aprilie 2013 10:40
De la: indelebil, la data 2013-04-23 20:00:19
De la: kudika_34144, la data 2013-04-23 19:46:37 Salut...va rog putin ajutor pentru un barbat nepriceput in psihologie!!! Ma numesc Sorin si sunt casatorit de 10 ani cu o femeie minunata dar ceva s-a stricat si totul s-a oprit!Am trecut prin multe greutati in viata noastra de cuplu dar acesta din urma nu cred ca mai are remediu.Dupa ultimele discutii avute sotia, zice ca totul a inceput acum 2 ani , cand am inceput sa fiu din ce in ce distant cu ea,mai precis de atunci cand ne-am mutat in Spania.Totul mergand din prost in mai prost in relatia noastra s-a hotarat acum 6 luni sa_mi dea o lectie si fiind o fire foarte hotarata a pus-o in aplicare imediat...mai precis , usor usor nu am mai avut acces la ea din punct de vedere sexual.Mai intai o data pe saptamana, apoi de doua ori pe luna si tot asa dar fff important inca simtea placerea de a fi cu mine si se abtinea din rasputeri sa nu o facem mai des.Apoi totul a devenit o obisnuinta pentru ea, nemaiavand chef de mine deloc.Acum 2 saptamani am avut o discutie pe tema asta eu fiind foarte convins ca are pe cineva iar atunci totul a iesit la iveala si traiesc (traim) intr_un cosmar.Nu mai stie ce simte..ba imi spune ca s-a racit si ca ma iubeste ca un prieten, ba ca ma iubeste dar nu are chef si daca vrea s-o facem se simte ca si cum as viola_o etc.Nu stiu ce sa mai fac am vrut sa plec ceva timp s-o las sa se gandeasca dar nu o pot lasa asa...In ultimele 2 saptamani am plans in fiecare zi jurandu-i iubire si iertare dar nimic fara efect...Zice ca nu vrea sa ne despartim, dar vrea timp sa se gandeasca sau sa continuam asa ca doua plante dar totusi o familie, cateodata cred ca mai stam asa de compasiune pentru lacrimile mele sau recunostinta pentru ca stie cat am muncit pentru noi si viitorul nostru..Nu stiu ce sa mai cred.Am incercat sa o ajut cumva sa-si gasesca raspunsuri despre relatia noastra pentru ca sincer va spun prefer sa-mi spuna ca s-a terminat si cu asta basta , decat sa dorm in acelasi pat cu ea fara macar sa o ating...Chiar astazi am vrut sa ma mut la un coleg am sunat-o si mi-a zis sa mai stau cateva zile sa mai vedem, asa nu mai rezist o iubesc de-mi sare inima din piept cand o vad dar ma gandesc la amandoi ca inca suntem tineri si inca mai este timp de trait pentru ca asta nu se poate numi viata.Recunosc ca in ultimul an am fost foarte distant dar sincer va spun abia acum imi dau seama, flori numai de ziua ei, iesi de 2-3 ori si atunci rugat si poate de aceea suntem asa, dar am o scuza sau atat am gasit in egoismul meu...munca si bani pentru casa noastra.Acum ma gandesc ca am pierdut tot pe lumea asta pentru bani si o situatie materiala mai buna...nu se merita si acum o stiu dar cred ca e prea tarziu pentru noi.
Va rog un sfat ce sa fac sa o aduc imapoi , fara ea viata nu mai are gust...

Io ... pãrerea mea ... mi-aș lua una de 18 ani .. și i-aș pune in vedere sã se mute repede , cã aș cam avea nevoie de patul conjugal pentru juna de 18 . Și aș mai suna-o așa , din când in când , atunci când nu gãsesc telecomanda .
Și acum serios : vorbește cu ea , explicã-i povestea cu 18 ani si vezi ce decideți . Singurul rãspuns este la jumãtatea distanței dintre voi doi . Nu aici , nu în altã parte .


Dar nu te intrebi daca vreo femeie, indiferent de varsta ei, s-ar uita la unul ca tine, labuta?
kudika_32792
Postat pe 24 Aprilie 2013 14:51

Și acum serios : vorbește cu ea , explicã-i povestea cu 18 ani si vezi ce decideți . Singurul rãspuns este la jumãtatea distanței dintre voi doi . Nu aici , nu în altã parte . [/quote]

Dar nu te intrebi daca vreo femeie, indiferent de varsta ei, s-ar uita la unul ca tine, labuta? [/quote]

Daca are bani in buzunar, isi gaseste si una de 16
Micaell
Postat pe 24 Aprilie 2013 15:33
De la: Micaell, la data 2013-04-24 15:33:02
Și acum serios : vorbește cu ea , explicã-i povestea cu 18 ani si vezi ce decideți . Singurul rãspuns este la jumãtatea distanței dintre voi doi . Nu aici , nu în altã parte .


Dar nu te intrebi daca vreo femeie, indiferent de varsta ei, s-ar uita la unul ca tine, labuta? [/quote]

Daca are bani in buzunar, isi gaseste si una de 16 [/quote]

N-are bani in buzunar, i-a pierdut pe toti la videochat.
kudika_32792
Postat pe 24 Aprilie 2013 15:35
De la: kudika_34144, la data 2013-04-23 19:46:37 Salut...va rog putin ajutor pentru un barbat nepriceput in psihologie!!! Ma numesc Sorin si sunt casatorit de 10 ani cu o femeie minunata dar ceva s-a stricat si totul s-a oprit!Am trecut prin multe greutati in viata noastra de cuplu dar acesta din urma nu cred ca mai are remediu.Dupa ultimele discutii avute sotia, zice ca totul a inceput acum 2 ani , cand am inceput sa fiu din ce in ce distant cu ea,mai precis de atunci cand ne-am mutat in Spania.Totul mergand din prost in mai prost in relatia noastra s-a hotarat acum 6 luni sa_mi dea o lectie si fiind o fire foarte hotarata a pus-o in aplicare imediat...mai precis , usor usor nu am mai avut acces la ea din punct de vedere sexual.Mai intai o data pe saptamana, apoi de doua ori pe luna si tot asa dar fff important inca simtea placerea de a fi cu mine si se abtinea din rasputeri sa nu o facem mai des.Apoi totul a devenit o obisnuinta pentru ea, nemaiavand chef de mine deloc.Acum 2 saptamani am avut o discutie pe tema asta eu fiind foarte convins ca are pe cineva iar atunci totul a iesit la iveala si traiesc (traim) intr_un cosmar.Nu mai stie ce simte..ba imi spune ca s-a racit si ca ma iubeste ca un prieten, ba ca ma iubeste dar nu are chef si daca vrea s-o facem se simte ca si cum as viola_o etc.Nu stiu ce sa mai fac am vrut sa plec ceva timp s-o las sa se gandeasca dar nu o pot lasa asa...In ultimele 2 saptamani am plans in fiecare zi jurandu-i iubire si iertare dar nimic fara efect...Zice ca nu vrea sa ne despartim, dar vrea timp sa se gandeasca sau sa continuam asa ca doua plante dar totusi o familie, cateodata cred ca mai stam asa de compasiune pentru lacrimile mele sau recunostinta pentru ca stie cat am muncit pentru noi si viitorul nostru..Nu stiu ce sa mai cred.Am incercat sa o ajut cumva sa-si gasesca raspunsuri despre relatia noastra pentru ca sincer va spun prefer sa-mi spuna ca s-a terminat si cu asta basta , decat sa dorm in acelasi pat cu ea fara macar sa o ating...Chiar astazi am vrut sa ma mut la un coleg am sunat-o si mi-a zis sa mai stau cateva zile sa mai vedem, asa nu mai rezist o iubesc de-mi sare inima din piept cand o vad dar ma gandesc la amandoi ca inca suntem tineri si inca mai este timp de trait pentru ca asta nu se poate numi viata.Recunosc ca in ultimul an am fost foarte distant dar sincer va spun abia acum imi dau seama, flori numai de ziua ei, iesi de 2-3 ori si atunci rugat si poate de aceea suntem asa, dar am o scuza sau atat am gasit in egoismul meu...munca si bani pentru casa noastra.Acum ma gandesc ca am pierdut tot pe lumea asta pentru bani si o situatie materiala mai buna...nu se merita si acum o stiu dar cred ca e prea tarziu pentru noi.
Va rog un sfat ce sa fac sa o aduc imapoi , fara ea viata nu mai are gust...
OFFFFFFFFF SPANIA,iti spun eu cum sta cu spania,sunt de 7 ani in madrid,toti cei care vin in spania ajung la un moment dat sa se desparta,pt ca aici legea e de partea femeilor,daca atingi o femeie te baga la inchisoare sau iti pune bratara pt distanta si ordin de alejamiento,e bn intr-un fel cu legea asta,dar e prea de tot, avem prieteni de familie care au intrat la puscarie pe nedrept,si adica o sa dau un exemplu....mergi pe strada,pe langa tine trece o tipa,incepe sa-si smulga hainele de pe ea se zgarie pe fata si corp si apoi tu esti bagat la racoare,asta e un fapt real si aici marea intrebare cine e de vina??????? barbatul care isi vedea de treaba lui,legea din spania e un mare rahat,femeile si-o iau in cap prea rau,si eu sunt femeie dar mi se pare prea exagerat,iar cu problema care o ai tu in familie,am sa impart o mica poveste,unchiul sotului meu,a trecut exact prin ceea ce treci tu,exact la fel,el a ajuns sa plece de langa ea k sa aibe timp de gandire,a venit la noisa stea o perioada,dupa care nu a rezistat si sa intors inapoi sa-si vada copii si nevasta.............ghici ce sa intamplat??? a prins-o cu altul la locul de munca,a inebunit pe moment,nu a putut face nimic pt k il lua politia,a decis sa plece in tara cu unul din copii,la o luna sa intors inapoi sa semneze somajul,fara ca nevasta-sa sa stie,dar nu stiu cum a aflat k se afla in spania,a anuntat politia si acum e la puscarie pt k nu a anuntat k el pleaca cu propriul copil in tara,deci pana la urma in spania se zice k barbatul este o mierda pt k nu poate face nimic,fi cu bagare de seama k femeile sunt prea destepte si mereu ajung sa faca tot ce isi doresc,sper sa nu ajungi cum a ajuns unchiul sotului meu,iti doresc o casnicie frumoasa si lunga
dulcik0021
Postat pe 24 Aprilie 2013 15:55
Multumesc tuturor pentru sfaturi ... dupa o discutie ff aprinsa am reusit sa dau cartile pe fata ( cel putin din punctul meu de vedere)...imi spune ca totul a inceput ca un joc pentru a ma face mai atent cu ea (cum altfel decat fara sex binenteles) dar acum si-a indus aceasta stare la extrem si nu mai are cum sa se intoarca inapoi.Pur si simplu nu mai simte nimic , ca totul e un gol, chiar incercand sa o faca pentru mine ,nu poate, caci se simte de parca ar atinge-o un strain ( iar pentru mine asta ar insemna sa-mi violez sotia...).Ce sa mai zic nu credeam ca ar exista asa ceva...ca dupa 10 ani de casnicie sa mi se spuna ca am ajuns ca un strain, daca ma gandesc bine cred ca si cu un strain ar faceo si cu mine nu...Treaba e sigura, TE PUP PA PA....Va multumesc inca o data pentru sfaturi, o zi buna!!!!
kudika_34144
Postat pe 24 Aprilie 2013 16:00
si inca ceva ce am uitat sa mentionez in mesaj,tu ai 10 ani de casnicie,unchiul sotului meu a avut 20 si tot rau a ajuns,incercati voi barbati k de acum incolo sa mai indulciti femeia din cand in cand,e adevarat k on atatia ani intervine obisnuinta intr-o familie,dar e foarte important pt o femeie sa o scoti din cand in cand la o terasa,sa ii mai faci un mic cadou,orice gest de iubire conteaza,dar voi faceti astea numai dupa ce vedeti k intradevar va pierdeti femeia cu care ati impartit si bune si rele,numai bine iti doresc
dulcik0021
Postat pe 24 Aprilie 2013 16:04
De la: kudika_34144, la data 2013-04-24 16:00:20 Multumesc tuturor pentru sfaturi ... dupa o discutie ff aprinsa am reusit sa dau cartile pe fata ( cel putin din punctul meu de vedere)...imi spune ca totul a inceput ca un joc pentru a ma face mai atent cu ea (cum altfel decat fara sex binenteles) dar acum si-a indus aceasta stare la extrem si nu mai are cum sa se intoarca inapoi.Pur si simplu nu mai simte nimic , ca totul e un gol, chiar incercand sa o faca pentru mine ,nu poate, caci se simte de parca ar atinge-o un strain ( iar pentru mine asta ar insemna sa-mi violez sotia...).Ce sa mai zic nu credeam ca ar exista asa ceva...ca dupa 10 ani de casnicie sa mi se spuna ca am ajuns ca un strain, daca ma gandesc bine cred ca si cu un strain ar faceo si cu mine nu...Treaba e sigura, TE PUP PA PA....Va multumesc inca o data pentru sfaturi, o zi buna!!!!




Exista asa ceva si dupa o perioada mai mare de timp de convietuire,decat cea traita de voi doi,culpa apartinand celor doi,chiar si indirect indusa!!!!Ce va unea a disparut cu desavarsire,acesta este adevarul!!!Faceti-va viata asa cum considerati de cuviinta!!!!!Sanatate!!
kudika_15804
Postat pe 24 Aprilie 2013 16:04
De la: kudika_34144, la data 2013-04-24 16:00:20 Multumesc tuturor pentru sfaturi ... dupa o discutie ff aprinsa am reusit sa dau cartile pe fata ( cel putin din punctul meu de vedere)...imi spune ca totul a inceput ca un joc pentru a ma face mai atent cu ea (cum altfel decat fara sex binenteles) dar acum si-a indus aceasta stare la extrem si nu mai are cum sa se intoarca inapoi.Pur si simplu nu mai simte nimic , ca totul e un gol, chiar incercand sa o faca pentru mine ,nu poate, caci se simte de parca ar atinge-o un strain ( iar pentru mine asta ar insemna sa-mi violez sotia...).Ce sa mai zic nu credeam ca ar exista asa ceva...ca dupa 10 ani de casnicie sa mi se spuna ca am ajuns ca un strain, daca ma gandesc bine cred ca si cu un strain ar faceo si cu mine nu...Treaba e sigura, TE PUP PA PA....Va multumesc inca o data pentru sfaturi, o zi buna!!!!
vezi aic ai avut si tu o mica vina,femeia ti-a cerut putin mai multa atentie pt ea,intradevar sunt 10 ani casnicie,si ai dreptate,cand esti cu gandul sa faci cati mai multi banii k sa iti poti lua o casa,o masina sa te asiguri financiar cat de cat,uiti k mai ai si o femeie sau invers un barbat,asa se intampla in tari straine,pleci sa faci un ban,sa.-ti faci un viitor si rezulta k ramai fara nimic,nu stiu sa iti zic,nu ma aflu in starea ta,trebuie sa fii calm si sa te gandesti k poate asa e mai bn
dulcik0021
Postat pe 24 Aprilie 2013 16:12
De la: kudika_32792, la data 2013-04-24 14:51:57
De la: indelebil, la data 2013-04-23 20:00:19
De la: kudika_34144, la data 2013-04-23 19:46:37 Salut...va rog putin ajutor pentru un barbat nepriceput in psihologie!!! Ma numesc Sorin si sunt casatorit de 10 ani cu o femeie minunata dar ceva s-a stricat si totul s-a oprit!Am trecut prin multe greutati in viata noastra de cuplu dar acesta din urma nu cred ca mai are remediu.Dupa ultimele discutii avute sotia, zice ca totul a inceput acum 2 ani , cand am inceput sa fiu din ce in ce distant cu ea,mai precis de atunci cand ne-am mutat in Spania.Totul mergand din prost in mai prost in relatia noastra s-a hotarat acum 6 luni sa_mi dea o lectie si fiind o fire foarte hotarata a pus-o in aplicare imediat...mai precis , usor usor nu am mai avut acces la ea din punct de vedere sexual.Mai intai o data pe saptamana, apoi de doua ori pe luna si tot asa dar fff important inca simtea placerea de a fi cu mine si se abtinea din rasputeri sa nu o facem mai des.Apoi totul a devenit o obisnuinta pentru ea, nemaiavand chef de mine deloc.Acum 2 saptamani am avut o discutie pe tema asta eu fiind foarte convins ca are pe cineva iar atunci totul a iesit la iveala si traiesc (traim) intr_un cosmar.Nu mai stie ce simte..ba imi spune ca s-a racit si ca ma iubeste ca un prieten, ba ca ma iubeste dar nu are chef si daca vrea s-o facem se simte ca si cum as viola_o etc.Nu stiu ce sa mai fac am vrut sa plec ceva timp s-o las sa se gandeasca dar nu o pot lasa asa...In ultimele 2 saptamani am plans in fiecare zi jurandu-i iubire si iertare dar nimic fara efect...Zice ca nu vrea sa ne despartim, dar vrea timp sa se gandeasca sau sa continuam asa ca doua plante dar totusi o familie, cateodata cred ca mai stam asa de compasiune pentru lacrimile mele sau recunostinta pentru ca stie cat am muncit pentru noi si viitorul nostru..Nu stiu ce sa mai cred.Am incercat sa o ajut cumva sa-si gasesca raspunsuri despre relatia noastra pentru ca sincer va spun prefer sa-mi spuna ca s-a terminat si cu asta basta , decat sa dorm in acelasi pat cu ea fara macar sa o ating...Chiar astazi am vrut sa ma mut la un coleg am sunat-o si mi-a zis sa mai stau cateva zile sa mai vedem, asa nu mai rezist o iubesc de-mi sare inima din piept cand o vad dar ma gandesc la amandoi ca inca suntem tineri si inca mai este timp de trait pentru ca asta nu se poate numi viata.Recunosc ca in ultimul an am fost foarte distant dar sincer va spun abia acum imi dau seama, flori numai de ziua ei, iesi de 2-3 ori si atunci rugat si poate de aceea suntem asa, dar am o scuza sau atat am gasit in egoismul meu...munca si bani pentru casa noastra.Acum ma gandesc ca am pierdut tot pe lumea asta pentru bani si o situatie materiala mai buna...nu se merita si acum o stiu dar cred ca e prea tarziu pentru noi.
Va rog un sfat ce sa fac sa o aduc imapoi , fara ea viata nu mai are gust...

Io ... pãrerea mea ... mi-aș lua una de 18 ani .. și i-aș pune in vedere sã se mute repede , cã aș cam avea nevoie de patul conjugal pentru juna de 18 . Și aș mai suna-o așa , din când in când , atunci când nu gãsesc telecomanda .
Și acum serios : vorbește cu ea , explicã-i povestea cu 18 ani si vezi ce decideți . Singurul rãspuns este la jumãtatea distanței dintre voi doi . Nu aici , nu în altã parte .


Dar nu te intrebi daca vreo femeie, indiferent de varsta ei, s-ar uita la unul ca tine, labuta?

Madam ... mi-e frica de babe ... Asa ca inceraca te rog sa ma scutesti de prezenta doamniei tale inutila .
life_coaching
Postat pe 24 Aprilie 2013 18:27
De la: indelebil, la data 2013-04-24 18:27:42
Madam ... mi-e frica de babe ... Asa ca inceraca te rog sa ma scutesti de prezenta doamniei tale inutila .

buhuhuuuu ...nah, ca n-am nicio pictograma, cu o baba calare pe matura!
MissDarine
Postat pe 24 Aprilie 2013 18:35
De la: MissDarine, la data 2013-04-24 18:35:07
De la: indelebil, la data 2013-04-24 18:27:42
Madam ... mi-e frica de babe ... Asa ca inceraca te rog sa ma scutesti de prezenta doamniei tale inutila .

buhuhuuuu ...nah, ca n-am nicio pictograma, cu o baba calare pe matura!
nu-i bai ... am imaginatie bogata
life_coaching
Postat pe 24 Aprilie 2013 19:19
De la: kudika_34144, la data 2013-04-24 16:00:20 Multumesc tuturor pentru sfaturi ... dupa o discutie ff aprinsa am reusit sa dau cartile pe fata ( cel putin din punctul meu de vedere)...imi spune ca totul a inceput ca un joc pentru a ma face mai atent cu ea (cum altfel decat fara sex binenteles) dar acum si-a indus aceasta stare la extrem si nu mai are cum sa se intoarca inapoi.Pur si simplu nu mai simte nimic , ca totul e un gol, chiar incercand sa o faca pentru mine ,nu poate, caci se simte de parca ar atinge-o un strain ( iar pentru mine asta ar insemna sa-mi violez sotia...).Ce sa mai zic nu credeam ca ar exista asa ceva...ca dupa 10 ani de casnicie sa mi se spuna ca am ajuns ca un strain, daca ma gandesc bine cred ca si cu un strain ar faceo si cu mine nu...Treaba e sigura, TE PUP PA PA....Va multumesc inca o data pentru sfaturi, o zi buna!!!!


Deci nu mai tine absolut deloc la tine...

Imi pare rau sa ti-o spun, dar nu cred ca mai aveti o sansa. Fara sentimente nu rezista nicio relatie.
kudika_32792
Postat pe 25 Aprilie 2013 11:42
indelebil debil, daca eu la 34 de ani sunt o baba, tu cum esti, hodorogule, la cei 27 de ani ai tai pe-un picior?

ce-ti mai curg balele dupa tinerele ca mine...
kudika_32792
Postat pe 25 Aprilie 2013 11:44
De la: indelebil, la data 2013-04-24 19:19:45
De la: MissDarine, la data 2013-04-24 18:35:07
De la: indelebil, la data 2013-04-24 18:27:42
Madam ... mi-e frica de babe ... Asa ca inceraca te rog sa ma scutesti de prezenta doamniei tale inutila .

buhuhuuuu ...nah, ca n-am nicio pictograma, cu o baba calare pe matura!
nu-i bai ... am imaginatie bogata


...si bolnava, de la atata labuta ti se trage.
kudika_32792
Postat pe 25 Aprilie 2013 11:45
De la: kudika_32792, la data 2013-04-25 11:44:27indelebil debil, daca eu la 34 de ani sunt o baba, tu cum esti, hodorogule, la cei 27 de ani ai tai pe-un picior?

ce-ti mai curg balele dupa tinerele ca mine...

Tinericoooo , sanii de tip rucsac , nu ma atrag . Nici dintii ce iti clantane in paharul de pe noptiera . Stai relax . Ceea ce ma atragea (la timpul trecut, pentru academicienii din timpul liber) era doar impresia ca ai corespunde perfect dorintelor mele : acelea de a gasi o fomeie rezistenta la frig , foame si bataie . Dar uitasem sa mentionez : musai cu neuroni , ceea ce , din fericire , sau nu , nu e si cazul tau .
life_coaching
Postat pe 25 Aprilie 2013 11:48
Ce-mi place cum se agita gay-ul asta de indebil! Oare de la cura cu morcovi i se trage?
kudika_32792
Postat pe 25 Aprilie 2013 11:51
De la: kudika_32792, la data 2013-04-25 11:51:16Ce-mi place cum se agita gay-ul asta de indebil! Oare de la cura cu morcovi i se trage?

Ei lasa ... cura de morcovi infipti in dosul domniei tale . Mai bine ne-ai spune ce culoare de ochi preferi . Ca daca nu domnul ... poate domnul ... sau cotoiul ... , nu ?
life_coaching
Postat pe 25 Aprilie 2013 11:53
s-a dus topicul asta extraordinar!
copii, vreti sa vand io bilete la meciul secolului?
MissDarine
Postat pe 25 Aprilie 2013 11:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Caut femeie casatorita 136 De la: aditadani 18 Martie 2014 01:38
sex oral 115 De la: kudika058254 20 Aprilie 2010 23:36
Masaj de relaxare, sau sa fie erotic??...vã tenteazã? 80 De la: kudika_elysium 20 Decembrie 2013 10:59
NORMALITATI....... 64 De la: l_diana_c 29 Mai 2009 17:16
SEXUL PE BANI 113 De la: lookingdownatnumberone 28 Ianuarie 2010 19:07