Setari Cookie-uri

Caine care latra noaptea

De la: emamaria, la data 2013-06-10 12:23:58Cainele vecinei, legat langa gardul nostru, latra noaptea. Nici termopanele, nici discutia cu stapana animalului in ideea de a-l muta in gradina,de a coopera, nu au adus imbunatatiri. Terorizeaza toata strada, dar pe noi, vecinii, ne duce in pragul disperarii
Ceilalti caini din zona sant mai silentiosi, inclusiv al nostru.
Ce metoda de ''potolire'' sa aplic, inainte sa devenim clientii spitalului de nebuni, toti ai casei cu copiii in frunte...Otravirea lui ma tenteaza, dar parca mi-e mila de el...
Cu mii de multumiri !



Cainele devine deranjant numai in anumite conditii,stres,boala,nehranire,traume,impunere silita,adica,tinut legat mai mult decat este permis!!Reia discutia cu stapanii cainelui!!!!Stiu ca se poate depune o reclamatie,dar nu mai retin catre care unitate administrativa!!!!Nu stiu daca Ecarisajul poate interveni in favoarea ta!!!
kudika_15804
Postat pe 10 Iunie 2013 13:39
De la: emamaria, la data 2013-06-10 12:23:58Cainele vecinei, legat langa gardul nostru, latra noaptea. Nici termopanele, nici discutia cu stapana animalului in ideea de a-l muta in gradina,de a coopera, nu au adus imbunatatiri. Terorizeaza toata strada, dar pe noi, vecinii, ne duce in pragul disperarii
Ceilalti caini din zona sant mai silentiosi, inclusiv al nostru.
Ce metoda de ''potolire'' sa aplic, inainte sa devenim clientii spitalului de nebuni, toti ai casei cu copiii in frunte...Otravirea lui ma tenteaza, dar parca mi-e mila de el...
Cu mii de multumiri !


Cum sa otravesti catelul? Ameninta-l si tu pe vecinul cu pricina ca-i vei face reclamatie la politie sau la primarie, daca nu-si muta catelul de langa gardul tau.
kudika_32792
Postat pe 10 Iunie 2013 20:15
Un mesaj tot pentru doamna care a initiat topicul: exista si posibilitatea folosirii dopurilor de urechi, atat de dumneata, cat si de familie, si chiar nu glumesc acum.
kudika_32792
Postat pe 10 Iunie 2013 20:18
Multumesc tuturor pentru ca mi-ati sarit in ajutor cu sfaturi !
Problema s-a rezolvat definitiv !
Caut de 6 luni un cumparator si azi am avut noroc, am vandut casa unei familii... care, sper, nu are simtul auzului asa de dezvoltat ca si noi.
Toate cele bune.
emamaria
Postat pe 11 Iunie 2013 14:57
De la: emamaria, la data 2013-06-10 12:35:31
Am trecut de mult de faza cu ''cartoful'' ...si de cea cu ''rugamintea la o cafea''..., santem la faza cu ''prastia si pietrele'', dar cainele se linisteste doar pentru moment.
Multumesc mult! Alerg la farmacie !
Traiasca Diazepanul !!!


Mai nou , se dau pe reteta!!!
Cavalerul_maltez
Postat pe 13 Iunie 2013 18:43
De la: emamaria, la data 2013-06-11 14:57:07 Multumesc tuturor pentru ca mi-ati sarit in ajutor cu sfaturi !
Problema s-a rezolvat definitiv !
Caut de 6 luni un cumparator si azi am avut noroc, am vandut casa unei familii... care, sper, nu are simtul auzului asa de dezvoltat ca si noi.
Toate cele bune.


Nu-i nimic, ii asteptam pe Kudika
Cavalerul_maltez
Postat pe 13 Iunie 2013 18:48
Eu am un husky si e genial:X E foarte frumos si inteligent si jucaus, evident;)) cand intru cu familia in curte, el se pue in fata noastra ca sa-l mangaiem toti deodata:)) Sunt de parere ca un caine e perfect la casa omului, te scapa de monotonie:D
Joana0791
Postat pe 16 Iunie 2013 10:23
De la: Cavalerul_maltez, la data 2013-06-13 18:48:48
De la: emamaria, la data 2013-06-11 14:57:07 Multumesc tuturor pentru ca mi-ati sarit in ajutor cu sfaturi !
Problema s-a rezolvat definitiv !
Caut de 6 luni un cumparator si azi am avut noroc, am vandut casa unei familii... care, sper, nu are simtul auzului asa de dezvoltat ca si noi.
Toate cele bune.


Nu-i nimic, ii asteptam pe Kudika



Rotty_
Postat pe 16 Iunie 2013 10:27
Ce simplu este sa spui: "asta este"!!!Cred ca nu stiti ce inseamna sa treci prin asa ceva!! Am langa casa ..28 de caini, intr-o curte, lasati liberi tot de o.."iubitoare" sclrozata si mai agresiva decat acele animale nemancate si neingrijite! Asta se cheama egoism, nu dragoste de animale!!! E inuman, sa chinui oamenii , e illogic sa emiti pareri induiosatoare fata de acele animale, atat timp cat nu te poti odihni, nu poti respira, si te mai simti si amenintat pe strada, cand sunt lasati liberi(cu intentie"!! Lasati dramele, stiu ca e la moda sa iei aparrea cainilor, dar fiti intai oameni cu judecata, si apoi indreptati-va atentia catre animale! In astfel de situatii nu exista cale de mijloc, nu exista intelegere, nu exista compromise..ori accepti, ori te judeci, ori te muti....legislatia in tara noastra amendeaza chiar si la curte, zgomotele la orele amiezii, dar latratul unei intregi haite de caini... nu!
Adine
Postat pe 3 Iulie 2013 18:47
buna seara domnisoara
kudika_926660
Postat pe 3 Iulie 2013 19:09
De la: emamaria, la data 2013-06-10 12:23:58Cainele vecinei, legat langa gardul nostru, latra noaptea. Nici termopanele, nici discutia cu stapana animalului in ideea de a-l muta in gradina,de a coopera, nu au adus imbunatatiri. Terorizeaza toata strada, dar pe noi, vecinii, ne duce in pragul disperarii
Ceilalti caini din zona sant mai silentiosi, inclusiv al nostru.
Ce metoda de ''potolire'' sa aplic, inainte sa devenim clientii spitalului de nebuni, toti ai casei cu copiii in frunte...Otravirea lui ma tenteaza, dar parca mi-e mila de el...
Cu mii de multumiri !
kudika_926660
Postat pe 3 Iulie 2013 19:10
De la: Adine, la data 2013-07-03 18:47:21Ce simplu este sa spui: "asta este"!!!Cred ca nu stiti ce inseamna sa treci prin asa ceva!! Am langa casa ..28 de caini, intr-o curte, lasati liberi tot de o.."iubitoare" sclrozata si mai agresiva decat acele animale nemancate si neingrijite! Asta se cheama egoism, nu dragoste de animale!!! E inuman, sa chinui oamenii , e illogic sa emiti pareri induiosatoare fata de acele animale, atat timp cat nu te poti odihni, nu poti respira, si te mai simti si amenintat pe strada, cand sunt lasati liberi(cu intentie"!! Lasati dramele, stiu ca e la moda sa iei aparrea cainilor, dar fiti intai oameni cu judecata, si apoi indreptati-va atentia catre animale! In astfel de situatii nu exista cale de mijloc, nu exista intelegere, nu exista compromise..ori accepti, ori te judeci, ori te muti....legislatia in tara noastra amendeaza chiar si la curte, zgomotele la orele amiezii, dar latratul unei intregi haite de caini... nu!


De ce nu suni la o asociatie de protectie a animalelor, ca sa le povestesti in ce hal traiesc acele animale?
kudika_37357
Postat pe 4 Iulie 2013 08:21
De la: emamaria, la data 2013-06-10 12:23:58Cainele vecinei, legat langa gardul nostru, latra noaptea. Nici termopanele, nici discutia cu stapana animalului in ideea de a-l muta in gradina,de a coopera, nu au adus imbunatatiri. Terorizeaza toata strada, dar pe noi, vecinii, ne duce in pragul disperarii
Ceilalti caini din zona sant mai silentiosi, inclusiv al nostru.
Ce metoda de ''potolire'' sa aplic, inainte sa devenim clientii spitalului de nebuni, toti ai casei cu copiii in frunte...Otravirea lui ma tenteaza, dar parca mi-e mila de el...
Cu mii de multumiri !
...mai bine ai otravi stapanii,,,,ca nu are grija de el.....l/a lasat sa/si faca de cap.......daca era educat de mic.....acum nu mai latra noaptea.....
NEGRUTTTT
Postat pe 6 Septembrie 2014 22:34
Eu am avut aceeasi problema si am cumparat de pe www.zgarda-electrica.ro un dispozitiv care m-a ajutat foarte mult. Bafta
kudika_1016297
Postat pe 25 Iulie 2016 15:48
Ok, nu ai cum sa otavesti stapanii clar :)) si nici pe bietul animal. Exista o gramada de metode eficiente, zgarzi antilatrat de care oamenii habar nu au. Eu zic asa, fie cumperi tu un dispozitiv antilatra care functioneaza sub forma de ultrasunete, fie ii recomanzi vecinului sa isi cumpere o zgarda speciala, si se rezolva problema. www.zgarda-electrica.ro
kudika_1016297
Postat pe 25 Iulie 2016 15:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Profita si tu de oportunitatile ORIFLAME 1 De la: kudika_30447 26 Februarie 2013 09:43
inelul de logodna 36 De la: ionuzza20 13 Martie 2012 22:18
un doctor ORL bun 3 De la: kudika344248 31 Ianuarie 2011 22:33
sal 2 De la: kudika_5877 2 Mai 2012 06:58
haine dama timisoara_http://girlwear.blogspot.com/ 1 De la: kudika328282 2 Noiembrie 2010 14:23