Setari Cookie-uri

dureri in piept dupa exercitii

buna tuturor,

as vrea sa va intreb daca cineva a avut problema mea: m-am urnit si eu dupa ceva vreme sa fac efort fizic. ieri am fost la boot camp (flotari, alergat, abdomene, squats si alte exercitii in aer liber). astazi m-am trezit cu o durere in piept, e ca o senzatie de strangere asa, ca o presiune care se lasa pe piept. voua vi s-a intamplat asta vreodata?
ca nivel de fitness, as putea spune ca sunt intermediara, mai fac exercitii acasa dar nu asa intensiv precum cele de ieri. problema e ca maine trebuie sa ma duc din nou si sper sa imi treaca senzatia asta.

va rog, spuneti-mi si mie gandurile voastre, daca vii s-a mai intamplat asta voua sau cunoscutilor, care credeti ca ar fi cauza etc.

multumesc
kudika_26451
Postat pe 9 Iunie 2013 19:26
De la: kudika_26451, la data 2013-06-09 19:26:06buna tuturor,

as vrea sa va intreb daca cineva a avut problema mea: m-am urnit si eu dupa ceva vreme sa fac efort fizic. ieri am fost la boot camp (flotari, alergat, abdomene, squats si alte exercitii in aer liber). astazi m-am trezit cu o durere in piept, e ca o senzatie de strangere asa, ca o presiune care se lasa pe piept. voua vi s-a intamplat asta vreodata?
ca nivel de fitness, as putea spune ca sunt intermediara, mai fac exercitii acasa dar nu asa intensiv precum cele de ieri. problema e ca maine trebuie sa ma duc din nou si sper sa imi treaca senzatia asta.

va rog, spuneti-mi si mie gandurile voastre, daca vii s-a mai intamplat asta voua sau cunoscutilor, care credeti ca ar fi cauza etc.

multumesc


Orice efort fizic ,facut in dezacord cu un program de exrcitii bine determinat poate aduce astfel de reacii in organism!!Suprasolicitarea brusca si intensa a venit cu urmari fizice nedorite de tine!!!Incearca sa iti stabilesti un algoritm de lucru,nu lucra haotic,orice grupa de muschi se lucreaza metodic si treptat in intensitate,caci si activitatea fizica necontrolata are recul!!!!
kudika_15804
Postat pe 9 Iunie 2013 19:36
programul de exercitii era bine structurat, am lucrat toate grupele de muschi pe rand iar pe moment am fost ok. astazi m-am trezit cu durerea asta si ma intrebam daca si voi ati avut vreo experienta similara.

nu cred ca e ceva serios, dar as vrea sa stiu daca e de evitat activitatea fizica maine, cand se presupun e sa am a doua sedinta...
kudika_26451
Postat pe 9 Iunie 2013 19:43
kudika_26451
Postat pe 9 Iunie 2013 20:02
In primul rand, daca durerea persista sau reapare atunci cand faci efort, e musai sa consulti un medic ca sa fii sigur ca nu ai nimic.

kidd_o
Postat pe 9 Iunie 2013 20:05
De la: kudika_26451, la data 2013-06-09 19:26:06buna tuturor,

as vrea sa va intreb daca cineva a avut problema mea: m-am urnit si eu dupa ceva vreme sa fac efort fizic. ieri am fost la boot camp (flotari, alergat, abdomene, squats si alte exercitii in aer liber). astazi m-am trezit cu o durere in piept, e ca o senzatie de strangere asa, ca o presiune care se lasa pe piept. voua vi s-a intamplat asta vreodata?
ca nivel de fitness, as putea spune ca sunt intermediara, mai fac exercitii acasa dar nu asa intensiv precum cele de ieri. problema e ca maine trebuie sa ma duc din nou si sper sa imi treaca senzatia asta.

va rog, spuneti-mi si mie gandurile voastre, daca vii s-a mai intamplat asta voua sau cunoscutilor, care credeti ca ar fi cauza etc.

multumesc


Ai probleme cu inima sau cu plamanii?

In orice caz, daca nu-ti trece durerea asta in cel mult cateva zile, ar trebui sa-i faci o vizita medicului tau de familie.
kudika_32792
Postat pe 10 Iunie 2013 09:43
De la: kudika_26451, la data 2013-06-09 19:43:12programul de exercitii era bine structurat, am lucrat toate grupele de muschi pe rand iar pe moment am fost ok. astazi m-am trezit cu durerea asta si ma intrebam daca si voi ati avut vreo experienta similara.

nu cred ca e ceva serios, dar as vrea sa stiu daca e de evitat activitatea fizica maine, cand se presupun e sa am a doua sedinta...


Daca te doare rau, ar trebui sa eviti o noua repriza de sport. Daca durerea inceteaza la repaus de sport, inseamna ca a fost doar o intindere musculara, insa daca persista, pe mai multe zile, e posibil sa fie ceva serios in spate, si, de aceea, trebuie consultat un medic, ca sa lamuriti ce si cum.
kudika_32792
Postat pe 10 Iunie 2013 09:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cartea de vizita a unei femei... 1 De la: Lavini_Unghii_False 18 August 2010 13:26
ce este o decapare? rog raspuns! 17 De la: popema 28 Iulie 2010 09:19
durere de ovare 21 De la: kudika228362 21 Decembrie 2010 13:06
O SANATATE MAI BUNA SI UN VENIT IN PLUS ! 3 De la: kudika226898 13 Iulie 2010 17:54
Ceai negru si verde 20 De la: kudika196886 14 Martie 2012 07:42