Setari Cookie-uri

Ce vrea ? Ce e in mintea lui ?

Voi spune pe scurt povestea mea , care , cred ca ma va urmarii toata viata .. Eu aveam 16 ani el avea 17 , aveam acelasi grup de prieteni , ne-am dat seama ca trebuie sa fm mai mult de cat prieteni .. Ne-am combinat , a fost mai mult ca perfect in primele luni . Eu intrasem a9a la liceu , eram mai copila , aflasem ca unul dintre colegii mei ma palce , asa ca am iesit cu el si cu o prietena la suc , spunandu i iubitului meu , pe vremea aceea ca ies cu fetele .. eu stiind ca nu vreau nimic cu acel baiat , doar eram atrasa oarecum ca , dupa atata timp cineva ma place si imi face curte .. in fine , acesta a aflat ca nu a iesit cu fetele , pentru prima oara l am vazut f suparat , ne am despartit . O saptamana am stat fara sa vorbim deloc , ( niciodata nu ni sa intamplat in 6 luni ) , era totul perfect .. Am tras de el sa ne impacam , spunandu-i ca pe el il iubesc .. ( stiu ca am facut o greseala enorma , ce mi-o regret toata viata ) . Pana la urma ne am impacat a fost bine , 4 luni .. apoi ne-am certat .. am uitat sa spun ca mereu cand nu-mi convenea ceva , ii spuneam sa ne despartim , iar el tragea de mine sa ne impacam chiar se ruga .. asa , deci ne-am certat si i am spus sa ne despartim de tot , iar el mi a spus daca sunt sigura i am zis da , stiind ca el se intoarce la mine , insa nu a fost asa .. nu a mai vrut sa ne impacam , am tras eu de el apoi , ne am impacat 2 zile , si iar ne am despartit de tot .. a fost un chin pentru amandoi , avand prieteni comuni mi au spus ca si el el este distrus si plange , insa nu a mai vrut .. au trecut 3 ani aproape .. si eu nu l am uitat deloc , am avut o relatie de 8 luni cu altcineva , incercand sa -l uit , dar degeab .. am pus punct relatiei pentru ca era degeab , iar apoi am inceput sa vb cu fostul , cel cu care am fost 10 luni , prima oara .. ( in acesti 3 ani , sau intamplat multe , ne am injurat , ne am certat , nici nu ne mai salutat pe strada ) , am inceput sa vorbim iar , mi au revenit sentimentele si mai tare .. mi a cerut sa ne intalnim , dupa 3 ani , doar noi 2 , a fost foarte fain , ma intrebat daca m am mai gandit la el in anii astia , imi tot punea intrebari despre fosta relatie .. ba chiar isi luase pe el tricoul care i l am facut eu cadou .. am tot iesit cred ca de vreo 3 4 ori .. insa mereu cand ieseam , el incerca sa ajunga mai departe , daca intelegeti ce vreau sa spun , i am spus ca nu sunt deacord , si sa numai incerce lucrul asta ca nu vreau . insa el tot se baga in seama cu mine , ma bagam si eu .. in ultma perioada nu mai el se baga in seama , eu deloc . acum numa vb deloc .. ( am iesit de 2 ori , afara , fara sa mi zica sau sa incerce si altceva ) .. ce sa inteleg ? ce vrea ?
kudika_7065
Postat pe 28 Iunie 2013 21:34
O poveste demna de dragoste.Pe atunci erati copii necopti la minte,acum insa vati maturizat si el vrea sa decurga lucrurile normal ,usor si sa va cunoasteti mai bine.Ai rabdare ,poate aveti sansa sa o reluati de la capat dar sub alta forma,adica matura,seriozitate si poate o adevarata dragoste implinita.Insa,lasal pe el sa faca primul pas
"iubirea invinge destinele!"
Titanika
Postat pe 28 Iunie 2013 22:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
..."simt nevoia sa aflu si alte pareri"mai sus povestea unei toxicomane 4 De la: maryutza75 27 Septembrie 2008 09:29
Relatiile extraconjugale 50 De la: kudika058564 27 August 2009 18:13
Cum sterg 33 De la: SweetDadyD 27 Mai 2009 10:27
vreau si eu un sfat plizzz 11 De la: daniella_s 7 Iunie 2010 10:26
M-a parasit 49 De la: kudika434912 24 Iulie 2012 21:34