Setari Cookie-uri

care crede-ti ca este cea mai impotanta calitate a femeii,din punctul de vedere al barbatilor?

Oare un corp bine conturat..e suficient pt a tine langa tine..barbatul pe care tu il iubesti..??Zic asta pt ca am discutat cu diverse pers de sex opus..si mi-au spus ca intr-adevar conteaza dar cam in proportie de 50-60%,argumentand faptul ca asta e prima chestie care sare in ochi..si ca nu a r putea sa se trezeasca dimineata in pat langa o femeie urata...
Atunci ce a r trebui sa se intample cu femeile mai putin inzestrate de natura??Eu cred ca ceea ce a r trebui sa apreciem la persoanele de langa noi a r fi cu totul si cu totul altceva..oare nu conteaza mai mult sa ai intelegere,sa ai langa tine pe cineva care intr-adevar te iubeste si te apreciaza pt ceea ce esti tu..cineva care sa te sustina,sa ave ti aceleasi perspective de viitor..???????
ingerdemon69
Postat pe 30 Octombrie 2008 16:18
the beauty is in the eye of the beholder !
googoodoll
Postat pe 30 Octombrie 2008 17:22
De la: ingerdemon69, la data 2008-10-30 16:18:12Oare un corp bine conturat..e suficient pt a tine langa tine..barbatul pe care tu il iubesti..??Zic asta pt ca am discutat cu diverse pers de sex opus..si mi-au spus ca intr-adevar conteaza dar cam in proportie de 50-60%,argumentand faptul ca asta e prima chestie care sare in ochi..si ca nu a r putea sa se trezeasca dimineata in pat langa o femeie urata...
Atunci ce a r trebui sa se intample cu femeile mai putin inzestrate de natura??Eu cred ca ceea ce a r trebui sa apreciem la persoanele de langa noi a r fi cu totul si cu totul altceva..oare nu conteaza mai mult sa ai intelegere,sa ai langa tine pe cineva care intr-adevar te iubeste si te apreciaza pt ceea ce esti tu..cineva care sa te sustina,sa ave ti aceleasi perspective de viitor..???????


nu un corp bine conturat nu e de ajuns....,si desi crezi ca ar trebui sa conteze mai mult altele intr-o relatie nu e mereu asa, in timp se uita totul chiar si intelepciunea de aceea iti pot spune acum ca .....desi ar trebui sa conteze altceva, de fapt conteaza cum alegi sa iti traiesti tu viata nu in functie de dorintele celor din jurul tau.....oricat de egoist ar parea ceea ce conteaza e ceea ce te multumeste pe tine .

dandanaua_reloaded
Postat pe 30 Octombrie 2008 17:31
De la: ingerdemon69, la data 2008-10-30 16:18:12Oare un corp bine conturat..e suficient pt a tine langa tine..barbatul pe care tu il iubesti..??Zic asta pt ca am discutat cu diverse pers de sex opus..si mi-au spus ca intr-adevar conteaza dar cam in proportie de 50-60%,argumentand faptul ca asta e prima chestie care sare in ochi..si ca nu a r putea sa se trezeasca dimineata in pat langa o femeie urata...
Atunci ce a r trebui sa se intample cu femeile mai putin inzestrate de natura??Eu cred ca ceea ce a r trebui sa apreciem la persoanele de langa noi a r fi cu totul si cu totul altceva..oare nu conteaza mai mult sa ai intelegere,sa ai langa tine pe cineva care intr-adevar te iubeste si te apreciaza pt ceea ce esti tu..cineva care sa te sustina,sa ave ti aceleasi perspective de viitor..???????



sunt unele tipe f dragute, aranjate, corp frumos, dar cand isi dau toate podoabele si machiajul jos, arata ca dracu. Eu apreciez frumusetea naturala, sa fi frumoasa si fara trucuri, machia etc. Evident, cea care primeaza este frumusetea interioara, asta zic eu, si asta am observat si la unii barbati. Pana la urma conteaza cum te intelegi cu persoana respectiva, ca nu traiesti cu o poza langa tine ci cu un om.

Postat pe 30 Octombrie 2008 17:40
Plus ca am unii amici, care au in jur de 28 de ani si au aceasta mentalitate : vor numai top modele, se ard cu toate, nua u relatii stabile si pe urma se mira de ce toate fetele bune sunt luate

Postat pe 30 Octombrie 2008 17:41
georgiaaaa!!!!
long time no see!!!!


dandanaua_reloaded
Postat pe 30 Octombrie 2008 17:41
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-10-30 17:41:43georgiaaaa!!!!
long time no see!!!!








am fost busy la facultate, lucrari, ascultari


mie imi este dor de mihaela :(((( am vazut ca nu a mai intrat

Postat pe 30 Octombrie 2008 17:46
probabil ca era jumataea feminina descoperita recent de virginel si atunci a intrat pe site undercover... nu vezica de cand a disparut el a disparut si ea????
si eu care abia asteptam sa ii mai dezbat vreo idee "pisologica" nou descoperita....

dandanaua_reloaded
Postat pe 30 Octombrie 2008 18:10
raspuns on topic...


cea mai importanta calitate :

"broasca mica face gura mare"

si la propriu si la figurat....

dandanaua_reloaded
Postat pe 30 Octombrie 2008 18:17
mai.......eu zic ca e important sa ai intelegere, ca fara ea nu rezisti mai mult de 3 zile langa un om.............
dar e totusi important si sa iti placa omul langa care te trezesti dimineata..........acuma nu ma intelegeti gresit........nu trebuie sa fie model.............doar sa-mi placa mie.........
in concluzie.....pentru o relatie e necesar sa-ti placa tie personal si interiorul, si exteriorul unui om........
dienuta_nou
Postat pe 30 Octombrie 2008 18:34
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-10-30 18:10:05probabil ca era jumataea feminina descoperita recent de virginel si atunci a intrat pe site undercover... nu vezica de cand a disparut el a disparut si ea????
si eu care abia asteptam sa ii mai dezbat vreo idee "pisologica" nou descoperita....



m-am gandit si eu, oricum este PENIBIL !!!

Postat pe 30 Octombrie 2008 18:44
eee si tu acuma... e copil mic...ce vrei... ma multumesc sa cred ca daca se va maturiza vreodata o va face la modul serios si responsabil nu doar de dragul teoriei....
pana atunci sa ii fie de bine si lui si variantei sale feminine.....

dandanaua_reloaded
Postat pe 30 Octombrie 2008 18:48
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-10-30 18:48:14eee si tu acuma... e copil mic...ce vrei... ma multumesc sa cred ca daca se va maturiza vreodata o va face la modul serios si responsabil nu doar de dragul teoriei....
pana atunci sa ii fie de bine si lui si variantei sale feminine.....




problema este ca el chiar crede ca ne enerveaza :)) eu i-am spus din start cat de penibil este, saracutul, dar deh...ce sa ii faci, lipsa de activitatea sexuala te face sa o iei razna

Postat pe 30 Octombrie 2008 18:49
din punctul de vedere al barbatilor?!
...
nu se baga toti in aceeasi oala.
tu-l alegi pe cel pe care il vrei, cum il vrei :P (Si invers)

in general ... da, conteaza atractia fizica, cine s-ar saruta cu cnv de care i-e scarba?! ....dar apoi, conteaza ce vrea fiecare si cum gandeste.
morticia_adams
Postat pe 10 Noiembrie 2008 00:17
care crede-ti ca este cea mai impotanta calitate a femeii,din punctul de vedere al barbatilor?

cre-dem ca nu se poa-te generali-za
sandra33
Postat pe 14 Noiembrie 2008 01:22
tacerea...
bibisi19
Postat pe 14 Noiembrie 2008 01:24
De la: bibisi19, la data 2008-11-14 01:24:22tacerea...
eu cred ca tacerea este un defect
nor_pufos
Postat pe 10 Decembrie 2008 22:00
Eu cred ca cea mai importanta calitate ar fi felul ei de a fi si ceea ce ii poate oferi ea lui sufleteste...bine,asta doar pt acei barbati care nu sunt fustangii sau mai stiu eu ce...vorbesc de barbatii care stiu ce vor de la o femeie si sunt cu capul pe umeri...Nu stiti ca barbatii,in general,cauta intr-o femeie pe mama lor....? deci,implicit,cauta la o femeie caldura sufleteasca si intelegere
liza24_84
Postat pe 20 Decembrie 2008 19:42
povesti de adormit copiii :))

Postat pe 20 Decembrie 2008 20:17
eu cred ca un pic din toate.. frumusete, blandete, gingasie, tarie, viclenie, inteligenta, indemanare etc etc.. Sunt sigura ca doar una din aceste caracterizari/calitati, chiar daca s-ar gasi in respectiva femeie in proportie de 100%, nu ar satisface un barbat
Sirius
Postat pe 21 Decembrie 2008 00:19
cred ca ar trebui sa raspunda barbatii la aceasta intrebare...dar cum si ei au principii diferite, eu zic ca nu se poate generaliza. cel mai bine ar fi sa iti intrebi partenerul ce isi doreste el de la tine.
roxannaa
Postat pe 21 Decembrie 2008 14:06
pt Sandra32: Foarte tare...cred ca esti printre putinele care a remarcat greseala . Felicitari
ysza_00
Postat pe 21 Decembrie 2008 14:17
De la: liza24_84, la data 2008-12-20 19:42:09Eu cred ca cea mai importanta calitate ar fi felul ei de a fi si ceea ce ii poate oferi ea lui sufleteste...bine,asta doar pt acei barbati care nu sunt fustangii sau mai stiu eu ce...vorbesc de barbatii care stiu ce vor de la o femeie si sunt cu capul pe umeri...Nu stiti ca barbatii,in general,cauta intr-o femeie pe mama lor....? deci,implicit,cauta la o femeie caldura sufleteasca si intelegere
......ai perfecta dreptate;;;ptr un barbat trebuie sa fi :MAMA,SOTIE,IUBITA,AMANTA DAR NU IN ULTIMUL RAND PRIETENA. toti barbatii cauta asta.
dana_dumitrescu2006
Postat pe 22 Decembrie 2008 21:46
De la: liza24_84, la data 2008-12-20 19:42:09Eu cred ca cea mai importanta calitate ar fi felul ei de a fi si ceea ce ii poate oferi ea lui sufleteste...bine,asta doar pt acei barbati care nu sunt fustangii sau mai stiu eu ce...vorbesc de barbatii care stiu ce vor de la o femeie si sunt cu capul pe umeri...Nu stiti ca barbatii,in general,cauta intr-o femeie pe mama lor....? deci,implicit,cauta la o femeie caldura sufleteasca si intelegere

te apropii de adevar ;)...pt relatiile de durata asa ceva e f imp.pt cei care vor relatii pasagere,doar distractie,astea chiar nu sunt relevante.doar 100% aspect.in relatiile de lunga durata caracterul primeaza dar nici aspectul nu poate fi exclus evident...numai ca ramane akolo la un 33% ca importanta.
razz
Postat pe 23 Decembrie 2008 00:55
De la: razz, la data 2008-12-23 00:55:40
De la: liza24_84, la data 2008-12-20 19:42:09Eu cred ca cea mai importanta calitate ar fi felul ei de a fi si ceea ce ii poate oferi ea lui sufleteste...bine,asta doar pt acei barbati care nu sunt fustangii sau mai stiu eu ce...vorbesc de barbatii care stiu ce vor de la o femeie si sunt cu capul pe umeri...Nu stiti ca barbatii,in general,cauta intr-o femeie pe mama lor....? deci,implicit,cauta la o femeie caldura sufleteasca si intelegere

te apropii de adevar ;)...pt relatiile de durata asa ceva e f imp.pt cei care vor relatii pasagere,doar distractie,astea chiar nu sunt relevante.doar 100% aspect.in relatiile de lunga durata caracterul primeaza dar nici aspectul nu poate fi exclus evident...numai ca ramane akolo la un 33% ca importanta.


Da...cate putin din toate :)
liza24_84
Postat pe 23 Decembrie 2008 16:20
De la: liza24_84, la data 2008-12-20 19:42:09Eu cred ca cea mai importanta calitate ar fi felul ei de a fi si ceea ce ii poate oferi ea lui sufleteste...bine,asta doar pt acei barbati care nu sunt fustangii sau mai stiu eu ce...vorbesc de barbatii care stiu ce vor de la o femeie si sunt cu capul pe umeri...Nu stiti ca barbatii,in general,cauta intr-o femeie pe mama lor....? deci,implicit,cauta la o femeie caldura sufleteasca si intelegere



cauta pe mama lor?!
intr-adevar, e cam nasol sa tot incerci sa tragi de el dimineata sa nu intarzie la servici si el sa nu vrea sa se scoale si pe urma sa ti zica ca isi aduce aminte cum il trezea maica-sa sa se duca la scoala si de a naibii mai statea in pat..............chiar te simti super:P :)))))))))
morticia_adams
Postat pe 23 Decembrie 2008 23:17
Se poate intampla ca TU, ca femeie, sa ai TOATE CALITATILE mai putin una singura:
TU nu esti CEA de care el s-a indragostit CANDVA si-atunci, CE FACI
agoldfish
Postat pe 1 Ianuarie 2009 21:44
De la: Sirius, la data 2008-12-21 00:19:57eu cred ca un pic din toate.. frumusete, blandete, gingasie, tarie, viclenie, inteligenta, indemanare etc etc.. Sunt sigura ca doar una din aceste caracterizari/calitati, chiar daca s-ar gasi in respectiva femeie in proportie de 100%, nu ar satisface un barbat


Sirius esti fata desteapta si ai dreptate. Sigur ca inainte sa stii daca intruneste toate aceste calitati, cand cunosti o fata (femeie) primul lucru care te atrage este frumusetea exterioara, si desigur daca este bine facuta. Abia apoi incerci sa te apropii si sa intri in vorba... Si iti dai seama rapid in cateva minute cam cum gandeste, ce asteapta de la tine si observi daca si tu corespunzi din punctul ei de vedere, pentru ca ea stie ce-astepti tu de la ea.
Iar de contat, conteaza toate.
Dar de cunoscut cu adevarat o cunosti numai cand traiesti alaturi de ea.Si cateodata, mai rar, nici atunci.
Ndrusu
Postat pe 2 Ianuarie 2009 08:44
sa va zic ceva?
BARBATI NU STIU CE VOR!!!!!!!!!!!!!
pt k nu gandesc ei vor una dar se uita dupa alta exact cum zicea mai inainte cineva >>>>>
nu stiu ARSENA parca
vreau sa fie precum zicea Sirius!!!!!!!!!
dar sa arate si ft bine adik mai oameni asa ceva nu se poate o femeie care isi pune partaneru` pe primul loc numai poate fii k una care se adora si investeste numai in ea insasi.
Asta nu inteleg barbati!!!
ioanageorgiuADY
Postat pe 21 Ianuarie 2009 12:56
sanii
portitza_Maria
Postat pe 22 Ianuarie 2009 11:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum ati stiut? 28 De la: Salina_SUSESI_Timisoara 14 Septembrie 2010 10:41
ce sa mai cred ? 4 De la: Diavolyta_ 15 Noiembrie 2009 22:58
ma tachineaza tot timpul ,de ce? 18 De la: wait_sign 10 Aprilie 2010 05:21
Barbatul Pesti si femeia Balanta , merge ? 3 De la: aNcUtA_p 13 Aprilie 2010 00:23
Cum sa fiu indiferenta dar in acelasi timp vreau sa se indragosteasca si mai mult de mine !? 21 De la: Frumushica59 2 Aprilie 2013 12:13