Setari Cookie-uri

Dependenta de supozitoare

Cate zile la rand trebuie sa-ti administrezi supozitor cu glicerina pentru a deveni dependent?
Eu am folosit 12 zile la rand,cate unul pe zi,dimineata. M-am constipat 6 zile si mi-am cumparat supozitoarele si am zis sa le folosesc daca tot le am. Azi l-am folosit pe ultimul. Se poate sa fiu deja dependent??
Si daca as fi dependent cum m-as putea regla sa nu fiu nevoit sa-mi bag supozitor zilnic pana la sfarsitul vietii mele.
kudika_927531
Postat pe 12 Iulie 2013 19:34
ai avatar de fetita dar postezi ca un baietel
trebuie clarificat
are si dependenta....preferintele ei
maria-ioana
Postat pe 12 Iulie 2013 19:37
De la: kudika_927531, la data 2013-07-12 19:34:00Cate zile la rand trebuie sa-ti administrezi supozitor cu glicerina pentru a deveni dependent?
Eu am folosit 12 zile la rand,cate unul pe zi,dimineata. M-am constipat 6 zile si mi-am cumparat supozitoarele si am zis sa le folosesc daca tot le am. Azi l-am folosit pe ultimul. Se poate sa fiu deja dependent??
Si daca as fi dependent cum m-as putea regla sa nu fiu nevoit sa-mi bag supozitor zilnic pana la sfarsitul vietii mele.




Metabolismul tau este lent,cine mai sufera de constipatie din familie????
Predispozitia la constipatie nu este ceva care se poate solutiona rapid,ci poate fi controlata printr-o alimentatie "light",mai mult sub forma de lichide,decat ca hrana solida,fructe,la care se pot adauga purgativele naturale,mai putin cele medicamentoase!!!Daca esti o persoana sedentara,aceasta favorizeaza si intretine constipatia!!Ideea de a-ti administra supozitoare nu este indicata pe termen lung,nu este vorba de dependenta,ci de faptul ca trebuie sa ajuti digestia si defecatia prin mijloace cat mai naturale!!!Este vorba de modul cum se face tractul digestiv,elimina painea din alimentatie,consuma prune uscate sau sub forma de compot,ceaiuri,care sa ajute eliminarea cu usurinta a scaunelor!!!Exista in Plafar produse,care te pot ajuta in sensul producerii unei purgatii satisfacatoare!!
kudika_15804
Postat pe 12 Iulie 2013 19:50
De la: kudika_15804, la data 2013-07-12 19:50:20
De la: kudika_927531, la data 2013-07-12 19:34:00Cate zile la rand trebuie sa-ti administrezi supozitor cu glicerina pentru a deveni dependent?
Eu am folosit 12 zile la rand,cate unul pe zi,dimineata. M-am constipat 6 zile si mi-am cumparat supozitoarele si am zis sa le folosesc daca tot le am. Azi l-am folosit pe ultimul. Se poate sa fiu deja dependent??
Si daca as fi dependent cum m-as putea regla sa nu fiu nevoit sa-mi bag supozitor zilnic pana la sfarsitul vietii mele.




Metabolismul tau este lent,cine mai sufera de constipatie din familie????
Predispozitia la constipatie nu este ceva care se poate solutiona rapid,ci poate fi controlata printr-o alimentatie "light",mai mult sub forma de lichide,decat ca hrana solida,fructe,la care se pot adauga purgativele naturale,mai putin cele medicamentoase!!!Daca esti o persoana sedentara,aceasta favorizeaza si intretine constipatia!!Ideea de a-ti administra supozitoare nu este indicata pe termen lung,nu este vorba de dependenta,ci de faptul ca trebuie sa ajuti digestia si defecatia prin mijloace cat mai naturale!!!Este vorba de modul cum se face tractul digestiv,elimina painea din alimentatie,consuma prune uscate sau sub forma de compot,ceaiuri,care sa ajute eliminarea cu usurinta a scaunelor!!!Exista in Plafar produse,care te pot ajuta in sensul producerii unei purgatii satisfacatoare!!
,,din nu acum esti tu vorbesti fara sa fi in masura,,in primul rand spunei ca tu nu esti medic si sa consulte unul,,la urma spunei ce ai auzit tu,,,acum esti tu,,
prazlea1
Postat pe 12 Iulie 2013 19:56
hei miss
buna seara
maria-ioana
Postat pe 12 Iulie 2013 19:56
De la: caisa, la data 2013-07-12 19:56:46hei miss
buna seara





Caisataaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa,buna seara,ce faci,draga mea????????
kudika_15804
Postat pe 12 Iulie 2013 20:02
Sunt baiat si mi-e lene sa-mi schimb avatarul. Forum-ul il stiu de la prietena mea.
Referitor la constipatie am cateva persoane in familie cu tranzitul lenes. Defapt e vorba de bunicile mele. Si eu deasemenea am un tranzit mai lenes. Am scaun la 2-3 zile. Dar am fost la medic pe la 19 ani si mi s-a spus ca nu sunt constipat pentru ca am minim 3 scaune pe saptamana. Recent am luat antibiotic (raceala de la berea bocna) si o cura de furazolidon pentru ca mi-a fost lene sa spal niste fructe inainte sa le mananc si pentru ca le-am combinat cu bere. Nu prea am mancat din cauza durerii de burta cauzata de indigestie,vreo 2 zile am avut febra si am dormit toata ziua,am facut injectii cu penicilina si am zis ca viata mea e terminata! Toate astea puse la un loc mi-au adus acea constipatie de 6 zile.
Si acum am intrat in panica pentru ca ar putea sa-mi dea dependenta supozitoarele. Nu vreau sa ajung dependent de ele. E incomod cand trebuie sa le bag inauntru. Dar am auzit deasemenea ca daca le iei in fiecare zi la aceeasi ora timp de 10 zile parca iti pot regla tranzitul si apoi ai scaun fara ele. O fi adevarat?
Eu vreau doar sa am scaun singur!! Fara sa-mi bag ceva in fund mereu..
kudika_927531
Postat pe 12 Iulie 2013 20:07
http://www.fitness-nutritie.ro/vindeca-te-de-constipatie-in-mod-natural/?utm_source=Facebook&utm_medium=Postare&utm_campaign=Doctorulzilei
GHEISA_
Postat pe 12 Iulie 2013 20:13
De la: kudika_927531, la data 2013-07-12 20:07:08Sunt baiat si mi-e lene sa-mi schimb avatarul. Forum-ul il stiu de la prietena mea.
Referitor la constipatie am cateva persoane in familie cu tranzitul lenes. Defapt e vorba de bunicile mele. Si eu deasemenea am un tranzit mai lenes. Am scaun la 2-3 zile. Dar am fost la medic pe la 19 ani si mi s-a spus ca nu sunt constipat pentru ca am minim 3 scaune pe saptamana. Recent am luat antibiotic (raceala de la berea bocna) si o cura de furazolidon pentru ca mi-a fost lene sa spal niste fructe inainte sa le mananc si pentru ca le-am combinat cu bere. Nu prea am mancat din cauza durerii de burta cauzata de indigestie,vreo 2 zile am avut febra si am dormit toata ziua,am facut injectii cu penicilina si am zis ca viata mea e terminata! Toate astea puse la un loc mi-au adus acea constipatie de 6 zile.
Si acum am intrat in panica pentru ca ar putea sa-mi dea dependenta supozitoarele. Nu vreau sa ajung dependent de ele. E incomod cand trebuie sa le bag inauntru. Dar am auzit deasemenea ca daca le iei in fiecare zi la aceeasi ora timp de 10 zile parca iti pot regla tranzitul si apoi ai scaun fara ele. O fi adevarat?
Eu vreau doar sa am scaun singur!! Fara sa-mi bag ceva in fund mereu..
prietene aici nu sunt medici,,sunt dar unii care fac pe medicii ,,dute la doctor si intreaba l nu te lua dp ce ti spun parerile neavizate
prazlea1
Postat pe 12 Iulie 2013 20:14
De la: kudika_15804, la data 2013-07-12 20:02:59
De la: caisa, la data 2013-07-12 19:56:46hei miss
buna seara





Caisataaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa,buna seara,ce faci,draga mea????????

iaca
prin zona
maria-ioana
Postat pe 12 Iulie 2013 20:25
suna a topic constipat
yumy
Postat pe 12 Iulie 2013 20:32
De la: caisa, la data 2013-07-12 20:25:23
De la: kudika_15804, la data 2013-07-12 20:02:59
De la: caisa, la data 2013-07-12 19:56:46hei miss
buna seara





Caisataaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa,buna seara,ce faci,draga mea????????

iaca
prin zona



Si de ce esti timida?????
kudika_15804
Postat pe 12 Iulie 2013 21:21
De la: yumy, la data 2013-07-12 20:32:39suna a topic constipat



Avem supozitoare!!!!!
kudika_15804
Postat pe 12 Iulie 2013 21:29
De la: kudika_927531, la data 2013-07-12 20:07:08Sunt baiat si mi-e lene sa-mi schimb avatarul. Forum-ul il stiu de la prietena mea.
Referitor la constipatie am cateva persoane in familie cu tranzitul lenes. Defapt e vorba de bunicile mele. Si eu deasemenea am un tranzit mai lenes. Am scaun la 2-3 zile. Dar am fost la medic pe la 19 ani si mi s-a spus ca nu sunt constipat pentru ca am minim 3 scaune pe saptamana. Recent am luat antibiotic (raceala de la berea bocna) si o cura de furazolidon pentru ca mi-a fost lene sa spal niste fructe inainte sa le mananc si pentru ca le-am combinat cu bere. Nu prea am mancat din cauza durerii de burta cauzata de indigestie,vreo 2 zile am avut febra si am dormit toata ziua,am facut injectii cu penicilina si am zis ca viata mea e terminata! Toate astea puse la un loc mi-au adus acea constipatie de 6 zile.
Si acum am intrat in panica pentru ca ar putea sa-mi dea dependenta supozitoarele. Nu vreau sa ajung dependent de ele. E incomod cand trebuie sa le bag inauntru. Dar am auzit deasemenea ca daca le iei in fiecare zi la aceeasi ora timp de 10 zile parca iti pot regla tranzitul si apoi ai scaun fara ele. O fi adevarat?
Eu vreau doar sa am scaun singur!! Fara sa-mi bag ceva in fund mereu..


Pana la acest incident neplacut,ai mai avut astfel de episoade de constipatie,caci una este sa fie ceva sezonier,si cu totul alta este sa fie o stare permanenta!!Defecatia este obligatorie zilnic,natural sau fortat,caci in scaun se dezvolta multe bacterii periculoase pentru sanatatea omului si se creeaza si disconfort din cauza balonarii!!!
Avand antecedente in familie,trebuie sa elimini cauzele producerii constipatiei!!!
Repet,supozitoarele nu creeaza dependenta!!!
kudika_15804
Postat pe 12 Iulie 2013 21:39
repeti degeaba parerea ta este egalA cu zero caci nu esti medic iar ca nu l trimiti la unul spune si mai muylte despre domnia ta
prazlea1
Postat pe 12 Iulie 2013 21:42
De la: kudika_15804, la data 2013-07-12 21:29:34
De la: yumy, la data 2013-07-12 20:32:39suna a topic constipat



Avem supozitoare!!!!!
iata cum faci misto de prblemele celor ce posteaza lucru de care le acuzai ppe altele,,pentru a te da bn pe langa ceilati sa pare ca n ai scruppule
prazlea1
Postat pe 12 Iulie 2013 21:44
". Recent am luat antibiotic (raceala de la berea bocna) si o cura de furazolidon pentru ca mi-a fost lene sa spal niste fructe inainte sa le mananc si pentru ca le-am combinat cu bere."

Mai ,io zic sa treci la vin fiert...ca tot alchool e , dar poate te "descheaga"...
Rotty_
Postat pe 12 Iulie 2013 21:53
De la: yumy, la data 2013-07-12 20:32:39suna a topic constipat


mie imi suna a topic fabricat.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 13 Iulie 2013 09:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
anunt umanitar-strangere de fonduri 1 De la: crig 4 Mai 2010 13:25
doneaza sange pt o fetita de 9 ani va rog 1 De la: dariutza21 22 Ianuarie 2009 20:36
Apa in urechi 13 De la: Barbie30 21 August 2010 10:13
manipulari manuale ale oaselor- scolioza cine a incercat? 11 De la: Inna30 15 Noiembrie 2014 18:15
cine cunoaste mai multe informatii despre worl clinic 7 De la: kudika198961 23 Iunie 2010 10:34