Setari Cookie-uri

Cand nu sti ce sa faci.....ce faci?

Buna,

De foarte mult timp citesc tot felul de subiecte si imi plac foarte mult.
Am acum eu o fff mare problema si rog sa ma ajutati in privinta asta. ..nu stiu ce sa fac mai departe, pe viitor....nu am gasit un job care sa imi dea speranta ca maine sa ma duc la lucru cu multumire, satisfactie.... nu stiu ce vreau asta e partea cea mai prosta.....
Sunt secretara la o firma, e ok orar lejer plictiseala multa...NU IMI PLACE :((. VREAU SA PLEC SI NU STIU PE CE DOMENIU SA MA DUC...
Am termiant facutaltea de info, fac master la ISE pe profil de finante....si nu gasesc o satisfactie, am crezut ca o sa imi placa o sa imi gasesc ceva da nu stiu ce vreau :(
D3iu
Postat pe 23 Ianuarie 2009 13:13
Incearca ceva exotic, gen sateliti.

Postat pe 23 Ianuarie 2009 13:23
Hey, ceva serios plss... sunt intr-un impas :(
D3iu
Postat pe 23 Ianuarie 2009 13:24
te asezi intr-un colt...si astepti sa treaca ca doar nu o tine o vesnicie

coffeeta
Postat pe 23 Ianuarie 2009 13:27
De la: D3iu, la data 2009-01-23 13:13:43Cand nu sti ce sa faci.....ce faci?

scoti topic pe pudika
serios, si eu sunt in situatia ta, dar nu ma apuc sa vb in stanga si-n dreapta de asta... du-te la un consilier in cariera
kitty_krieger
Postat pe 23 Ianuarie 2009 13:29
Nu ma ajutati deloc.....
D3iu
Postat pe 23 Ianuarie 2009 13:29
Sa treaca intercityu' ?

Eu vorbeam serios: secretariat nu-ti place, finante nu...incearca ceva dificil, sau rar, sau ceva creativ, arta, o mica afacere...
Vrei adresa meseriilor si profesiilor sau Encarta ?

Postat pe 23 Ianuarie 2009 13:30
Prin subiectul asta am considerat ca se poate discuta depre mai multe chestii....vroiam sa aud pareri, nu imi trebuie consiler de cariera...da vad ca e o lume asa de rea incat orice ai face nu faci bine...pacat
D3iu
Postat pe 23 Ianuarie 2009 13:31
De la: D3iu, la data 2009-01-23 13:31:55Prin subiectul asta am considerat ca se poate discuta depre mai multe chestii....vroiam sa aud pareri, nu imi trebuie consiler de cariera...da vad ca e o lume asa de rea incat orice ai face nu faci bani...pacat

pai draga asa suntem noi rai...noroc cu pamantul asta ca este bun si ne tine...
da pe bune acum daca tu nu stii ce ti-ar face placere sa lucrezi noi de unde sa stim??
coffeeta
Postat pe 23 Ianuarie 2009 13:33
tocami de aia am apelat aici... sunt oameni care poate din gresala spun niste chestii folositoare, la care sa te gandesti.... aia era ideea
D3iu
Postat pe 23 Ianuarie 2009 13:36
De la: D3iu, la data 2009-01-23 13:36:42tocami de aia am apelat aici... sunt oameni care poate din gresala spun niste chestii folositoare, la care sa te gandesti.... aia era ideea

ihim....tot din greseala ti-am zis de consilierul in cariera...sau el n-are cum sa te ajute?
kitty_krieger
Postat pe 23 Ianuarie 2009 13:37
o sa tin cont de ce ai zis :)..pe langa altele
D3iu
Postat pe 23 Ianuarie 2009 13:40
De la: D3iu, la data 2009-01-23 13:13:43Buna,

De foarte mult timp citesc tot felul de subiecte si imi plac foarte mult.
Am acum eu o fff mare problema si rog sa ma ajutati in privinta asta. ..nu stiu ce sa fac mai departe, pe viitor....nu am gasit un job care sa imi dea speranta ca maine sa ma duc la lucru cu multumire, satisfactie.... nu stiu ce vreau asta e partea cea mai prosta.....
Sunt secretara la o firma, e ok orar lejer plictiseala multa...NU IMI PLACE :((. VREAU SA PLEC SI NU STIU PE CE DOMENIU SA MA DUC...
Am termiant facutaltea de info, fac master la ISE pe profil de finante....si nu gasesc o satisfactie, am crezut ca o sa imi placa o sa imi gasesc ceva da nu stiu ce vreau :(

cam asta se intimpla la ora actuala in romania...foarte multi fac o facultate asa....de dragul studiilor superioare!partea dramatica este ca nu pot aplica ceea ce ar fi trebuit sa invete...pentru ca nu le place,pentru ca n-au nici in clin nici in mineca cu meseria respectiva!intrebarea este:tie ce iti place?
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 23 Ianuarie 2009 13:48
am incercat acum sa imi aplic la mai multe joburi pe partea cu vanzari: agent vanzari, sales ceva de genu....problema mare...cer experienta, experienta nu pot sa zic ca am, am facut promotii in faculate tot pe vanzari da nu prea conteaza asta...am incercat pe consiler bancar am fost la interviuri....problema e ca nu ai salar fix, comision din ce faci daca faci ceva si nu cred ca pot asta acum cand trebuie sa imi platesc masterul....cam la astea m-am gadnit ca ar fi ok acum, pana azi cand pt vanzari nu m-a chemat nimeni, pe domeniul celalat iar nu m-au mai chemat si uite asa stau acum si ma gadesc ce voi face...
D3iu
Postat pe 23 Ianuarie 2009 13:53
In ziua de azi nu te poti intretine si duce o viata decenta din pasiune...pictura,sculptura,arta in general...intr-un cuvant,nu poti face ce-ti place ci trebuie sa faci ce trebuie...din pacate...asteapta un timp si poate viata ia o intorsatura pe placul tau...cauta tu idei si cauta ce-ti place...in final toti ne gasim drumul...
liza24_84
Postat pe 23 Ianuarie 2009 13:55
De la: D3iu, la data 2009-01-23 13:53:59am incercat acum sa imi aplic la mai multe joburi pe partea cu vanzari: agent vanzari, sales ceva de genu....problema mare...cer experienta, experienta nu pot sa zic ca am, am facut promotii in faculate tot pe vanzari da nu prea conteaza asta...am incercat pe consiler bancar am fost la interviuri....problema e ca nu ai salar fix, comision din ce faci daca faci ceva si nu cred ca pot asta acum cand trebuie sa imi platesc masterul....cam la astea m-am gadnit ca ar fi ok acum, pana azi cand pt vanzari nu m-a chemat nimeni, pe domeniul celalat iar nu m-au mai chemat si uite asa stau acum si ma gadensc ce voi face

pe vinzari iti trebuie experienta...nu are sens!te vor tine doua saptamini si te vor trimite la plimbare...asta in cazul in care te-ar recruta!
nu te inteleg...de ce ai facut facultate,de ce master...???aplica pentru asistent manager...
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 23 Ianuarie 2009 13:57
da...asa este... astept astept si o sa fie ceva...cum e o vorba..e loc sub Soare pt toti :)
D3iu
Postat pe 23 Ianuarie 2009 13:57
Secretara = Asistent Manager.....trist, nu gasesti nimic constructiv, proiectiv in job-ul asta,....stai 8 ore in birou, de cat timp lucrez m-am mai si ingrasat, nu ai un pic de actiune in slujba...
D3iu
Postat pe 23 Ianuarie 2009 14:00
De la: D3iu, la data 2009-01-23 13:57:57da...asa este... astept astept si o sa fie ceva...cum e o vorba..e loc sub Soare pt toti :)

sa astepti ce?pai crezi ca pica para malaiata....ca sa ai o cariera trebuie sa o construiesti...nu sa astepti!adevarat ca loc sub soare avem toti dar este exact ca la teatru...depinde unde ti-ai permis sa-ti cumperi bilet
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 23 Ianuarie 2009 14:00
Secretara = Asistent Manager.....trist, nu gasesti nimic constructiv, proiectiv in job-ul asta,....stai 8 ore in birou, de cat timp lucrez m-am mai si ingrasat, nu ai un pic de actiune in slujba...
D3iu
Postat pe 23 Ianuarie 2009 14:00
De la: ROBERTA_BRUNI, la data 2009-01-23 14:00:45
De la: D3iu, la data 2009-01-23 13:57:57da...asa este... astept astept si o sa fie ceva...cum e o vorba..e loc sub Soare pt toti :)

sa astepti ce?pai crezi ca pica para malaiata....ca sa ai o cariera trebuie sa o construiesti...nu sa astepti!adevarat ca loc sub soare avem toti dar este exact ca la teatru...depinde unde ti-ai permis sa-ti cumperi bilet




sau unde vrei sa iti cumpari bilet...si din nou revenim la impas:)..stiu ca ai dreptate, asa e, trebuie sa construiesti ca sa ai ceva ca sa faci ceva....dar din nou ce?
D3iu
Postat pe 23 Ianuarie 2009 14:03
De la: D3iu, la data 2009-01-23 14:00:45Secretara = Asistent Manager.....trist, nu gasesti nimic constructiv, proiectiv in job-ul asta,....stai 8 ore in birou, de cat timp lucrez m-am mai si ingrasat, nu ai un pic de actiune in slujba...

nu sint chiar egale joburile...ca secretara nu o sa te ocupi niciodata de rapoarte,etc...
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 23 Ianuarie 2009 14:04
pai iar ajungem de unde am plecat...nu are sens!
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 23 Ianuarie 2009 14:05
Stiu.... e greu... va multumesc pt ca ati incercat :)
D3iu
Postat pe 23 Ianuarie 2009 14:10
De la: D3iu, la data 2009-01-23 14:10:04Stiu.... e greu... va multumesc pt ca ati incercat :)



dansatoare exotica intrun bar, te-ai gandit!!?

Postat pe 23 Ianuarie 2009 14:11
ma intreb ce stiu sa fac...
cand aflu.... sigur voi sti ce sa fac....
ginette
Postat pe 23 Ianuarie 2009 14:11
De la: D3iu, la data 2009-01-23 14:00:50Secretara = Asistent Manager.....trist, nu gasesti nimic constructiv, proiectiv in job-ul asta,....stai 8 ore in birou, de cat timp lucrez m-am mai si ingrasat, nu ai un pic de actiune in slujba...


In situatia asta sunt si eu. Diferenta este ca eu sunt barbat si tu esti femeie. Tu ai mai pus pe tine...eu am icnercat ...dar nu reusesc. Orice as manca... in cantitati enorme...nu reusesc sa mai pun pe mine. Am o silueta de invidiat . Tu esti secretara...eu sunt coordonator logistica. Activitatea mea se rezuma la mail, telefon... si cam atat. Miscare fac eu pentru ca vreau...altfel as innebuni in birou. Nu ma plang..am o slujba care pentru multi e de invidiat. Nu am facut facultate...pentru ca eu consider ca este o pierdere de timp. O diploma fara experientza nu ma ajuta. Unde am ajuns..am ajuns datorita experientzei si priceperii mele. Ce vreau eu sa iti spun? Cauta sa inveti cat mai multe... sa "furi" tot ce poti... pentru ca nu stii de ce te impiedici.

P.S.: sfarsit de saptaman placut la toata lumea
dragonel
Postat pe 23 Ianuarie 2009 14:13
Cred ca pt " joburi" din astea iti trebuie un talent desavarsit :P, si totusi nu imi face placerea sa practic asa ceva :)
D3iu
Postat pe 23 Ianuarie 2009 14:14
De la: D3iu, la data 2009-01-23 14:14:48Cred ca pt " joburi" din astea iti trebuie un talent desavarsit :P, si totusi nu imi face placerea sa practic asa ceva :)



talent pentru a da din buric si solduri!!!?
o femeie se naste cu talentu' asta!

Postat pe 23 Ianuarie 2009 14:16
geo...nu ii place!alta propunere ai?
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 23 Ianuarie 2009 14:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
tije metalice-se detecteaza???/help 10 De la: manu08 30 Iunie 2009 13:26
AM O PROBLEMA GRAVA,SI NU MAI STIU CE SA FAC! 17 De la: kudika437375 16 Septembrie 2011 09:43
SUNT GELOASA..SE TRATEAZA? 10 De la: flodelmar 26 Februarie 2010 09:14
Dureri de sold 25 De la: kudika_945550 6 Februarie 2014 11:22
Pb cu fierea si colesterolul de la anticonceptionele?! HELP 3 De la: kudika025094 8 Iunie 2009 18:00