Setari Cookie-uri

Invizibilã

Bunã..
Mi-aº dori sã pot începe cu descrierea unei relaþii perfecte care a început dreptat sã se ofileascã, doar cã, în momentul de faþã, nu simt chiar aºa..am impresia cã relaþia a fost mereu ofilitã. Sunt de aproape un an cu un bãiat cu doi ani mai mare. Este genul de bãiat pe care mi-l imaginam când eram micã când mã jucam cu prietenele "mama ºi tata", are aproape tot ce-mi trebuie. La începutul relaþiei mã fãcea sã mã simt specialã, îl credeam când îmi spunea cã mã iubeºte ºi cã eu sunt cea mai specialã femeie pe care a întâlnit-o. Îmi plãcea sã aud asta, poate pentru cã nu ºtiam foarte multe detalii referitoare la trecutul lui. În timp, din vorbã în vorbã, am aflat ceva despre fostele prietene ºi brusc m-a lovit îndoiala: mã iubeºte pe mine, pentru ceea ce sunt, sau doar pentru cã-i amintesc de "prima iubire dupã care a suferit foarte mult"? O cunosc pe acea fatã, stã la douã blocuri distanþã de mine, avem ceva trãsãturi în comun..
Mi-a spus, acum câteva zile (probabil involuntar) cã fata dupã care a suferit se comporta cu el exact aºa cum mã comport ºi eu cu el; trebuie sã recunosc cã de atunci numai la asta îmi stã gândul.. Am impresia cã ºi-a dorit sã fie cu mine doar penru cã semãn cu ea. Acum probabil sunt paranoicã ºi vã înþeleg perfect dacã veþi "râde" de mine, doar cã mã macinã ideea asta. Nu aº putea vorbi cu el despre asta pentru cã, oricum, chiar dacã este aºa nu-mi va spune. Nu-l condamn. Încerc sã mã conving pe mine însãmi cã aberez, cã-i imaginaþia mea, cã-s coincidenþe º.a.m.d, doar cã nu-mi prea iese. Nu am nevoie sã mã mint, vreau doar sã ºtiu adevãrul.Presupun cã nu ar putea sta cu mine atâta timp doar pentru asta, nu-i aºa? Pânã acum, presupun, cã a învãþat sã mã iubeascã...
Karina_Williams_1
Postat pe 28 Iulie 2013 15:36
probabil ca e atras de un anumit gen de fata si ceea ce cauta a gasit la voi
oare de ce am impresia ca atunci cand ti-a zis ca faci la fel ca fost era vb de un moment tensionat intre voi?
probabil nu dorea sa ajunga la lucruri urate cu tine , eventual la despartire asa cum s-a intamplat cu cealalta
e doar o supozitie
maria-ioana
Postat pe 28 Iulie 2013 17:17
E cu tine acum ? Esti fericita ?

Vrei sa zgarmi kktul ? Fa-o ! Daca te mananca in rect ......
kind_er
Postat pe 28 Iulie 2013 20:47
De la: kind_er, la data 2013-07-28 20:47:21E cu tine acum ? Esti fericita ?

Vrei sa zgarmi kktul ? Fa-o ! Daca te mananca in rect ......

tu ai fost mai......succint
maria-ioana
Postat pe 28 Iulie 2013 22:28
De la: Karina_Williams_1, la data 2013-07-28 15:36:43Bunã..
Mi-aº dori sã pot începe cu descrierea unei relaþii perfecte care a început dreptat sã se ofileascã, doar cã, în momentul de faþã, nu simt chiar aºa..am impresia cã relaþia a fost mereu ofilitã. Sunt de aproape un an cu un bãiat cu doi ani mai mare. Este genul de bãiat pe care mi-l imaginam când eram micã când mã jucam cu prietenele "mama ºi tata", are aproape tot ce-mi trebuie. La începutul relaþiei mã fãcea sã mã simt specialã, îl credeam când îmi spunea cã mã iubeºte ºi cã eu sunt cea mai specialã femeie pe care a întâlnit-o. Îmi plãcea sã aud asta, poate pentru cã nu ºtiam foarte multe detalii referitoare la trecutul lui. În timp, din vorbã în vorbã, am aflat ceva despre fostele prietene ºi brusc m-a lovit îndoiala: mã iubeºte pe mine, pentru ceea ce sunt, sau doar pentru cã-i amintesc de "prima iubire dupã care a suferit foarte mult"? O cunosc pe acea fatã, stã la douã blocuri distanþã de mine, avem ceva trãsãturi în comun..
Mi-a spus, acum câteva zile (probabil involuntar) cã fata dupã care a suferit se comporta cu el exact aºa cum mã comport ºi eu cu el; trebuie sã recunosc cã de atunci numai la asta îmi stã gândul.. Am impresia cã ºi-a dorit sã fie cu mine doar penru cã semãn cu ea. Acum probabil sunt paranoicã ºi vã înþeleg perfect dacã veþi "râde" de mine, doar cã mã macinã ideea asta. Nu aº putea vorbi cu el despre asta pentru cã, oricum, chiar dacã este aºa nu-mi va spune. Nu-l condamn. Încerc sã mã conving pe mine însãmi cã aberez, cã-i imaginaþia mea, cã-s coincidenþe º.a.m.d, doar cã nu-mi prea iese. Nu am nevoie sã mã mint, vreau doar sã ºtiu adevãrul.Presupun cã nu ar putea sta cu mine atâta timp doar pentru asta, nu-i aºa? Pânã acum, presupun, cã a învãþat sã mã iubeascã...


Asa cum fiecare om e unic in felul lui, asa nicio relatie nu seamana una cu cealalta. Eu zis sa te linistesti si sa nu-ti mai faci ganduri aiurea, ci bucura-te de relatia ta si iubitul tau.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 29 Iulie 2013 13:13
ce bine ma simt in pielea mea ca sunt unikata Totusi nu mi-ar placea sa fiu comparata
Karina,daca ti la el si va simtiti bine,eu zic sa stai linistita,te va iubi pt ca esti tu si esti a lui!!!
Titanika
Postat pe 29 Iulie 2013 13:31
De la: Karina_Williams_1, la data 2013-07-28 15:36:43Bunã..
Mi-aº dori sã pot începe cu descrierea unei relaþii perfecte care a început dreptat sã se ofileascã, doar cã, în momentul de faþã, nu simt chiar aºa..am impresia cã relaþia a fost mereu ofilitã. Sunt de aproape un an cu un bãiat cu doi ani mai mare. Este genul de bãiat pe care mi-l imaginam când eram micã când mã jucam cu prietenele "mama ºi tata", are aproape tot ce-mi trebuie. La începutul relaþiei mã fãcea sã mã simt specialã, îl credeam când îmi spunea cã mã iubeºte ºi cã eu sunt cea mai specialã femeie pe care a întâlnit-o. Îmi plãcea sã aud asta, poate pentru cã nu ºtiam foarte multe detalii referitoare la trecutul lui. În timp, din vorbã în vorbã, am aflat ceva despre fostele prietene ºi brusc m-a lovit îndoiala: mã iubeºte pe mine, pentru ceea ce sunt, sau doar pentru cã-i amintesc de "prima iubire dupã care a suferit foarte mult"? O cunosc pe acea fatã, stã la douã blocuri distanþã de mine, avem ceva trãsãturi în comun..
Mi-a spus, acum câteva zile (probabil involuntar) cã fata dupã care a suferit se comporta cu el exact aºa cum mã comport ºi eu cu el; trebuie sã recunosc cã de atunci numai la asta îmi stã gândul.. Am impresia cã ºi-a dorit sã fie cu mine doar penru cã semãn cu ea. Acum probabil sunt paranoicã ºi vã înþeleg perfect dacã veþi "râde" de mine, doar cã mã macinã ideea asta. Nu aº putea vorbi cu el despre asta pentru cã, oricum, chiar dacã este aºa nu-mi va spune. Nu-l condamn. Încerc sã mã conving pe mine însãmi cã aberez, cã-i imaginaþia mea, cã-s coincidenþe º.a.m.d, doar cã nu-mi prea iese. Nu am nevoie sã mã mint, vreau doar sã ºtiu adevãrul.Presupun cã nu ar putea sta cu mine atâta timp doar pentru asta, nu-i aºa? Pânã acum, presupun, cã a învãþat sã mã iubeascã...



Adevarul nu il vei afla aici,unde fiecare isi va exprima opinia mai mult sau mai putin obiectiva,ci numai in urma deschiderii unui dialog cu iubitul tau!!De ce spui ca nu va fi corect fata de tine,prin spunerea adevarului???Draga mea,daca iubitul tau te iubeste,va fi si sincer cu tine,iti va raspunde la intrebarea pusa noua!!!Daca nu comunici cu el,nici nu vei afla adevarul!!!

Sunt posibile ambele variante,cea legata de cautarea unei persoane,care seamana cu fosta iubita,si cea referitoare la obsesia ta privitoarea la existenta gandurilor ,aflate in stransa legatura cu fizionomia fostei iubite!!!Dar raspunsul este cel dat de adevar,nu are rost sa te supui unei presiuni,daca aceasta nu are la baza dovezi clare,realitate ce se va dovedi numai in urma unei discutii cu partenerul tau!!Este inutil sa iti pui fel si fel de intrebari,caci fiecare relatie are particularitatile ei,chiar daca ,peransamblu,multe relatii par identice!!A invatat sa iubeasca???Draga mea,barbatii nu se indragostesc in acelasi ritm si profunzime,ca femeile,deci ai rabdare cu iubitul tau!!!

Presupunand ca motivul, care sta la baza relatiei voastre,este asemanarea cu fosta iubita,numai de tine depinde sa ii modifici gandirea,prezentandu-te natural,firesc si asa cum te simti confortabil,si aceasta va trebui sa il convinga ca tu esti unica in felul tau de a fi!!Femeile seamana intre ele numai la suprafata,consistenta lor constand in valoarea interiorului lor!!!

Fii directa cu iubitul tau,daca te iubeste,va fi transparent cu tine,orice amanare conducand la accentuarea nelinistii tale!!!
kudika_15804
Postat pe 29 Iulie 2013 13:35
Desigur, "adevarul" il vei afla doar de la kudika_15804, ea e detinatoarea adevarului absolut!
Viorica_Ecaterina
Postat pe 29 Iulie 2013 15:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Primul act sexual 9 De la: kudika_16923 26 Septembrie 2012 21:34
INFORMATII PROSTITUTIE 8 De la: steleflori 20 Decembrie 2014 20:07
Vanataie 3 De la: monik21 12 Septembrie 2011 16:30
HydroSan utilizatori? 1 De la: healthy006198 20 Februarie 2011 13:44
Sarcina sau dereglari menstruale...sau ...un sfat va rog! 121 De la: kudika_nikole 18 Mai 2013 16:07