Setari Cookie-uri

Probleme...

Sper sa ma ajutati cu problema mea.Sa incep cu inceputul. Aveam vreo' 15 ani(sunt baiat) ,in clasa a 9-a ,in prima zi de liceu am vazut o fata draguta.Intre timp m-am indragostit de ea.Ea vorbea cu mine,imi dadea semne cum ca ar vrea sa fie intr-o relatie..etc.In momentul in care am intrebat-o(Vacanta de vara) daca vrea sa fie cu mine aceasta a refuzat.Era deja indragostita de altcineva si a decis (ea) sa incheiem orice modalitate de convorbire.La inceputul clasei a 10-a ,prima zi ...ne uitam destul de urat unul la altul,a urmat o excursie in care ne-am reapropiat..dupa ceva timp ea s-a despartit de "el".A inceput o apropiere si mai mare pana m-am decis a 2-a oara sa-mi iau inima in dinti si s-o intreb.De data asta a acceptat.Dupa ce am facut 5 luni de relatie,sora ei si-a facut iubit (CULMEA) chiar pe varul altui fost de-al ei.Ieseau cu masina,se plimbau(fara mine pentru ca eu eram la tara).Eu ii interziceam sa iasa,ea nu ma ascultam si eu sufeream ca prostu'(Si da,eram si gelos).Se schimbase destul de mult.Pana la un moment dat cand sora ei si iubitul s-au despartit.Nu a mai iesit afara.Acum,avem 8 luni si eu...m-am imprietenit aici,la tara cu cativa baieti cu care ies seara.De data aceasta ea imi interzice si eu nu o ascult,e foooarte geloasa si posesiva si relatia noastra s-a schimbat radical(din nou).Ea imi reproseaza ca eu m-am schimbat,iar eu ii aduc aminte de cum era si ii spun ca roata se intoarce,iar ea spune ca "Prin asta te razbuni"?Simt ca relatia asta merge spre prapastie si nu stiu ce sa fac. Sugestii? (Sper ca nu v-am plictisit cu lungul meu roman..:D ) P.S: Chiar o iubesc ,dar de la un timp de vreme e prea posesiva si ne certam din orice .
MikeLuk
Postat pe 20 Iulie 2013 01:03
Ce ai zice tu daca ai lasa tara asta si ai ramane in oras. Probabil se plictiseste si incearca sa iasa din rutina. Acum probabil ca sunteti impreuna, ca doar incepe scoala. Sfatul meu este sa va petreceti cat mai mult timp impreuna, sa vedeti cum va e... Sunteti adolescenti, dragostea e cu nabadai in perioada asta.
cuba_libre
Postat pe 14 Septembrie 2013 13:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
rac-fecioara??? credeti ca va fi bine? 11 De la: kudika_938443 21 Octombrie 2013 09:03
A-ti apela vreodata la TEST DE FIDELITATE? 34 De la: kudika017531 14 Mai 2009 15:42
Gelozie ce este normal si ce nu?? 114 De la: ana_camyyy 4 Decembrie 2014 18:23
Se numeste sau nu inselat? 31 De la: cristinxxx 28 Noiembrie 2010 12:05
ce conteaza de fapt intr-o relatie? 8 De la: pickard 4 Decembrie 2010 17:31