oare sa-l cred?

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:

Pagini: 1 2 >> Sari la pagina:
lollitta Avatarul lui lollitta

93 mesaje
Oras: bucuresti

Incerc sa va prezint situatia pe scurt. Suntem de un am jumate impreuna, locuim de un an impreuna, e cu 4 ani mai mic decat mine si minciuneste uneori cand chiar nu e necesar. de o vreme incoace am un feeling ciudat ca ar avea pe cineva. Iese in oras fara sa imi spuna, ar fi un exemplu. Am fost plecata timp de 3 saptamani si cand m-am intors mi-a spus cu zambetul pe buze ca il cauta o tipa, si ca insista si mi-a aratat mesajele de la ea. Ok, ati spune ca e un baiat bun ca imi spune adevarul. Bine, dar este oare posibil ca el sa imi prezinte varianta lui, si sa ma joace cum vrea el, cu cartile (oarecum) pe fata? Cand ii mai spun ca se pricepe la minciuni, imi spune foarte mandru (nu exagerez) ca el chiar este un maestru al minciunilor. Sincer, doresc sa aud si parerile barbatilor de aici. Ce sa cred? Cum sa-l judec? Sincer, nu am chef sa imi pierd timpul cu o cauza pierduta si as vrea sa dau inainte, nu sa stagnez.
Multumesc.
Raporteaza abuz de limbaj
necunoscut Avatarul lui necunoscut

1 mesaj

Sfatul meu este sa il lasi sa copilareasca, si sa iti cauti pe cineva care chiar stie ce vrea. Cu el nu vei face o casa. Si, decat sa suferi in continuare, fie il iei si aveti o discutie serioasa, calma, in care vrei sau nu, trebuie sa aflii de ce procedeaza asa, ce nu faci tu si unde crede el ca gresesti de se vede si cu altele. Apoi iti iei singura o decizie. Nu te lasa calcata in picioare, ca barbati gasesti. Si cu timpul asta nu te mai intalnesti, te asigur.
Fosta membra Kudika.ro
Da, ai dreptate. Din pacate azi am avut cea mai prosta zi din viata mea, in care increderea mea a fost suplberata cu totul. Am aflat ca ma si fura. L-am lasat. Nu stiu cum o sa trec peste, dar am sa trec cumva. va multumesc.
iris_4_ever Avatarul lui iris_4_ever

6666 mesaje

Eu l-as crede ca e mare mincinos daca el chiar se lauda cu treaba asta .....nu-s multi care sa ajunga sa se laude cu minciuna iar cand dai peste unul ca el ...io zic sa fugi .
Ma rog , vad ca deja ai fugit , bine ai facut
Fosta membra Kudika.ro
la ce bun sa-l crezi?asa cum iti arata tie ca este baiat bun si iti spune totul,asa poate ca procedeaza si cu ea.nu il crede.
Daca e visare,viata se duce,cel putin sa fie o visare dulce!
mikkki18 Avatarul lui mikkki18

1 mesaj

lasa-ma sa ghicesc , e geaman ?
butterfly_sound_of_love Avatarul lui butterfly_sound_of_love

310 mesaje

Dragostea este indelung rabdatoare, este plina de bunatate: dragostea ,nu pizmuieste; dragostea nu se lauda, nu se umfla de mandrie, nu se poarta necuviincios, nu cauta folosul sau, nu se manie, nu se gandeste la rau, nu se bucura de neleguire, ci se bucura de adevar, acopera totul, crede totul, nadajduieste totul, sufera totul.”
Cind 2 oameni se despart de ce o fac doar fizic si sufleteste ramin legati toata viata? poate ca unul din ei iubeste mai mult,poate celalalt nu si-a dorit finalul acesta,poate spera intr-o impacare....Semtimente mai sunt,de compromisuri nu poate fi vorba....nici unul nu mai e dispus sa faca....ce sa-i spui inimii care spera.... cind ratiunea iti spune ca totul s-a sfirsit si e bine sa pui punct ..... Sa o iei pe alt drum caruia nu-i cunosti coordonatele,nu stii unde duce,nu stii la cine duce,daca e drumul bun,daca va fi alt esec?Ce sa faci cu multele ore pe care altadata vroiai sa le transformi in zile ,sa fie mai multe,sa nu se mai termine....azi ai atita timp pe care trebuie sa-l umpli doar cu amintiri,unele frumoase,unele dureroase....Stai si te privesti si-ti spui ca nu esti nici urita,nici proasta,ca nu esti nici prima si nici ultima care trece printr-o despartire ,ca a fost o experienta a vietii,ca esti mult mai matura.....mult mai puternica sa o iei de la capat....Si daca nu poti?CE SA FACI ? Timpul trece .....al meu a stat in loc !
lacrasar Avatarul lui lacrasar

202 mesaje

lasa-ma sa ghicesc , e geaman ?

necunoscut Avatarul lui necunoscut

1130 mesaje

De la: mikkki18, la data 2009-02-09 02:29:59lasa-ma sa ghicesc , e geaman ?

A rezolvat Sherlock problema !
yumy Avatarul lui yumy

26620 mesaje

De la: nico_dana2006, la data 2009-02-26 12:28:57Dragostea este indelung rabdatoare, este plina de bunatate: dragostea ,nu pizmuieste; dragostea nu se lauda, nu se umfla de mandrie, nu se poarta necuviincios, nu cauta folosul sau, nu se manie, nu se gandeste la rau, nu se bucura de neleguire, ci se bucura de adevar, acopera totul, crede totul, nadajduieste totul, sufera totul.”

pentru dragoste nu exista definitie exista doar franturi care sa o defineasca dar mai e una dragostea trebuie sa fie uniforma si sa fie impartasita, atunci knd nu este impartasita mai bn se termina totul pt k cu cat continui cu atat te afunzi mai mult in nisipuri miscatoare
"Orice lucru pe care îl faci în viață va fi nesemnificativ, dar este foarte important să îl faci. Deoarece nimeni nu îl va mai face", Mahatma Gandhi.
everything_for_you Avatarul lui everything_for_you

214 mesaje

atunci cand un barbat spune ca il cauta o femeie inseamna ca e ceva mai mult intre ei poate chiar el a cautat-o la inceput ...
roscatika23 Avatarul lui roscatika23

960 mesaje

daca ti-a zis ca e maestru in arta minciunilor nu l-ai intrebat daca te-a mintit cand era impreuna?caci pp ca te alinta,iti spunea cuvinte dulci.alea erau minciuni?
bașkası olma,kendin ol..../böyle çok daha güzelsin.....

93 mesaje

NU, e leu.
priest Avatarul lui priest

744 mesaje

cel mai simplu ar fi sa porti o discutie serioasa cu el sa-i prezinti nelamuririle tale...sa stii si tu ce ai de facut, asta daca se poate discuta serios cu el, eventual sperie`l putin poate asta va rezolva
Never mess with a ninja in pijama
uitarea_aducerii_aminte Avatarul lui uitarea_aducerii_aminte

1052 mesaje

De la: priest, la data 2009-04-02 13:12:16cel mai simplu ar fi sa porti o discutie serioasa cu el sa-i prezinti nelamuririle tale...sa stii si tu ce ai de facut, asta daca se poate discuta serios cu el, eventual sperie`l putin poate asta va rezolva

of, doamne... ce sa discute cu el? e tanar... shi mereu va cauta pers de varsta lui.... io nu cred k exista sanse de reushite pt aceasta relatie.... mai ales cand el recunoaste k e un rege in ale minciunilor
Cea mai infidela amanta a omului este speranta.Te inseli zilnic si totusi traiesti cu ea toata viata.
priest Avatarul lui priest

744 mesaje

well atunci sa-si caute altu mai putin copil care nu se lauda a fi regele minciunicilor :)
Never mess with a ninja in pijama
Fosta membra Kudika.ro
ursuletulmeu imi pare rau :-( ce urat ! stai lini important e sa te iubesti pe tine, banii furati o sa se intoarca la tine poti sa fii sigura
Fosta membra Kudika.ro
in general instinctul unei femei e cel bun :D eu sunt super geloasa recunosc dar rar gresesc cand simt k una se da la al meu ! in concluzie, poate ai dreptate ! cu tot respectul, mai e si prost sa se laude k e mincinos, deci, un mincinos prost ! penibil :D si complexat, de aia se si lauda ! mai mare lauda e sa fii sincer ! sun-o si tu pe tipa aia spune-i k vrei un menaje a trois acum k ai aflat k face sex si cu ea....vezi ce se intampla !
Fosta membra Kudika.ro
mai sunt femei care cauta barbatii si asta nu inseamna ca sunt neaparat amante, dar daca ai indoieli...nu stiu daca ti-ar zice adevarul, common, nu e regele minciunilor? apropos o asemenea persoana NU e de incredere !
Fosta membra Kudika.ro
eu sunt regele minciunilor ! ce fraier ! scuze dar e hilar si penibil, m-as strica de ras la un asemenea barbat :))))))))))) scuze :D
roscatika23 Avatarul lui roscatika23

960 mesaje

De la: sab628, la data 2009-04-08 18:29:04eu sunt regele minciunilor ! ce fraier ! scuze dar e hilar si penibil, m-as strica de ras la un asemenea barbat :))))))))))) scuze :D

sa se ia de mana cu primul meu prieten ca si ala era un mincinos de prima clasa.dar fostul meu nu mi-a zis ca e maestrul minciunilor.dar stiti ce se zice:ca sa iti iasa o minciuna trebuie ca cel care minte sa creada ca macar jumate din ce minte e adevarat.adica pana si el credea ce o mintea pe ea.sunt fel si fel de oameni.
bașkası olma,kendin ol..../böyle çok daha güzelsin.....
Fosta membra Kudika.ro
De la: lollitta, la data 2008-12-16 20:09:51Incerc sa va prezint situatia pe scurt. Suntem de un am jumate impreuna, locuim de un an impreuna, e cu 4 ani mai mic decat mine si minciuneste uneori cand chiar nu e necesar. de o vreme incoace am un feeling ciudat ca ar avea pe cineva. Iese in oras fara sa imi spuna, ar fi un exemplu. Am fost plecata timp de 3 saptamani si cand m-am intors mi-a spus cu zambetul pe buze ca il cauta o tipa, si ca insista si mi-a aratat mesajele de la ea. Ok, ati spune ca e un baiat bun ca imi spune adevarul. Bine, dar este oare posibil ca el sa imi prezinte varianta lui, si sa ma joace cum vrea el, cu cartile (oarecum) pe fata? Cand ii mai spun ca se pricepe la minciuni, imi spune foarte mandru (nu exagerez) ca el chiar este un maestru al minciunilor. Sincer, doresc sa aud si parerile barbatilor de aici. Ce sa cred? Cum sa-l judec? Sincer, nu am chef sa imi pierd timpul cu o cauza pierduta si as vrea sa dau inainte, nu sa stagnez.
Multumesc.

incredibil! aproape ca eram sa te cred o persoana citita, desteapta etc... cand colo... citesc postul asta tu, aia care sareai de c*r in sus, stii ca stai cu un mincinos (pt ca el a recunoscut asta), iti arata mesaje primite de la o tipa (doar aia nu l-a cautat insistent asa de nebuna, ca se plictisea si prietenul tau era singurul disponibil) si pui intrebari de genul "ce sa fac? sa mai stau cu el?"
there is nothing more dangerous than a woman without a past
Cristinakitty Avatarul lui Cristinakitty

148 mesaje

Ofer servicii de divinatie in Tarot, probabil cele mai bune servicii de pe internet, moralitate, profesionalism. Analize personalizate realizate cu mult suflet si pasiune analizele personalizate care nu sunt generate automat de vreun program de calculator precum pe alte site-uri. Nu lasa viitorul sa te prinda nepregatit.Fii cu un pas inainte si lasa tarotul sa iti dezvaluie viitorul si de ce nu chiar sa te ajute sa iti schimbi viata in bine.
Prezicerile mele sunt intotdeauna sincere .

Confidentialitatea este respectata si garantata. pt. mai multe detalii accesati site-ul tarotkitty.webs.com/
Fosta membra Kudika.ro
De la: lollitta, la data 2008-12-16 20:09:51Incerc sa va prezint situatia pe scurt. Suntem de un am jumate impreuna, locuim de un an impreuna, e cu 4 ani mai mic decat mine si minciuneste uneori cand chiar nu e necesar. de o vreme incoace am un feeling ciudat ca ar avea pe cineva. Iese in oras fara sa imi spuna, ar fi un exemplu. Am fost plecata timp de 3 saptamani si cand m-am intors mi-a spus cu zambetul pe buze ca il cauta o tipa, si ca insista si mi-a aratat mesajele de la ea. Ok, ati spune ca e un baiat bun ca imi spune adevarul. Bine, dar este oare posibil ca el sa imi prezinte varianta lui, si sa ma joace cum vrea el, cu cartile (oarecum) pe fata? Cand ii mai spun ca se pricepe la minciuni, imi spune foarte mandru (nu exagerez) ca el chiar este un maestru al minciunilor. Sincer, doresc sa aud si parerile barbatilor de aici. Ce sa cred? Cum sa-l judec? Sincer, nu am chef sa imi pierd timpul cu o cauza pierduta si as vrea sa dau inainte, nu sa stagnez.
Multumesc.

Văd cum tot mai multe dintre voi apelează la sfaturile mele,lucru care mă bucură nespus,dar mă și sperie totodată, pentru că ele creează dependență.Inventatorul minciunii a fost Adam când i-a spus Evei: "Tu nu poți să faci așa mult ca mine,ci fă doar atât cât ai putere." Fals!Voi puteți face mai mult!Mergi mai departe, nu te plafona în minciună.Lasă-te călăuzită de forța ta interioară și mori cu demnitate, singură cu Queen, pisica ta.Lasă însă kudika ON cu avatarul pisicii în primplan, să putem trage cu toții învățăminte de la Femeia care ai fost tu.În inimile noastre vei rămâne Cea care a dat înainte!
why so menstrual?
Fosta membra Kudika.ro
topicul asta e de-o vesnicie, de ce mai postati?
...sanavăbici...
yumy Avatarul lui yumy

26620 mesaje

De la: freakbabe, la data 2010-02-15 14:20:35topicul asta e de-o vesnicie, de ce mai postati?

din pliktiseala
"Orice lucru pe care îl faci în viață va fi nesemnificativ, dar este foarte important să îl faci. Deoarece nimeni nu îl va mai face", Mahatma Gandhi.
Fosta membra Kudika.ro
De la: freakbabe, la data 2010-02-15 14:20:35topicul asta e de-o vesnicie, de ce mai postati?

Ca să se bucure de învățăturile mele, nu e evident?
why so menstrual?
Fosta membra Kudika.ro
De la: misoginu, la data 2010-02-16 12:05:11

Ca să se bucure de învățăturile mele, nu e evident?

tu esti misogin?...sau doar numele seamana?
Am I supposed to put my life on hold because you don't know how to act and you don't know where your life is going?i am not sure i see you again I'll be alright na na na na hey, na na na na hey, hey hey hey goodbye I'm so over it, I've been there and back na na na na hey, na na na na hey, hey hey hey Goodbye my lover. Goodbye my friend.
Fosta membra Kudika.ro

de cele mai multe ori...

93 mesaje

De la: adina_black, la data 2009-11-21 00:05:09
Multumesc.

incredibil! aproape ca eram sa te cred o persoana citita, desteapta etc... cand colo... citesc postul asta tu, aia care sareai de c*r in sus, stii ca stai cu un mincinos (pt ca el a recunoscut asta), iti arata mesaje primite de la o tipa (doar aia nu l-a cautat insistent asa de nebuna, ca se plictisea si prietenul tau era singurul disponibil) si pui intrebari de genul "ce sa fac? sa mai stau cu el?"

Vai demine, te si uitasem. Da, tu aia desteapta.......Imi dai sfaturi......:) Nice!
Pagini: 1 2 >> Sari la pagina: