Setari Cookie-uri

Secreti vaginale urat mirositoare.O solutie?

Am o problema cu care ma confrunt de aproximativ o luna de zile: o scurgere vaginala foarte urat mirositoare asematanatoare cu smantana;dupa fiecare cantact sexual sau cand sau excitata cantitatea se mareste.
Timp de un an am avut un singur partener,in urma cu jumatate de an am incercat cu alti 2 parteneri, dupa ceva timp au inceput sa imi apara aceste scurgeri. Exista posibilitatea unei infecti vaginale transmise? Sau aparute?
Tin sa precizez ca am doar 17 ani si mi-a fost frica si jena sa ma prezint la un cabinet ginecologic
.Iar mama mea este plecata in strainatate ...m-as putea prezenta si singura sau insotita de alticineva la dr.?
Am auzit de spalaturi vaginale ...cere este treaba cu ele?De unde le achizitionezi?La sfatul unui medic sau dupa ureche?
mayacris
Postat pe 16 August 2013 06:21
De la: kudika_25651, la data 2013-08-16 06:21:17Am o problema cu care ma confrunt de aproximativ o luna de zile: o scurgere vaginala foarte urat mirositoare asematanatoare cu smantana;dupa fiecare cantact sexual sau cand sau excitata cantitatea se mareste.
Timp de un an am avut un singur partener,in urma cu jumatate de an am incercat cu alti 2 parteneri, dupa ceva timp au inceput sa imi apara aceste scurgeri. Exista posibilitatea unei infecti vaginale transmise? Sau aparute?
Tin sa precizez ca am doar 17 ani si mi-a fost frica si jena sa ma prezint la un cabinet ginecologic
.Iar mama mea este plecata in strainatate ...m-as putea prezenta si singura sau insotita de alticineva la dr.?
Am auzit de spalaturi vaginale ...cere este treaba cu ele?De unde le achizitionezi?La sfatul unui medic sau dupa ureche?




Fuguta la medic!!!
kudika_15804
Postat pe 16 August 2013 07:55
tanara si nelinistita doar un medic te mai poate scapa sa gaseasca un diagnostic!
Titanika
Postat pe 16 August 2013 10:45
Ceea ce descrii tu aici duce la diagnosticul de
vaginita bacteriana.
Solutia cea mai eficienta este de a merge urgent la medic pentru un tratament corespunzator.Nu ai nevoie neaparat de un insotitor.

Sanatate!
criszoe
Postat pe 16 August 2013 12:29
De la: kudika_25651, la data 2013-08-16 06:21:17Am o problema cu care ma confrunt de aproximativ o luna de zile: o scurgere vaginala foarte urat mirositoare asematanatoare cu smantana;dupa fiecare cantact sexual sau cand sau excitata cantitatea se mareste.
Timp de un an am avut un singur partener,in urma cu jumatate de an am incercat cu alti 2 parteneri, dupa ceva timp au inceput sa imi apara aceste scurgeri. Exista posibilitatea unei infecti vaginale transmise? Sau aparute?
Tin sa precizez ca am doar 17 ani si mi-a fost frica si jena sa ma prezint la un cabinet ginecologic
.Iar mama mea este plecata in strainatate ...m-as putea prezenta si singura sau insotita de alticineva la dr.?
Am auzit de spalaturi vaginale ...cere este treaba cu ele?De unde le achizitionezi?La sfatul unui medic sau dupa ureche?


Nu ai de ce sa te jenezi,cand ai o problema trebuie sa mergi la medic!!! In alta ordine de idei, nu mai face sex fara prezervativ pentru ca te expui bolilor cu transmitere sexuala. Barbatii transmit HPV - un virus de care nu scapi toata viata, anumite radacini ale HPV-ului duc la cancer ... partea proasta e ca HPV-ul il poti lua chiar si folosind prezervativul .... cel mai bine e ca in decursul vietii sa ai cat mai putini parteneri posibili si daca tot ti-ai inceput viata sexuala citeste cat mai mult despre acest subiect, sunt multe persoane avizata care scriu articole de genul ... Fii responsabila, e viata ta in joc .........bafta !!!
ICEGIRL
Postat pe 18 August 2013 09:08
Sa stii ca sexul protejat ..."nu doare" !
rondina
Postat pe 18 August 2013 13:46
De la: kudika_25651, la data 2013-08-16 06:21:17Am o problema cu care ma confrunt de aproximativ o luna de zile: o scurgere vaginala foarte urat mirositoare asematanatoare cu smantana;dupa fiecare cantact sexual sau cand sau excitata cantitatea se mareste.
Timp de un an am avut un singur partener,in urma cu jumatate de an am incercat cu alti 2 parteneri, dupa ceva timp au inceput sa imi apara aceste scurgeri. Exista posibilitatea unei infecti vaginale transmise? Sau aparute?
Tin sa precizez ca am doar 17 ani si mi-a fost frica si jena sa ma prezint la un cabinet ginecologic
.Iar mama mea este plecata in strainatate ...m-as putea prezenta si singura sau insotita de alticineva la dr.?
Am auzit de spalaturi vaginale ...cere este treaba cu ele?De unde le achizitionezi?La sfatul unui medic sau dupa ureche?


Clar trebuie sa mergi la doctor..in cel mai fericit caz te-ai "pricopsit" cu o candida de la unul din dragutii tai.
kukla
Postat pe 18 August 2013 14:59
Du-te la ginecolog. In niciun caz sa nu apelezi la leacuri babesti, fiindca problema se poate agrava. Ar fi bine sa gasesti un partener stabil, cu care sa ai relatii sexuale, ca te poti pricopsi cu niste boli serioase. Iar prezervativul nu ofera protectie 100%. Ai grija de tine, esti foarte tanara si e pacat.
Micaell
Postat pe 18 August 2013 15:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pitiriazis versicolor! 1 De la: healthy009442 29 Aprilie 2010 15:36
puls mare 3 De la: odataatunci 18 Decembrie 2011 00:13
Estrogenul de generatie noua 8 De la: Mirela_t 1 Aprilie 2011 02:35
studiu de piata pt bolnavi diagnosticati cu hepatita C 9 De la: kudika316084 18 Octombrie 2010 20:27
buna 5 De la: office_salinasusesi_ro 13 Aprilie 2010 09:21