Setari Cookie-uri

INFECTIE URINARA

As ruga pe cititori cu un sfat pentru infectia urinara care am capatat-o pe sarcina de era sa imi provoace nastere prematura,poate sa fie si naturist.....iar eu va pot spune ca am o reteta despre cum poti scapa de piatra si nisip la rinichi
1/2 de kg de radacina de patrunjel se fierbe intr-un litru de apa pana cand ramane 1 cana de lichid sau ceai cum vreti sa-i spunem a carei continut se bea in 3 reprize si in cateva zile se elimina tot.Este probat de 1 doamna care a resit si mi-a impartasit si mie acest lucru!!
Deci va astept cu sfaturi pt infectie urinara .....Va pup
healthy001807
Postat pe 5 Ianuarie 2010 17:41

Uite cateva detalii despre un produs NOU, unic pe piata din Romania. Este vorba despre absorbante active LOVE MOON ale corporatiei Winalite (www.edera.ro) care se deosebesc de oricare altele, prin faptul ca au incorporat in ele o banda dintr-un materal special (patentat) care, in contact cu corpul emite o mare concentratie de ioni negativi. Este un produs revolutionar, cu actiune imediata si eficace. Ionii negativi (anionii),datorita sarcinii electrice negative distrug bacteriile anaerobe(care au sarcina electrica pozitiva) avand astfel efecte benefice in starea generala de sanatate si in numeroase afectiuni : eroziune si infectii ale colului uterin cu toate tipurile de bacterii, candidoze, chist ovarian, miom uterin, fibromiom, endometrioza, infectia cailor urinare, prolaps vaginal, incontinenta urinara, arsuri si uscaciune vaginala (la menopauza), dismenoree, scurgeri excesive, herpes, cancer de col uterin etc. Actiunea generarii de anioni este complet naturala si nu are nici o contraindicatie. In plus, elimina mirosurile. Atentie ! - foarte important este ca se livreaza impreuna cu un card de autoanalize (GRATIS !) pentru aflarea imediata a starii de sanatate (in special a colului uterin) etc. In Romania aceste produse abea incep sa fie cunoscute, in lume fiind deja un miliard de beneficiari ai produsului In lume, inclusiv in America, se afla pe piata deja de 2 ani. Produsele au cetificate FDA-USA si UE. Diferenta de pret fata de absorbantele obisnuite este nesemnificativa, in raport cu multele avantaje oferite de tampoanele anionice cu protectie activa. O veste foarte bine primita de doamne si domnisoare care au optat deja pentru absorbantele LOVE MOON : de curand produsele firmei noastre s-au diversificat, iar preturile s-au micsorat, devenind mult mai atractive si accesibile tuturor femeilor care au probleme de sanatate sau doresc sa le previna. De acum inainte veti putea beneficia nu numai de absorbantele pentru ciclu normal, ciclu abundent sau pentru uz zilnic, ci si de absorbante mini, absorbantele pentru bikini, talpici cu emisii de infrarosii si de ioni negativi sau seturi cu plasturi impotriva durerilor de ciclu (ofera mai mult de 16 ore de alinare a durerilor, disconfort abdominal, eliminarea durerilor cauzate de raceala si este ideal pentru intretinerea ovarelor sau ingrijirea dupa avort).
.
alicemihai
Postat pe 10 Ianuarie 2010 13:47
eu te sfatuiesc sa iti faci timp de o saptamana ceai de coada calului, cate un litru pe zi sa bei, si iti va trece infectia sigurat! spun din experienta, aveam 7 sau 8 luni de sarcina cand am avut si eu infectie si doctorita de familie mia zis sa beau acest ceai. mia trecut. dar in caz ca ai tensiunea mica, nu e indicat ceaiul de coada calului.
corneliamorar
Postat pe 10 Ianuarie 2010 17:56
Beau tot felul de ceaiuri cum ar fi coada calului,codite de cirese,coada soricelului ,ceai renal dar tot degeaba ..daca stau mult in sezut cand conduc de ex ma doare sub piept in partea dr iar seara ma doare spatele ingrozitor.Am fost la ecograf si a zis dr ca e infectie urinara si mi-a dat 1 sapt pastile dar degeaba tot am dureri....am sa merg si la alt medic ,totusi daca ati patit asa ceva dati-mi si mie un sfat.......orice sfat e bine venit ...Sanatate

healthy001807
Postat pe 11 Ianuarie 2010 17:34
buna, nu stiu daca ai scapat de prob tale , daca nu te rog sa ma contactezi pe stefania_dareli si vb, multa sanatate iti doresc.
stefania49
Postat pe 13 Ianuarie 2010 19:40
Cel mai bine este sa-ti faci analize la urina si rezultatul iti spune de la ce microb provine infectia si la ce antibiotic cedeaza. Asa e cel mai sigur.
Mult noroc si spune-ne si noua ce iti iese la analize !
Cer_instelat
Postat pe 14 Ianuarie 2010 18:36
Am fost la ecograf si mi-a zis infectie urinara pt care mi-a dat dr tratament cu no spa,tador si tavanic antibiotic 7 buc ,am luat degeaba ca tot nu mi-a trecut pt ca la ex de urina mi-a iesit iar ,ca atare dr mi-a dat in continuare 7 pastile de tavanic urmand sa imi fac iar ex la urina dupa ce le termin....ORICUM va tin la curent cu ce se va intampa si iau in coninuare ceaiuri de codite de cirese,coada calului,coada soricelului si ceai renal,aveti vreun sfat pt mine?
healthy001807
Postat pe 19 Ianuarie 2010 12:32
tinctura de castan, incearca si cu asta.
Problema e ca, din pacate, ce isi face efectul la mine poate sa nu isi faca la tine. Dar nu ai ce pierde, cel mult 12-13 lei cat costa.
Pentru durerile de spate este la plafar un gel numit: PUTEREA URSULUI.
Poti sa-ti cumperi un aparat de masaj, nu stiu daca gaseti in Romania. Vad la TV ca fac reclama la benzile magnetice pentru spate.
kudika083996
Postat pe 19 Ianuarie 2010 12:43
Eu am scapat de infectie urinara cronicizata cu tinctura de leurda. Se gaseste la Plafar. Am recomandat-o tuturor. Mi se pare incredibil, mai ales ca faceam crize la 3 saptamani-1 luna.
Sanatate si succes!!!
COLULY1
Postat pe 19 Ianuarie 2010 12:51
tocmai am citit ca leurda e foarte buna, in general.
Am s-o incerc si eu.
kudika083996
Postat pe 19 Ianuarie 2010 12:54
Iti recomand recomand Tahitian Noni
colnago
Postat pe 19 Ianuarie 2010 13:12
Cum folosesc tinctura de castan si leurda?Iar dvs domnule la ce produs va referiti fiti mai explicit.....mersi
healthy001807
Postat pe 19 Ianuarie 2010 15:08
foarte eficiente sfaturile
kudika091563
Postat pe 19 Ianuarie 2010 19:37
foarte eficiente sfaturile
kudika091563
Postat pe 19 Ianuarie 2010 19:37
M-am referit la sucul original din fructul Noni ( Morinda citrifolia). Sucul Tahitian Noni are multiple efecte benefice asupra organismului.
Iata cateva din ele:
-dureri acute si cronice;
-ocrotirea sanatatii prin tinerea in echilibru a sistemului imunitar;
-mentinerea starii de vigurozitate a organismului,asigurand vitalitatea sa, stimuland si capacitatea intelectuala;
-tulburari menstruale;
-obezitate;
-astm bronsic si alte afectiuni ale sistemului respirator;
-imbolnaviri ale sistemului osos: reumatism, dureri articulare, artrita;
-osteoporoza;
-tulburari ale sistemului nervos:stari depresive, insomnii,etc.;
-hipertensiune arteriala;
-diabet zaharat de grad2, adica cel care se afla in faza in care se administreaza tratament medical cu tablete, nu cu insulina injectata;
-boli ale pielii, parului;
-scleroza multipla;
-diferite alergii; imbolnaviri ale rinichiului;
-comotie cerebrala, etc.;
-tumori canceroase.
Va dau informatii detaliate daca doriti, scrieti-mi la adresa de email: fazakas.zoltan@yahoo.com
www.tni.com/fazakas , www.nonitv.net , www.xeronin.net
colnago
Postat pe 19 Ianuarie 2010 19:51
De la: healthy001807, la data 2010-01-11 17:34:34Beau tot felul de ceaiuri cum ar fi coada calului,codite de cirese,coada soricelului ,ceai renal dar tot degeaba ..daca stau mult in sezut cand conduc de ex ma doare sub piept in partea dr iar seara ma doare spatele ingrozitor.Am fost la ecograf si a zis dr ca e infectie urinara si mi-a dat 1 sapt pastile dar degeaba tot am dureri....am sa merg si la alt medic ,totusi daca ati patit asa ceva dati-mi si mie un sfat.......orice sfat e bine venit ...Sanatate

Buna!Daca ati luat antibiotic lasati sa treaca 2 saptamani si apoi faceti urocultura (daca o faceti mai devreme iese sterila din cauza antibioticului)pt infectii urinare eu folosesc:tinctura de coada calului 40picaturi/3ori pe zi,tinctura de coada soricelului 40picaturi/3ori pe zi,spalaturi cu ceai de pelin,flori de salcam si coada soricelului.(eu am facut transplant renal in 2008 si asa am reusit pana acum sa ma feresc de infectii)Va doresc o zi buna si multa sanatate.
51160
Postat pe 20 Ianuarie 2010 15:36
Mai multe detalii legate de infectia urinara precum si tratament cu produse de la Organika, 100% naturale gasesti la http://www.tratamente-boli.com/tratamente-naturiste/tratamente-cistita/urinar-infectie-sistem-urinar-cistita-pietre.html
bianca_grecu
Postat pe 21 Ianuarie 2010 10:42
De la: bianca_grecu, la data 2010-01-21 10:42:08Mai multe detalii legate de infectia urinara precum si tratament cu produse de la Organika, 100% naturale gasesti la http://www.tratamente-boli.com/tratamente-naturiste/tratamente-cistita/urinar-infectie-sistem-urinar-cistita-pietre.html
e vorba de infectie urinara,din cate cunosc eu aceste plante nu sunt antibiotice sau nu au in compozitia lor o substanta cu rol de antibiotic.
ene_m_gabriel
Postat pe 21 Ianuarie 2010 10:47
am gasit ceva interesant tinctura de muguri de nuc se iau 25 picaturi de 3/zi pt rinichi.
healthy001807
Postat pe 23 Ianuarie 2010 18:49
buna seara,
la farmacii exista produsul ,URICLAR se iau cite 2tb de 3 ori pe zi
si va sfatuiesc sa inghititi pe un cubulet de hahar cubic 6-7 pic de albastru de meti de la farmacie
alte sfaturi e-mail terapii.florale@gmail .com
cu mare drag!
dia_luna_sol
Postat pe 23 Ianuarie 2010 21:46
sunt cadru medical si va spun ca cel mai bun tratament este CIPROFLOXACIN-tablete de 500 mg,2X1/zi si pe langa ,se poate consuma ceai de coada calului.
otescucarmen
Postat pe 25 Ianuarie 2010 08:43
eu am luat Urovaxom si sunt foarte multumita de el,incercati si voi. Este un tratament pentru imunitatea tracului urinar.Succes!!
kudika054036
Postat pe 26 Ianuarie 2010 22:16
cel mai mult imi place raspunsul lui otescucarmen cu ciprofloxacin. de 1 an am infectie urinara care recidiveaza. nici nu imi mai amintesc de cate ori si ce nume au antibioticele pe care le-am luat, printre care si ciprofloxacina. ideea este ca imi trece cateva ziel si paoi din nou sunt tot in aceeasi situatie ca sa numai zic ca mi-am facut praf stomacul si ficatul de la atatea pastile si antibiotice.
deja si doctorul mi-a sugerat sa nu mai iau antibiotice..

daca aveti si alte sfaturi in afara de antibiotice va ascult...
mihaela9310
Postat pe 16 Februarie 2010 13:30
Buna! Ai rezolvat problema ta?Daca doresti s-o rezolvi o poti face consumand unele produse extraordinare pe baza de microalge costa putin!
kudika064008
Postat pe 16 Februarie 2010 19:10
Uite un site care poate ajuta pe multa lume:

www.tratamente-naturiste.org

acolo mergeti la search si spuneti ce vreti sa aflati si gasiti informatii variate si de calitate.
micabis
Postat pe 16 Februarie 2010 19:29
eu tocmai sunt in tratament cu NOLICIN 400 si NO SPA. E BUN
gabimiron
Postat pe 13 Martie 2010 11:28
Cand eram mici bunica ne facea ceai de strugurii ursului pentru baut si pentru igiena locala cand faceam cistita de la strand.
Cand ne-am marit s ne-am mutat in Germania am descoperit ca exista si un medicament faorte eficient din acesti Strugurii ursului care se cheama Cystinol Akut. In ultimii ani l-am gasit si in Romania (la farmacii, nu la Plafar) si este intr-adevar foarte eficient.
Este bun nu doar in cazurile grave de cistita interstitiala ca adjuvant la tratamentul cu antibiotice, dar eu il iau si in cura preventiva in fiecare vara, inainte de a incepe sa ne scaldam in tot felul de stranduri, piscine ...
Am inteles dela prietena mea ca este foarte bun si in cazul infectiilor recurente..
Am gaist aici un prospect: http://3f.ro/page.php?pageName=products&pageSubName=1

Sanatate tuturor...
RalucaRalu
Postat pe 13 August 2014 14:42
Poate problema e de la coloana si/ sau colecist
Camy_Lazar_1
Postat pe 18 Aprilie 2015 15:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CURS DIAGNOSTIC SI EVALUARE CLINICA: 22-24 IANUARIE 2010 1 De la: CLINICAAQUAMARIN 21 Decembrie 2009 20:47
la a cata intalnire se face sex? 43 De la: kukla 17 Noiembrie 2009 19:38
boala Paget? 2 De la: bellaaa 7 Ianuarie 2010 13:01
buna 3 De la: mizi 14 Martie 2010 19:53
ce se recomanda? 2 De la: camiflorea 3 Martie 2010 20:59