Setari Cookie-uri

Importan,va rog sa ma ajutati !

Buna tuturor ! Am 17 ani si am o problema in legatura cu fostul meu prieten care e mai mare decat mine cu 12 ani . Sunt impreuna cu el de 3 ani,iar dupa acesti ani am spus : STOP . El nu accepta sa nu fie cu mine,de aproape 2 ani ma streseaza in continu zi de zi. Ma suna foarte des,daca ii dau ocupat si de 20-30 de ori ma suna pana ce raspund,mesaje imi trimite in continuu,se enerveaza foarte repede si ma ameninta cu diverse vorbe. Parintii mei nu stiu de relatia care a fost intre noi pt ca nu accepta,l-am iubit dar acum nu mai simt nimic pt el pur si simplu imi e insuportabil la cate mi-a facut. L-am luat cu frumosul,am vazut ca nu se poate...l-am ignorat,am facut tot ce am crezut ca va fi bine,dar nimic...pe zi ce trece ma streseaza mai mult si mai mult,dar ce e mai rau imi spune ca va veni acasa la mine si le va spune totul parintilor mei. Va rog din tot sufletul ajutati-ma cu niste sfaturi !
kudika_939457
Postat pe 26 Octombrie 2013 23:34
adica...esti cu el de la varsta de 14 ani ai tai
kudika_933021
Postat pe 26 Octombrie 2013 23:44
Anunta militia si acuza-l de santaj emotional!
kudika_34407
Postat pe 26 Octombrie 2013 23:46
Daca te-a mancat in cur (sau pasarica, in cazul tau) de la 14 ani sa-ti faci de cap cu un astfel de indivit, unul care la 26 de ani are pretentii la fetite care se pregatesc de capacitate (sau teze nationale, dracu mai stie ce se da acum), poate nu esti prea departe de ceea ce meriti. Mergi la politie, discuta cu ai tai, ameninta-l doar ca mergi la politie, fa oricare din variantele astea.
baiatul_anonim
Postat pe 27 Octombrie 2013 02:29
Daca nu/i raspunzi si te arati putin mai indiferenta, o sa se sature de stresat..in orice caz, cea mai buna varianta e sa rezolvi cu parintii care sigur ar intelege si in nici un caz sa mai fii cu el!
Darius_
Postat pe 27 Octombrie 2013 04:05
Parintii tai trebuie sa afle. Se vor supara, dar te vor ajuta. Ei sunt singuri care te pot scoate din treaba asta urata. Fii sincera cu ei si marturiseste-le adevarul. Si in viitor ai grija cu cine te mai incurci.
cuba_libre
Postat pe 28 Octombrie 2013 16:37
vai vai fata,incearca sa sa-i ignori telefoanele si mesajele trimise de la el.Insa evantual daca continua sa te acosteze pe drum ,ar fi bine sa-i pastrezi mesajele din telefon ca sa-l poti raporta la politie la momentul potrivit!!!
Titanika
Postat pe 28 Octombrie 2013 19:53
cam "penal" iubi asta al tau
dulcineeaXXX
Postat pe 28 Octombrie 2013 20:34
De la: kudika_939457, la data 2013-10-26 23:34:09Buna tuturor ! Am 17 ani si am o problema in legatura cu fostul meu prieten care e mai mare decat mine cu 12 ani . Sunt impreuna cu el de 3 ani,iar dupa acesti ani am spus : STOP . El nu accepta sa nu fie cu mine,de aproape 2 ani ma streseaza in continu zi de zi. Ma suna foarte des,daca ii dau ocupat si de 20-30 de ori ma suna pana ce raspund,mesaje imi trimite in continuu,se enerveaza foarte repede si ma ameninta cu diverse vorbe. Parintii mei nu stiu de relatia care a fost intre noi pt ca nu accepta,l-am iubit dar acum nu mai simt nimic pt el pur si simplu imi e insuportabil la cate mi-a facut. L-am luat cu frumosul,am vazut ca nu se poate...l-am ignorat,am facut tot ce am crezut ca va fi bine,dar nimic...pe zi ce trece ma streseaza mai mult si mai mult,dar ce e mai rau imi spune ca va veni acasa la mine si le va spune totul parintilor mei. Va rog din tot sufletul ajutati-ma cu niste sfaturi !



Draga mea,cum ti-ai asternut,asa dormi acum!!!Vrei sa nu afle parintii tai??????Ei,afla ca daca as fi mama ta,nu ti-ar mai trebui barbati multi ani de acum incolo!!Ma miram de ce barbatii desconsidera femeile, incluzandu-le pe toate in categoria rau famata,acum am aflat motivul,din cauza fetitelor de teapa ta!!!Daca tu ti-ai inceput viata intima inca de la varsta de paisprezece ani,si intr-o relatie cu un domn mult mai in varsta decat tine,ce raspunsuri doresti acum????

Iti dau,totusi,un sfat!!!Ai mama,cum ti-a placut libertatea traita cu barbati maturi,tot la fel de bine discuta cu mama ta,chiar daca te va certa,eu,una,o inteleg foarte bine,si expune-i problema pe care o ai,este singura in masura sa te ajute in directia dorita,tu fiind inca minora,exista solutii,dar parintii tai te pot indruma corespunzator,ai incredere in ei,in ciuda atitudinii tale,de copil naravas si libertin!!!
kudika_15804
Postat pe 28 Octombrie 2013 21:08
da, la fel zic si eu! parintii tai trebuie neaparat sa afle de situatia ta! si ft important, ignora-l in continuare!
kudika_941657
Postat pe 8 Noiembrie 2013 20:10
De la: kudika_15804, la data 2013-10-28 21:08:02
De la: kudika_939457, la data 2013-10-26 23:34:09Buna tuturor ! Am 17 ani si am o problema in legatura cu fostul meu prieten care e mai mare decat mine cu 12 ani . Sunt impreuna cu el de 3 ani,iar dupa acesti ani am spus : STOP . El nu accepta sa nu fie cu mine,de aproape 2 ani ma streseaza in continu zi de zi. Ma suna foarte des,daca ii dau ocupat si de 20-30 de ori ma suna pana ce raspund,mesaje imi trimite in continuu,se enerveaza foarte repede si ma ameninta cu diverse vorbe. Parintii mei nu stiu de relatia care a fost intre noi pt ca nu accepta,l-am iubit dar acum nu mai simt nimic pt el pur si simplu imi e insuportabil la cate mi-a facut. L-am luat cu frumosul,am vazut ca nu se poate...l-am ignorat,am facut tot ce am crezut ca va fi bine,dar nimic...pe zi ce trece ma streseaza mai mult si mai mult,dar ce e mai rau imi spune ca va veni acasa la mine si le va spune totul parintilor mei. Va rog din tot sufletul ajutati-ma cu niste sfaturi !



Draga mea,cum ti-ai asternut,asa dormi acum!!!Vrei sa nu afle parintii tai??????Ei,afla ca daca as fi mama ta,nu ti-ar mai trebui barbati multi ani de acum incolo!!Ma miram de ce barbatii desconsidera femeile, incluzandu-le pe toate in categoria rau famata,acum am aflat motivul,din cauza fetitelor de teapa ta!!!Daca tu ti-ai inceput viata intima inca de la varsta de paisprezece ani,si intr-o relatie cu un domn mult mai in varsta decat tine,ce raspunsuri doresti acum????

Iti dau,totusi,un sfat!!!Ai mama,cum ti-a placut libertatea traita cu barbati maturi,tot la fel de bine discuta cu mama ta,chiar daca te va certa,eu,una,o inteleg foarte bine,si expune-i problema pe care o ai,este singura in masura sa te ajute in directia dorita,tu fiind inca minora,exista solutii,dar parintii tai te pot indruma corespunzator,ai incredere in ei,in ciuda atitudinii tale,de copil naravas si libertin!!!
de acord cu tine
kudika_933021
Postat pe 8 Noiembrie 2013 20:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O parere va roooog 7 De la: kudika452819 11 Septembrie 2012 11:34
Cafeaua Doncafe 5 De la: kudika022872 23 Februarie 2012 09:01
montare parchet... 8 De la: kudika_26576 18 Ianuarie 2013 14:25
Cadou pentru nasi!!! 4 De la: kudika_941494 25 Noiembrie 2013 09:33
... muzica buna 10 De la: Olimpia73 23 August 2015 14:32