Setari Cookie-uri

El are o relatie la distanta, eu am o inima prea disponibila! Deci, e rost de cerut AJUTOR!

Buna.
De trei luni locuiesc in Elvetia cu un job profi foarte important. Voi ramane aici cel putin un an si jumatate. Aici am cunoscut un barbat extraordinar. Extraordinar e putin spus. Nu este casatorit, insa are iubita de 4 ani. La distanta. Si, probabil ati ghicit, cica relatia merge prost! Nu mintea, a plans mult intr-o seara. M-a cucerit..proasta de mine!
Eu sunt singura. (si foarte naiva dupa cum veti putea observa imediat). Povestesc repede pentru a nu va plictisi.
Mi-a placut enorm, ne-am imprietenit repede si doua luni ne-am vazut in fiecare zi. Ascunsi de ochii prietenilor lui, pentru ca, dupa cum am zis, toti stiu ca are o relatie la distanta.
Cu ochii inchisi am acceptat sa fiu cea cu care isi insala iubita. (proasta decizie)
Da! M-am culcat cu el..a fost superb. Insa dupa cateva saptamani de "dragoste", fara promisiuni, fara insinuari, a trebuit sa plece in Grecia in concediu cu iubita lui. Am stabilit ca toata "incurcatura" dintre noi va dura pana va pleca in concediu, pentru ca, voia sa isi rezolve problemele din relatie. Sigur isi va rezolva problemele si mai mult decat atat 100% nu se vor desparti. Sinfonata mai ies eu din situatiile in care ma bag! Nu ma judecati..va rog sa imi dati sugestii..sa nu ma mai intorc la acest baiat.
Peste 3 zile se inroarce. Va rog sa nu ma luati in ras, ci mai de greaba ajutati-ma sa stiu sa ii explic ca atat a fost. Ca acum ca si-a revenit cu relatia, putem fi amici. Vreau sa par..cat mai putin penibila.Avem foarte multi prieteni comuni si ar fi placut sa ramanem prieteni. Se poate cu el. Este destept insa nu se potoleste din a-mi trimite mesaje nici din concediu, si sunt tot mai convinsa ca va incerca sa ma convinga sa continui "relatia ascunsa/dubla/bolnavicioasa" cu el si dupa ce va veni din concediu.
Va rog enorm,ajutati-ma sa ies demna din situatia in care singura singurica m-am bagat!!!
kudika_18248
Postat pe 28 Octombrie 2013 04:54
Ii spui pa, pa si gata sau cumvra vrei sa vin pana-n elvetia sa ii zic eu in locul tau? Sau mai grav vrei sa vin cu vreo pancarta sa te sustin?! Si nu fac misto, am cunoscut asftel de persoane care vor se desparta dar nu le tinea galonul sa o faca el...iar tu prin mesajul postat aici cam asta ceri...
yumy
Postat pe 28 Octombrie 2013 07:34
De la: kudika_18248, la data 2013-10-28 04:54:30Buna.
De trei luni locuiesc in Elvetia cu un job profi foarte important. Voi ramane aici cel putin un an si jumatate. Aici am cunoscut un barbat extraordinar. Extraordinar e putin spus. Nu este casatorit, insa are iubita de 4 ani. La distanta. Si, probabil ati ghicit, cica relatia merge prost! Nu mintea, a plans mult intr-o seara. M-a cucerit..proasta de mine!
Eu sunt singura. (si foarte naiva dupa cum veti putea observa imediat). Povestesc repede pentru a nu va plictisi.
Mi-a placut enorm, ne-am imprietenit repede si doua luni ne-am vazut in fiecare zi. Ascunsi de ochii prietenilor lui, pentru ca, dupa cum am zis, toti stiu ca are o relatie la distanta.
Cu ochii inchisi am acceptat sa fiu cea cu care isi insala iubita. (proasta decizie)
Da! M-am culcat cu el..a fost superb. Insa dupa cateva saptamani de "dragoste", fara promisiuni, fara insinuari, a trebuit sa plece in Grecia in concediu cu iubita lui. Am stabilit ca toata "incurcatura" dintre noi va dura pana va pleca in concediu, pentru ca, voia sa isi rezolve problemele din relatie. Sigur isi va rezolva problemele si mai mult decat atat 100% nu se vor desparti. Sinfonata mai ies eu din situatiile in care ma bag! Nu ma judecati..va rog sa imi dati sugestii..sa nu ma mai intorc la acest baiat.
Peste 3 zile se inroarce. Va rog sa nu ma luati in ras, ci mai de greaba ajutati-ma sa stiu sa ii explic ca atat a fost. Ca acum ca si-a revenit cu relatia, putem fi amici. Vreau sa par..cat mai putin penibila.Avem foarte multi prieteni comuni si ar fi placut sa ramanem prieteni. Se poate cu el. Este destept insa nu se potoleste din a-mi trimite mesaje nici din concediu, si sunt tot mai convinsa ca va incerca sa ma convinga sa continui "relatia ascunsa/dubla/bolnavicioasa" cu el si dupa ce va veni din concediu.
Va rog enorm,ajutati-ma sa ies demna din situatia in care singura singurica m-am bagat!!!


Cel mai bine pentru tine, ar fi daca i-ai spune sa inceteze. Ameninta-l chiar ca, daca nu va inceta, ii vei spune iubitei sale tot ce s-a intamplat intre voi doi.

Nu te lasa folosita si umilita de absolut nimeni. Ai si tu un dram de respect fata de tine insati. Meriti tot ce-i mai bun, nu jumatati de masura, asa ar trebui sa gandesti.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 28 Octombrie 2013 10:57
Incerca sa vorbesti cu el sa-i explici ca nu-ti place situatia asta si ca cel mai bine ar fii sa ramaneti amici ca asa e mai bine pentru amandoi
Byu-Bianca
Postat pe 28 Octombrie 2013 11:31
De la: kudika_18248, la data 2013-10-28 04:54:30Buna.
De trei luni locuiesc in Elvetia cu un job profi foarte important. Voi ramane aici cel putin un an si jumatate. Aici am cunoscut un barbat extraordinar. Extraordinar e putin spus. Nu este casatorit, insa are iubita de 4 ani. La distanta. Si, probabil ati ghicit, cica relatia merge prost! Nu mintea, a plans mult intr-o seara. "a plans mult intr-o seara"", depinde acum de taria ta de caracter pt al indeparta!Iar sentimentul vinovatiei lasa-l pe seama lacrimilor lui false.Totul depinde de tine.
kudika_933021
Postat pe 28 Octombrie 2013 11:50
Mesajele trimise pe fuga nu te incalzeste cu nimic si nici dragostea pe care vo impartasiti si este in acelasi fel cred ca nu-si are rostul.Parerea mea este sa astepti pana vine si sa discutati serioas despre relatia voastra si in ce fel vrea sa continue.ori ramaneti numai voi doi impreuna ori fiecare isi vede de viata lui!!!
Titanika
Postat pe 28 Octombrie 2013 11:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
doar atit .... il iubesc. 35 De la: SIDONIA69 15 Mai 2009 11:52
iubire sau obisnuinta? 11 De la: anuzza 28 Septembrie 2010 15:41
just a game...sau... 6 De la: fluturel 25 Iunie 2009 05:41
Relatii mai intime intre vecini exista ? 33 De la: andreea_n_x 25 Martie 2010 11:23
ajuta-ti-ma!! 5 De la: Spendsense 18 August 2010 10:04