Setari Cookie-uri

Casatorita si indragostita de inca un barbat??

Am 24 de ani,sunt casatorita de 2 ani si jumatate si am o fetita de 5 luni. Pana sa cunosc un coleg de munca am crezut ca doar pe sotul meu il pot iubi si ca el este tot ce imi doresc de la viata. Colegul meu de munca este si el insurat si are 2 copii dar s-a indragostit de mine nebuneste si la inceput am fost prieteni f buni dar am inceput sa il iubesc si eu si ne intalnim pe ascuns.Doar ne sarutam si stam de vorba, nu am trecut la altceva mai serios pt ca nu vreau eu,ma simt extrem de vinovata ca il mint pe sotul meu. Nu ma pot lipsi de nici unul , simt ca ii iubesc pe amandoi. Se poate asa ceva? Nu am ce sa le reprosez, ambii se poarta cu mine extraordinar. Sunt intr-o situatie disperata... aveti vreun sfat pt mine?
healthy006056
Postat pe 14 Noiembrie 2013 10:45
De la: healthy006056, la data 2013-11-14 10:45:13Am 24 de ani,sunt casatorita de 2 ani si jumatate si am o fetita de 5 luni. Pana sa cunosc un coleg de munca am crezut ca doar pe sotul meu il pot iubi si ca el este tot ce imi doresc de la viata. Colegul meu de munca este si el insurat si are 2 copii dar s-a indragostit de mine nebuneste si la inceput am fost prieteni f buni dar am inceput sa il iubesc si eu si ne intalnim pe ascuns.Doar ne sarutam si stam de vorba, nu am trecut la altceva mai serios pt ca nu vreau eu,ma simt extrem de vinovata ca il mint pe sotul meu. Nu ma pot lipsi de nici unul , simt ca ii iubesc pe amandoi. Se poate asa ceva? Nu am ce sa le reprosez, ambii se poarta cu mine extraordinar. Sunt intr-o situatie disperata... aveti vreun sfat pt mine?


Nu poti iubi doi barbati la fel de mult si simultan. E clar ca din casnicia ta lipsesc unele lucruri pe care le regasesti sau ti le ofera amantul tau.

Daca tii intr-adevar la casnicia ta si la copilul tau, ar fi bine sa spui capat aventurii tale cu acel barbat insurat si sa incerci sa analizezi ce anume lipseste din casnicia ta si, impreuna cu sotul tau, sa incercati sa remediati problemele dintre voi doi.

Si inca un lucru: prietenia intre femei si barbati nu exista, asa cum exista prietenie intre doua femei sau doi barbati, pentru ca astfel de prietenii (cea intre o femeie si-un barbat) se termina intotdeauna ori cu o relatie, ori cu o dorinta de a avea o relatie cu amicul tau sau cu amica, ori cu atractie puternica.

Incearca sa-i fi o prietena sotului tau si nu altui barbat. Confeseaza-te barbatului tau, plangi pe umarul lui, povesteste-i lui despre dorintele tale, viata ta de zi cu zi, dar nu altor barbati, pentru ca risti sa-ti complici inutil viata.

Atentie, nu-ti fac morala, ci incerc sa te ajut.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 14 Noiembrie 2013 10:54
este ceva trecator,mai tarziu iti vei da seama ca ceasta greseala iti va pune casnicia in pericol si nu se merita!!!Ar fi bine sa pui punct si sa-ti indrepti atantia toata celor doi care fac parte din viata ta,adica sotul si copilasul!
Titanika
Postat pe 14 Noiembrie 2013 11:22
De la: healthy006056, la data 2013-11-14 10:45:13Am 24 de ani,sunt casatorita de 2 ani si jumatate si am o fetita de 5 luni. Pana sa cunosc un coleg de munca am crezut ca doar pe sotul meu il pot iubi si ca el este tot ce imi doresc de la viata. Colegul meu de munca este si el insurat si are 2 copii dar s-a indragostit de mine nebuneste si la inceput am fost prieteni f buni dar am inceput sa il iubesc si eu si ne intalnim pe ascuns.Doar ne sarutam si stam de vorba, nu am trecut la altceva mai serios pt ca nu vreau eu,ma simt extrem de vinovata ca il mint pe sotul meu. Nu ma pot lipsi de nici unul , simt ca ii iubesc pe amandoi. Se poate asa ceva? Nu am ce sa le reprosez, ambii se poarta cu mine extraordinar. Sunt intr-o situatie disperata... aveti vreun sfat pt mine?
Halal femeie desi ti-ai sters contul sunt sigura ca te afli tot pe site pe un alt cont ,cele ca tine nu au nici o scuzaaaa pt a ti se oferi si pareri
kudika_933021
Postat pe 23 Noiembrie 2013 14:25
alt topic rasuflat
yumy
Postat pe 23 Noiembrie 2013 14:51
Mai asteapta cateva luni ca o sa te mai indragostesti de inca trei.
BroscoAgain
Postat pe 24 Noiembrie 2013 17:39
Draga mea asa cum musulmani pot avea pana la 7 femei eu cred ca si tu ai putea avea doi barbati...Nu de mult am citit un reportaj despre o tipa din america care traia in aceasi casa cu sotul si cu iubitul.Ei intre timp au devenit foarte buni prieteni iar ea era fericita avandu-i pe amandoi.Eu as zice sa aveti si relati sexuale pentru a-ti putea da seama daca sunteti compatibili intr-adevar.
PS: 50 la suta dintr-o este sexul, daca nu sunteti compatibili in pat nici relatia nu va functiona.
anrya
Postat pe 24 Noiembrie 2013 22:12
De la: anrya, la data 2013-11-24 22:12:42Draga mea asa cum musulmani pot avea pana la 7 femei eu cred ca si tu ai putea avea doi barbati...Nu de mult am citit un reportaj despre o tipa din america care traia in aceasi casa cu sotul si cu iubitul.Ei intre timp au devenit foarte buni prieteni iar ea era fericita avandu-i pe amandoi.Eu as zice sa aveti si relati sexuale pentru a-ti putea da seama daca sunteti compatibili intr-adevar.
PS: 50 la suta dintr-o relatie este sexul, daca nu sunteti compatibili in pat nici relatia nu va functiona.
anrya
Postat pe 24 Noiembrie 2013 22:16
De la: BroscoAgain, la data 2013-11-24 17:39:31Mai asteapta cateva luni ca o sa te mai indragostesti de inca trei.
-Iulya
Postat pe 24 Noiembrie 2013 22:19
De la: anrya, la data 2013-11-24 22:16:13
De la: anrya, la data 2013-11-24 22:12:42Draga mea asa cum musulmani pot avea pana la 7 femei eu cred ca si tu ai putea avea doi barbati...Nu de mult am citit un reportaj despre o tipa din america care traia in aceasi casa cu sotul si cu iubitul.Ei intre timp au devenit foarte buni prieteni iar ea era fericita avandu-i pe amandoi.Eu as zice sa aveti si relati sexuale pentru a-ti putea da seama daca sunteti compatibili intr-adevar.
PS: 50 la suta dintr-o relatie este sexul, daca nu sunteti compatibili in pat nici relatia nu va functiona.



Interesant sfat!
cristina_boeru_30
Postat pe 24 Noiembrie 2013 22:21
De la: anrya, la data 2013-11-24 22:12:42Draga mea asa cum musulmani pot avea pana la 7 femei eu cred ca si tu ai putea avea doi barbati...Nu de mult am citit un reportaj despre o tipa din america care traia in aceasi casa cu sotul si cu iubitul.Ei intre timp au devenit foarte buni prieteni iar ea era fericita avandu-i pe amandoi.Eu as zice sa aveti si relati sexuale pentru a-ti putea da seama daca sunteti compatibili intr-adevar.
PS: 50 la suta dintr-o este sexul, daca nu sunteti compatibili in pat nici relatia nu va functiona.
adica daca musulmanii au 7 femei,noi femeile ar trebui sa avem macar 2-3
-Iulya
Postat pe 24 Noiembrie 2013 22:23
De la: kudika_943488, la data 2013-11-24 22:23:57
De la: anrya, la data 2013-11-24 22:12:42Draga mea asa cum musulmani pot avea pana la 7 femei eu cred ca si tu ai putea avea doi barbati...Nu de mult am citit un reportaj despre o tipa din america care traia in aceasi casa cu sotul si cu iubitul.Ei intre timp au devenit foarte buni prieteni iar ea era fericita avandu-i pe amandoi.Eu as zice sa aveti si relati sexuale pentru a-ti putea da seama daca sunteti compatibili intr-adevar.
PS: 50 la suta dintr-o este sexul, daca nu sunteti compatibili in pat nici relatia nu va functiona.
adica daca musulmanii au 7 femei,noi femeile ar trebui sa avem macar 2-3



Pai dc 2,3, pe jumate adica?.....suntem egale in drepturi, draga mea, nu uita.
cristina_boeru_30
Postat pe 24 Noiembrie 2013 22:35
De la: cristina_boeru_30, la data 2013-11-24 22:35:51
De la: kudika_943488, la data 2013-11-24 22:23:57
De la: anrya, la data 2013-11-24 22:12:42Draga mea asa cum musulmani pot avea pana la 7 femei eu cred ca si tu ai putea avea doi barbati...Nu de mult am citit un reportaj despre o tipa din america care traia in aceasi casa cu sotul si cu iubitul.Ei intre timp au devenit foarte buni prieteni iar ea era fericita avandu-i pe amandoi.Eu as zice sa aveti si relati sexuale pentru a-ti putea da seama daca sunteti compatibili intr-adevar.
PS: 50 la suta dintr-o este sexul, daca nu sunteti compatibili in pat nici relatia nu va functiona.
adica daca musulmanii au 7 femei,noi femeile ar trebui sa avem macar 2-3



Pai dc 2,3, pe jumate adica?.....suntem egale in drepturi, draga mea, nu uita.
din partea mea ,poti avea 14 si tu si ea ,incepeti de la nr 2
-Iulya
Postat pe 24 Noiembrie 2013 22:39
De la: kudika_943488, la data 2013-11-24 22:39:28
De la: cristina_boeru_30, la data 2013-11-24 22:35:51
De la: kudika_943488, la data 2013-11-24 22:23:57
De la: anrya, la data 2013-11-24 22:12:42Draga mea asa cum musulmani pot avea pana la 7 femei eu cred ca si tu ai putea avea doi barbati...Nu de mult am citit un reportaj despre o tipa din america care traia in aceasi casa cu sotul si cu iubitul.Ei intre timp au devenit foarte buni prieteni iar ea era fericita avandu-i pe amandoi.Eu as zice sa aveti si relati sexuale pentru a-ti putea da seama daca sunteti compatibili intr-adevar.
PS: 50 la suta dintr-o este sexul, daca nu sunteti compatibili in pat nici relatia nu va functiona.
adica daca musulmanii au 7 femei,noi femeile ar trebui sa avem macar 2-3



Pai dc 2,3, pe jumate adica?.....suntem egale in drepturi, draga mea, nu uita.
din partea mea ,poti avea 14 si tu si ea ,incepeti de la nr 2



Esti f stresata, nu prea sti de gluma. Nu tot ce zboara se mananca, draga mea. Traiesti?
cristina_boeru_30
Postat pe 24 Noiembrie 2013 22:49
De la: cristina_boeru_30, la data 2013-11-24 22:49:30
De la: kudika_943488, la data 2013-11-24 22:39:28
De la: cristina_boeru_30, la data 2013-11-24 22:35:51
De la: kudika_943488, la data 2013-11-24 22:23:57
De la: anrya, la data 2013-11-24 22:12:42Draga mea asa cum musulmani pot avea pana la 7 femei eu cred ca si tu ai putea avea doi barbati...Nu de mult am citit un reportaj despre o tipa din america care traia in aceasi casa cu sotul si cu iubitul.Ei intre timp au devenit foarte buni prieteni iar ea era fericita avandu-i pe amandoi.Eu as zice sa aveti si relati sexuale pentru a-ti putea da seama daca sunteti compatibili intr-adevar.
PS: 50 la suta dintr-o este sexul, daca nu sunteti compatibili in pat nici relatia nu va functiona.
adica daca musulmanii au 7 femei,noi femeile ar trebui sa avem macar 2-3



Pai dc 2,3, pe jumate adica?.....suntem egale in drepturi, draga mea, nu uita.
din partea mea ,poti avea 14 si tu si ea ,incepeti de la nr 2



Esti f stresata, nu prea sti de gluma. Nu tot ce zboara se mananca, draga mea. Traiesti?
superioritatea ta ma lasa rece
-Iulya
Postat pe 24 Noiembrie 2013 22:55
Nu cred ca e corect din partea noastra, reprezentantele aceluiasi sex cu interlocutoarea noastra, s.o judecam pe ea, un om care si.a deschis sufletul in fata noastra si n.a cerut altceva decat un simplu sfat....Toti avem intentia sa credem ca..."Vaaaaiii! Mie nu mi se poate intampla....", dar sa nu omitem faptul ca viata.i tare fatarnica si plina de surprize...
kudika_4475
Postat pe 25 Noiembrie 2013 08:51
Bravo, Viorica_vio!!! Un sfat complet si inteligent....
kudika_4475
Postat pe 25 Noiembrie 2013 08:55
De la: healthy006056, la data 2013-11-14 10:45:13Am 24 de ani,sunt casatorita de 2 ani si jumatate si am o fetita de 5 luni. Pana sa cunosc un coleg de munca am crezut ca doar pe sotul meu il pot iubi si ca el este tot ce imi doresc de la viata. Colegul meu de munca este si el insurat si are 2 copii dar s-a indragostit de mine nebuneste si la inceput am fost prieteni f buni dar am inceput sa il iubesc si eu si ne intalnim pe ascuns.Doar ne sarutam si stam de vorba, nu am trecut la altceva mai serios pt ca nu vreau eu,ma simt extrem de vinovata ca il mint pe sotul meu. Nu ma pot lipsi de nici unul , simt ca ii iubesc pe amandoi. Se poate asa ceva? Nu am ce sa le reprosez, ambii se poarta cu mine extraordinar. Sunt intr-o situatie disperata... aveti vreun sfat pt mine?



Nu,nu se pot iubi doi barbati simultan,ii minti pe amandoi!!!Sfat???Renunta la unul dintre cei doi!!!
kudika_15804
Postat pe 25 Noiembrie 2013 08:57
De la: healthy006056, la data 2013-11-14 10:45:13Am 24 de ani,sunt casatorita de 2 ani si jumatate si am o fetita de 5 luni. ... Nu ma pot lipsi de nici unul , simt ca ii iubesc pe amandoi.
Se poate asa ceva?
... aveti vreun sfat pt mine?


- Ai o fetita de 5 luni ? Pe bune ?
- Se poate asa ceva? Sigur ca se poate. Chiar tu ne-ai spus asta.
- Un sfat pt tine ? Adu-ti aminte ca ai o fetita de 5 luni si gandeste-te la ce este mai bine pentru ea.

Radu_Cristian_1
Postat pe 25 Noiembrie 2013 09:53
Daca totul este extraordinar.........unde si de ce situatia, disperata?!! Nu face greseala sa spui sotului tau, ca.........risti sa ramii fara nici unul. Traieste, iubeste si fi fericita. Situatia, sau una din situatii, se va rezolva de la sine, in timp.
Kostea
Postat pe 25 Noiembrie 2013 15:27
De la: healthy006056, la data 2013-11-14 10:45:13Am 24 de ani,sunt casatorita de 2 ani si jumatate si am o fetita de 5 luni. Pana sa cunosc un coleg de munca am crezut ca doar pe sotul meu il pot iubi si ca el este tot ce imi doresc de la viata. Colegul meu de munca este si el insurat si are 2 copii dar s-a indragostit de mine nebuneste si la inceput am fost prieteni f buni dar am inceput sa il iubesc si eu si ne intalnim pe ascuns.Doar ne sarutam si stam de vorba, nu am trecut la altceva mai serios pt ca nu vreau eu,ma simt extrem de vinovata ca il mint pe sotul meu. Nu ma pot lipsi de nici unul , simt ca ii iubesc pe amandoi. Se poate asa ceva? Nu am ce sa le reprosez, ambii se poarta cu mine extraordinar. Sunt intr-o situatie disperata... aveti vreun sfat pt mine?


Pastreaza-ti , fato, familia si nu mai alerga dupa un individ pentru care nu esti decat o distractie.In viata faci ce trebuie nu numai ce vrei.Uita-te in ochii copilului tau si vezi daca merita sa-i sacrifici linistea si fericirea pentru un un foc de paie.
Thais13
Postat pe 30 Noiembrie 2013 08:26
Sa arunci cu pietre e usor puneti pe cintar sentimentele si poti ajunge in trun final sa te hotaresti insa o vorba spune nu da vrabia din mina
Nu m-ai bine
FATADA_IDEAL_CONSTRUCT_SRL
Postat pe 30 Noiembrie 2013 09:16
incearca sa te hotarasti la unul dintre ei ....
nu vei rezista ...
nici fizic nici psihic ....
nu vei fi fericita niciodata ....
vei face totul pentru ei....
copilul ...gandeste-te la el ....
kudika467601
Postat pe 1 Decembrie 2013 13:23
Mai bine ti-ai vedea de familia ta si nu mai strica si alta casa.
In viata trebuie sa ai niste principii si daca ai sa te tot indragostesti de colegi ajungi o curva.
Gandestete ce vrei de la viata : sa fii duplicitara sa traiesti in minciuna pentru ca aici se ajunge pana la urma
mai bine ti-ai vedea de sotul tau si de copil si lasa prostiile
leo2010
Postat pe 1 Decembrie 2013 13:48
Da,ceva s-a intamplat in relatia ta, cu sotul tau,cu omul pe care il iubeai si alaturi de care ai un copilas, da, s-a putut strecura un alt barbat in viata ta, in sufletul tau, pentru ca undeva acolo, este un gol, aparut in urma unei rele comunicari, unor problemute despre care nu ati discutat, si ati preferat sa va inchideti in voi. Neavand o reactie asupra problemei aparute, sotul tau a considerat ca avut dreptate... Si uite asa apare EL, pe un "terenul" unei relatii, usor slabit, cu tine, usor vulnerabila, cu povestea lui, cu rabdare si tandrete, cu fluturasi in stomac si toata rezistenta de a spune, NU, se pierde.
Nu ar fi corect, sa spunem ca noua nu ni-i s-ar putea intampla asta, ca la noi totul e perfect, fie barbat, fie femeie, la un moment dat, ne punem semne de intrebare, poate intervini o monotonie, ne cerem sa traim in trecut, cu amintirile frumoase, neconstientizand ca exista o problema de care trebuie sa ne ocupam cu teama ca asta ar zdruncina relatia, si din pacate, asta se intampla pana la urma.
Parerea mea? ai avut o poveste frumoasa alaturi de sotul tau - pentru asta te-ai casatorit cu el, rodul dragostei voastre e un copil frumos, asta e important, problemuta aparuta trebuie tratata cu atentie astfel incat sa nu pierdeti ce aveti. Emotiile date de prietenul tau, sau mai bine spus iubit (dar nicidecum amant voi neavand si o alta relatie decat cea platonica), pot dispare la fel de repede cu au aparut. E riscant sa visezi mai departe. Vezi de ce relatia cu sotul tau, bazata candva pe iubire, respect, intelegere, comunicare a ajuns intr-un impas. Sa cauti in alta parte ce se pierde dincolo nu e o solutie. Mai ai timp. Pentru ca ai inca sentimente cum spui, pentru sotul tau. Daca nu ar mai fi, atunci poate ar trebui sa ii spui despre asta, si sa nu stati impreuna doar pentru copil. O relatie in care, copilul va creste si va intelege ca voi desi o familie nu sunteti totusi impreuna, il va dezorienta foarte rau.
Asa ca, doar tu poti pune in balanta ce ai si ce poti pierde, mai ales daca cel de-al doilea va bate in retragere. Priveste-ti sotul, e omul pe care l-ai iubit, careia i-ai spus DA, si care te-a iubit, iesi dintr-o relatie care iti poate da toata viata peste cap si aduna toate datele de care ai nevoie ca sa continui povestea pe care o ai deja, alaturi de copilasul vostru, si nu uita, orice problema mica sau mare, trebuie discutata, si rezolvata, daca moare comunicarea dintre voi... e greu.
kudika_23915
Postat pe 1 Decembrie 2013 14:36
Dca il iubeai pe sotul tau un exista o alta persoana in viata ta.
Mihaela_Surugiu_1
Postat pe 1 Decembrie 2013 15:45
Nu am stiut ca a iubi, devii curva. Probabil, nu stii ce insemna, nici una, nici alta
Kostea
Postat pe 1 Decembrie 2013 17:17
Buna.E adevarat,prietenia intre un barbat si o femeie rar exista,cam in 5% din cazurile de pe glob.Voi amandoi cu buna stiinta doriti doar sex sa faceti,e atractie intre voi,dar...la un moment dat se va rupe aceasta prietenie intre voi din cauza unuia sau a altuia,depinde la care ii vine primului mintea la cap.Cred ca dupa prima oara daca ve-ti face sex se vor clarifica lucrurile si aveti doua variante,rupeti dintr-o data relatia urandu-va unuia altuia fericire,ori ve-ti continua asa inca 20 de ani cu stres,cu frica,cu ingrijorare sa nu mai afle nimeni de realatia voastra,etc.Cel mai important este ca doar voi doi sa stiti de aceasta relatie,atat.Eu sunt barbat si am avut o prietenie cu o femeie maritata,n-am ajuns la relatii sexuale cu ea dar am rupt prietenia eu singur deoarece am inceput sa simt multe si n-am vrut ca ea sa stie,nu-i puteam pune in pericol casnicia fiindca nu i-as face rau niciodata si nu va sti NICIODATA motivul ruperii prieteniei dintre noi.I-am scris sa ma ignore si gata,m-a durut dar asa a fost cel mai bine...,cand luam unele decizii cu mintea ne gandim la binele si fericirea celuilalt,cand luam decizii cu inima o facem si pt fericirea noastra.
kudika_24213
Postat pe 1 Decembrie 2013 18:56
DACA AI FI AVUT UN BAIAT SI AUZEAI CA NORA-TA S-AR FACE CU ALTUL,CE AI FI ZIS?TE-AI FI BUCURAT PT BAIATUL TAU SAU AI FI ZIS SA LASE TARFA SI SA IA UNA CARE-L MERITA?
kudika_26205
Postat pe 2 Decembrie 2013 08:20
Te-ai gandit si la familia celuilalt barbat? De unde stii ca nu are o casnicie fericita dar dintr-un impuls barbatesc a simtit nevoia de o schimbare?Cand ai doi copii acasa nu poti sa te mai porti cu aceeasi pasiune de la inceput. De unde stii ca nu-l leaga o dragoste mai profunda de sotia lui decat iti lasa el impresia iar ceea ce simte pentru tine nu este decat un divertisment.
Invata sa-ti temperezi sentimentele. Nu ai decat 24 de ani si daca ai sa te indragostesti de orice barbat care iti da atentie o sa-ti fie cam greu sa ai o casnicie fericita.Nu ti-as dori sa fii de partea cealalta , a sotiei inselate , sa-ti iubesti sotul si copiii si sa nu intelegi unde ai gresit de ti-a putut face asa ceva. Mai bine ti-ai indrepta dragostea catre sotul tau si ai sa vezi ca daca te porti cu el asa cum te porti cu iubitul tau si el isi va schimba comportamentul fata de tine si nu vei mai avea nevoie de atentie din partea altui barbat.De cand nu i-ai mai spus ca il iubesti? trimite-i un mesaj in care sa-i spui ca ti-e dor de el si il iubesti si ai sa vezi o schimbare in casnicia ta.Sa stii ca si dupa 20 de ani de casnicie orice barbat simte nevoie de atentie din partea sotiei si daca-i destept raspunde cu aceeasi moneda. Vei gasi acasa la sotul tau tot ceea ce iti trebuie : dragoste , atentie, implinire sufleteasca si te vei simti o femeie frumoasa si iubita fara sa fii nevoita sa minti si sa-ti ascunzi relatia de toata lumea.
Dar daca intr-adevar nu ai o relatie buna cu sotul tau nu se merita sa continui. In schimb gaseste pe cineva fara obligatii de care sa fii sigura ca te iubeste si il iubesti si nu lasa doi copii sa creasca fara tata.
leo2010
Postat pe 2 Decembrie 2013 18:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iubire imposibila 2 De la: polly_ 10 Noiembrie 2009 17:27
dragoste la prima vedere.... 40 De la: alinutza_2011 23 Iunie 2011 18:28
vreau un sfat... 3 De la: kudika421339 28 Noiembrie 2011 07:21
relatii 11 De la: AdrianaR 2 Octombrie 2010 18:10
Diferenta de varsta 11 De la: Valentina90 6 Iulie 2011 15:44