Oxigenarea creierului

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent Oxigenarea creierului: (5 din 2 voturi)

kudika_940316 Avatarul lui kudika_940316

2 mesaje

Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati si pe mine cu un sfat intr-o problema legata de sanatate.
Fratele meu are de ceva vreme niste ameteli foarte puternice. Cand incep trebuie sa se aseze undeva pentru ca nu isi mai poate tine echilibrul pentru cateva minute. Alte simptome nu are. Cineva(un prieten doctor, fara sa_l consulte doar pe baza faptului ca el i-a povestit despre simptome,a spus ca s-ar putea sa aiba probleme cu oxigenarea creierului. Nu vrea sa mearga la nici un consult de specialitate si as vrea sa-l ajut. Poate imi puteti spune ce anume sa ia? Poate ceva natural de genul Ginkgobiloba?

Multumesc snticipat pentru raspuns,
Miha.
Fosta membra Kudika.ro
Ar trebui totusi sa insisti sa mearga la un consult medical. In spatele acestor ameteli subite, se pot ascunde afectiuni serioase de sanatate.
Raporteaza abuz de limbaj
Lasati-va prostiti in continuare de acelasi jeg uman, pe numele lui: gospodarul_neintelijentul/quid_pro_quo/gongoi/athos/roxy/ovidiu etc, pe diferite topicuri, deschise la misto. Aratati cat sunteti de tampiti si creduli, acceptandu-i toate rahaturile pe care vi le toarna pe gat, dupa cum acceptati si minciunile turnate de kurva aia agramata de titanika. Primiti ceea ce meritati.
Ghicicummacheama Avatarul lui Ghicicummacheama

1888 mesaje
Oras: bucuresti

probabil este dinc auza tensiunii ortostatice.
Dar n-ar strica sa mearga la doctor. Poate fi de la de la inima, plamani, in caz ca nu se oxigeneaza creierul cum trebuie.
Fosta membra Kudika.ro
Poate suferi de vertij. Ma rog, chestia e ca aici nu gasesti decat presupuneri, asa ca cel mai bine ecsa consulte un medic ORL-ist si un neurolog. Il convingi tu cumva.
kudika_940316 Avatarul lui kudika_940316

2 mesaje

Va multumsc tuturor pentru raspunsuri. ma gandeam eu ca e ceva mult mai serios decat ceva gen Gingkobiloba sau altele. Da, cu siguranta voi incerca sa-l conving sa mearga la un medic. Probabil imi voi face si eu o programare si-l rog sa ma insoteasca.

Multa sanatate tuturor!
nicoaraalexandru Avatarul lui nicoaraalexandru

3 mesaje
Oras: targoviste

eu am dureri de cap in partea frontala si ameteli tot timpul. am facut o tomografie si am sinuzita, imi era frica sa nu am ceva tumoare pe creier. tomografia a costat 200lei si cu filmul voi merge la un medic orl pentru tratament
kudika351225 Avatarul lui kudika351225

2 mesaje

cu cat mai repede cu atat mai bine sa mearga la medic si se va salva in timp real ca sigur e vorba de un ictus in curs si poate ramane si paralizat sau infirm in pat ...am avut 2 cazuri in familie si eu lacrand in italia la o batrana si aia a avut la fel si e in pat de 3 ani si fara cuvinte pentru simnplul fapt ca a trnscurat
ioana11 Avatarul lui ioana11

6 mesaje

Buna! Si eu am avut aceasta problema. doar cu Bilomag forte am remediat aceste lucruri. daca te hotarasti sa iei il gasesti aici la un super extra mega ultra pret
www.myriam.ro/zdrovit-bilomag-forte-90cps-30cps-cadou-p-11333
Multa sanatate ! :)