Salut

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:

kudika_943222 Avatarul lui kudika_943222

1 mesaj

Am o problema si as dori sa aflu anumite chesti.Am fost la dentis si mi-a scos nervu de la 6 dintiti deoarece incepe o lucrare problema este ca dupa ce mi-a scos nervu de la dinti ma dor si nu pot sa mananc deoarece ma dor a mai patit cineva ceva asemanator si ce anume trebuie sa fac in cazul acesta?
Raporteaza abuz de limbaj
Titanika Avatarul lui Titanika

8915 mesaje

De la: kudika_943222, la data 2013-11-21 17:07:30Am o problema si as dori sa aflu anumite chesti.Am fost la dentis si mi-a scos nervu de la 6 dintiti deoarece incepe o lucrare problema este ca dupa ce mi-a scos nervu de la dinti ma dor si nu pot sa mananc deoarece ma dor a mai patit cineva ceva asemanator si ce anume trebuie sa fac in cazul acesta?

Nervul este scos,dar nu trebuie sa fortezi gingia mancand ce este prea dur,deoarece se formeaza un fel de presiune pe gingie si poti face accese....incearca pe cat posibil sa nu fortezi gingia pana este gata lucrarea!
Copilaroasa?-Da,pt ca asa vreau eu,asa imi place,asta mi-e farmecul!! Matura?-Da,atunci cand situatia o cere!! Indiferenta?-Da,atunci cand sant ranita!! Luptatoare?-Da,atunci cand am pt cine s-au pt ce sa lupt!! Visatoare?-Da,ce ar fi oamenii,fara vise!! Femeie?-DA,INTOTDEAUNA!
yumy Avatarul lui yumy

26620 mesaje

manaca supe, beau ceaiuri, toate caldute, incearca sa eviti mancarea tare, rece sau prea fierbinte
"Orice lucru pe care l faci n via va fi nesemnificativ, dar este foarte important s l faci. Deoarece nimeni nu l va mai face", Mahatma Gandhi.
kudika_15804 Avatarul lui kudika_15804

41840 mesaje
Oras: bucuresti

De la: kudika_943222, la data 2013-11-21 17:07:30Am o problema si as dori sa aflu anumite chesti.Am fost la dentis si mi-a scos nervu de la 6 dintiti deoarece incepe o lucrare problema este ca dupa ce mi-a scos nervu de la dinti ma dor si nu pot sa mananc deoarece ma dor a mai patit cineva ceva asemanator si ce anume trebuie sa fac in cazul acesta?

Ti-a scos nervii a sase dinti la o singura sedinta ??Hm,destul de ciudat!!!Ti-a lasat canalele libere????Este normal un usor disconfort,dar nu este normala durerea accentuata!!!Ai avut recomandari pentru medicul respectiv sau te-ai dus la medicul dentist,doar in urma unei solicitari de control???

Poti cere parerea unui alt medic stomatolog,dar,de regula,se continua la medicul,care ti-a inceput lucrarea!!!
Now is me,who's next!!