Setari Cookie-uri

Sansa de sarcina?

Sambata, pe data de 19 octombrie am avut primul meu contal sexual. Fiind virgina, prietenul meu a fost foarte precaut (din ce mi-a spus el) si am facut-o cam 20 de secunde fara prezervativ. Nu a ejaculat deloc. In zilele urmatoare am tot citit despre lichidul pre-ejaculator si de atunci am un presentiment urat ca as fi insarcinata. Zilele astea ar trebui sa imi vina menstruatia, deja mi-au aparut cateva cosuri(de obicei asa imi apar inainte), numai ca, acum inainte de menstruatie am o secretie foarte apoasa si transparenta si curge constant. Nu stiu ce dumnezeu poate fi. Sunt foarte speriata, va rog sa ma ajutati.
kudika_940431
Postat pe 1 Noiembrie 2013 23:33
E normal sa fii speriata, daca nu ai folosit prezervativul tot timpul. Data viitoare nu mai proceda la fel. Scurgerea, daca e insotita de un oarecare disconfort, sau e urat mirositoare, poate insemna ca ai candidoza,o ciuperca transmisibila sexual (la barbati nu se manifesta, chiar daca o au) si care poate fi tratata. Pentru ca ti-ai inceput viata sexuala, cel mai indicat ar fi sa faci o vizita ginecologului. Cere-i sa iti faca un Papanicolau si sa iti anlizeze secretia. Tot el te va ajuta sa iei cea mai buna decizie in ceea ce priveste metodele de contraceptie.
cuba_libre
Postat pe 2 Noiembrie 2013 09:31
De la: kudika_940431, la data 2013-11-01 23:33:46Sambata, pe data de 19 octombrie am avut primul meu contal sexual. Fiind virgina, prietenul meu a fost foarte precaut (din ce mi-a spus el) si am facut-o cam 20 de secunde fara prezervativ. Nu a ejaculat deloc. In zilele urmatoare am tot citit despre lichidul pre-ejaculator si de atunci am un presentiment urat ca as fi insarcinata. Zilele astea ar trebui sa imi vina menstruatia, deja mi-au aparut cateva cosuri(de obicei asa imi apar inainte), numai ca, acum inainte de menstruatie am o secretie foarte apoasa si transparenta si curge constant. Nu stiu ce dumnezeu poate fi. Sunt foarte speriata, va rog sa ma ajutati.

Acea scurgere apoasa de care spui tu se manifesta inainte de venirea menstrei Poate ca inainte cand erai virgina nu i-ai dat importanta!Acum insa ai devenit atenta la tot ce se intampla cu corpul tau,dar daca aceasta scurgere devine urat mirositoare credema ca trebuie sa mergi la un control ginecologic!
Titanika
Postat pe 2 Noiembrie 2013 11:27
Scurgerile nu sunt urat mirositoare, nu au nici un miros si sunt transparente si nu am nici un discomfort. Aveti dreptate, de cand s-a intamplat acest lucru imi fac griji de orice mi se intampla.
Pana la urma, exista vreo sansa de sarcina?
kudika_940431
Postat pe 2 Noiembrie 2013 11:36
Aceste "griji"le vei intampina mereu si de fiecare data cand vei face dragoste ,sex cu prietenul tau......pana cand veti avea incredere unul on celalat.
Singurul lucru este sa astepti ziua cand va veni ciclul,daca trece 10 zile peste data stabilita venirii CM sar putea sa fi ramas gravida si atunci trebuie sa-ti faci un test de sarcina!
Nu m-am uitat pe avatarul tau sa vad ce varsta ai,sper eu insa ca nu vreti sa va jucati de-a mama si tata
Titanika
Postat pe 2 Noiembrie 2013 11:55
se pare ca nu ai varsta trecuta pe avatar!
Titanika
Postat pe 2 Noiembrie 2013 12:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vrei acum un copil sau e o intamplare?! 9 De la: mihaela92 16 August 2011 20:02
mama surogata 1 De la: kudika_1038528 4 Septembrie 2019 12:50
MAMA PURTATOAE 87 De la: orfea 5 August 2012 23:50
Sarcina oprita in evolutie- avort spontan:( 10 De la: RoxyRoxx 19 Noiembrie 2011 16:06
va rog sa ma ajutati cu un sfat 4 De la: healthy008415 19 Noiembrie 2009 14:33