Setari Cookie-uri

Sunt insarcinata?

Buna ziua!Am si eu o problema si sper sa gasesc aici un raspuns.Pentru inceput acum 2 luni am incetat sa mai iau anticonceptionale din cauza logodnicului meu (el facandu-si grij pentru sanatatea mea).Luna trecuta mi-a venit la timp menstruatia dar luna asta a intarziat cu 2 saptamani(specific k inainte sa iau anticonceptionalele aveam un ciclu neregulat si acum inainte sa imi vina mestruatia nu am avut niciun simptom decat sani umflati,urinari mai frecvente decat normal si obosela).Acum cand mi-a venit aceste stari au ramas dar in plus ma simt mult mai obosita,stari de ameteli cate odata,mancarurile grase imi provoaca arsuri la stomac si acum nu stiu daca chiar am pofte de sarcina sau sunt eu pur si simplu pofticioasa.De vreo saptamana si un pic imi simt corpul diferit si starea mea .Va rog sa ma ajutati sa imi dau seama ce se intampla ca nu stiu ce sa fac.A si sa nu uit ca si menstruatia care mi-a venit acuma e mai deschisa la culoare decat pana acum.Va multumesc anticipat pentru ajutor!
kudika_942827
Postat pe 18 Noiembrie 2013 18:09
Si am uitat sa mai adaug ca ma doare spatele jos.
kudika_942827
Postat pe 18 Noiembrie 2013 18:13
Si da am intretinut relatii sexuale neprotejate.Imi pare rau ca tot mai adaug ceva dar sunt atat de nedumerita si suparata k nu stiu ce se intampla.
kudika_942827
Postat pe 18 Noiembrie 2013 18:19
Urinarile dese,e posibil sa ai o infectie,doar un doctor iti poate da un tratament adecvat,iar ca sa vezi daca esi sau nu gravida iti va spune tot medicul sau un test de sarcina!
Titanika
Postat pe 18 Noiembrie 2013 19:44
Din experienta mea, simptomele descrise de tine pot indica o sarcina, dar, in acelasi timp, exista posibilitatea ca ele sa fie reactii ale organismului dupa renuntarea la anticonceptionale. Cel mai bine e sa faci o vizita ginecologului tau. Nu mai cauta raspunsuri pe site, pentru ca nu primesti decat presupuneri. Pentru siguranta ta, du-te la dr.
cuba_libre
Postat pe 18 Noiembrie 2013 20:30
De la: kudika_942827, la data 2013-11-18 18:09:07Buna ziua!Am si eu o problema si sper sa gasesc aici un raspuns.Pentru inceput acum 2 luni am incetat sa mai iau anticonceptionale din cauza logodnicului meu (el facandu-si grij pentru sanatatea mea).Luna trecuta mi-a venit la timp menstruatia dar luna asta a intarziat cu 2 saptamani(specific k inainte sa iau anticonceptionalele aveam un ciclu neregulat si acum inainte sa imi vina mestruatia nu am avut niciun simptom decat sani umflati,urinari mai frecvente decat normal si obosela).Acum cand mi-a venit aceste stari au ramas dar in plus ma simt mult mai obosita,stari de ameteli cate odata,mancarurile grase imi provoaca arsuri la stomac si acum nu stiu daca chiar am pofte de sarcina sau sunt eu pur si simplu pofticioasa.De vreo saptamana si un pic imi simt corpul diferit si starea mea .Va rog sa ma ajutati sa imi dau seama ce se intampla ca nu stiu ce sa fac.A si sa nu uit ca si menstruatia care mi-a venit acuma e mai deschisa la culoare decat pana acum.Va multumesc anticipat pentru ajutor!


Daca nu te-ai mai protejat,da,poti fi insarcinata,chiar daca ai avut menstra,exista situatii cu menstra peste sarcina!!Ca sa te edifici,fa-ti un control ginecologic dupa sase saptamani de la ultimul ciclu menstrual!!!Culoarea menstrei nu este edificatoare in determinarea unui prognostic!!!

Urinarile dese pot fi simptomele unei cistite sau ale unei colibaciloze,dar aceste diagnosticuri se stabilesc de catre medic in urma examenelor de laborator,"Sumar urina" si "Urocultura"!!!Daca urinarile sunt insotite de usturime,durere si chiar sangerare la urinare si dupa terminarea acesteia,cu siguranta ai o infectie la nivelul aparatului urinar!!Durerile de spate pot indica o infectie urinara ,caci aceasta se poate extinde la nivelul rinichilor!!!Prezinti si stari febrile???

In ambele situatii ,comntrolul medical este mai mult decat necesar!!!!
kudika_15804
Postat pe 18 Noiembrie 2013 21:28
De la: kudika_942827, la data 2013-11-18 18:09:07Buna ziua!Am si eu o problema si sper sa gasesc aici un raspuns.Pentru inceput acum 2 luni am incetat sa mai iau anticonceptionale din cauza logodnicului meu (el facandu-si grij pentru sanatatea mea).Luna trecuta mi-a venit la timp menstruatia dar luna asta a intarziat cu 2 saptamani(specific k inainte sa iau anticonceptionalele aveam un ciclu neregulat si acum inainte sa imi vina mestruatia nu am avut niciun simptom decat sani umflati,urinari mai frecvente decat normal si obosela).Acum cand mi-a venit aceste stari au ramas dar in plus ma simt mult mai obosita,stari de ameteli cate odata,mancarurile grase imi provoaca arsuri la stomac si acum nu stiu daca chiar am pofte de sarcina sau sunt eu pur si simplu pofticioasa.De vreo saptamana si un pic imi simt corpul diferit si starea mea .Va rog sa ma ajutati sa imi dau seama ce se intampla ca nu stiu ce sa fac.A si sa nu uit ca si menstruatia care mi-a venit acuma e mai deschisa la culoare decat pana acum.Va multumesc anticipat pentru ajutor!


Daca nu te-ai mai protejat,da,poti fi insarcinata,chiar daca ai avut menstra,exista situatii cu menstra peste sarcina!!Ca sa te edifici,fa-ti un control ginecologic dupa sase saptamani de la ultimul ciclu menstrual!!!Culoarea menstrei nu este edificatoare in determinarea unui prognostic!!!

Urinarile dese pot fi simptomele unei cistite sau ale unei colibaciloze,dar aceste diagnosticuri se stabilesc de catre medic in urma examenelor de laborator,"Sumar urina" si "Urocultura"!!!Daca urinarile sunt insotite de usturime,durere si chiar sangerare la urinare si dupa terminarea acesteia,cu siguranta ai o infectie la nivelul aparatului urinar!!Durerile de spate pot indica o infectie urinara ,caci aceasta se poate extinde la nivelul rinichilor!!!Prezinti si stari febrile???

In ambele situatii ,comntrolul medical este mai mult decat necesar!!!!
kudika_15804
Postat pe 18 Noiembrie 2013 21:28
De la: kudika_942827, la data 2013-11-18 18:09:07Buna ziua!Am si eu o problema si sper sa gasesc aici un raspuns.Pentru inceput acum 2 luni am incetat sa mai iau anticonceptionale din cauza logodnicului meu (el facandu-si grij pentru sanatatea mea).Luna trecuta mi-a venit la timp menstruatia dar luna asta a intarziat cu 2 saptamani(specific k inainte sa iau anticonceptionalele aveam un ciclu neregulat si acum inainte sa imi vina mestruatia nu am avut niciun simptom decat sani umflati,urinari mai frecvente decat normal si obosela).Acum cand mi-a venit aceste stari au ramas dar in plus ma simt mult mai obosita,stari de ameteli cate odata,mancarurile grase imi provoaca arsuri la stomac si acum nu stiu daca chiar am pofte de sarcina sau sunt eu pur si simplu pofticioasa.De vreo saptamana si un pic imi simt corpul diferit si starea mea .Va rog sa ma ajutati sa imi dau seama ce se intampla ca nu stiu ce sa fac.A si sa nu uit ca si menstruatia care mi-a venit acuma e mai deschisa la culoare decat pana acum.Va multumesc anticipat pentru ajutor!


Daca nu te-ai mai protejat,da,poti fi insarcinata,chiar daca ai avut menstra,exista situatii cu menstra peste sarcina!!Ca sa te edifici,fa-ti un control ginecologic dupa sase saptamani de la ultimul ciclu menstrual!!!Culoarea menstrei nu este edificatoare in determinarea unui prognostic!!!

Urinarile dese pot fi simptomele unei cistite sau ale unei colibaciloze,dar aceste diagnosticuri se stabilesc de catre medic in urma examenelor de laborator,"Sumar urina" si "Urocultura"!!!Daca urinarile sunt insotite de usturime,durere si chiar sangerare la urinare si dupa terminarea acesteia,cu siguranta ai o infectie la nivelul aparatului urinar!!Durerile de spate pot indica o infectie urinara ,caci aceasta se poate extinde la nivelul rinichilor!!!Prezinti si stari febrile???

In ambele situatii ,comntrolul medical este mai mult decat necesar!!!!
kudika_15804
Postat pe 18 Noiembrie 2013 21:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pete de la soare sau Psoriazis?????? 6 De la: office_salinasusesi_ro 21 Martie 2010 11:18
Sarcinaaa? 5 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 16:12
Inovatie in contraceptie 147 De la: OanaSun 1 Martie 2011 02:10
Anticonceptionale 11 De la: raluk8_healthy 4 Iulie 2011 21:59
STERILETUL COOPER T 12 De la: didi15 26 Mai 2010 07:30