Setari Cookie-uri

insomnii

Buna,din luna iulie si pana acum nu pot sa dorm noaptea,erau perioade scurte cand dormeam 2-3 ore sau de cele mai multe ori deloc.Din iulie si pana acum am cearcane negre sub ochii si nu stiu cum sa scap de ele.Somn nu am pentru ca nu dorm noaptea decat 5 ore si asta din cauza ca mi-a intrat in cap ca nu pot si nu imi mai iese.Nu stiu ce sa ma fac sa fie totul ca inainte.Am luat pastile de somn Lsedatif pc,sedacut forte,bien dormir,ceai de tei,xanax si degeaba daca luam xanax dormeam dar nu ma odihneam.Acum imi este somn da nu pot asta din cap nu ma lasa.Ce as putea face deoarece am niste cearcabne oribile.MA URASC
kudika_938528
Postat pe 21 Noiembrie 2013 06:20
Eu cred ca exista un blocaj emotional pe undeva, asa ca cel mai bine ar fi sa faci o vizita la un psiholog. Atentie, nu psihiatru, ci psiholog! Te duci, stai de vorba, cred ca doar el te va ajuta. Si nu mai lua pastile de capul tau!
cuba_libre
Postat pe 21 Noiembrie 2013 08:54
De la: kudika_938528, la data 2013-11-21 06:20:46Buna,din luna iulie si pana acum nu pot sa dorm noaptea,erau perioade scurte cand dormeam 2-3 ore sau de cele mai multe ori deloc.Din iulie si pana acum am cearcane negre sub ochii si nu stiu cum sa scap de ele.Somn nu am pentru ca nu dorm noaptea decat 5 ore si asta din cauza ca mi-a intrat in cap ca nu pot si nu imi mai iese.Nu stiu ce sa ma fac sa fie totul ca inainte.Am luat pastile de somn Lsedatif pc,sedacut forte,bien dormir,ceai de tei,xanax si degeaba daca luam xanax dormeam dar nu ma odihneam.Acum imi este somn da nu pot asta din cap nu ma lasa.Ce as putea face deoarece am niste cearcabne oribile.MA URASC



Draga mea,ce probleme ai in adancul sufletului tau,caci acolo este explicatia si tratamentul potrivit!!!Medicamentele folosite in cazul insomniilor sunt periculoase in sensul crearii dependentei de utilizarea lor,ceea ce nu este indicat!!Asa cum a facut-o colega mea,cuba_libre,si eu te sfatuiesc sa incerci sa urmezi o terapie recomandata de catre un psiholog,dar fara aportul tau ,referitor la vointa personala,nu vei avea rezultate pozitive deosebite!!!!Relaxeaza-te prin meloterapie,plimba-te seara,inainte de culcare,lectureaza carti usoare,exista cai de eliminare a problemei pe care o ai!!O intrebare,cine mai sufera de insomnie,in familia ta????
kudika_15804
Postat pe 21 Noiembrie 2013 09:44
De la: kudika_938528, la data 2013-11-21 06:20:46Buna,din luna iulie si pana acum nu pot sa dorm noaptea,erau perioade scurte cand dormeam 2-3 ore sau de cele mai multe ori deloc.Din iulie si pana acum am cearcane negre sub ochii si nu stiu cum sa scap de ele.Somn nu am pentru ca nu dorm noaptea decat 5 ore si asta din cauza ca mi-a intrat in cap ca nu pot si nu imi mai iese.Nu stiu ce sa ma fac sa fie totul ca inainte.Am luat pastile de somn Lsedatif pc,sedacut forte,bien dormir,ceai de tei,xanax si degeaba daca luam xanax dormeam dar nu ma odihneam.Acum imi este somn da nu pot asta din cap nu ma lasa.Ce as putea face deoarece am niste cearcabne oribile.MA URASC


Cearcanele ar trebui sa fie cea mai mica grija a ta...

Cu siguranta ai tu motivele tale pentru care suferi de insomnii, probabil ca e vorba ori de probleme la job, ori de probleme in viata personala, tu stii cel mai bine ce fel de probleme ai. Incearca sa gasesti solutii la acea problema, oricat de lipsita de importanta ti s-ar parea acea solutie, tot e mai bine decat nimic.

Contra insomniilor stiam ca sunt bune tabletele pe baza de baldrian sau valeriana si preparatele pe baza de sunatoare. Daca nici astea nu vor functiona, teama mi-e pentru tine ca vei ajunge la antidepresive...

Iti doresc mult sanatate si incearca si tu sa relaxezi si sa incerci sa alungi orice fel de gand care nu-ti da pace.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 21 Noiembrie 2013 10:05
nimeni numai eu,anul asta am avut bacu si timp de o luna de zile beam cafewa la 10 seara pentru ca imi era somn (programul meu normal de culcare)si ma trezeam la 5 dimineata ca sa invat.Eu nu beau cafea decat atunci cand am avut bacu si nici alcool si nici tutun.
kudika_938528
Postat pe 21 Noiembrie 2013 11:33
toate pastilele pe care le-am luat mi le-a prescris medicul..mie imi este somn dar nu pot asta nu ma lasa.Erau zile cand ma gandeam in fiecare minut ca nu pot sa dorm si ma durea capu de parca imi strangea cineva creieri datorita faptului ca ma gandeam ca nu pot
kudika_938528
Postat pe 21 Noiembrie 2013 11:35
Ti-ai dereglat corpul cu stres si tot felul de medicamente,iti trebuie un tratament de,dezoxtifiere si un medic pe mesura sa te puna pe picioare!
Titanika
Postat pe 24 Noiembrie 2013 13:05
Multumesc
kudika_938528
Postat pe 29 Aprilie 2014 07:43
SI EUam trecut prin asa ceva de aceea ITI RECOMNAND SA VORBESTI CU UN PSIHOTERAPEUT, exista si online , nu mai pierzi timp pe drumuri si tariful este jumatate la sedintele online ! !iti mai recomand sa nu mananci dulciuri , cafea,cacao, cola ,excitante dupa-amiaza! iti recomand cu prietenie sa faci sport , pana discuti cu terapeutul poti lua melatonina, sau valeriana capsule ... de la plafar; dar si antistress tot capsule tot de la plafar !multa sanatate !
kudika_956659
Postat pe 29 Aprilie 2014 16:23
Bai daca n-ai adormit inca iti recomand cu incredere ceaiurile de levantica, melisa, dar si melatonina, toate de la plafar. In rest, consilierea psihologica nu strica.
puiut_77
Postat pe 16 Ianuarie 2015 09:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
patrecerea burlacitelor 4 De la: laura_irina 16 Septembrie 2010 10:26
SA LOCUIM CU PARINTI SAU FARA? 22 De la: raluk4coco_grace 10 August 2015 14:36
sarbatori fericite... 3 De la: Cassey 3 Noiembrie 2009 14:02
caut rochie de nasa 3 De la: klaudika_grace 3 August 2010 09:30
Formatie nunta- BELLA BAND- de evitat!! 2 De la: kudika_1034333 22 Aprilie 2020 02:46