Setari Cookie-uri

am probleme sau nu ?

cu putin timp in urma am fost la un medic ginecolog deoarece nu reuseam sa raman insarcinata si nu reusesc inca, medicul mi-a dat niste analize. oare sunt bune rezultatele analizelor? Ureaplasma urealyticum si a iesit< 1.000CCU/mL , si Mycoplasma hominis care mi-a iesit < 10.000CCU/mL anticorpi chlamydia trachomatis lgA care mi-a iesit 0,415. oare este o infectie ? oare din cauza acestei infectii nu pot sa raman insarcinata ? mentionez ca in urma cu 4 ani am avut un avort cu anestezie totala deoarece asa am vrut eu si a decurs fara probleme.va pup
Diana_Racovita_1
Postat pe 20 Decembrie 2013 18:41
Diana, stiu ca esti curioasa si nu mai poti astepta pana ce te lamureste medicul ginecolog, dar cel mai bine este sa te programezi la doctor si sa iti raspunda el la toate intrebarile. Am trecut prin asta, stiu cum e, cautam ore intregi pe net pentru niste clarificari, ma speriam, treceam prin tot felul de stari.... Urmeaza-mi sfatul si du-te la ginecolog, lasa intrebarile puse pe un site unde exista multe persoane neavizate.
cuba_libre
Postat pe 20 Decembrie 2013 19:35
De la: Diana_Racovita_1, la data 2013-12-20 18:41:16cu putin timp in urma am fost la un medic ginecolog deoarece nu reuseam sa raman insarcinata si nu reusesc inca, medicul mi-a dat niste analize. oare sunt bune rezultatele analizelor? Ureaplasma urealyticum si a iesit< 1.000CCU/mL , si Mycoplasma hominis care mi-a iesit < 10.000CCU/mL anticorpi chlamydia trachomatis lgA care mi-a iesit 0,415. oare este o infectie ? oare din cauza acestei infectii nu pot sa raman insarcinata ? mentionez ca in urma cu 4 ani am avut un avort cu anestezie totala deoarece asa am vrut eu si a decurs fara probleme.va pup



Raportul de analize are marcate valorile limitelor normale,le poti interpreta si singura in mare,daca nu mai ai rabdare pana cand vei ajunge la medic!!Numai acesta te va putea ajuta in ceea ce priveste starea ta de sanatate si,in special,fertilitatea ta si a partenerului,caci si el trebuie sa faca analiza spermei!!!
kudika_15804
Postat pe 20 Decembrie 2013 20:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cistita 2 De la: DieAnne 27 Aprilie 2010 02:03
ochi 2 De la: ionela25any 13 Martie 2010 17:51
Negii genitali si HPV-ul 31 De la: avatar 23 Februarie 2010 02:36
Help! 17 De la: kudika447042 6 Octombrie 2011 13:05
Interpretare analize medicale 4 De la: tenzica 30 Iunie 2010 12:38