Setari Cookie-uri

Natura, un ajutor de la Dumnezeu

Am sa adaug din proprie experienta ca om care a avut meningita ceea ce m-a ajutat concret acum aproape 2 ani pentru ca medicina clasica nu avea cu ce sa ma mai ajute. Toate bolile mai ales cancerul pleaca de la un sistem imunitar slabit, deci trebuie luate medicamente naturiste pentru intarirea imunitatii in primul rand. Fiecare bolnav trebuie sa-si hotarasca singur calea de vindecare, si eu am facut asa si altii au facut la fel si astazi traiesc normal si sanatos si mai ales sunt in viata pentru ca au avut curaj sa isi ia viata in propriile maini si sa aleaga ei insisi modalitatea de vindecare cautand pe internet articole despre tratamente alopate si naturiste, medici, institute de cercetare, schimbarea alimentatiei si mai ales schimbarea modului de viata si toate facute cu ajutorul lui Dumnezeu.

La mine nu a iesit nimic la analize desi aveam dureri groaznice de cap si un tiuit puternic in urechi, mai ales la cel mai mic contact cu frigul. Pentru multi dintre noi, raspunsul multor medici incompetenti este: “mergi la psihiatrie”, doar ca sa-si acopere incompetenta sau limita stiintei, faptul ca nu iese nimic la analize nu inseamna ca nu ai nimic si ca inventezi simptome, aparatura medicala are o limita in a depista o anumita boala. Si aici intervine puterea fiecaruia de a lupta, de a se resemna in diagnostice superficiale, false sau tratamente distructive sau a incepe cautarea tratamentului fizic corect desi este de fapt cautarea tratamentului spiritual pentru ca un astfel de moment suprem in viata iti rastoarna si iti schimba viata si cine poate sa iti ofere cel mai mare ajutor decat Dumnezeu. Asa incepe drumul vindecarii, cu gasirea lui Dumnezeu si Dumnezeu ne indruma pe fiecare spre tratamentul care ni se potriveste cel mai bine asa cum a fost pentru toti cei care am crezut in Dumnezeu cu adevarat.

Pentru imunitate am luat SystemWell si Alive! cu zeci de nutrienti naturali, vitamine, minerale, acizi se gasesc la farmacii dar eu le-am comandat de pe magazine online americane la pretul de 3 ori mai mic.
- m-a ajutat cel mai mult gingko biloba.
- pentru anxietate puternica am luat 5-HTP natural dintr-o planta africana si el se gaseste la farmacii, plus capsule cu sunatoare, valeriana seara inainte de culcare.
- am luat si complex de B-uri inclusiv choline and inositol, si am comandat separat B-12 care este cel mai indicat pentru creier.
- ciupercile chinezesti Reishi, Maitake, Shiitake din SystemWell au fost foarte bune pentru imunitate
- tot pentru imunitate si probioticele, bioflavonoide, biotina din Alive
- ulei de somon care contine acizii grasi omega 3, 6 este foarte bun antiinflamator, m-a ajutat
- astragalus, ulei de frunze de maslin si astragalus antiinflamatore din Systemwell.
- resveratrol din Alive bun si antiinflamator si pentru imunitate
Sunt foarte multi nutrienti naturali in cele doua SystemWelll si Alive!, dar eu am dat cele mai importante substante antiinflamatoare si pentru creier in special.

O sa detaliez cum m-am simtit dupa tratamentul natural pe care l-am descries mai sus: SystemWell+Alive!+Complex de B-uri+B12 separat + 5-HTP(serotonina naturala):
- In primul rand am simtit o schimbare in bine de la prima capsula. Le-am luat separat pe fiecare, cu spatiu de o zi intre ele ca sa le pot testa concret eficienta si asa am simtit ca fiecare din ele este benefica( la 5-htp am simtit abia a doua zi). Asa fac in general cu toate capsulele naturiste pe care le iau, le acord cam 1 zi sa vad daca nu au efecte secundare, le iau separat pentru testare si abia apoi le iau impreuna cu celelalte capsule naturiste.
- Dupa doar a doua luna de tratament nu am mai avut senzatia de edem cerebral( aveam senzatia de apa in partea din spate a creierului, presiune) si mai ales nu am mai simtit senzatia de electrocutari scurte tot in partea din spate a creierului. Asta m-a bucurat cel mai mult si mi-a dat incredere sa continui!
- In momentul in care am racit am trecut cu mult ma usor peste raceala fata de ceilalti ani cand dura pana la 2-4 saptamani acum a durat cam 6 zile pentru ca tratamentul este si pentru intarirea sistemului imunitar.
- Mi s-a reglat somnul, dereglarea somnului pentru un om caruia ii este afectat creierul este poate cea mai grava problema pentru ca am observat ca degeaba luam medicamente daca nu aveam un somn sub ora 12 noaptea si prin acest tratament am avut un somn linistit, fara treziri noaptea.
- Si evident linistirea, cresterea puterii de concentrare si ce m-a bucurat a fost ca nu am avut efecte secundare, nu m-am simtit drogata, amortita, pofta de mancare nu mi-a fost afectata.

Natura este un ajutor pe care Dumnezeu l-a dat oamenilor dintotdeauna. Dumnezeu sa ne ajute!
SaveOurSouls
Postat pe 2 Ianuarie 2014 22:16
Ma bucur ca te-ai vindecat, iar acum te simti bine.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 3 Ianuarie 2014 09:30
Save , dar tu de unde stii ca ai avut meningita daca nici un medic nu ti-a pus diagnosticul asta ?
Rotty_
Postat pe 3 Ianuarie 2014 09:53
Ceea ce am redat mai sus reprezinta vindecarea sechelelor fizice dintr-o afectiune sufleteasca si trupeasca de acum 2 ani. Vindecarea sufleteasca s-a facut atunci cand m-am intors inapoi la Dumnezeu care mai tarziu m-a indrumat spre medicina naturista atunci cand medicina clasica nu avea cu ce sa ma ajute nici pe mine nici pe toti ceilalti aflati in situatia mea din toata lumea: http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/58749/Credinta-crestina-ca-vindecare-a-sufletului-si-trupului-experienta-personala.html
Dumnezeu sa ne ajute pe toti!
SaveOurSouls
Postat pe 7 Februarie 2014 00:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Exfoliator si hidratant cu aloe vera, iarba de mare , musetel, salvie, macese 3 De la: romdesimed 4 Aprilie 2009 07:58
Probleme cu somnul ..... 73 De la: bumbu83 5 Februarie 2015 07:22
Ati folosit produsele noni si rhodiolin? 41 De la: kudika226898 7 Septembrie 2015 05:39
Ochelarii Pinhole 1 De la: kudika315288 19 August 2010 13:14
am hepatita b 17 De la: georgy_78 6 Iunie 2010 15:52