Setari Cookie-uri

anticonceptionale.

Buna. Am s eu o nelamurire,din lipsa timpului nu am putut ajunge sa imi fac analizele necesare pentru a mi se prescrie anticonceptionalele potrivite.din ce am mai citit pe ici pe colo,am inteles ca nu ar trebui sa ai vreo problema cu; modificari de coagulare a sangelui,insuficienta hepatica (NU AM ASEMENEA PROBLEME),insa,am unele probleme hormonale(tumora mamara, pe care am operat-o,si cred ca si acneea pe care o am ,se datoreaza tot hormonilor).Medicii mi.au spus ca din cauza problemelor hormonale mi-a aparut acel chist la san,si probabil si acneea (cu care ma confrunt de la 15 ani)Am inteles ca aceasta acnee poate fi vindecata cu anticonceptionale....Precizez: nu am folosit niciodata anticonceptionale,asadar nu stiu ce mi s-ar potrivi....Ce anticonceptionale as putea sa iau ,in acest caz ''hormonal''????????? Daca ma poate ajuta cineva cu vreo idee,m-as bucura enorm daca mi-ati scrie pe ''anutzazanfir@yahoo.in".

Citeste: http://www.kudika.ro/comunitate/kudika_954349/blog/view/15107/anticonceptionale.html#comments#ixzz2sw06dZej
Follow us: @Kudika_ro on Twitter | www.kudika.ro on Facebook
kudika_954349
Postat pe 10 Februarie 2014 17:53
De la: kudika_954349, la data 2014-02-10 17:53:04Buna. Am s eu o nelamurire,din lipsa timpului nu am putut ajunge sa imi fac analizele necesare pentru a mi se prescrie anticonceptionalele potrivite.din ce am mai citit pe ici pe colo,am inteles ca nu ar trebui sa ai vreo problema cu; modificari de coagulare a sangelui,insuficienta hepatica (NU AM ASEMENEA PROBLEME),insa,am unele probleme hormonale(tumora mamara, pe care am operat-o,si cred ca si acneea pe care o am ,se datoreaza tot hormonilor).Medicii mi.au spus ca din cauza problemelor hormonale mi-a aparut acel chist la san,si probabil si acneea (cu care ma confrunt de la 15 ani)Am inteles ca aceasta acnee poate fi vindecata cu anticonceptionale....Precizez: nu am folosit niciodata anticonceptionale,asadar nu stiu ce mi s-ar potrivi....Ce anticonceptionale as putea sa iau ,in acest caz ''hormonal''????????? Daca ma poate ajuta cineva cu vreo idee,m-as bucura enorm daca mi-ati scrie pe ''anutzazanfir@yahoo.in".

Citeste: http://www.kudika.ro/comunitate/kudika_954349/blog/view/15107/anticonceptionale.html#comments#ixzz2sw06dZej
Follow us: @Kudika_ro on Twitter | www.kudika.ro on Facebook


Din cate stiam, anticonceptionalele nu pot fi folosite daca ai avut sau ai tumori la sani, deoarece aceste pastile pot favoriza cresterea acelor tumori.

Parerea mea: cel mai bine iti faci timp sa ceri si parerea unui medic ginecolog, iar pentru tratarea acneei iti recomand sa recurgi la alte masuri, decat tratament cu anticonceptionale.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 11 Februarie 2014 06:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
chist ovarian mare...8cm 27 De la: alpin 29 Mai 2016 14:29
colonix? 11 De la: kudika226898 25 Februarie 2011 22:38
paracetamol 10 De la: goanga 6 Martie 2010 20:25
Cafea sanatoasa cu proprietati terapeutice si nu numai 27 De la: vitamina_c 8 Decembrie 2010 15:10
steatoza hepatica 6 De la: mihaelastefu 2 Aprilie 2013 19:56