Setari Cookie-uri

Planuri..

Salutare :) am o problema/intrebare.. sunt cu prietenul meu si ne intelegem ft bine insa el vrea sa fie preot..anul trecut din cauza unor examene a fost exmatriculat de la facultate (sunt rea, dar sincer mi-o parut ft bine) insa cumva au rezolvat si acum iar invata acolo. Mentionez ca provine din familie religioasa (tata preot). Eu sunt o persoana care viseaza la trai in strainatate, libertate si nu sunt deloc religioasa..sincer, nu as vrea sa fiu preoteasa intr-un sat din capatul lumii..Nici el nu ii genul preot, iesim in cluburi petrecem ii place viata, numai presiunea parintilor ii de vina.. Ce sa fac daca vreau sa fiu cu el, ii barabatul perfect insa nu vad viitor in cariera langa el. ati fost in situatie asemanatoare? Multu pt raspunsuri!
Macika00
Postat pe 10 Ianuarie 2014 23:40
De la: Macika00, la data 2014-01-10 23:40:29Salutare :) am o problema/intrebare.. sunt cu prietenul meu si ne intelegem ft bine insa el vrea sa fie preot..anul trecut din cauza unor examene a fost exmatriculat de la facultate (sunt rea, dar sincer mi-o parut ft bine) insa cumva au rezolvat si acum iar invata acolo. Mentionez ca provine din familie religioasa (tata preot). Eu sunt o persoana care viseaza la trai in strainatate, libertate si nu sunt deloc religioasa..sincer, nu as vrea sa fiu preoteasa intr-un sat din capatul lumii..Nici el nu ii genul preot, iesim in cluburi petrecem ii place viata, numai presiunea parintilor ii de vina.. Ce sa fac daca vreau sa fiu cu el, ii barabatul perfect insa nu vad viitor in cariera langa el. ati fost in situatie asemanatoare? Multu pt raspunsuri!


Nu l-ai intrebat ce planuri de viitor are? Vrea sa practice preotia sau vrea sa aiba doar o diploma? Il mai poti intreba cum se impaca, dupa parerea lui, ideea de preot cu stilul lui de viata de la momentul actual.

In orice caz, el nu-mi pare a fi dispus, cu adevarat, sa devina preot.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 11 Ianuarie 2014 06:23
El vrea sa fie preot nu numai absolvent cu diploma..dar chiar nu ii facut pt meserie.

Sincer nu stiu ce sa fac in continuare...
Macika00
Postat pe 11 Ianuarie 2014 21:44
ia l de barbat si lasa proostiile si tu si el
iiiiiiiiio
Postat pe 11 Ianuarie 2014 21:49
De la: Macika00, la data 2014-01-11 21:44:52El vrea sa fie preot nu numai absolvent cu diploma..dar chiar nu ii facut pt meserie.

Sincer nu stiu ce sa fac in continuare...


Incearca sa faci ceea ce simti, Macika. Intuitia ne este, aproape intotdeauna, un bun sfatuitor.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 12 Ianuarie 2014 07:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
help 6 De la: mitura 4 Septembrie 2009 22:57
ce sa fac k el? ajutatzi-ma!!! 50 De la: fluturas_ 21 Decembrie 2009 00:09
cosfused sau doar ............... you name it? 6 De la: Rock_this 29 Iulie 2009 21:49
sa raman sau nu? 10 De la: cami_goanga10 8 Aprilie 2010 01:03
dragoste neconsumata 78 De la: DeeaCatalina 29 Ianuarie 2011 15:44