Setari Cookie-uri

sufletul pereche

Era primavara. Anotimpul sperantei, al noului. Nu aveam liniste. Nu mai puteam sa citesc, sa ma afund in starile mele de visare nu mai puteam sa privesc cerul ore in sir si nu stiam de ce.Priveam numai ceasul si fiecare minut care trecea ma agita si mai tare. Asteptam... si nu pricepeam de ce atata disperare, disperare pe care nici mie nu vroiam sa mi-o recunosc.
Asteptam ora cand aveam sa-l vad, sa mergem la un film, sa mergem intr-un parc, doar noi doi dintr-o mare gasca de prieteni de care ne departasem incet, incet fara ca nici unul dintre noi sa spuna un cuvant.Ne gaseam motive stupide cum ar fi ca ne plac aceleasi filme, aceeasi muzica.
Ceilalti nu intelegeau, nici nu ar fi crezut cineva asa ceva, cum nici noi doi nu am fi crezut ca inevitabilul se intampla cu noi.
Tot ce stiu e ca langa el imi gaseam stare de liniste, starea de visare si puteam sta sa ma uit la el ore in sir fara sa ma satur, la ochii lui caprui si plin de promisiuni, la buzele lui senzuale si in ziua care mi le-am imaginat peste ale mele, sarutandu-ma pana nu mai pot respira, am stiut…Am stiut de ce nu mai pot respira fara el, de ce nu mai vad cerul in toata frumusetea, de ce inima mea salta fericita cand se apropie ora la care urma sa ne vedem.
Ma indragostisem!!! Fara sanse de vindecare daca exista asa ceva in dragoste. Ma indragostisem iremediabil de un om care nu imi apartinea si stiam ca e imposibila dragostea mea.
Nu am tinut cont de nimic. Nu am tinut cont de regulile oamenilor si nici de cele a lui Dumnezeu. M-am aruncat in flacara acestei iubiri fara sa-mi pese.
Eram atat de fericita, nici nu simteam pe unde calc, dar cerul meu era albastru, visele mele erau iar fantastice si pline de fericire si mereu erau cu el.
Pasiunea dintre noi nu cred ca se poate descrie in cuvinte. Eram amandoi disperati sa ne vedem, sa ne atingem, sa ne sarutam, sa facem dragoste iar si iar si iar fara sa ne saturam, pana cadeam epuizati fizic si in scurt timp o luam de la capat. Nu-mi mai pasa nimic. Ochii aceaia caprui ma adorau pe mine, buzele acelea desi interzise ma sarutau pe mine...Desi cand se termina visul ma trezeam la realitatea cruda si sufeream fizic si psihic, venea iarasi ora cand il vedeam si uitam durerea si uitam lacrimile si ca e o iubire interzisa.
Vara a fost incredibila. Fugeam impreuna la mare si ne iubeam intre valuri si putin ne pasa de cei din jur. Nu credeam ca o asemenea pasiune exista. Toate principiile mele despre viata, iubire si sex zburasera pe geamul masinii in care faceam dragoste ca nebunii. Traiam amandoi dependenti de orele in care eram doar noi. Minteam pe toata lumea si putin imi pasa. Stiam doar ca in cateva ore vom zbura pe autostrada spre mare, marea albastra la fel ca cerul care nu mai era al meu, era al nostru.
Pentru un timp scurt visele mi-au devenit realitate, am trait un delir de fericire, simteam ca plutesc, nu mai exista nimic pe lume, doar noi doi. Au fost cele mai frumoase zile din viata mea. Traiam exact cum visam mereu, inconjurata de iubire, de liniste si pace. Nu stiam ca e zi sau noapte, ca e lumina sau intuneric, oricum nu-mi pasa. Fericirea mea era imensa si nu mi-o putea lua nimeni.
Dragostea e magica, iubirea este eterna. Visele sunt atat, doar vise. Si ca oricare alt vis si al meu s-a terminat.
Nu am crezut in suflete pereche, in jumatati de portocala dar azi stiu ca ele exista. Vin si te schimba pe vecie, cateodata raman, cateodata nu. Eu poate nu eram pregatita sa traiesc o fericire asa de mare. Poate visam prea mult.
Azi am ramas cu o mare iubire si cu o imensa durere, pentru ca ceea ce am iubit nu-mi apartinea, decat in vis.
Merg pe strada si vad locurile unde am fost amandoi, unde am ras, unde ne-am sarutat, unde am fost fericiti si plang pentru ca stiu ca am furat din viata altcuiva. Parca nici nu eram eu.Nu aveam voie sa fiu eu. Se spune ca mai bine regretam ce am facut, decat sa regretam ceea ce nu am facut. Eu nu regret ce am facut. Regret ca azi nu mai sunt cu el, ca nu mai putem merge sa ne jucam in valuri, sa admiram norii de furtuna, sa alergam prin ploaie si sa ne spunem : Te iubesc!
Sper ca el sa fie fericit. Eu mi-am pierdut sansa, am ales un alt drum. Un drum unde plang si sufar zi de zi ca nu ma mai vad oglindita in ochii lui, ca nu ii mai sarut buzele, ca nu mai dormim imbratisati, ca nu-i mai simt bataile inimii langa urechea mea seara de seara.
Te voi iubi mereu si daca cineva acolo sus ne iubeste, vom fi iar impreuna.
Lexy_Zaharia
Postat pe 23 Iunie 2009 15:26
yumy
Postat pe 23 Iunie 2009 15:27
Si totusi...de ce v-ati despartit?
lonely_soul
Postat pe 23 Iunie 2009 15:29
De la: lonely_soul, la data 2009-06-23 15:29:49Si totusi...de ce v-ati despartit?

ditamai romanul fara raspuns la intrebarile esentiale
yumy
Postat pe 23 Iunie 2009 15:31
ioii fato da tu chiar crezi ca cineva o sa se puna sa citeasca atata? rezumatul daca vrei pareri!!
rahella
Postat pe 23 Iunie 2009 15:32
eu am citit dar nu am inteles nimic ca nu e nicio concluzie
yumy
Postat pe 23 Iunie 2009 15:32
De la: yumalai, la data 2009-06-23 15:31:03
De la: lonely_soul, la data 2009-06-23 15:29:49Si totusi...de ce v-ati despartit?

ditamai romanul fara raspuns la intrebarile esentiale

Da asa e pe mn ma ametit un roman intreg de am pierdut si randu
andreeaaa88
Postat pe 23 Iunie 2009 15:33
De la: andreeaaa88, la data 2009-06-23 15:33:09
De la: yumalai, la data 2009-06-23 15:31:03
De la: lonely_soul, la data 2009-06-23 15:29:49Si totusi...de ce v-ati despartit?

ditamai romanul fara raspuns la intrebarile esentiale

Da asa e pe mn ma ametit un roman intreg de am pierdut si randu

stai ca il prin eu pt tn special
yumy
Postat pe 23 Iunie 2009 15:34
esti suparata rau de ai scris atata o sa-ti treaca repede ai destui prieteni aici care o sa-ti sara in ajutor cand ai nevoie de sfaturi capul sus
DON_LUCIANO
Postat pe 23 Iunie 2009 15:34
De la: yumalai, la data 2009-06-23 15:32:52eu am citit dar nu am inteles nimic ca nu e nicio concluzie



jo sunt la birou si daca ma pun sa citesc..ma ia somnul cu totul
rahella
Postat pe 23 Iunie 2009 15:34
De la: rahella, la data 2009-06-23 15:34:30
De la: yumalai, la data 2009-06-23 15:32:52eu am citit dar nu am inteles nimic ca nu e nicio concluzie



jo sunt la birou si daca ma pun sa citesc..ma ia somnul cu totul

eu sunt acasa si ai grija sa nu pierzi randul ca andreea ca pt tn nu mai pot sa il prind
yumy
Postat pe 23 Iunie 2009 15:35
De la: kudika033243, la data 2009-06-23 15:34:18esti suparata rau de ai scris atata o sa-ti treaca repede ai destui prieteni aici care o sa-ti sara in ajutor cand ai nevoie de sfaturi capul sus

asa e
yumy
Postat pe 23 Iunie 2009 15:35
Deci.. eu am inteles ca e o dragoste super-frumoasa, ca amandoi se iubesc. Dar el e luat (legat, casatorit)?
Si nu stia nimeni. Si daca nu stia nimeni si se intalneau cand voiau ei, de ce nu mai e cu el? Aici nu am inteles. Adica cine s-a plictisit de cine? Aici nu inteleg eu.
lonely_soul
Postat pe 23 Iunie 2009 15:37
De la: lonely_soul, la data 2009-06-23 15:37:44Deci.. eu am inteles ca e o dragoste super-frumoasa, ca amandoi se iubesc. Dar el e luat (legat, casatorit)?
Si nu stia nimeni. Si daca nu stia nimeni si se intalneau cand voiau ei, de ce nu mai e cu el? Aici nu am inteles. Adica cine s-a plictisit de cine? Aici nu inteleg eu.

eu nici atata prea complicat pt mn
yumy
Postat pe 23 Iunie 2009 15:40
va parasesc pana maine ma duc la o bere adevarata succes in dragoste la toti
DON_LUCIANO
Postat pe 23 Iunie 2009 15:42
De la: yumalai, la data 2009-06-23 15:35:27
De la: rahella, la data 2009-06-23 15:34:30
De la: yumalai, la data 2009-06-23 15:32:52eu am citit dar nu am inteles nimic ca nu e nicio concluzie



jo sunt la birou si daca ma pun sa citesc..ma ia somnul cu totul

eu sunt acasa si ai grija sa nu pierzi randul ca andreea ca pt tn nu mai pot sa il prind


daa..
rahella
Postat pe 23 Iunie 2009 15:43
multumim la fel
yumy
Postat pe 23 Iunie 2009 15:43
De la: rahella, la data 2009-06-23 15:43:02
De la: yumalai, la data 2009-06-23 15:35:27
De la: rahella, la data 2009-06-23 15:34:30
De la: yumalai, la data 2009-06-23 15:32:52eu am citit dar nu am inteles nimic ca nu e nicio concluzie



jo sunt la birou si daca ma pun sa citesc..ma ia somnul cu totul

eu sunt acasa si ai grija sa nu pierzi randul ca andreea ca pt tn nu mai pot sa il prind


daa..

pey am obosit de atata alergat
yumy
Postat pe 23 Iunie 2009 15:45
Eu am dedus ca omul avea obligatii (nevasta ,copii) .Tu cu aceasta povestioara te-ai descarcat dar nu ai spus de ce s-a terminat sau ce vrei , cu ce te putem ajuta !!!???
valivieru96
Postat pe 23 Iunie 2009 15:45
nu vreau nici pareri, nici sfaturi.nu ma puteti ajuta. nimeni nu o poate face.
doar sa scriu aceste randuri.
nu, nu este casatorit. eu sunt.
ne-am despartit ptr ca nu eram doar noi doi pe lume, cum am fi vrut.
as vrea doar ca altii sa nu renunte la iubire, cum am facut-o eu.
Lexy_Zaharia
Postat pe 23 Iunie 2009 15:49
De la: Lexy_Zaharia, la data 2009-06-23 15:49:38nu vreau nici pareri, nici sfaturi.nu ma puteti ajuta. nimeni nu o poate face.
doar sa scriu aceste randuri.
nu, nu este casatorit. eu sunt.
ne-am despartit ptr ca nu eram doar noi doi pe lume, cum am fi vrut.
as vrea doar ca altii sa nu renunte la iubire, cum am facut-o eu.


draguto daca erai casatorita de ce mai plangi veziti de familia ta..sau d ce te-ai casatorit?
rahella
Postat pe 23 Iunie 2009 15:52
De la: rahella, la data 2009-06-23 15:52:24
draguto daca erai casatorita de ce mai plangi veziti de familia ta..sau d ce te-ai casatorit?

Sau de ce nu divortezi, daca el e sufletul tau pereche? Te chinui o viata langa cineva pe care nu-l iubesti? Viata e scurta, dar totusi e lunga.
lonely_soul
Postat pe 23 Iunie 2009 15:56
De la: lonely_soul, la data 2009-06-23 15:56:00
De la: rahella, la data 2009-06-23 15:52:24
draguto daca erai casatorita de ce mai plangi veziti de familia ta..sau d ce te-ai casatorit?

Sau de ce nu divortezi, daca el e sufletul tau pereche? Te chinui o viata langa cineva pe care nu-l iubesti? Viata e scurta, dar totusi e lunga.

rahella
Postat pe 23 Iunie 2009 15:57
deci ???
yumy
Postat pe 23 Iunie 2009 16:00
De la: Lexy_Zaharia, la data 2009-06-23 15:49:38nu vreau nici pareri, nici sfaturi.nu ma puteti ajuta. nimeni nu o poate face.
doar sa scriu aceste randuri.
nu, nu este casatorit. eu sunt.
ne-am despartit ptr ca nu eram doar noi doi pe lume, cum am fi vrut.
as vrea doar ca altii sa nu renunte la iubire, cum am facut-o eu.
Ok ....nu vreau sa fiu rea dar tu ce ai ales daca acum plangi
Cum poti da sfaturi ce sa faca alti daca tu nu ai stiut sa pastrezi iubirea!!!!!!!!!!!!!!???????????
valivieru96
Postat pe 23 Iunie 2009 16:01
De la: yumalai, la data 2009-06-23 16:00:00deci ???

lonely_soul
Postat pe 23 Iunie 2009 16:17
Am o vorba, niciodata nu e prea tarziu daca vrei ceva cu adevarat.

Postat pe 25 Iunie 2009 22:17
fiecare suportam consecintele alegerlor noastre. se pare ca initiatoarea topicului a ales deja.. sa sufere. trebuie sa fi avut motive bine intemeiate ca sa faca aceste alegere. dar a meritat efortul? nu te simti bine, draga mea.. asta e clar... din ce ai scris pana acum. oare a meritat pretul cu care ti-ai cumparat nefericirea?
DirtyDianna
Postat pe 9 Iulie 2009 12:07
De la: yumalai, la data 2009-06-23 15:27:55


Am ras bine:)).Acuma revenind la subiect daca o fi unul.In primul rand cand am vazut titlul "Suflet Pereche" m-am intrebat ce cauta la iubiri imposibile apoi 2 asta e poezie/proza ce ai scris tu?Sau sunt ceva probleme la etaj?Nici macar nu pui niste intrebari la sfarsit ca altii, ca sa poata sa iti raspunda lumea.

Sa ii dea cineva numarul de la editura HUMANITAS sa scrie o carte.

EDIT: Acum am citit ca erai casatorita.Deci te plangi ca ai fost c***a si acum nu mai esti?
therapsong2
Postat pe 9 Iulie 2009 17:46
l`ai iubit cu adevarat.poti sa faci o carte...descriere perfecta....dar app ce s`a intamplat....macar e bine ca te`ai bucurat din plin de acele momente...asta e iubire adevarata
kudika050245
Postat pe 9 Iulie 2009 21:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
yasmine 5 De la: d3lya_healthy 30 Decembrie 2012 12:52
atunci cand iubesti si nu esti iubita...s-au macar asa crezi... 18 De la: one_size 23 Martie 2010 14:47
devastata..am nevoie de sfaturile voastre va rog din suflet 29 De la: kudika414029 25 Iulie 2011 19:39
Ce sa fac? 6 De la: tavi85 13 Iulie 2010 12:35
va rog, am nevoie de ajutoru`l vostru 25 De la: anissya 21 Ianuarie 2010 18:07