Setari Cookie-uri

rugaciune catre Maica Domnului- pt. indeplinirea unei dorinte

SFANTA MARIA, MA INDREPTEZ PLIN DE INCREDERE CATRE TINE, CERANDU-TI AJUTOR. CRED CU TARIE CA MA VEI ASCULTA IN NECAZUL MEU SI MA VEI SPRIJINI CAND IMI ESTE GREU.
SPER A-TI ARATA RECUNOSTINTA MEA. ITI FAGADUIESC SA FAC CUNOSCUTA SI ALTORA ACEASTA RUGACIUNE. TE ROG CU UMILINTA SA IMI ADUCI LINISTE IN TRISTETEA SI DURERILE MELE.
IN NUMELE NEGRAITEI RUGACIUNI SI BUCURII CATE TI-A CUPRINS INIMA CAND AI OFERIT ADAPOST MANTUITORULUI LUMII IN CASA TA DIN BETLANIA, TE IMPLOR ROAGA-TE PENTRU MINE SI FAMILIA MEA CA SA-L PASTRAM PE D-ZEU IN INIMA ASTFEL INCAT SA NE INVREDNICIM A PRIMI AJUTOR IN NEVOILE NOASTRE, MAI ALESIN DUREREA CARE MA COPLESESTE ACUM...(SE SPUNE DORINTA). TE IMPLOR, AJUTATOAREA CELOR AFLATI IN SUFERINTA, INFRANGE ORICE GREUTATI PRECUM AI INFRANT BALAURUL CARE SADE LA PICIOARELE TALE.

SE PUNE RUGACIUNEA TATAL NOSTRU.

BUCURA-TE MARIE CEA PLINA DE DAR,
DOMNUL ESTE CU TINE !

BINECUVANTATA ESTI TU INTRE FEMEI SI BINECUVANTAT ESTE RODUL PANTECULUI TAU CARE A NASCUT PE MANTUITORUL SUFLETELOR NOASTRE IISUS HRISTOS.
SFANTA MARIE, MAICA DE D-ZEU, ROAGA-TE PENTRU NOI PACATOSII ACUM SI IN CEASUL MORTII NOASTRE. AMIN.

Aceasta rugaciune se spune de 10 ori.
Se va spune timp de 9 marti avand o lumanare sfintita aprinsa.
Rugaciunea este ata de puternica incat inainte de terminarea noveniei se va primi lucrul cerutoricat ar fi de greu.

Sursa: rugaciune catre Maica Domnului- pt. indeplinirea unei dorinte - Calendar religios http://forum.7p.ro/rugaciune-catre-Maica-Domnului--pt-indeplinirea-unei-dorinte.aspx?g=posts&t=13759#ixzz2qeYPbAsq
kudika_949943
Postat pe 17 Ianuarie 2014 13:13
s-a transformat kudika si nu stiam ? a devenit biserica ?? vad ca in ultimul timp numai de religie se vorbeste !! pe toate topicele !! va plateste bine aia de la biserica ??
yurei_
Postat pe 19 Ianuarie 2014 11:49
De la: yurei_, la data 2014-01-19 11:49:24s-a transformat kudika si nu stiam ? a devenit biserica ?? vad ca in ultimul timp numai de religie se vorbeste !! pe toate topicele !! va plateste bine aia de la biserica ??


va platesc ! scuze !!
yurei_
Postat pe 19 Ianuarie 2014 11:50
De la: yurei_, la data 2014-01-19 11:50:11
De la: yurei_, la data 2014-01-19 11:49:24s-a transformat kudika si nu stiam ? a devenit biserica ?? vad ca in ultimul timp numai de religie se vorbeste !! pe toate topicele !! va plateste bine aia de la biserica ??


va platesc ! scuze !!


nu e treaba ta,,te contactam noi lasa nr in regie
iiiiiiiiio
Postat pe 19 Ianuarie 2014 11:53
De la: yurei_, la data 2014-01-19 11:49:24s-a transformat kudika si nu stiam ? a devenit biserica ?? vad ca in ultimul timp numai de religie se vorbeste !! pe toate topicele !! va plateste bine aia de la biserica ??


Asta-i si parerea mea, ca a inceput sa se exagereze cu subiectele pe teme religioase.

Daca pana acum se exagera cu subiecte despre sex, acum se exagereaza cu subiecte religioase.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 19 Ianuarie 2014 11:57
De la: Viorica_Vio, la data 2014-01-19 11:57:57
De la: yurei_, la data 2014-01-19 11:49:24s-a transformat kudika si nu stiam ? a devenit biserica ?? vad ca in ultimul timp numai de religie se vorbeste !! pe toate topicele !! va plateste bine aia de la biserica ??


Asta-i si parerea mea, ca a inceput sa se exagereze cu subiectele pe teme religioase.

Daca pana acum se exagera cu subiecte despre sex, acum se exagereaza cu subiecte religioase.


se exagereaza dupa mintea voastra ca nu puteti voi sa le inghiteti
iiiiiiiiio
Postat pe 19 Ianuarie 2014 12:01
sa va spun si eu o rugaciune!
Rugaciune facatoare de minuni.Se face 9 zile la rind si in fiecare zi se aprinde o luminare alba.In a 9 zi publica rugaciunea.Se pun 3 dorinte,1-de bani, si 2 dorinte imposibile.Ele se vor indeplini chiar daca nu credeti. Maica iubita,sfinta Fecioara din Juquila,fecioara a sperantei noastre,iarta-mi pacatele pentru ca sint multe.Viata noastra e ata.Fereste-ne de tot raulsi daca in aceasta lume de nedreptate,mizerie si pacat,vezi ca viata noastra a luat-o razna,nu ne abandona.Maica iubita,protejeaza pelerinii.Fii alaturi de noi in toate drumurile noastre.Acopera-i cu mantia sou pe toti sarmanii fara de ajutor si piinea care le-a fost furata,dale-o inapoi.Fii linga noi toata viata noastra si elibereaza-ne de orice tip de pacat.AMIN.Multumesc Fecioarei din Juquila pentru toate favorurile primite.AMIN. SE SPUNE DE 9 ORI:Bucura-te Marie,bucura-te Marie cea plina de har,Domnul este cu TINE.Binecuvintata esti tu intre femei si binecuvintat este rodul pintecelui tau Isus.Sfinta Marie, Maica lui Dumnezeu,roaga-te pentru noi pacatosii acum si in ceasul mortii noastre.AMIN.




kudika_973430
Postat pe 7 Septembrie 2014 20:10
De la: kudika_973430, la data 2014-09-07 20:10:26sa va spun si eu o rugaciune!
Rugaciune facatoare de minuni.Se face 9 zile la rind si in fiecare zi se aprinde o luminare alba.In a 9 zi publica rugaciunea.Se pun 3 dorinte,1-de bani, si 2 dorinte imposibile.Ele se vor indeplini chiar daca nu credeti. Maica iubita,sfinta Fecioara din Juquila,fecioara a sperantei noastre,iarta-mi pacatele pentru ca sint multe.Viata noastra e ata.Fereste-ne de tot raulsi daca in aceasta lume de nedreptate,mizerie si pacat,vezi ca viata noastra a luat-o razna,nu ne abandona.Maica iubita,protejeaza pelerinii.Fii alaturi de noi in toate drumurile noastre.Acopera-i cu mantia sou pe toti sarmanii fara de ajutor si piinea care le-a fost furata,dale-o inapoi.Fii linga noi toata viata noastra si elibereaza-ne de orice tip de pacat.AMIN.Multumesc Fecioarei din Juquila pentru toate favorurile primite.AMIN. SE SPUNE DE 9 ORI:Bucura-te Marie,bucura-te Marie cea plina de har,Domnul este cu TINE.Binecuvintata esti tu intre femei si binecuvintat este rodul pintecelui tau Isus.Sfinta Marie, Maica lui Dumnezeu,roaga-te pentru noi pacatosii acum si in ceasul mortii noastre.AMIN.




kudika_972855
Postat pe 2 Decembrie 2014 03:59
Rugaciune facatoare de minuni.Se face 9 zile la rind si in fiecare zi se aprinde o luminare alba.In a 9 zi publica rugaciunea.Se pun 3 dorinte,1-de bani, si 2 dorinte imposibile.Ele se vor indeplini chiar daca nu credeti. Maica iubita,sfinta Fecioara din Juquila,fecioara a sperantei noastre,iarta-mi pacatele pentru ca sint multe.Viata noastra e ata.Fereste-ne de tot raulsi daca in aceasta lume de nedreptate,mizerie si pacat,vezi ca viata noastra a luat-o razna,nu ne abandona.Maica iubita,protejeaza pelerinii.Fii alaturi de noi in toate drumurile noastre.Acopera-i cu mantia sou pe toti sarmanii fara de ajutor si piinea care le-a fost furata,dale-o inapoi.Fii linga noi toata viata noastra si elibereaza-ne de orice tip de pacat.AMIN.Multumesc Fecioarei din Juquila pentru toate favorurile primite.AMIN. SE SPUNE DE 9 ORI:Bucura-te Marie,bucura-te Marie cea plina de har,Domnul este cu TINE.Binecuvintata esti tu intre femei si binecuvintat este rodul pintecelui tau Isus.Sfinta Marie, Maica lui Dumnezeu,roaga-te pentru noi pacatosii acum si in ceasul mortii noastre.AMIN.
Este foarte puternica aceasta rugaciune!!



Citeste: http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/58764/rugaciune-catre-Maica-Domnului-pt-indeplinirea-unei-dorinte.html#ixzz3KhYcfTbt
Follow us: @Kudika_ro on Twitter | www.kudika.ro on Facebook
kudika_972855
Postat pe 2 Decembrie 2014 04:02
sa va spun si eu o rugaciune!
Rugaciune facatoare de minuni.Se face 9 zile la rind si in fiecare zi se aprinde o luminare alba.In a 9 zi publica rugaciunea.Se pun 3 dorinte,1-de bani, si 2 dorinte imposibile.Ele se vor indeplini chiar daca nu credeti. Maica iubita,sfinta Fecioara din Juquila,fecioara a sperantei noastre,iarta-mi pacatele pentru ca sint multe.Viata noastra e ata.Fereste-ne de tot raulsi daca in aceasta lume de nedreptate,mizerie si pacat,vezi ca viata noastra a luat-o razna,nu ne abandona.Maica iubita,protejeaza pelerinii.Fii alaturi de noi in toate drumurile noastre.Acopera-i cu mantia sou pe toti sarmanii fara de ajutor si piinea care le-a fost furata,dale-o inapoi.Fii linga noi toata viata noastra si elibereaza-ne de orice tip de pacat.AMIN.Multumesc Fecioarei din Juquila pentru toate favorurile primite.AMIN. SE SPUNE DE 9 ORI:Bucura-te Marie,bucura-te Marie cea plina de har,Domnul este cu TINE.Binecuvintata esti tu intre femei si binecuvintat este rodul pintecelui tau Isus.Sfinta Marie, Maica lui Dumnezeu,roaga-te pentru noi pacatosii acum si in ceasul mortii noastre.AMIN.

Citeste: http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/58764/rugaciune-catre-Maica-Domnului-pt-indeplinirea-unei-dorinte.html#ixzz3Ld0xFCRL
Follow us: @Kudika_ro on Twitter | www.kudika.ro on Facebook
kudika_977675
Postat pe 11 Decembrie 2014 23:48
Aceasta rugaciune se spune in 9 zile de MARTI la rand, avand o lumanare sfintita aprinsa. Rugaciunea este atat de puternica, incat inainte de a termina novena, se va primi lucrul cerut oricat de greu ar parea.

Sfanta MARTA, ma indrept catre tine plin(a) de incredere, cerandu-ti ajutor. Cred cu tarie ca ma vei ajuta si ma vei sprijini cand mi-e greu. Spre ati arata recunostinta mea, iti fagaduiesc sa o fac cunoscuta si altora aceasta rugaciune. Te rog cu umilinta sa-mi aduci alinare in suferintele si dorintele mele.
In numele negraitei bucurii care ti-a cuprins inima cand i-ai oferit adapost Mantuitorului lumii in casa ta din Betania, te implor, roaga-te pentru mine si familia mea ca sa-L pastram pe DUMNEZEU in inimi, astfel incat sa ne invrednicim a primi ajutor in nevoile noastre, mai ales in durerea care ma copleseste acum (aici spuneti dorinta).
Te implor ajutatoarea celor aflati in suferinta, infrange orice greutate, precum ai infrant balaurul care zace la picioarele tale.

Tatal nostru si Nascatoarea (de 3 ori). Bucura-te Marie, cea plina de har, Domnul este cu tine. Binecuvantata esti tu intre femei si binecuvantat este rodul trupului tau, Iisus. Sfanta Marie, Maica lui Dumnezeu, roaga-te pentru noi pacatosii acum si in ceasul mortii noastre.Amin!

Sfanta MARTA, roaga-te pentru mine si familia mea!
anastasiavictoria26
Postat pe 16 Decembrie 2014 22:47
Rugaciune facatoare de minuni.Se face 9 zile la rind si in fiecare zi se aprinde o luminare alba.In a 9 zi publica rugaciunea.Se pun 3 dorinte,1-de BANI, si 2 dorinte imposibile.Ele se vor indeplini chiar daca nu credeti. Maica iubita,sfinta Fecioara din Juquila,fecioara a sperantei noastre,iarta-mi pacatele pentru ca sint multe.Viata noastra e ata.Fereste-ne de tot raulsi daca in aceasta lume de nedreptate,mizerie si pacat,vezi ca viata noastra a luat-o razna,nu ne abandona.Maica iubita,protejeaza pelerinii.Fii alaturi de noi in toate drumurile noastre.Acopera-i cu mantia sou pe toti sarmanii fara de ajutor si piinea care le-a fost furata,dale-o inapoi.Fii linga noi toata viata noastra si elibereaza-ne de orice tip de pacat.AMIN.Multumesc Fecioarei din Juquila pentru toate favorurile primite.AMIN. SE SPUNE DE 9 ORI:Bucura-te Marie,bucura-te Marie cea plina de har,Domnul este cu TINE.Binecuvintata esti tu intre femei si binecuvintat este rodul pintecelui tau Isus.Sfinta Marie, Maica lui Dumnezeu,roaga-te pentru noi pacatosii acum si in ceasul mortii noastre.AMIN.
kudika_980923
Postat pe 7 Februarie 2015 11:35
Rugaciune catre Sfanta Rita (Sfânta fãcãtoare de minuni imposibile 22 mai)- Novenã care se face 9 sau 15 zile consecutiv sau 9 zile de joi:

Sub povara durerilor ºi a încercãrilor, alerg la tine, o Sfântã Rita, care eºti numitã Sfânta imposibilului, la tine vin cu mare încredere ca sã ma ajuþi în necazul de faþã:….. (cere si ti se va da!!..aici spui ceea ce doresti sa iti dea Dumnezeu:sanatate ptr cineva bolnav sau ptr cel ce face cererea, impacarea cu sotul/sotia sau cu oricine altcineva cu care vrei impacarea, ajutor financiar in situatii imposibile, munca..etc… ptr orice problema pe care o vezi greu de rezolvat…)
Te rog, elibereazã-mi inima de focul încercãrilor, cãci pretutindeni e înconjuratã de strâmtoare. Ia-mã sub ocrotirea dragostei tale ºi opreºte izvorul lacrimilor mele, cãci toatã oboseala mea a fost zadarnicã.
Pentru a-mi câºtiga numai o razã de mângâiere mã încredinþez þie:.. Sf. Rita ajuta-ma rugandu-te la bunul Dumnezeu pentru….. (cere …)

Rugaciune catre Sfanta Rita:
Oh Preabuna Sfanta Rita, tu care esti avocata cazurilor disperate si grave, puternica ajutatoare, esti ca un refugiu și mântuire pentru durerea noastra, cu toatã încrederea în puterea ta, ma rog tie in aceste momente dificile care apasa dureros inima mea: Sf. Rita ajuta-ma rugandu-te la bunul Dumnezeu pentru….. (cere si ti se va da!!..)

Spune-mi , oh Sfanta Rita , cum sa nu ma ajuti tu? Cum sa nu mã consolezi? Iti vei indeparta privirea si bunatatea ta de la mine?Tu stii deasemenea, ce este martiriul inimii , si stii cum este cand un om e extrem de tulburat! Pentru lacrimile amare ce cu sfintenie le-ai vãrsat , vino în ajutorul meu! Vorbeste si roaga-te pentru mine fii avocata mea si fii mijlocitoarea mea in fata Inimii lui Dumnezeu, ca eu nu îndrãznesc sã fac acest lucru , roaga –te pentru mine Tatãlui nostru sa-mi ofere mila sa pentru a-mi da harul cel cer: Sf. Rita ajuta-ma rugandu-te la bunul Dumnezeu pentru….. (cere …)

Ca drept recunoºtinþã, voi rãspândi evlavia faþã de tine tuturor sufletelor disperate ºi necãjite. În tine îmi pun toatã încrederea mea, Sfântã Rita, roagã-te pentru mine acum ºi pururi ºi-n vecii vecilor. Amin


O, Sfanta Rita, care ai fost un model de blandete in caminul tau, si un exemplu de acceptare generoasa in timpul anilor lungi ai bolii tale, fii aproape de mine in acest moment dificil. Intervin-o pe langa Domnul Atotputernic si bun pentru ca eu sa inteleg invataturile sale de dragoste,prin situatia mea actuala. Obtine-mi sa ma abandonez vointei Sale sfinte, ca un copil in bratele mamei sale. Mijloceste-mi deasemenea, o Sfanta Rita, pe langa Domnul, ca in indurarea Lui nesfarsita, sa aiba mila de mine, si sa binevoiasca, aplecandu-se parinteste asupra mea, si sa ne acorde iertarea, pe care cu umilinta o solicit prin intermediul tau. Printr-o viata din ce in ce mai crestina ii voi multumi lui Dumnezeu, pentru ca a vrut in marea Sa bunatate, sa binevoiasca sa aplece o ureche atenta la implorarea ta si a mea.
AMIN.
Oh, Dumnezeule Atotputernic, care Te-ai învrednicit de a acorda Sfintei Rita astfel de har, care a iubit pe dușmanii sãi și care a purtat in inima ei și pe a sa frunte semnul patimilor tale, și care a fost un exemplu demn de urmat pentru lumea crestina. Ajuta-ne pe noi, prin mijlocirea acestei Sfinte, pentru a îndeplini cu credințã obligațiile de fiecare zi, astfel cã din ziua mortii noastre sa putem trãi fericiti cu ea în împãrãția Ta. Cerem acest lucru, prin Iisus Hristos, Domnul nostru. Amin.
Se spune de 3 ori Tatãl Nostru, Bucurã-te Marie ºi Slavã Tatãlui.
Adri_Krt_1
Postat pe 4 Aprilie 2015 11:33
a va spun si eu o rugaciune!
Rugaciune facatoare de minuni.Se face 9 zile la rind si in fiecare zi se aprinde o luminare alba.In a 9 zi publica rugaciunea.Se pun 3 dorinte,1-de bani, si 2 dorinte imposibile.Ele se vor indeplini chiar daca nu credeti. Maica iubita,sfinta Fecioara din Juquila,fecioara a sperantei noastre,iarta-mi pacatele pentru ca sint multe.Viata noastra e ata.Fereste-ne de tot raulsi daca in aceasta lume de nedreptate,mizerie si pacat,vezi ca viata noastra a luat-o razna,nu ne abandona.Maica iubita,protejeaza pelerinii.Fii alaturi de noi in toate drumurile noastre.Acopera-i cu mantia sou pe toti sarmanii fara de ajutor si piinea care le-a fost furata,dale-o inapoi.Fii linga noi toata viata noastra si elibereaza-ne de orice tip de pacat.AMIN.Multumesc Fecioarei din Juquila pentru toate favorurile primite.AMIN. SE SPUNE DE 9 ORI:Bucura-te Marie,bucura-te Marie cea plina de har,Domnul este cu TINE.Binecuvintata esti tu intre femei si binecuvintat este rodul pintecelui tau Isus.Sfinta Marie, Maica lui Dumnezeu,roaga-te pentru noi pacatosii acum si in ceasul mortii noastre.AMIN.


kudika_992448
Postat pe 18 August 2015 19:41
Rugaciune facatoare de minuni
se face 9 zile la rand, in fiecare zi se aprinde o lumanare alba. In a noua zi publicati rugaciunea. Se pun 3 dorinte , una de bani( afaceri) si doua imposibile. Ele se vor implini chiar daca nu va vine sa credeti
Rugaciunea:
Maica iubita , sfanta Fecioara din Juquila
Fecioara a sperantei noastre, iarta-mi pacatele pentru ca sunt multe
Viata noastra e a ta, fereste-ne de tot raul
Si daca in aceasta lume de nedreptate, mizerie si pacat
Vezi ca viata noastra a luat-o razna, nu ne abandona!
Maica iubita protejeaza pelerinii
Fii alaturi de noi in toate drumurile noastre!
Acopera-i cu mantia ta pe sarmanii fara ajutor
Si painea care le-a fost furata, da-le-o inapoi!
Fii langa noi toata viata noastra si elibereaza-ne de orice tip de pacat! Amen!
Ii multumesc Fecioarei din Juquila pentru toate favorurile primite! Amen!
Se spune de 9 ori Bucura-te Marie
Bucura-te Marie cea plina de har Domnul este cu tine
Binecuvantata esti Tu intre femei
Si binecuvantat este rodul trupului Tau Iisus
Sfanta Marie maica lui Dumnezeu
Roaga-te pentru noi pacatosii
Acum si in ceasul mortii noastre. Amen !
kudika119781moni
Postat pe 13 Septembrie 2015 07:59
O rugaciune care ar fi foarte utila tuturor.
"Lumineaza Doamne minte oamenilor care asteapta minuni, caci ei intru duhul tare dezamagiti vor fi" Amin si cu Dumnezeu in suflet
Darius_
Postat pe 13 Septembrie 2015 10:52
SFANTA MARIA, MA INDREPTEZ PLIN DE INCREDERE CATRE TINE, CERANDU-TI AJUTOR. CRED CU TARIE CA MA VEI ASCULTA IN NECAZUL MEU SI MA VEI SPRIJINI CAND IMI ESTE GREU.
SPER A-TI ARATA RECUNOSTINTA MEA. ITI FAGADUIESC SA FAC CUNOSCUTA SI ALTORA ACEASTA RUGACIUNE. TE ROG CU UMILINTA SA IMI ADUCI LINISTE IN TRISTETEA SI DURERILE MELE.
IN NUMELE NEGRAITEI RUGACIUNI SI BUCURII CATE TI-A CUPRINS INIMA CAND AI OFERIT ADAPOST MANTUITORULUI LUMII IN CASA TA DIN BETLANIA, TE IMPLOR ROAGA-TE PENTRU MINE SI FAMILIA MEA CA SA-L PASTRAM PE D-ZEU IN INIMA ASTFEL INCAT SA NE INVREDNICIM A PRIMI AJUTOR IN NEVOILE NOASTRE, MAI ALESIN DUREREA CARE MA COPLESESTE ACUM...(SE SPUNE DORINTA). TE IMPLOR, AJUTATOAREA CELOR AFLATI IN SUFERINTA, INFRANGE ORICE GREUTATI PRECUM AI INFRANT BALAURUL CARE SADE LA PICIOARELE TALE.

SE PUNE RUGACIUNEA TATAL NOSTRU.

BUCURA-TE MARIE CEA PLINA DE DAR,
DOMNUL ESTE CU TINE !

BINECUVANTATA ESTI TU INTRE FEMEI SI BINECUVANTAT ESTE RODUL PANTECULUI TAU CARE A NASCUT PE MANTUITORUL SUFLETELOR NOASTRE IISUS HRISTOS.
SFANTA MARIE, MAICA DE D-ZEU, ROAGA-TE PENTRU NOI PACATOSII ACUM SI IN CEASUL MORTII NOASTRE. AMIN.

Aceasta rugaciune se spune de 10 ori.
Se va spune timp de 9 marti avand o lumanare sfintita aprinsa.
Rugaciunea este ata de puternica incat inainte de terminarea noveniei se va primi lucrul cerutoricat ar fi de greu.

Sursa: rugaciune catre Maica Domnului- pt. indeplinirea unei dorinte - Calendar religios forum.7p.ro/rugaciune-catre-Maica-Domnului--pt-indeplinirea-unei...

Citeste: http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/58764/rugaciune-catre-Maica-Domnului-pt-indeplinirea-unei-dorinte.html#ixzz3nKFbGayW
Follow us: @Kudika_ro on Twitter | www.kudika.ro on Facebook
kudika_994365
Postat pe 1 Octombrie 2015 17:15
De la: kudika_949943, la data 2014-01-17 13:13:52SFANTA MARIA, MA INDREPTEZ PLIN DE INCREDERE CATRE TINE, CERANDU-TI AJUTOR. CRED CU TARIE CA MA VEI ASCULTA IN NECAZUL MEU SI MA VEI SPRIJINI CAND IMI ESTE GREU.
SPER A-TI ARATA RECUNOSTINTA MEA. ITI FAGADUIESC SA FAC CUNOSCUTA SI ALTORA ACEASTA RUGACIUNE. TE ROG CU UMILINTA SA IMI ADUCI LINISTE IN TRISTETEA SI DURERILE MELE.
IN NUMELE NEGRAITEI RUGACIUNI SI BUCURII CATE TI-A CUPRINS INIMA CAND AI OFERIT ADAPOST MANTUITORULUI LUMII IN CASA TA DIN BETLANIA, TE IMPLOR ROAGA-TE PENTRU MINE SI FAMILIA MEA CA SA-L PASTRAM PE D-ZEU IN INIMA ASTFEL INCAT SA NE INVREDNICIM A PRIMI AJUTOR IN NEVOILE NOASTRE, MAI ALESIN DUREREA CARE MA COPLESESTE ACUM...(SE SPUNE DORINTA). TE IMPLOR, AJUTATOAREA CELOR AFLATI IN SUFERINTA, INFRANGE ORICE GREUTATI PRECUM AI INFRANT BALAURUL CARE SADE LA PICIOARELE TALE.

SE PUNE RUGACIUNEA TATAL NOSTRU.

BUCURA-TE MARIE CEA PLINA DE DAR,
DOMNUL ESTE CU TINE !

BINECUVANTATA ESTI TU INTRE FEMEI SI BINECUVANTAT ESTE RODUL PANTECULUI TAU CARE A NASCUT PE MANTUITORUL SUFLETELOR NOASTRE IISUS HRISTOS.
SFANTA MARIE, MAICA DE D-ZEU, ROAGA-TE PENTRU NOI PACATOSII ACUM SI IN CEASUL MORTII NOASTRE. AMIN.

Aceasta rugaciune se spune de 10 ori.
Se va spune timp de 9 marti avand o lumanare sfintita aprinsa.
Rugaciunea este ata de puternica incat inainte de terminarea noveniei se va primi lucrul cerutoricat ar fi de greu.

Sursa: rugaciune catre Maica Domnului- pt. indeplinirea unei dorinte - Calendar religios http://forum.7p.ro/rugaciune-catre-Maica-Domnului--pt-indeplinirea-unei-dorinte.aspx?g=posts&t=13759#ixzz2qeYPbAsq

SFANTA MARIA, MA INDREPTEZ PLIN DE INCREDERE CATRE TINE, CERANDU-TI AJUTOR. CRED CU TARIE CA MA VEI ASCULTA IN NECAZUL MEU SI MA VEI SPRIJINI CAND IMI ESTE GREU.
SPER A-TI ARATA RECUNOSTINTA MEA. ITI FAGADUIESC SA FAC CUNOSCUTA SI ALTORA ACEASTA RUGACIUNE. TE ROG CU UMILINTA SA IMI ADUCI LINISTE IN TRISTETEA SI DURERILE MELE.
IN NUMELE NEGRAITEI RUGACIUNI SI BUCURII CATE TI-A CUPRINS INIMA CAND AI OFERIT ADAPOST MANTUITORULUI LUMII IN CASA TA DIN BETLANIA, TE IMPLOR ROAGA-TE PENTRU MINE SI FAMILIA MEA CA SA-L PASTRAM PE D-ZEU IN INIMA ASTFEL INCAT SA NE INVREDNICIM A PRIMI AJUTOR IN NEVOILE NOASTRE, MAI ALESIN DUREREA CARE MA COPLESESTE ACUM...(SE SPUNE DORINTA). TE IMPLOR, AJUTATOAREA CELOR AFLATI IN SUFERINTA, INFRANGE ORICE GREUTATI PRECUM AI INFRANT BALAURUL CARE SADE LA PICIOARELE TALE.

SE PUNE RUGACIUNEA TATAL NOSTRU.

BUCURA-TE MARIE CEA PLINA DE DAR,
DOMNUL ESTE CU TINE !

BINECUVANTATA ESTI TU INTRE FEMEI SI BINECUVANTAT ESTE RODUL PANTECULUI TAU CARE A NASCUT PE MANTUITORUL SUFLETELOR NOASTRE IISUS HRISTOS.
SFANTA MARIE, MAICA DE D-ZEU, ROAGA-TE PENTRU NOI PACATOSII ACUM SI IN CEASUL MORTII NOASTRE. AMIN.

Aceasta rugaciune se spune de 10 ori.
Se va spune timp de 9 marti avand o lumanare sfintita aprinsa.
Rugaciunea este ata de puternica incat inainte de terminarea noveniei se va primi lucrul cerutoricat ar fi de greu.

Sursa: rugaciune catre Maica Domnului- pt. indeplinirea unei dorinte - Calendar religios forum.7p.ro/rugaciune-catre-Maica-Domnului--pt-indeplinirea-unei...

Citeste: http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/58764/rugaciune-catre-Maica-Domnului-pt-indeplinirea-unei-dorinte.html#ixzz3sW2HQDQn
Follow us: @Kudika_ro on Twitter | www.kudika.ro on Facebook
kudika_994365
Postat pe 25 Noiembrie 2015 17:03
De la: anastasiavictoria26, la data 2014-12-16 22:47:31Aceasta rugaciune se spune in 9 zile de MARTI la rand, avand o lumanare sfintita aprinsa. Rugaciunea este atat de puternica, incat inainte de a termina novena, se va primi lucrul cerut oricat de greu ar parea.

Sfanta MARTA, ma indrept catre tine plin(a) de incredere, cerandu-ti ajutor. Cred cu tarie ca ma vei ajuta si ma vei sprijini cand mi-e greu. Spre ati arata recunostinta mea, iti fagaduiesc sa o fac cunoscuta si altora aceasta rugaciune. Te rog cu umilinta sa-mi aduci alinare in suferintele si dorintele mele.
In numele negraitei bucurii care ti-a cuprins inima cand i-ai oferit adapost Mantuitorului lumii in casa ta din Betania, te implor, roaga-te pentru mine si familia mea ca sa-L pastram pe DUMNEZEU in inimi, astfel incat sa ne invrednicim a primi ajutor in nevoile noastre, mai ales in durerea care ma copleseste acum (aici spuneti dorinta).
Te implor ajutatoarea celor aflati in suferinta, infrange orice greutate, precum ai infrant balaurul care zace la picioarele tale.

Tatal nostru si Nascatoarea (de 3 ori). Bucura-te Marie, cea plina de har, Domnul este cu tine. Binecuvantata esti tu intre femei si binecuvantat este rodul trupului tau, Iisus. Sfanta Marie, Maica lui Dumnezeu, roaga-te pentru noi pacatosii acum si in ceasul mortii noastre.Amin!

Sfanta MARTA, roaga-te pentru mine si familia mea!
kudika445561
Postat pe 9 Februarie 2016 15:25
Se pot face și alte rugãciuni fãcãtoare de minuni în aceste 9 zile?ptr ca eu ma rog și la Sfânta Rita în același timp!și pot folosi aceeași lumânare pentru ambele rugãciuni?
Cristina_Kiefer_1
Postat pe 3 Martie 2016 13:00
Bunã ziua adi_krt_1!Ai putea sa îmi spui dacã este posibil sa fac timp de 9 zile la rand și alte rugãciuni fãcãtoare minuni în timp ce ma rog la Sfânta Rita? Și trebuie sa ma rog cu lumânare aprinsa sau ccu master un rãspuns!mulțumesc anticipat
Cristina_Kiefer_1
Postat pe 3 Martie 2016 13:04
Ma scuzati dar acest lucrul cu religia nu o vad ca o problema.Mi se pere un lucru bun.Daca nu va place nu mai intrati pe sait.
Si sa va dati cu parerea ca biserica plateste ,astai deja o minciuna foarte mare .
Maria_Mary_7
Postat pe 4 Martie 2016 22:23
Rugaciunea trebuie sa vina din inima. Cand vocea inimii detine controlul cuvintelor, rugaciunea este adevarata.

Rugaciunea nu consta in a insira cuvinte precum un robot. Ea elibereaza glasul inimii. Inima este lacasul iubirii divine.

Rugati-va din inima. Intreg sufletul va va fi recunoscator. Prin rugaciune saditi credinta si o fructificati prin insasi intreaga voastra fiinta.

Cu drag! Nihil sine Deo!
daphne1772
Postat pe 5 Martie 2016 10:54
''Parabola vameºului ºi a fariseului aºazã în opoziþie douã atitudini tipice de rugãciune adresatã lui Dumnezeu. Rugãciunea umilã care porneºte din inimã, ca aceea a vameºului, justificã ºi sfinþeºte; rugãciunea celui mândru, ca aceea a fariseului, hrãnitã de complacerea în propriile merite, este neplãcutã lui Dumnezeu.''

Am redat din sursa Calendar Catolic romanesc

Cuvantul Domnului

Citire din cartea profetului Osea 6,1-6

1 Veniþi, sã ne întoarcem la Domnul!
Cãci el ne-a sfâºiat, ºi el ne va vindeca,
el ne-a lovit, ºi el ne va lega.
2 Ne va face sã trãim dupã douã zile
ºi, a treia zi, ne va ridica ºi ne va face sã fim în faþa lui.
3 Sã-l cunoaºtem, sã urmãrim sã-l cunoaºtem pe Domnul!
Ca revãrsatul zorilor, sigurã este ieºirea lui:
va veni ca ploaia timpurie la noi
ºi ca ploaia târzie care udã pãmântul.
4 Ce sã-þi fac, Efraim? Ce sã-þi fac, Iuda?
Îndurarea voastrã este ca norul de dimineaþã,
ca roua care trece repede.
5 De aceea, îi voi lovi prin profeþi,
îi voi ucide prin cuvintele gurii mele
ºi judecata ta va ieºi ca lumina.
6 Cãci îndurarea îmi place, nu jertfa,
ºi cunoaºterea lui Dumnezeu mai mult
decât arderile de tot.
Cuvântul Domnului
daphne1772
Postat pe 5 Martie 2016 11:08
Ctire si scriere din Evanghelia Domnuluinostru Isus Cristos :

În acel timp,
Isus a spus aceastã parabolã
unora care se credeau în sine drepþi
ºi-i dispreþuiau pe alþii:
10 „Doi oameni au urcat la templu ca sã se roage:
unul era fariseu, iar celãlalt, vameº.
11 Fariseul, stând în picioare, se ruga în sine astfel:
«Dumnezeule, îþi mulþumesc
cã nu sunt ca ceilalþi oameni:
hrãpãreþi, nedrepþi, adulteri, sau chiar ca vameºul acesta.
12 Eu postesc de douã ori pe sãptãmânã,
dau zeciuialã din ceea ce câºtig».
13 Vameºul, în schimb, stând departe,
nici mãcar nu îndrãznea sã-ºi ridice ochii spre cer.
κi bãtea pieptul, zicând:
«Dumnezeule, îndurã-te de mine, pãcãtosul!»
14 Vã spun cã a coborât la casa lui îndreptãþit
mai degrabã acesta decât celãlalt;
cãci oricine se înalþã pe sine va fi umilit,
iar cel care se umileºte va fi înãlþat”.
Cuvântul Domnului

Fara Dumnezeu nimic nu este! Nihil sine Deo!
daphne1772
Postat pe 5 Martie 2016 11:15
Buna ziua!As dori sa va spun si eu o rugaciune facatoare de minuni.

Se face 9 zile la rand si in fiecare zi se aprinde o lumanare alba.
In a 9 zi, publicati rugaciunea.
Se pun 3 dorinte-una de bani si 2 imposibile.Ele se vor implini chiar daca nu credeti.
Rugaciunea: "Maica iubita,Sfanta Fecioara din Juquila,Fecioara a sparantei noastre,iarta-mi pacatele pentru ca sunt multe,viata noastra e a ta,fereste-ne de tot raul si daca in aceasta lume de nedreptate,mizerie si pacat vezi ca viata noastra a luat-o razana nu ne abandona! Maica iubita protejeaza pelerinii. Fii alaturi de noi in toate drumurile noastre! Acopera-i cu mantia ta pe sarmanii fara ajutor si painea care le-a fost furata,da-le-o inapoi! Fii langa noi toata viata noastra si elibereaza-ne de orice tip de pacat!
Amen!II
Multumesc Fecioarei din Juquila pentru toate favorurile primite!
Amen!
Se spune de 9 ori "Bucura-te Marie! Bucura-te Marie cea plina de har, Domnul este cu tine! Binecuvantata esti tu intre femei si binecuvantat este rodul pantecelui tau Iisus! Sfanta Marie, Maica lui Dumnezeu, roaga-te pentru noi pacatosii acum si in ceasul mortii noastre!
Amen!
Anna_Maria_Croitor_1
Postat pe 26 August 2016 22:17
Se face 9 zile la rand si in fiecare zi se aprinde o lumanare alba.
In a 9 zi, publicati rugaciunea.
Se pun 3 dorinte-una de bani si 2 imposibile.Ele se vor implini chiar daca nu credeti.
Rugaciunea: "Maica iubita,Sfanta Fecioara din Juquila,Fecioara a sparantei noastre,iarta-mi pacatele pentru ca sunt multe,viata noastra e a ta,fereste-ne de tot raul si daca in aceasta lume de nedreptate,mizerie si pacat vezi ca viata noastra a luat-o razana nu ne abandona! Maica iubita protejeaza pelerinii. Fii alaturi de noi in toate drumurile noastre! Acopera-i cu mantia ta pe sarmanii fara ajutor si painea care le-a fost furata,da-le-o inapoi! Fii langa noi toata viata noastra si elibereaza-ne de orice tip de pacat!
Amen!II
Multumesc Fecioarei din Juquila pentru toate favorurile primite!
Amen!
Se spune de 9 ori "Bucura-te Marie! Bucura-te Marie cea plina de har, Domnul este cu tine! Binecuvantata esti tu intre femei si binecuvantat este rodul pantecelui tau Iisus! Sfanta Marie, Maica lui Dumnezeu, roaga-te pentru noi pacatosii acum si in ceasul mortii noastre!
Amen!
Romyna_Ursu_1
Postat pe 9 Noiembrie 2016 13:16
Astazi am facut 9 zile de rugaciune catre Sfanta Fecioara Maria din Juquila si doresc sa public rugaciunea .
Se face 9 zile la rind, in fiecare zi se aprinde o lumanare alba. In a noua zi publicati rugaciunea. Se pun 3 dorinte-una de bani(afaceri) si doua imposibile. Ele se vor indeplini chiar daca nu va vine sa credeti.

Rugaciunea:

Maica iubita, sfinta Fecioara din Juquila
Fecioara a sperantei noastre, iarta-mi pacatele pentru ca sint multe
viata noastra e a ta, fereste-ne de tot raul
si daca in aceasta lume de nedreptate, mizerie si pacat
vezi ca viata noastra a luat-o razna
nu ne abandona!

Maica iubita protejeaza pelerinii
Fii alaturi de noi in toate drumurile noastre!
Acopera-i cu mantia ta pe sarmanii fara ajutor
Si painea care le-a fost furata, da-le-o inapoi!
Fii langa noi toata viata noastra si
elibereaza-ne de orice tip de pacat! Amin!

Ii multumesc Fecioarei din Juquila pentru toate favorurile primite! Amin!

Se spune de 9 ori Bucura-te Marie

Bucura-te Marie plina de har Domnul este cu tine
binecuvantata esti tu intre femei
si binecuvantat este rodul pantecelui tau Iisus.
Sfinta Marie maica lui Dumnezeu
roaga-te pentru noi pacatosii
acum si in ceasul mortii noastre.Amin!

Doamne ajuta tuturor !
Di_Andreyk_1
Postat pe 15 Noiembrie 2016 18:04
Rugaciune facatoare de minuni.Se face 9 zile la rind si in fiecare zi se aprinde o luminare alba.In a 9 zi publica rugaciunea.Se pun 3 dorinte,1-de bani, si 2 dorinte imposibile.Ele se vor indeplini chiar daca nu credeti. Maica iubita,sfinta Fecioara din Juquila,fecioara a sperantei noastre,iarta-mi pacatele pentru ca sint multe.Viata noastra e a ta.Fereste-ne de tot raulsi daca in aceasta lume de nedreptate,mizerie si pacat,vezi ca viata noastra a luat-o razna,nu ne abandona.Maica iubita,protejeaza pelerinii.Fii alaturi de noi in toate drumurile noastre.Acopera-i cu mantia ta pe toti sarmanii fara de ajutor si piinea care le-a fost furata,dale-o inapoi.Fii linga noi toata viata noastra si elibereaza-ne de orice tip de pacat.AMIN.Multumesc Fecioarei din Juquila pentru toate favorurile primite.AMIN. SE SPUNE DE 9 ORI:Bucura-te Marie,bucura-te Marie cea plina de har,Domnul este cu TINE.Binecuvintata esti tu intre femei si binecuvintat este rodul pintecelui tau Isus.Sfinta Marie, Maica lui Dumnezeu,roaga-te pentru noi pacatosii acum si in ceasul mortii noastre.AMIN.
Laura
Laura_Elena79
Postat pe 17 Noiembrie 2016 12:32
Astazi am facut 9 zile de rugaciune catre Sfanta Fecioara Maria din Juquila si doresc sa public rugaciunea .
Se face 9 zile la rind, in fiecare zi se aprinde o lumanare alba. In a noua zi publicati rugaciunea. Se pun 3 dorinte-una de bani(afaceri) si doua imposibile. Ele se vor indeplini chiar daca nu va vine sa credeti.

Rugaciunea:

Maica iubita, sfinta Fecioara din Juquila
Fecioara a sperantei noastre, iarta-mi pacatele pentru ca sint multe
viata noastra e a ta, fereste-ne de tot raul
si daca in aceasta lume de nedreptate, mizerie si pacat
vezi ca viata noastra a luat-o razna
nu ne abandona!

Maica iubita protejeaza pelerinii
Fii alaturi de noi in toate drumurile noastre!
Acopera-i cu mantia ta pe sarmanii fara ajutor
Si painea care le-a fost furata, da-le-o inapoi!
Fii langa noi toata viata noastra si
elibereaza-ne de orice tip de pacat! Amin!

Ii multumesc Fecioarei din Juquila pentru toate favorurile primite! Amin!

Se spune de 9 ori Bucura-te Marie

Bucura-te Marie plina de har Domnul este cu tine
binecuvantata esti tu intre femei
si binecuvantat este rodul pantecelui tau Iisus.
Sfinta Marie maica lui Dumnezeu
roaga-te pentru noi pacatosii
acum si in ceasul mortii noastre.Amin!
kudika_1021325
Postat pe 15 Decembrie 2016 18:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sambata intre fete 1 De la: ellia0103 16 Februarie 2012 13:30
locuri de munca in strainatate 10 De la: kudika038339 27 Iunie 2010 18:44
Credinta crestina ca vindecare a sufletului si trupului, experienta personala 117 De la: SaveOurSouls 20 Februarie 2014 13:32
ajutor umanitar 1 De la: lumi27 14 Iunie 2010 14:37
Cadoul de Craciun 4 De la: RAINBOWLADY 5 Ianuarie 2012 11:49