Setari Cookie-uri

Libidoul sau pofta de sex

Help pls, care e parerea voastra in ceea de priveste "cheful" de "nebunii"?

Sunt cu sotul meu de 6 ani (casatoriti de 3 ani) si inca de la inceput ne-am confruntat cu faptul ca eu sunt mai fara chef de sex si el nu intelege de ce... care e cauza? in timp ce el e o persoana cu mult mai mult chef.
Eu nu am nici o problema, sunt atrasa de el, il iubesc, totul e perfect ok - ma simt bine in timpul partidelor ... insa sunt asa de cand ma stiu... nu am tot timpul chef...

Am mai avut discutii pe fondul ca eu as avea pe altcineva, insa nu e deloc asa. Asa sunt eu... nu pun sexul pe primul loc intr-o relatie. La noi se intampla cam de 2-3 ori pe saptamana cu aproximatie. E mult, e putin?

Mi-ar placea sa fiu mai altfel dar ce pot sa fac?
Voi cum sunteti?

Multumesc. E un subiect tabu lucrul asta, insa nu e interzis
kudika_937309
Postat pe 20 Ianuarie 2014 12:51
prea mult ,strica ,prea putin , dauneaza
-Iulya
Postat pe 20 Ianuarie 2014 13:05
Mai da-i si lui de treaba prin casa, sa vezi daca atunci cand pica de oboseala ... i se mai scoala libidou'.
luchianramona
Postat pe 20 Ianuarie 2014 13:25
De la: kudika_937309, la data 2014-01-20 12:51:21Help pls, care e parerea voastra in ceea de priveste "cheful" de "nebunii"?

Sunt cu sotul meu de 6 ani (casatoriti de 3 ani) si inca de la inceput ne-am confruntat cu faptul ca eu sunt mai fara chef de sex si el nu intelege de ce... care e cauza? in timp ce el e o persoana cu mult mai mult chef.
Eu nu am nici o problema, sunt atrasa de el, il iubesc, totul e perfect ok - ma simt bine in timpul partidelor ... insa sunt asa de cand ma stiu... nu am tot timpul chef...

Am mai avut discutii pe fondul ca eu as avea pe altcineva, insa nu e deloc asa. Asa sunt eu... nu pun sexul pe primul loc intr-o relatie. La noi se intampla cam de 2-3 ori pe saptamana cu aproximatie. E mult, e putin?

Mi-ar placea sa fiu mai altfel dar ce pot sa fac?
Voi cum sunteti?

Multumesc. E un subiect tabu lucrul asta, insa nu e interzis



Depinde de cauzele care conduc la scaderea libidoului tau!!!Nu exista un cronometraj privind frecventa cu care are loc un act sexual,nevoia de acesta se simte in interiorul cuplului si depinde de multi factori!!!

Una este sa fii obosit,stresat de grijile cotidiene si cu totul alta este sa ai un libido scazut!!!

Nu pui actul sexual pe primul loc????Ce sa iti spun legat de acest aspect??Trebuia,ca inainte de casatoria voastra, sa discutati si despre viata intima,cum o percepeti si o intelegeti fiecare dintre voi,caci este esentiala in viata de familie!!!
kudika_15804
Postat pe 20 Ianuarie 2014 14:02
http://www.mamicamea.ro/sanatate-femei/libidoul-in-legatura-cu-stresul-si-oboseala.html

"Scaderea libidoului, a dorintei sexuale a femeii poate fi determinat de mai multi factori, precum stresul, oboseala, anxietatea, despresia, consumul de alcool sau droguri sau unele boli.
Stresul este cunoscut ca una dintre cauzele cele mai frecvente de inhibare sau scãdere alibidoului si in cazurile mai grave putand determinata dispariþia completa a libidoului la femei. Organismul expus unui stres intens sau prelungit elibereazã o cantitate mai mare de cortizon, hormon care inhibã axa normalã de stimulare a glandelor sexuale ºi implicit apariþia dorinþei sexuale." etc...

sau
http://www.gandul.info/magazin/5-motive-pentru-care-scade-libidoul-5465997
"Plãceri nevinovate precum o masã îmbelºugatã, un ceai relaxant, un antidepresiv sau o þigarã în plus îþi pot afecta frecvenþa ºi dorinþa sexualã
Pasiune, amor nebun, nopþi fierbinþi ºi deodatã... toate astea dispar. Ceea ce te poate speria e considerat normal de cãtre sexologi, care vorbesc despre normalitatea scãderii libidoului, respectiv a dorinþei sexuale în cadrul unui cuplu."
etc.....





luchianramona
Postat pe 20 Ianuarie 2014 14:24
Tnx all! O sa meditez asupra acestui lucru
kudika_937309
Postat pe 22 Ianuarie 2014 09:07
De la: kudika_937309, la data 2014-01-20 12:51:21Help pls, care e parerea voastra in ceea de priveste "cheful" de "nebunii"?

Sunt cu sotul meu de 6 ani (casatoriti de 3 ani) si inca de la inceput ne-am confruntat cu faptul ca eu sunt mai fara chef de sex si el nu intelege de ce... care e cauza? in timp ce el e o persoana cu mult mai mult chef.
Eu nu am nici o problema, sunt atrasa de el, il iubesc, totul e perfect ok - ma simt bine in timpul partidelor ... insa sunt asa de cand ma stiu... nu am tot timpul chef...

Am mai avut discutii pe fondul ca eu as avea pe altcineva, insa nu e deloc asa. Asa sunt eu... nu pun sexul pe primul loc intr-o relatie. La noi se intampla cam de 2-3 ori pe saptamana cu aproximatie. E mult, e putin?

Mi-ar placea sa fiu mai altfel dar ce pot sa fac?
Voi cum sunteti?

Multumesc. E un subiect tabu lucrul asta, insa nu e interzis


Daca el te-a luat de sotie, stiind de faptul ca tu nu ai un libido ridicat, inseamna ca a acceptat lucrul asta si te iubeste asa cum esti.

Daca totusi te macina indoielile, discuta deschis cu el, e cel mai bun lucru pe care il poti face.

Si inca un lucru: nu comparati viata voastra intima cu viata intima a altora, pentru ca e foarte adevarata, vorba aceea, cum ca orice cuplu e unic in felul sau.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 22 Ianuarie 2014 09:26
Sa-i spui sotului tau ca nu prea are habar cum sta treaba.
BerosQ
Postat pe 24 Ianuarie 2014 05:48
De la: kudika_937309, la data 2014-01-20 12:51:21Help pls, care e parerea voastra in ceea de priveste "cheful" de "nebunii"?

Sunt cu sotul meu de 6 ani (casatoriti de 3 ani) si inca de la inceput ne-am confruntat cu faptul ca eu sunt mai fara chef de sex si el nu intelege de ce... care e cauza? in timp ce el e o persoana cu mult mai mult chef.
Eu nu am nici o problema, sunt atrasa de el, il iubesc, totul e perfect ok - ma simt bine in timpul partidelor ... insa sunt asa de cand ma stiu... nu am tot timpul chef...

Am mai avut discutii pe fondul ca eu as avea pe altcineva, insa nu e deloc asa. Asa sunt eu... nu pun sexul pe primul loc intr-o relatie. La noi se intampla cam de 2-3 ori pe saptamana cu aproximatie. E mult, e putin?

Mi-ar placea sa fiu mai altfel dar ce pot sa fac?
Voi cum sunteti?

Multumesc. E un subiect tabu lucrul asta, insa nu e interzis



La ce te gandesti cand faceti dragoste ?

Iti este teama ca vei ramane insarcinata si nu este momentul potrivit?

Cat timp dureaza preludiul ?
Presupun ca preludiul nu este ca in filmele XXX.
Radu_Cristian_1
Postat pe 13 Martie 2014 14:02
focul iubirii ,tine 3-4 ani,dupa asta tebuie sa incerci ceva nou,pozitii noi,sex oral ,anal,si multe altele! poti incerca o aventura cu cineva strain,sunt multe posibilitati! femeile se hranesc cu testosteronul barbatului,dar dupa cativa ani,max 5 ani,nu mai are efect,trebuie un mascul nou! de asemenea si barbatii trebuie sa incerce ceva nou,daca esti subtirica ,si-ar dori ceva mai voluptos,sau ceva mai tanar,sau o a treia persoana in partida!dupa ceva incercari enumerate,o sa va vina cheful de dinainte!
tigruverde
Postat pe 16 Martie 2014 15:40
NEGRUTTTT
Postat pe 16 Martie 2014 17:23
De la: tigruverde, la data 2014-03-16 15:40:26focul iubirii ,tine 3-4 ani,dupa asta tebuie sa incerci ceva nou,pozitii noi,sex oral ,anal,si multe altele! poti incerca o aventura cu cineva strain,sunt multe posibilitati! femeile se hranesc cu testosteronul barbatului,dar dupa cativa ani,max 5 ani,nu mai are efect,trebuie un mascul nou! de asemenea si barbatii trebuie sa incerce ceva nou,daca esti subtirica ,si-ar dori ceva mai voluptos,sau ceva mai tanar,sau o a treia persoana in partida!dupa ceva incercari enumerate,o sa va vina cheful de dinainte!
ma da cult mai esti bn ca existi tu asa mai luminezi si alte mintii...nu de alta ci doar sa fie pierdute ca a ta
athos_is_back
Postat pe 16 Martie 2014 17:54
Pentru cresterea dorintei sexuale la fei exista un supliment naturist ce se numeste Femmax. Produsul se gaseste pe http://femmax.ro
E destul de eficient si isi face efectul foarte repede. Din pacate exista foarte multe femei care din cauza activitatilor cotidiene soicitante, a stresului si-au mai pierdut din dorinta sexuala. Cu acest supliment se poate remedia situatia!
kudika_958362
Postat pe 19 Martie 2014 13:10
eeeeeeeeeeeee,,,na
NEGRUTTTT
Postat pe 19 Martie 2014 13:21
De la: athos_is_back, la data 2014-03-16 17:54:39
De la: tigruverde, la data 2014-03-16 15:40:26focul iubirii ,tine 3-4 ani,dupa asta tebuie sa incerci ceva nou,pozitii noi,sex oral ,anal,si multe altele! poti incerca o aventura cu cineva strain,sunt multe posibilitati! femeile se hranesc cu testosteronul barbatului,dar dupa cativa ani,max 5 ani,nu mai are efect,trebuie un mascul nou! de asemenea si barbatii trebuie sa incerce ceva nou,daca esti subtirica ,si-ar dori ceva mai voluptos,sau ceva mai tanar,sau o a treia persoana in partida!dupa ceva incercari enumerate,o sa va vina cheful de dinainte!
ma da cult mai esti bn ca existi tu asa mai luminezi si alte mintii...nu de alta ci doar sa fie pierdute ca a ta

aici te aprob!
Fulg-de-nea
Postat pe 19 Martie 2014 13:45
De la: tigruverde, la data 2014-03-16 15:40:26focul iubirii ,tine 3-4 ani,dupa asta tebuie sa incerci ceva nou,pozitii noi,sex oral ,anal,si multe altele! poti incerca o aventura cu cineva strain,sunt multe posibilitati! femeile se hranesc cu testosteronul barbatului,dar dupa cativa ani,max 5 ani,nu mai are efect,trebuie un mascul nou! de asemenea si barbatii trebuie sa incerce ceva nou,daca esti subtirica ,si-ar dori ceva mai voluptos,sau ceva mai tanar,sau o a treia persoana in partida!dupa ceva incercari enumerate,o sa va vina cheful de dinainte!

Sa intelegem ca tu, expertu' care le stie pe toate, le si face pe toate, adica "sex oral ,anal si multe altele!"
rondina
Postat pe 20 Martie 2014 10:38
De la: tigruverde, la data 2014-03-16 15:40:26focul iubirii ,tine 3-4 ani,dupa asta tebuie sa incerci ceva nou,pozitii noi,sex oral ,anal,si multe altele! poti incerca o aventura cu cineva strain,sunt multe posibilitati! femeile se hranesc cu testosteronul barbatului,dar dupa cativa ani,max 5 ani,nu mai are efect,trebuie un mascul nou! de asemenea si barbatii trebuie sa incerce ceva nou,daca esti subtirica ,si-ar dori ceva mai voluptos,sau ceva mai tanar,sau o a treia persoana in partida!dupa ceva incercari enumerate,o sa va vina cheful de dinainte!


da un sex anal de ce nu recomanzi si barbatilor?!
kiss_my_ass
Postat pe 20 Martie 2014 11:33
buna idee,nimeni dintre ei nu vrea sa dezbata aceasta idee
Titanika
Postat pe 20 Martie 2014 12:23
Buna ziua!

Pentru imbunatatirea performantelor sexuale foarte multe femei apeleaza la ajutorul unor suplimente naturiste. Din cauza stresului cotidian, jobului solicitant din cauza altor factori multe fete au probleme cu dorinta sexuala sau cu obtinerea unor orgasme multiple. La capitoul asta probabil ca produsul Femmax de care discuta cineva mai sus ar putea ajuta. Acum nu stiu in ce procent, pentru ca nu l-am folosit, dar ceva efecte trebuie sa produca!

kudika_959882
Postat pe 4 Aprilie 2014 11:16
Sau Energiva Fem de la Alevia...
lolo2012
Postat pe 21 August 2014 15:36
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-03-13 14:02:11
De la: kudika_937309, la data 2014-01-20 12:51:21Help pls, care e parerea voastra in ceea de priveste "cheful" de "nebunii"?

Sunt cu sotul meu de 6 ani (casatoriti de 3 ani) si inca de la inceput ne-am confruntat cu faptul ca eu sunt mai fara chef de sex si el nu intelege de ce... care e cauza? in timp ce el e o persoana cu mult mai mult chef.
Eu nu am nici o problema, sunt atrasa de el, il iubesc, totul e perfect ok - ma simt bine in timpul partidelor ... insa sunt asa de cand ma stiu... nu am tot timpul chef...

Am mai avut discutii pe fondul ca eu as avea pe altcineva, insa nu e deloc asa. Asa sunt eu... nu pun sexul pe primul loc intr-o relatie. La noi se intampla cam de 2-3 ori pe saptamana cu aproximatie. E mult, e putin?

Mi-ar placea sa fiu mai altfel dar ce pot sa fac?
Voi cum sunteti?

Multumesc. E un subiect tabu lucrul asta, insa nu e interzis



La ce te gandesti cand faceti dragoste ?

Iti este teama ca vei ramane insarcinata si nu este momentul potrivit?

Cat timp dureaza preludiul ?
Presupun ca preludiul nu este ca in filmele XXX.
...nu ai de unde sa stii,,,,,
NEGRUTTTT
Postat pe 21 August 2014 20:31
Pentru cresterea libidoului si pentru intensificarea orgasmului eu am folosit un supliment ce se numeste Femmax. Produsul e unul natural si nu genereaza efecte secundare.
Am terminat cura cu ele acum 3 saptamani!

kudika_973575
Postat pe 11 Septembrie 2014 13:24
ªi?
A avut / are efect?
kudika_974362
Postat pe 27 Octombrie 2014 08:54
Buna !

Am o relatie cu un baiat de 2 ani si ceva,el fiind primul din viata mea. Amandoi suntem de aceeasi varsta (23 de ani) . La inceputul relatiei faceam sex foarte des (zilnic), asta insemnand aprox 6 luni dupa care el s-a plictisit de mine si m-a inselat (intre timp mai mergea si la masaje erotice chiar daca aveam o viata sexuala activa) . Eu l-am iertat dupa aventura aia , a urmat iar o luna-doua in care a fost totul ok dupa care am aflat ca a fost iar la masaj erotic,timp in care pe mine ma respingea mereu cand eu aveam chef sa o facem si trebuia sa astept sa se apropie el. Dupa cateva luni m-a parasit pentru alte aventuri cu 3 femei consecutiv si cand a ramas falit ,m-a cautat pe mine si eu l-am primit din nou si istoria se repeta. Este mereu plictisit de mine si daca s-ar putea sa o facem o data pe saptamana si sa dureze 5 minute,ar fi perfect pentru el . Pot spune ca sunt o femeie frumoasa, sunt mai dotata de fel (bust si posterior) ,am 1 60 si 56kg . Nu vad ce si-ar dori mai mult in ceea ce priveste sexul. Niciodata nu am avut orgasm fara a ma stimula singura in timpul actului. Ma simt fugarita si mereu trebuie sa astept sa se apropie el cand are el chef . De fiecare data cand i-am dat de inteles ca am nevoie nu numai de sex,ci si putina afectiune (deoarece nu e niciodata afectuos cu mine,ma saruta doar cand vrea sa o facem), imi spune ca el nu e robot si ca il dor mainile sau spatele si se plange de parca ar fi un mos .Nu imi spune niciodata vorbe frumoase ,sa ma admire sau sa ma faca sa ma simt femeie nici langa el si nici in pat.Parca ma admira lumea pe strada si el nici nu se uita la mine.
Ceea ce ma mira este faptul ca am mai citit si am mai auZit astfel de povesti ,insa era invers,femeia era cea care gasea scuze mereu.
Am incercat sa fac si pe indiferenta ,sa nu il mai "pup in fund" asa mult. Sa precizez si ca am incercat tot felul de nebunii,sunt o persoana foarte deschisa si mere eu am fost cea care a propus cate ceva nou . Cand sunt la
Menstruatie ma gandesc si la el sa fie satisfacut si il ajut cu un oral sau cu unu masaj in zona intima cu ulei. Il iubesc mult si nu stiu ce sa mai fac ca sa fie atras de mine mai mult si sa ii creasca libidoul.
Ce parere aveti?
Anabela7
Postat pe 4 Noiembrie 2014 15:47
De la: Anabela7, la data 2014-11-04 15:47:01Buna !

Am o relatie cu un baiat de 2 ani si ceva,el fiind primul din viata mea. Amandoi suntem de aceeasi varsta (23 de ani) . La inceputul relatiei faceam sex foarte des (zilnic), asta insemnand aprox 6 luni dupa care el s-a plictisit de mine si m-a inselat (intre timp mai mergea si la masaje erotice chiar daca aveam o viata sexuala activa) . Eu l-am iertat dupa aventura aia , a urmat iar o luna-doua in care a fost totul ok dupa care am aflat ca a fost iar la masaj erotic,timp in care pe mine ma respingea mereu cand eu aveam chef sa o facem si trebuia sa astept sa se apropie el. Dupa cateva luni m-a parasit pentru alte aventuri cu 3 femei consecutiv si cand a ramas falit ,m-a cautat pe mine si eu l-am primit din nou si istoria se repeta. Este mereu plictisit de mine si daca s-ar putea sa o facem o data pe saptamana si sa dureze 5 minute,ar fi perfect pentru el . Pot spune ca sunt o femeie frumoasa, sunt mai dotata de fel (bust si posterior) ,am 1 60 si 56kg . Nu vad ce si-ar dori mai mult in ceea ce priveste sexul. Niciodata nu am avut orgasm fara a ma stimula singura in timpul actului. Ma simt fugarita si mereu trebuie sa astept sa se apropie el cand are el chef . De fiecare data cand i-am dat de inteles ca am nevoie nu numai de sex,ci si putina afectiune (deoarece nu e niciodata afectuos cu mine,ma saruta doar cand vrea sa o facem), imi spune ca el nu e robot si ca il dor mainile sau spatele si se plange de parca ar fi un mos .Nu imi spune niciodata vorbe frumoase ,sa ma admire sau sa ma faca sa ma simt femeie nici langa el si nici in pat.Parca ma admira lumea pe strada si el nici nu se uita la mine.
Ceea ce ma mira este faptul ca am mai citit si am mai auZit astfel de povesti ,insa era invers,femeia era cea care gasea scuze mereu.
Am incercat sa fac si pe indiferenta ,sa nu il mai "pup in fund" asa mult. Sa precizez si ca am incercat tot felul de nebunii,sunt o persoana foarte deschisa si mere eu am fost cea care a propus cate ceva nou . Cand sunt la
Menstruatie ma gandesc si la el sa fie satisfacut si il ajut cu un oral sau cu unu masaj in zona intima cu ulei. Il iubesc mult si nu stiu ce sa mai fac ca sa fie atras de mine mai mult si sa ii creasca libidoul.
Ce parere aveti?





Hai ca m-ai dat gata :))) ...tu inca ii mai satisfaci nevoile dupa ce tot el te-a inselat!? Helloo, trezirea mai sunt si alti baieti capabili sa te satisfaca prin universul asta ;) ...frate si eu stau pe uscat gandindu-ma ca uneori am prea mult bun simt sa ma port asa cu o fata, zic asta facand referinta la "iubirea ta" care "merita" tot pe lumea asta...bafta in continuare domnisoara!
Only_One
Postat pe 4 Noiembrie 2014 16:05
De la: kudika_937309, la data 2014-01-20 12:51:21Help pls, care e parerea voastra in ceea de priveste "cheful" de "nebunii"?

Sunt cu sotul meu de 6 ani (casatoriti de 3 ani) si inca de la inceput ne-am confruntat cu faptul ca eu sunt mai fara chef de sex si el nu intelege de ce... care e cauza? in timp ce el e o persoana cu mult mai mult chef.
Eu nu am nici o problema, sunt atrasa de el, il iubesc, totul e perfect ok - ma simt bine in timpul partidelor ... insa sunt asa de cand ma stiu... nu am tot timpul chef...

Am mai avut discutii pe fondul ca eu as avea pe altcineva, insa nu e deloc asa. Asa sunt eu... nu pun sexul pe primul loc intr-o relatie. La noi se intampla cam de 2-3 ori pe saptamana cu aproximatie. E mult, e putin?

Mi-ar placea sa fiu mai altfel dar ce pot sa fac?
Voi cum sunteti?

Multumesc. E un subiect tabu lucrul asta, insa nu e interzis



Una din variante ar fi ca puteti incerca filme xxx nu prea dau gresi in domeniul asta ;)) ...Succes!!
Only_One
Postat pe 4 Noiembrie 2014 16:41
Si eu am avut probleme cu lipsa apetitului sexual. Chiar nu puteam sa imi dau seama de ce nu mai am chef de sex. Treceau perioade destul de mari (2-3 luni) intre partidele de sex. o prietena mi-a zis sa iau Femmax deoarece ea cu produsul asta a obtinut un apetit sexual bun. L-am luat si eu, si am mai multa initiativa acum:)
Sunt totusi curioasa cat o sa ma tina starea asta...


kudika_980853
Postat pe 6 Februarie 2015 10:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
care o fi cauza? 15 De la: andra_05 3 August 2009 17:26
sunt mirifice!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 2 De la: felixcat 8 Noiembrie 2009 21:26
ador sa mi se traga limbi 0 De la: 3 Decembrie 2012 12:28
aventuri:D 48 De la: cotyca 13 Noiembrie 2009 12:51
Prea mamos!!!:O 66 De la: franziska_eu 20 Februarie 2012 19:53