Setari Cookie-uri

despre o relatie sexula normala

Buna dimineata! Am citit mai inainte ca cineva recomanda pentru pastrarea unei relatii, sexul anal; ma intreb , stim, daca am fost invatati ce inseamna o relatie sexuala normala care sa-ti aduca stare de bine, bunastare, ca pacatele sexuale sunt pacate impotriva duhului sfant? De ce?consecinta pacatelor sexuale sunt o gramada de boli psihice( la concluzia asta a ajuns si Freud) ; credeti ca educatia sexuala care se face astazi este suficienta? Ca daca stii ce este un prezervativ, cum se foloseste, il ai la tine pentru orice eventualitate,asta te face cunoscator intr+ale sexului? Si stiti ca Tantra , Kama Sutra interzic sexul anal?O sa va citez, am mai citat intr+un alt loc, din Secrete sexuale( Alchimia extazului):" Daca sexul anal este considerat relevant pentru o relatie heterosexuala, este responsabilitatea barbatului sa inteleaga natura fiziologica si psihologica a cestei practici.Un barbat NU trebuie sa ceara niciodata acest tip de supunere din partea unei femei....sexul anal poate fi inspaimantator, dureros si degradant pentru o femeie. Supunerea si frica sunt strans legate. Supunerea induce un sentiment de atemporalitate, iar frica elibereaza sentimente emotionale intense.Acesti factori produc impreuna modificari psihologice si fiziologice...Dar aducerea unei alte persoane intr-o stare de teama este o responsabilitate karmica grava, si nu un lucru care poate fi tratat cu usurinta...Majoritatea femeilor nu agreeaza aceasta practica, si cele care sunt depndente de ea pot foarte bine gasi motive de a regreta acest lucru, ulterior in viata." tot scrierile sacre spun ca sexul vaginal dupa sex anal duce la conceperea unui copil homosexual. intrebarea ar fi: Nu este si vina parintilor ca sunt astazi asa multi homosexuali, asa multi bolnavi psihici? Ok, daca va place ce am scris ,mai vorbim; pa pa
alina02
Postat pe 14 Decembrie 2008 11:31
eu una nu am facut anal si nici nu ma atrage ideea...dar nu stiam de faza k dak faci vaginal dupa anal poate iesi copilul homosexual sau lesbiana dak e femeie??nu prea am inteles bn kre e intrebarea topicului..oricum oralul si normalul sunt cele mai sanatoase!
angel_in_disguise
Postat pe 14 Decembrie 2008 12:11
De la: angel_in_disguise, la data 2008-12-14 12:11:09eu una nu am facut anal si nici nu ma atrage ideea...dar nu stiam de faza k dak faci vaginal dupa anal poate iesi copilul homosexual sau lesbiana dak e femeie??nu prea am inteles bn kre e intrebarea topicului..oricum oralul si normalul sunt cele mai sanatoase!


Draga mea, cine ti-a spus tampenia asta? Vracioaica satului?? Mama Omida?
Daca faci vaginal dupa anal tot ce poti face e infectie, pentru ca ti se transporta bacteriile din rect in vagin...
Eu nu incetez sa raman uimita cum fete atat de tinere pot fi atat de ignorante... Ce fel de educatie sexuala primiti voi la scoala, bai baiete??
Dor_a
Postat pe 14 Decembrie 2008 12:35
De la: Dor_a, la data 2008-12-14 12:35:53
De la: angel_in_disguise, la data 2008-12-14 12:11:09eu una nu am facut anal si nici nu ma atrage ideea...dar nu stiam de faza k dak faci vaginal dupa anal poate iesi copilul homosexual sau lesbiana dak e femeie??nu prea am inteles bn kre e intrebarea topicului..oricum oralul si normalul sunt cele mai sanatoase!


Draga mea, cine ti-a spus tampenia asta? Vracioaica satului?? Mama Omida?
Daca faci vaginal dupa anal tot ce poti face e infectie, pentru ca ti se transporta bacteriile din rect in vagin...
Eu nu incetez sa raman uimita cum fete atat de tinere pot fi atat de ignorante... Ce fel de educatie sexuala primiti voi la scoala, bai baiete??


subscriu la ce a spus dora.
nu inteleg d c ai facut topicul asta totusi.care e treaba?crezi ca vei convinge vreun barbat sa se abtina?nu cred ca vei reusi.crezi ca vei consinge vreo femeie care nu are demnitate si se considera prea inferioara ca sa si impuna punctul de vedere,sa nu o mai faca doar de dragul barbatului?nici asta nu cred.e plin de emisiuni,filme si reviste care te indeamna pe tine ca femeie sa faci cele mai imbecile lucruri ca sa i atragi atentia cica...ca sa l faci sa fie in 4 labe pt tine.fiecare face ce vrea.poti sa i oferi barbatului si sex in ureche...ca tot vei sfarsi inselata la putin timp....asa din diversitate.singurul tip de sex care e bun este cel ce face placere ambilor parteneri,cel care nu te degradeaza psihic,cel in care nu te simti umilita.
elisa_me
Postat pe 15 Decembrie 2008 01:37
hei donsoarele da voi ati citit ce a spus fata kre a postatat topicu???nu eu am spus aberatiile alea...am spus k nu am auzit pana akm de asa ceva!!omg...kta prostie!!cititi de 2 ori inainte dragelor...:)):))
angel_in_disguise
Postat pe 15 Decembrie 2008 18:04
Despre sexul oral, o sa va citez din Kama Kama, scrisa de Vatsyayana( a fost sursa de inspiratie pentru Kama Sutra),si pe care nu-l condamana, dar spune ca este practicat mai ales de eunuci si curtezane:"Curtezanelor le place mult aceasta practica atunci cand nu simt o afectiune profunda pentru amantul lor.Deoarece prin acest procedeu , actul amoros si placerea barbatului sunt mult scurtate si, uneori , uniunea devine inutila.Totusi se spune ca juisarea obtinuta prin aceasta metoda este periculoasa pentru sanatate si de aceea poparele din nord se abtin in general sa o practice" . Sexul oral place foarte mult unora, am aflat din aceasta carte despre regi care au renuntat la regat pentru sexul oral , despre curtezane care s-au castorit cu oameni foarte bogati, de vaza( probabil avem exemple si in zilele noastre) pentru ca stiau arta sexului oral; ma vorbim... Citez din stravechile tratate de erotologie, nu vorbesc aberatii...
alina02
Postat pe 15 Decembrie 2008 21:58
Cum este sexul anormal ?sau nenormal ?
tinel
Postat pe 20 Ianuarie 2009 10:07
De la: angel_in_disguise, la data 2008-12-15 18:04:15hei donsoarele da voi ati citit ce a spus fata kre a postatat topicu???nu eu am spus aberatiile alea...am spus k nu am auzit pana akm de asa ceva!!omg...kta prostie!!cititi de 2 ori inainte dragelor...:)):))


Daca faza cu "copilul gay" daca faci anal inainte de vaginal nu e aberatie, atunci ce e? Ca chintesenta (cacofonia mai mult decat intetionata) de intelepciune n-are cum fi. Si presupun ca remarca "kta prostie" e retorica, nu-i asa?
Dor_a
Postat pe 20 Ianuarie 2009 10:18
De la: Dor_a, la data 2009-01-20 10:18:42
De la: angel_in_disguise, la data 2008-12-15 18:04:15hei donsoarele da voi ati citit ce a spus fata kre a postatat topicu???nu eu am spus aberatiile alea...am spus k nu am auzit pana akm de asa ceva!!omg...kta prostie!!cititi de 2 ori inainte dragelor...:)):))


Daca faza cu "copilul gay" daca faci anal inainte de vaginal nu e aberatie, atunci ce e? Ca chintesenta (cacofonia mai mult decat intetionata) de intelepciune n-are cum fi. Si presupun ca remarca "kta prostie" e retorica, nu-i asa?


asta era si ideea...8-| doooh!chiar nu m am facut eu inteleasa? sa stii k nu prea imi pun intrebari retorice....so?
angel_in_disguise
Postat pe 20 Ianuarie 2009 16:25
in plus..."kta prostie" era o exclamatie...nicidecum o intrebare =))
angel_in_disguise
Postat pe 20 Ianuarie 2009 16:28
De la: medeea01, la data 2008-12-15 01:37:58
De la: Dor_a, la data 2008-12-14 12:35:53
De la: angel_in_disguise, la data 2008-12-14 12:11:09eu una nu am facut anal si nici nu ma atrage ideea...dar nu stiam de faza k dak faci vaginal dupa anal poate iesi copilul homosexual sau lesbiana dak e femeie??nu prea am inteles bn kre e intrebarea topicului..oricum oralul si normalul sunt cele mai sanatoase!


Draga mea, cine ti-a spus tampenia asta? Vracioaica satului?? Mama Omida?
Daca faci vaginal dupa anal tot ce poti face e infectie, pentru ca ti se transporta bacteriile din rect in vagin...
Eu nu incetez sa raman uimita cum fete atat de tinere pot fi atat de ignorante... Ce fel de educatie sexuala primiti voi la scoala, bai baiete??


subscriu la ce a spus dora.
nu inteleg d c ai facut topicul asta totusi.care e treaba?crezi ca vei convinge vreun barbat sa se abtina?nu cred ca vei reusi.crezi ca vei consinge vreo femeie care nu are demnitate si se considera prea inferioara ca sa si impuna punctul de vedere,sa nu o mai faca doar de dragul barbatului?nici asta nu cred.e plin de emisiuni,filme si reviste care te indeamna pe tine ca femeie sa faci cele mai imbecile lucruri ca sa i atragi atentia cica...ca sa l faci sa fie in 4 labe pt tine.fiecare face ce vrea.poti sa i oferi barbatului si sex in ureche...ca tot vei sfarsi inselata la putin timp....asa din diversitate.singurul tip de sex care e bun este cel ce face placere ambilor parteneri,cel care nu te degradeaza psihic,cel in care nu te simti umilita.


poti sa mi arati si mie unde am deschis eu topicul?k sincer nu mi dau seama... nu inteleg de ce ma criticati pe mine knd eu sunt de aceeasi parere k voi..k totul e o mare tampenie si k ce s-a spus sunt aberatii!!!
angel_in_disguise
Postat pe 20 Ianuarie 2009 16:30
Binecunoscuta boala sida si infectia cu hiv provin de la negrii homesexualii din Africa care practicau sex oral dupa sex anal.in concluzie practicarea sexului anal produce infectii urate.
Baiat_Rezervat
Postat pe 20 Ianuarie 2009 16:37
De la: alina02, la data 2008-12-15 21:58:46Despre sexul oral, o sa va citez din Kama Kama, scrisa de Vatsyayana( a fost sursa de inspiratie pentru Kama Sutra),si pe care nu-l condamana, dar spune ca este practicat mai ales de eunuci si curtezane:"Curtezanelor le place mult aceasta practica atunci cand nu simt o afectiune profunda pentru amantul lor.Deoarece prin acest procedeu , actul amoros si placerea barbatului sunt mult scurtate si, uneori , uniunea devine inutila.Totusi se spune ca juisarea obtinuta prin aceasta metoda este periculoasa pentru sanatate si de aceea poparele din nord se abtin in general sa o practice" . Sexul oral place foarte mult unora, am aflat din aceasta carte despre regi care au renuntat la regat pentru sexul oral , despre curtezane care s-au castorit cu oameni foarte bogati, de vaza( probabil avem exemple si in zilele noastre) pentru ca stiau arta sexului oral; ma vorbim... Citez din stravechile tratate de erotologie, nu vorbesc aberatii...


Am si eu o intrebare ... bun de scr scr ... da u chiar crezi prostiile la care dai u copy-paste? Dak da inseamna ca nici macar nu stii ce aberatii copii
botyk
Postat pe 20 Ianuarie 2009 16:56
De la: alina02, la data 2008-12-15 21:58:46Despre sexul oral, o sa va citez din Kama Kama, scrisa de Vatsyayana( a fost sursa de inspiratie pentru Kama Sutra),si pe care nu-l condamana, dar spune ca este practicat mai ales de eunuci si curtezane:"Curtezanelor le place mult aceasta practica atunci cand nu simt o afectiune profunda pentru amantul lor.Deoarece prin acest procedeu , actul amoros si placerea barbatului sunt mult scurtate si, uneori , uniunea devine inutila.Totusi se spune ca juisarea obtinuta prin aceasta metoda este periculoasa pentru sanatate si de aceea poparele din nord se abtin in general sa o practice" . Sexul oral place foarte mult unora, am aflat din aceasta carte despre regi care au renuntat la regat pentru sexul oral , despre curtezane care s-au castorit cu oameni foarte bogati, de vaza( probabil avem exemple si in zilele noastre) pentru ca stiau arta sexului oral; ma vorbim... Citez din stravechile tratate de erotologie, nu vorbesc aberatii...



Esti cumva din gasca Danutei???
andreea1976
Postat pe 20 Ianuarie 2009 17:01
De la: alina02, la data 2008-12-15 21:58:46 regi care au renuntat la regat pentru sexul oral ,...., nu vorbesc aberatii...

Ia da tu exemple de regi care au renuntat la regate pentru orale, ca sa vedem ca nu vorbesti aberatii.

Pai tu crezi ca oralu' asta se face de cand ai auzit tu de el?
Tzutule, se face oral de 10 mii de ani, la fel si anal.

Acum intre noi, regatul nu se da decat pe cal.

Postat pe 20 Ianuarie 2009 18:51
:)))))))
asta a fost de un milion de $ !
googoodoll
Postat pe 20 Ianuarie 2009 19:44
De la: alina02, la data 2008-12-14 11:31:28......" tot scrierile sacre spun ca sexul vaginal dupa sex anal duce la conceperea unui copil homosexual. intrebarea ar fi: Nu este si vina parintilor ca sunt astazi asa multi homosexuali, asa multi bolnavi psihici? Ok, daca va place ce am scris ,mai vorbim; pa pa


Si daca nu imi place? Imi permiti sa-mi scriu si eu parerea, sau te deranjeaza si o ignori? Intreb preventiv ca sa stiu cu sa procedez in continuare
Full_Metal_Jacket
Postat pe 20 Ianuarie 2009 20:02
Ok, voi credeti ce doriti, dar va intrebati daca este bine ce doriti voi? A citit cineva cartile despre care am vorbit? Si comentam...Eventual ,spuneti-mi ce cred diverse religii despre o relatie sexuala normala;Ce cred sexologii moderni?O seara buna
alina02
Postat pe 21 Ianuarie 2009 22:27
Adik u vrei sa-mi spui mie acu ca religia sustine ca dak faci sex vaginal dupa anal iti ies copii homosexuali ???
GROW UP lady
botyk
Postat pe 21 Ianuarie 2009 22:47
Toate tipurile de relatii sexuale sunt normale, nu exista relatie sexuala anormala pentru ca nu exista, nu se stie ce e ala anormal !
tinel
Postat pe 22 Ianuarie 2009 16:46
cel mai bine pe la spate ! cine e de acord cu mine ? :>
riimaruca
Postat pe 22 Ianuarie 2009 17:11
te astept si pe tine cu un vot la poza mea ! Aici ai linkul ! Si ma poti adauga in lista ta de prieteni , sa vorbim :) Thanks ! http://www.yuppy.ro/comunitate/concurs/view_item/9116.html
riimaruca
Postat pe 22 Ianuarie 2009 17:11
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-01-20 16:37:38Binecunoscuta boala sida si infectia cu hiv provin de la negrii homesexualii din Africa care practicau sex oral dupa sex anal.in concluzie practicarea sexului anal produce infectii urate.




prostiii.......................hivul este un virus de sinteza, nu e natural..............organismul nu il poate dezvolta, trebuie sa te infestezi cumva
dienuta_nou
Postat pe 22 Ianuarie 2009 17:21
De la: alina02, la data 2009-01-21 22:27:04Ok, voi credeti ce doriti, dar va intrebati daca este bine ce doriti voi? A citit cineva cartile despre care am vorbit? Si comentam...Eventual ,spuneti-mi ce cred diverse religii despre o relatie sexuala normala;Ce cred sexologii moderni?O seara buna

Hai tu ca mai e lume citita si pe aici !
Tu chiar n-ai pus mana pe pinis ?



Postat pe 22 Ianuarie 2009 18:37
De la: riimaruca, la data 2009-01-22 17:11:34cel mai bine pe la spate ! cine e de acord cu mine ? :>

Tind sa te cred, dar am o dilema: pe la spate, OK - dar unde?

Postat pe 22 Ianuarie 2009 18:39
capra style, gen :P
riimaruca
Postat pe 22 Ianuarie 2009 18:43
De la: dienuta_nou, la data 2009-01-22 17:21:42
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-01-20 16:37:38Binecunoscuta boala sida si infectia cu hiv provin de la negrii homesexualii din Africa care practicau sex oral dupa sex anal.in concluzie practicarea sexului anal produce infectii urate.




prostiii.......................hivul este un virus de sinteza, nu e natural..............organismul nu il poate dezvolta, trebuie sa te infestezi cumva
Infotmatia o stiu de la unul din parinti care este cadru medical si lucreza la un spital de infectioase in sectie de bolnavi de sida.
Baiat_Rezervat
Postat pe 22 Ianuarie 2009 18:52
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-01-22 18:52:26
De la: dienuta_nou, la data 2009-01-22 17:21:42
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-01-20 16:37:38Binecunoscuta boala sida si infectia cu hiv provin de la negrii homesexualii din Africa care practicau sex oral dupa sex anal.in concluzie practicarea sexului anal produce infectii urate.




prostiii.......................hivul este un virus de sinteza, nu e natural..............organismul nu il poate dezvolta, trebuie sa te infestezi cumva
Infotmatia o stiu de la unul din parinti care este cadru medical si lucreza la un spital de infectioase in sectie de bolnavi de sida.


Dienuta,ai dreptate

baiat rezervat,asta te invata parintii tai?hm?ca sida provine de la negrii homosexuali???
ce ai scris tu...suna a discriminare....
mai bine pune mana si pe cate o carte si mai documenteaza-te
andreea1976
Postat pe 22 Ianuarie 2009 19:00
De la: andreea1976, la data 2009-01-22 19:00:18
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-01-22 18:52:26
De la: dienuta_nou, la data 2009-01-22 17:21:42
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-01-20 16:37:38Binecunoscuta boala sida si infectia cu hiv provin de la negrii homesexualii din Africa care practicau sex oral dupa sex anal.in concluzie practicarea sexului anal produce infectii urate.




prostiii.......................hivul este un virus de sinteza, nu e natural..............organismul nu il poate dezvolta, trebuie sa te infestezi cumva
Infotmatia o stiu de la unul din parinti care este cadru medical si lucreza la un spital de infectioase in sectie de bolnavi de sida.


Dienuta,ai dreptate

baiat rezervat,asta te invata parintii tai?hm?ca sida provine de la negrii homosexuali???
ce ai scris tu...suna a discriminare....
mai bine pune mana si pe cate o carte si mai documenteaza-te
Nu cred ca este vorba de discriminare.Am fost inteles gresit.
Baiat_Rezervat
Postat pe 22 Ianuarie 2009 19:31
Banuiesc ca parintii mei din moment ce lucreaza toata ziua cu bolnavi de sida stiu si originile acestei boli.
Baiat_Rezervat
Postat pe 22 Ianuarie 2009 19:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
la inceput 18 De la: stem_29 5 Octombrie 2010 20:04
Pentru Toate Fetele.......... 60 De la: blue_angel31 2 Decembrie 2009 22:03
Am nevoie de sfaturile voastre fetelor !!!!!! 33 De la: iuliactn 4 August 2009 18:13
E posibila iubirea dintr-un golan si o fata cuminte? 11 De la: inna_1688 5 Decembrie 2010 14:32
Cel mai ciudat/interesant/incitant/ loc unde ati facut sex 16 De la: yumalai 14 Mai 2009 20:56