Setari Cookie-uri

credeti in dragoste la prima vedere pe internet?

Pe zi ce trece raman blocat de anumite persoane, inteleg totusi ca e o lume virtuala dar oare nu ne vom invata la astfel de smecherii care le folosim aici?

Adica acele vrajeli ,miciuni etc. De ce nu putem fi corecti?
Credeti in dragoste in aceasta lume virtuala?
Marius_Dragutzzu_1
Postat pe 20 Ianuarie 2014 21:44
Este vorba de acel sentiment de evadare din lumea reala. In virtual poti sa visezi orice vrei, sa iti doresti orice..... poti sa fii print, nu cersetor, poti sa fii regina, nu Cenusareasa


Da, sunt unii , care sub masca anonimatului, isi varsa pe forum frustarile si neimplinirile vietii. E semnatura lor, e actul lor de bravada, doar atat pot !!
GHEISA_
Postat pe 20 Ianuarie 2014 22:04
Si ca sa raspund la intrebarea ta : Nu, nu cred in dragostea pe internet
GHEISA_
Postat pe 20 Ianuarie 2014 22:06
De la: Marius_Dragutzzu_1, la data 2014-01-20 21:44:00Pe zi ce trece raman blocat de anumite persoane, inteleg totusi ca e o lume virtuala dar oare nu ne vom invata la astfel de smecherii care le folosim aici?

Adica acele vrajeli ,miciuni etc. De ce nu putem fi corecti?
Credeti in dragoste in aceasta lume virtuala?


Sa inteleg ca in viata reala, nu exista vrajeli, minciuni etc etc? Parerea mea: oamenii sunt aceeasi, atat in viata reala, cat si in mediul online. Din pacate, unii oameni se mint pe sine ca, vezi domne, viata reale e diferita de mediul online. Nu, nu e deloc diferita, legea junglei domneste si aici in virtual, si in real. Oamenii sunt aceeasi, si aici, si in viata de zi cu zi.

Iar referitor la intrebarea ta, nu cred in dragoste la prima vedere, pentru ca, pentru mine, iubirea are nevoie de timp ca sa creasca, ca sa apara. Da, exista atractie la prima vedere, dar dragoste la prima vedere nu exista, asta e parerea mea.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 21 Ianuarie 2014 07:47
De la: Marius_Dragutzzu_1, la data 2014-01-20 21:44:00Pe zi ce trece raman blocat de anumite persoane, inteleg totusi ca e o lume virtuala dar oare nu ne vom invata la astfel de smecherii care le folosim aici?

Adica acele vrajeli ,miciuni etc. De ce nu putem fi corecti?
Credeti in dragoste in aceasta lume virtuala?



Au fost cazuri cand s-au infiripat relatii in aceasta lume virtuala,multe dintre ele fiind doar de natura sexuala,cu sau fara viata de familie deja existenta!!!

Spatiul virtual este folosit de foarte multi useri,anonimi in viata reala,oameni fara caracter si personalitate,dar care,in aceasta lume,sunt cei mai "puternici" oameni,DAR doar asa cred ei!!Aceasta este latura negativa a virtualului,minciuna,prefacatoria,imoralitatea,indecenta si vulgaritatea!!Oamenii superiori stiu sa ocoleasca astfel de exemplare umane!!!
kudika_15804
Postat pe 21 Ianuarie 2014 08:07
da,,,eu sunt indragostit de viorica si cuecubeu
iiiiiiiiio
Postat pe 21 Ianuarie 2014 08:19
Io nu cred in dragostea pe internet deloc. Ca-i la prima , sau a "n"_a vedere cu camera web sau fara .
...Nu mai stie lumea sa iasa la o cafenea , la o plimbarica...Nt...nt...nt...
Rotty_
Postat pe 21 Ianuarie 2014 08:53
De la: Viorica_Vio, la data 2014-01-21 07:47:18
De la: Marius_Dragutzzu_1, la data 2014-01-20 21:44:00Pe zi ce trece raman blocat de anumite persoane, inteleg totusi ca e o lume virtuala dar oare nu ne vom invata la astfel de smecherii care le folosim aici?

Adica acele vrajeli ,miciuni etc. De ce nu putem fi corecti?
Credeti in dragoste in aceasta lume virtuala?


Sa inteleg ca in viata reala, nu exista vrajeli, minciuni etc etc? Parerea mea: oamenii sunt aceeasi, atat in viata reala, cat si in mediul online. Din pacate, unii oameni se mint pe sine ca, vezi domne, viata reale e diferita de mediul online. Nu, nu e deloc diferita, legea junglei domneste si aici in virtual, si in real. Oamenii sunt aceeasi, si aici, si in viata de zi cu zi.

Iar referitor la intrebarea ta, nu cred in dragoste la prima vedere, pentru ca, pentru mine, iubirea are nevoie de timp ca sa creasca, ca sa apara. Da, exista atractie la prima vedere, dar dragoste la prima vedere nu exista, asta e parerea mea.
sunt de aceeasi parere
-Iulya
Postat pe 21 Ianuarie 2014 10:55
Va multumesc pt raspunsuri si apreciez ...
de aceea am facut si acest topic sa vad cat mai multe pareri
Marius_Dragutzzu_1
Postat pe 21 Ianuarie 2014 11:57
Nu cred in dragoste la prima vedere pe net ..cum nu cred nici in dragoste la prima vedere in viata reala.Poate fi cel mult atractie mare la prima vede in ambele cazuri. Dar aceatsa atractie poate duce la o mare iubire chiar si in lumea virtuala daca cei doi ajung sa se cunoasca incetul cu incetul si sunt corecti, cinstiti, onesti si oameni cu caracter , curati la suflet si inteligenti. Eu personal cunosc 2 cazuri de relatii la distanta :in primul caz cei doi acum sunt despartiti dar buni prieteni si motivul despartirii a fost ca nici unul nu putea parasi tara in care se afla, deci relatia lor nu avea un viitor in viata reala. Totusi cei doi desi sunt despartiti vorbesc zilnic despre problemele, bucuriile si treburile lor cotidiene si sunt cei mai buni prieteni[desi eu cred ca ei inca se iubesc la fel de mult). In al doilea caz cei doi sunt indragostiti la nebunie unul de celalalt si unul parca e oglinda celuilat, sunt suflete pereche in opinia mea. Si din cate am inteles eu el e hotarat sa se mute definitiv in Romania si sa se casatoreasca anul acesta sau cel tarziu anul viitor..
kudika451217
Postat pe 23 Ianuarie 2014 15:34
Categoric eu cred :) De multe ori ai sansa sa cunosti mai bine un om in lumea virtuala decat in cea reala pentru de multe ori oamenii au mai mult curaj sa vorbeasca despre ei insisi cu sinceritate atunci cand nu sunt fatza in fatza cu celalalt. Iar cine minte in mediul virtual, cu siguranta minte si in viata reala
arahne
Postat pe 2 Mai 2014 02:27
Cat despre dragoste la prima vedere... depinde fiecare ce intelege prin asta. Daca asta inseamna ca ti-am vazut nick-ul si dupa cateva cuvinte... bum, m-a pocnit iubirea in moalele capului... clar nu cred :)
Dar cred ca te poti indragosti foarte repede, chiar si in cateva zile daca in aceste cateva zile discutati foarte mult. Dar a nu se confunda indragosteala cu iubirea :) Te poti indragosti dar fara sa ajungi sa si iubesti... cum spun francezii: "coup de foudre" sau te poti indragosti si indragostitul asta sa se transforme in iubire :) Dupa cum ti-e norocul :D
arahne
Postat pe 2 Mai 2014 02:43
De la: arahne, la data 2014-05-02 02:43:46Cat despre dragoste la prima vedere... depinde fiecare ce intelege prin asta. Daca asta inseamna ca ti-am vazut nick-ul si dupa cateva cuvinte... bum, m-a pocnit iubirea in moalele capului... clar nu cred :)
Dar cred ca te poti indragosti foarte repede, chiar si in cateva zile daca in aceste cateva zile discutati foarte mult. Dar a nu se confunda indragosteala cu iubirea :) Te poti indragosti dar fara sa ajungi sa si iubesti... cum spun francezii: "coup de foudre" sau te poti indragosti si indragostitul asta sa se transforme in iubire :) Dupa cum ti-e norocul :D

Eu tin sa cred ca am avut noroc pt ca am cunoscut un om minunat pe internet si suntem de 8 luni impreuna .Nu a fost dragoste la prima vedere dar a fost o chimie ,a fost ceva care ne-a impins sa facem in asa fel sa ne cunoastem.
Silvia_Slv_1
Postat pe 21 Mai 2014 21:40
De la: Marius_Dragutzzu_1, la data 2014-01-20 21:44:00Pe zi ce trece raman blocat de anumite persoane, inteleg totusi ca e o lume virtuala dar oare nu ne vom invata la astfel de smecherii care le folosim aici?

Adica acele vrajeli ,miciuni etc. De ce nu putem fi corecti?
Credeti in dragoste in aceasta lume virtuala?
da
NEGRUTTTT
Postat pe 22 Mai 2014 06:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iubita fratelui meu indragostita de iubitul meu 29 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:45
Nu mai pot 40 De la: slyd 1 Iunie 2009 23:35
ea- manager, el- vanzator stradal 459 De la: CIBELA 7 Aprilie 2010 18:41
O relatie cu prful de la facultate care e casatorit??! 60 De la: kudika_36045 19 Iulie 2013 12:55
Credeti in farmece? 217 De la: luoana13 1 Iulie 2018 03:10