Setari Cookie-uri

ENERION-BUN PENTRU ASTENIE?

Nu cred ca sufera de astenie, cat sunt de parere ca e foarte stresata. Cred ca un complex de magneziu si vitamina B6 i-ar prinde bine, ar mai linisti-o.

Incearca s-o convingi sa incerce sa se si relaxeze, nu doar sa invete. Roag-o sa iasa la plimbare, la un film, sa asculte muzica, orice alta activitate care ar putea-o relaxa. Sa alterneze reprizele de invat cu cele de relaxare.

Activitatea intelectuala e cu mult mai solicitanta pentru organism decat o activitate fizica si, de aceea, creierul are si el nevoie de un repaus, ca sa se refaca. O mai poti sfatui ca, in perioada asta, sa manance cat mai multe fructe, pentru ca hrana principala a creierului, o reprezinta zaharurile (glucidele mai exact), iar macar cele din fructe sunt sanatoase.

Ii doresc multa bafta fiicei tale si nu uita de indemnurile mele!
Viorica_Ecaterina
Postat pe 22 Ianuarie 2014 08:27
*reprizele de invatat
Viorica_Ecaterina
Postat pe 22 Ianuarie 2014 08:27
Buna! Eu am folosit medicamentul Enerion in tratarea asteniei functionale.Este posibil sa se confrunte cu acest tip de astenie.Suplimentul nu se administreaza mai mult de 4 saptamani. O sa-i intareasca organismul si o sa-i redea energia pe care a pierdut-o. Vi-l recomand cu incredere!
kudika_956347
Postat pe 3 Martie 2014 14:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vinul rosu si anticonceptionalele 8 De la: denis_roxana 13 Mai 2011 21:45
problema rusinoasa 3 De la: Alina_A123 11 Septembrie 2014 14:37
imi iubesc la nebunie amantul 32 De la: Shhh 6 Martie 2014 10:51
Excitatia in lipsa barbatului! 123 De la: a_quest 31 Martie 2012 20:29
un serviciu usor cu multe avantaje 1 De la: ancuta_ela 20 Martie 2012 21:22