Setari Cookie-uri

Menstruatia nu vine

Buna.Luna decembrie am am avut un act sexual neprotejat si a doua zi am luat escapelle si peste 10zile sa inceput ciclu ca unu obisnuit a durat ca de obicei.Iar luna ianuarie intirzie mult trebuia pe 10ianuarie sa se inceapa iar azi ii 21 si nimic.Pe 16ianuarie ma facut test si a esit negativ,Eri am fost la ginicolog mi sa spus ca nu se vede sa fie sarcina doar ca uterul ii putin marit poate fi din 2motive sa vina ciclu sau sarcina.Voi ce parere aveti?Nustiu la ce sa ma gindesc am niste greturi uneori sunt balonata mai mereu si gurguii ma cam dor.de 1sapt am niste dureri parca vine ciclu si se opresc si iar incep dar ciclu nu vine.Ma ajutati si pe mine.Am luat acesata pastila prima si ultima oara,,
kudika_952186
Postat pe 21 Ianuarie 2014 17:06
De la: kudika_952186, la data 2014-01-21 17:06:49Buna.Luna decembrie am am avut un act sexual neprotejat si a doua zi am luat escapelle si peste 10zile sa inceput ciclu ca unu obisnuit a durat ca de obicei.Iar luna ianuarie intirzie mult trebuia pe 10ianuarie sa se inceapa iar azi ii 21 si nimic.Pe 16ianuarie ma facut test si a esit negativ,Eri am fost la ginicolog mi sa spus ca nu se vede sa fie sarcina doar ca uterul ii putin marit poate fi din 2motive sa vina ciclu sau sarcina.Voi ce parere aveti?Nustiu la ce sa ma gindesc am niste greturi uneori sunt balonata mai mereu si gurguii ma cam dor.de 1sapt am niste dureri parca vine ciclu si se opresc si iar incep dar ciclu nu vine.Ma ajutati si pe mine.Am luat acesata pastila prima si ultima oara,,
kudika_952186
Postat pe 21 Ianuarie 2014 17:18
De la: kudika_952186, la data 2014-01-21 17:06:49Buna.Luna decembrie am am avut un act sexual neprotejat si a doua zi am luat escapelle si peste 10zile sa inceput ciclu ca unu obisnuit a durat ca de obicei.Iar luna ianuarie intirzie mult trebuia pe 10ianuarie sa se inceapa iar azi ii 21 si nimic.Pe 16ianuarie ma facut test si a esit negativ,Eri am fost la ginicolog mi sa spus ca nu se vede sa fie sarcina doar ca uterul ii putin marit poate fi din 2motive sa vina ciclu sau sarcina.Voi ce parere aveti?Nustiu la ce sa ma gindesc am niste greturi uneori sunt balonata mai mereu si gurguii ma cam dor.de 1sapt am niste dureri parca vine ciclu si se opresc si iar incep dar ciclu nu vine.Ma ajutati si pe mine.Am luat acesata pastila prima si ultima oara,,



Poti face analiza de sange,daca doresti sa te edifici complet asupra probabilitatii de sarcina!!Sfatul meu este acela de a astepta,oricum,orice posibila sarcina se evidentiaza usor dupa sase saptamani de la ultima menstra!!Controlul ginecologic facut timpuriu nu este concludent,acesta este motivul pentru care te sfatuiesc sa astepti,exista si varianta data de o probabila dereglare de menstra,dar ma indoiesc1!!Indiferent de ce rezultat vei obtine,te sfatuiesc sa ai mai multa grija de tine ,in ceea ce priveste protectia in timpul actului sexual,caci daca tu insati nu ai grija de acest aspect,sa nu astepti de la nimeni aceasta preocupare pentru starea ta de sanatate!!
kudika_15804
Postat pe 21 Ianuarie 2014 19:31
Mergi la un laborator de analize, ceri dozare beta HCG, o analiza care se face din sange venos...nu ti-a recomandat niciun medic la care ai fost?
_oktober_
Postat pe 21 Ianuarie 2014 19:42
din cele spuse de tine si simptomele pe care le ai ,s-ar putea sa-ti vina,e doar o durata de timp sau o raceala ascunza care intarzie menstra!
Titanika
Postat pe 21 Ianuarie 2014 19:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cartea de vizita a unei femei... 1 De la: Lavini_Unghii_False 18 August 2010 13:26
Marire de sani la dr. Dobos Calin 1 De la: ramonagh 27 Aprilie 2012 11:55
Seriale noi 15 De la: thebamboocea 25 Februarie 2014 09:47
nu stiu foarte multe detalii legate de dragoste insa...mi.as dori sa aflu deoarece snt foarte ingrijorata 46 De la: kudika_27245 11 Aprilie 2013 09:08
mi-am pierdut cea ce am avut cel mai drag pe lume. 8 De la: kudika_14431 7 Mai 2013 20:01