Setari Cookie-uri

M -a inselat...viata mea nu mai are rost.....

Buna,fetelor...

Am si eu nevoie de niste sfaturi ,deoarece momentan nu gandes rational si nici obiectiv,....am o relatie de doi ani,ne intelegeam bine,ne iubeam...sau cel putin asa am crezut eu....insa de la un moment dat am simtit ca ceva nu este in regula in relatia mea,simteam ca ceva mi se ascunde,desi el era la fel de dragut si atent cu mine,totusi ceva in sufletul meu nu era bine....asa ca am facut niste investigatii...in telefonul lui nu am gasit nimic suspect....insa cand i am vazut factura telefonica...un numar de telefon mi s a parut suspect...erau foarte multe aeluri date de catre el la acel numar....am sunat si mi-a raspuns o femeie...cand l am luat la intrebari a zis ca nu cunoaste numarul,pe urma cand i am aratat factura tot nega ca nu cunoaste numarul,dar totusi am aflat ca numarul apartine unei colege de a lui de munca,casatorita si cu copil....el vorbeste cu ea de dinainte sa ma cunoasca pe mine....ca m am uitat la toate facturile....sunt apeluri facute noaptea,dimineata,apeluri din 2 in 2 minute catre aeea persoana....dar el nu recunoaste nimic,spune ca nu are nimic cu ea...voi ce credeti...un barbat care isi suna colega la 12 noaptea chiar nu are nimic personal cu ea?doar colegi?...se poate ca el sa aiba o relatie cu ea de atata timp?....desi imi spune ca ma iubeste...nu mai stiu ce sa cred...el are 33 de ani...si e genul de barbat cu zambet elegant,frumos,curat,lipicios...nu mai gandesc limpede deloc...stiu ca o data m a inselat si a recunoascut...dar cum as putea sa l fac sa recunoasca?...sau sa las balta relatia?...voi ce parere aveti?

dalilapink
Postat pe 25 Ianuarie 2014 15:35
o fi prietena lui de suflet
Muse__
Postat pe 25 Ianuarie 2014 15:44
De la: dalilapink, la data 2014-01-25 15:35:37Buna,fetelor...

Am si eu nevoie de niste sfaturi ,deoarece momentan nu gandes rational si nici obiectiv,....am o relatie de doi ani,ne intelegeam bine,ne iubeam...sau cel putin asa am crezut eu....insa de la un moment dat am simtit ca ceva nu este in regula in relatia mea,simteam ca ceva mi se ascunde,desi el era la fel de dragut si atent cu mine,totusi ceva in sufletul meu nu era bine....asa ca am facut niste investigatii...in telefonul lui nu am gasit nimic suspect....insa cand i am vazut factura telefonica...un numar de telefon mi s a parut suspect...erau foarte multe aeluri date de catre el la acel numar....am sunat si mi-a raspuns o femeie...cand l am luat la intrebari a zis ca nu cunoaste numarul,pe urma cand i am aratat factura tot nega ca nu cunoaste numarul,dar totusi am aflat ca numarul apartine unei colege de a lui de munca,casatorita si cu copil....el vorbeste cu ea de dinainte sa ma cunoasca pe mine....ca m am uitat la toate facturile....sunt apeluri facute noaptea,dimineata,apeluri din 2 in 2 minute catre aeea persoana....dar el nu recunoaste nimic,spune ca nu are nimic cu ea...voi ce credeti...un barbat care isi suna colega la 12 noaptea chiar nu are nimic personal cu ea?doar colegi?...se poate ca el sa aiba o relatie cu ea de atata timp?....desi imi spune ca ma iubeste...nu mai stiu ce sa cred...el are 33 de ani...si e genul de barbat cu zambet elegant,frumos,curat,lipicios...nu mai gandesc limpede deloc...stiu ca o data m a inselat si a recunoascut...dar cum as putea sa l fac sa recunoasca?...sau sa las balta relatia?...voi ce parere aveti?





Pentru care motiv ai continuat relatia cu acel domn ,daca ai aflat ca te-a inselat???Tu ai culpa pentru tot ce ti s-a intamplat acum!!!Un barbat care a inselat o data o va face intodeauna,nu ma intereseaza orice alta contraopinie in aceasta directie,caci experienta ta confirma cele afirmate de mine!!!


Ce sfat sa iti dau????Este evident,ti l-ai dat singura ,dar sub forma interogativa!!!!Daca poti trai cu un asemenea barbat si cu indoiala vesnica in inima,esti libera sa o faci in continuare,nimeni nu poate hotari in locul tau!!!Care crezi ca era motivul pentru care o suna la acele ore deloc potrivite,doar nu o facea pentru a afla cum isi poate rezolva problemele de servici,sa fim seriosi!!Prietenul tau,pe langa faptul ca este un tradator,este si neinspirat in arta infidelitatii!!!L-as expedia la doamna respectiva in toiul noptii,exact la orele la care o suna!!!
kudika_15804
Postat pe 25 Ianuarie 2014 15:44
ai perfecta dreptate,el spune ca o suna din prietenie,dar la orele alea?..si tinand cont de faptul ca doamna este si casatorita...si cand am sunat o de pe telefonul lui,ea nu raspunde la telefon...este clar...ca au o relatie ...dar el nu vrea sa recunoasca...multumesc pt raspuns...
dalilapink
Postat pe 25 Ianuarie 2014 16:02
Esti frumoasa, desteapta, creativa, independenta ! Deci, meriti mai mult ! Da-l in pz masii ! Treci la urmatorul !!!
Fusun_ge
Postat pe 25 Ianuarie 2014 18:28
usor de zis,,...dar e mai greu de facut...cand est in situatia asta..eu chiar nu i inteleg...le feri iubire...le oferi atentie,mangaiere,caldura...ii faci centrul universului tau...le arati cat ii iubesti si ei te inseala...nu nteleg de ce?...hiar nu l am inteles....cu ce e aia mai buna decat mine?...ce imi lipseste mie ca femeie?...aceste intrebari ma macina si ma fac sa ma privest fara nici o valoare...asa ma simt dupa ceea ce a facut el....ma simt umilita....tradata..dezamagita...injosita...si fara nici o valoare....si sunt niste sentimente groaznice...si nu mai stiu cum sa ma adun sa imi revin..
dalilapink
Postat pe 25 Ianuarie 2014 18:40
De la: dalilapink, la data 2014-01-25 15:35:37Buna,fetelor...

,....am o relatie de doi ani,ne intelegeam bine,ne iubeam...sau cel putin asa am crezut eu....insa de la un moment dat am simtit ca ceva nu este in regula in relatia mea,simteam ca ceva mi se ascunde,desi el era la fel de dragut si atent cu mine,totusi ceva in sufletul meu nu era bine....




"el era la fel de dragut si atent cu mine,totusi ceva in sufletul meu nu era bine"

Daca esti capabila sa definesti mai clar ce nu era bine e posibil sa gasesti raspunsul potrivit la ce este bine sa faci in continuare.

Faptul ca el te-a inselat cu respectiva colega ar trebui sa fie consecinta a ceva ce nu a mers bine intre voi doi.

Eu unul , nu stiu de ce, tind sa cred ca nu s-a ajuns pana la consumarea unui act intim intre cei doi. Mai degraba se foloseau unul de celalat pe post de consilier psiholog.
Probabil nici el nici ea nu credeau ca pot discuta anumite lucruri cu partenerul propriu si din acest motiv comunicau unul cu celalat.
In general astfel de reactii apar dupa ce discutiile pe anumite teme cu propriul partener devin mai inversunate decat ar fi firesc.

Gandeste-te daca ati avut discutii care te-au iritat si la care ai reactionat disproportionat.
Daca raspunsul este afirmativ cred ca mai este cale de impacare intre voi doi daca doresti asta si daca consideri ca merita sa mergeti mai departe impreuna.
Defineste foarte bine ce va mai tine impreuna in afara de obisnuinta si perspectiva de a fi singura si a incepe o alta relatie cu altcineva.
Ia tot ce s-a intimplat pana cum ca o experienta de viata si nu dispera fara rost.
Doare dar in acelas timp se si vindeca in timp daca vezi partea pozitiva a lucrurilor.

Radu_Cristian_1
Postat pe 25 Ianuarie 2014 19:34
De la: dalilapink, la data 2014-01-25 15:35:37Buna,fetelor...

Am si eu nevoie de niste sfaturi ,deoarece momentan nu gandes rational si nici obiectiv,....am o relatie de doi ani,ne intelegeam bine,ne iubeam...sau cel putin asa am crezut eu....insa de la un moment dat am simtit ca ceva nu este in regula in relatia mea,simteam ca ceva mi se ascunde,desi el era la fel de dragut si atent cu mine,totusi ceva in sufletul meu nu era bine....asa ca am facut niste investigatii...in telefonul lui nu am gasit nimic suspect....insa cand i am vazut factura telefonica...un numar de telefon mi s a parut suspect...erau foarte multe aeluri date de catre el la acel numar....am sunat si mi-a raspuns o femeie...cand l am luat la intrebari a zis ca nu cunoaste numarul,pe urma cand i am aratat factura tot nega ca nu cunoaste numarul,dar totusi am aflat ca numarul apartine unei colege de a lui de munca,casatorita si cu copil....el vorbeste cu ea de dinainte sa ma cunoasca pe mine....ca m am uitat la toate facturile....sunt apeluri facute noaptea,dimineata,apeluri din 2 in 2 minute catre aeea persoana....dar el nu recunoaste nimic,spune ca nu are nimic cu ea...voi ce credeti...un barbat care isi suna colega la 12 noaptea chiar nu are nimic personal cu ea?doar colegi?...se poate ca el sa aiba o relatie cu ea de atata timp?....desi imi spune ca ma iubeste...nu mai stiu ce sa cred...el are 33 de ani...si e genul de barbat cu zambet elegant,frumos,curat,lipicios...nu mai gandesc limpede deloc...stiu ca o data m a inselat si a recunoascut...dar cum as putea sa l fac sa recunoasca?...sau sa las balta relatia?...voi ce parere aveti?



Colegii de munca nu se suna in toiul noptii si atat de des. E clar ca intuitia nu te inseala si e ceva intre ei doi. Probabil ca o suna noaptea, pentru ca atunci ii dorm barbatul si copilul/copiii. Si da, e foarte posibil, ca ei sa aiba o aventura de foarte mult timp, e posibil chiar sa fie mai mult decat o aventura, si anume, sa aiba o relatie in toata regula cu ea.

Ce-as face in locul tau? Mi-as face bagajul si i-as da un timp de gandire pentru a-mi spune adevarul, intre timp mutandu-ma in alta parte. Daca nici dupa acel timp de gandire, nu mi-ar spune adevarul, i-as da papucii, clar. Si chiar daca mi-ar recunoaste adevarul, nu stiu daca as mai putea avea incredere in el...

Si inca un lucru: n-ar fi trebuit sa incepi o relatie cu un barbat, care si-a mai inselat, in trecut, iubita. Infidelitatea nu are leac.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 26 Ianuarie 2014 14:53
De la: dalilapink, la data 2014-01-25 18:40:58usor de zis,,...dar e mai greu de facut...cand est in situatia asta..eu chiar nu i inteleg...le feri iubire...le oferi atentie,mangaiere,caldura...ii faci centrul universului tau...le arati cat ii iubesti si ei te inseala...nu nteleg de ce?...hiar nu l am inteles....cu ce e aia mai buna decat mine?...ce imi lipseste mie ca femeie?...aceste intrebari ma macina si ma fac sa ma privest fara nici o valoare...asa ma simt dupa ceea ce a facut el....ma simt umilita....tradata..dezamagita...injosita...si fara nici o valoare....si sunt niste sentimente groaznice...si nu mai stiu cum sa ma adun sa imi revin..


Un individ care te face sa te simti lipsita de valoare nu-ti merita iubirea, clar. Uite asta e un motiv suficient de bun, sa-i dai papucii. Oricat de mult ai tine la cineva, daca vezi ca nu te iubeste, nu te respecta si, colac peste pupaza, te mai si inseala, trebuie sa-ti vezi de viata ta, dar fara el. Tu esti un om deosebit si meriti mai mult de atat.

Unii "barbati" au o stima de sine atat de scazuta, incat iubirea iubitei oficiale sau a sotiei nu le ajunge, cautand sa cerseasca atentie si din partea unei alte femei, care-i devine amanta. Doar in felul acesta, complexatul de individ care inseala, ajunge sa se considere valoros, pentru ca altfel, se simte lipsit de valoare.

Nu la amanta lui e buba, ci la el, la complexele de inferioritate de care sufera, si pe care simte ca le depaseste, doar in momentul in care doua femei ii ofera atentie si iubire. Dupa parerea mea, e un individ demn de mila, care nici nu merita a fi numit barbat, ci carpa frustrata.

Eu te indemn, la modul cel mai serios, sa te gandesti daca mai ai de gand, sa-ti imparti afectiunea si viata cu un astfel de individ.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 26 Ianuarie 2014 15:02
fii cuminte,mai fetito!!!cum sa nu aiba rost viata ta???ma faci sa ma apuce "bizdicii",ce naiba?dzeu ti-a dat viata ,nu s-o risipesti punind-o la picioarele unui...neinsemnat...ca sa nu zic zic unui ...dobitoc,care nu stie ce vrea sau cu cine vrea sa si-o traiasca pe a lui!fugi de-aci!fugi de linga el!pt ce traiesti tu?raspunde-ti singura la intrebarea asta.depinde viata ta de un "nimic"?fii serioasa!VIATA TA ARE ROST!!!IA O PAUZA,ASA ,SINGURA,SI DUPA CE-TI LINGI RANILE,TINE PE LINGA TINE DOAR PERSOANE CARE ITI CUNOSC VALOAREA,PT CA O AI,SI CARE TE APRECIAZA SI PT CARE ESTI UNICA SI DE NEINLOCUIT!M-AI INTELES?E UN ORDIN!DE LA O BABA IN DEVENIRE....HA...HA...HA...CAPUL SUS!!!
armiedi_19665
Postat pe 26 Ianuarie 2014 15:24
De la: dalilapink, la data 2014-01-25 18:40:58usor de zis,,...dar e mai greu de facut...cand est in situatia asta..eu chiar nu i inteleg...le feri iubire...le oferi atentie,mangaiere,caldura...ii faci centrul universului tau...le arati cat ii iubesti si ei te inseala...nu nteleg de ce?...hiar nu l am inteles....cu ce e aia mai buna decat mine?...ce imi lipseste mie ca femeie?...aceste intrebari ma macina si ma fac sa ma privest fara nici o valoare...asa ma simt dupa ceea ce a facut el....ma simt umilita....tradata..dezamagita...injosita...si fara nici o valoare....si sunt niste sentimente groaznice...si nu mai stiu cum sa ma adun sa imi revin..
armiedi_19665
Postat pe 26 Ianuarie 2014 15:26
ADUNA-TE,CA TE BAT LA FUNDULET!ESTI PUTERNICA!VIATA TA TREBUIE SA FIE ASA CUM VREI TU,NU SA DEPINDA DE NIMENI,INTELEGI?NUMAI DE DZEU!SPUNE-TI DE MII DE ORI:SINT PUTERNICA SI AM LINGA MINE UN BARBAT CARE MA APRECIAZA SI NU M-AR SCHIMBA CU NIMENI...REPETA ASTA CIT DE MULT POTI.TE ASIGUR CA ASA VA FI!!!
armiedi_19665
Postat pe 26 Ianuarie 2014 15:30
De la: dalilapink, la data 2014-01-25 18:40:58usor de zis,,...dar e mai greu de facut...cand est in situatia asta..eu chiar nu i inteleg...le feri iubire...le oferi atentie,mangaiere,caldura...ii faci centrul universului tau...le arati cat ii iubesti si ei te inseala...nu nteleg de ce?...hiar nu l am inteles....cu ce e aia mai buna decat mine?...ce imi lipseste mie ca femeie?...aceste intrebari ma macina si ma fac sa ma privest fara nici o valoare...asa ma simt dupa ceea ce a facut el....ma simt umilita....tradata..dezamagita...injosita...si fara nici o valoare....si sunt niste sentimente groaznice...si nu mai stiu cum sa ma adun sa imi revin..



Iubitul tau ar fi trebuit sa iti raspunda la aceste intrebari,nu tu insati sau noi!!!De ce nu ai incredere tine,de ce permiti unui barbat sa te minimalizeze,de ce trebuie sa te autocompatimesti????Nu trebuie sa faci nimic din toate acestea,redobandeste-ti increderea in tine,nu este dificil,iti trebuie doar vointa si gandire pozitiva!!!Ca iubitul tau ,sunt cu miile,cauta sa il gasesti pe acel barbat,care sa fie statornic,inca mai exista asa ceva!!Acea doamna nu este cu nimic mai buna decat tine,caci daca ar fi fost intr-un anumit mod nu astepta telefoane din partea altor barbati,ea fiind casatorita,este exact pe calapodul iubitului tau,tu te afli deasupra lor!!!
kudika_15804
Postat pe 26 Ianuarie 2014 18:03
De la: armiedi_19665, la data 2014-01-26 15:24:53fii cuminte,mai fetito!!!cum sa nu aiba rost viata ta???ma faci sa ma apuce "bizdicii",ce naiba?dzeu ti-a dat viata ,nu s-o risipesti punind-o la picioarele unui...neinsemnat...ca sa nu zic zic unui ...dobitoc,care nu stie ce vrea sau cu cine vrea sa si-o traiasca pe a lui!fugi de-aci!fugi de linga el!pt ce traiesti tu?raspunde-ti singura la intrebarea asta.depinde viata ta de un "nimic"?fii serioasa!VIATA TA ARE ROST!!!IA O PAUZA,ASA ,SINGURA,SI DUPA CE-TI LINGI RANILE,TINE PE LINGA TINE DOAR PERSOANE CARE ITI CUNOSC VALOAREA,PT CA O AI,SI CARE TE APRECIAZA SI PT CARE ESTI UNICA SI DE NEINLOCUIT!M-AI INTELES?E UN ORDIN!DE LA O BABA IN DEVENIRE....HA...HA...HA...CAPUL SUS!!!



Vamultumesc tare mult pentru raspunsurile voastre,voi vedeti mai obiectiv lucrurile,eu momentan gandesc cu inima....va multumesc mult pt sfaturi si incurajari...
dalilapink
Postat pe 26 Ianuarie 2014 18:51
De la: armiedi_19665, la data 2014-01-26 15:24:53fii cuminte,mai fetito!!!cum sa nu aiba rost viata ta???ma faci sa ma apuce "bizdicii",ce naiba?dzeu ti-a dat viata ,nu s-o risipesti punind-o la picioarele unui...neinsemnat...ca sa nu zic zic unui ...dobitoc,care nu stie ce vrea sau cu cine vrea sa si-o traiasca pe a lui!fugi de-aci!fugi de linga el!pt ce traiesti tu?raspunde-ti singura la intrebarea asta.depinde viata ta de un "nimic"?fii serioasa!VIATA TA ARE ROST!!!IA O PAUZA,ASA ,SINGURA,SI DUPA CE-TI LINGI RANILE,TINE PE LINGA TINE DOAR PERSOANE CARE ITI CUNOSC VALOAREA,PT CA O AI,SI CARE TE APRECIAZA SI PT CARE ESTI UNICA SI DE NEINLOCUIT!M-AI INTELES?E UN ORDIN!DE LA O BABA IN DEVENIRE....HA...HA...HA...CAPUL SUS!!!



Vamultumesc tare mult pentru raspunsurile voastre,voi vedeti mai obiectiv lucrurile,eu momentan gandesc cu inima....va multumesc mult pt sfaturi si incurajari...
dalilapink
Postat pe 26 Ianuarie 2014 18:51
De la: dalilapink, la data 2014-01-25 15:35:37Buna,fetelor...

Am si eu nevoie de niste sfaturi ,deoarece momentan nu gandes rational si nici obiectiv,....am o relatie de doi ani,ne intelegeam bine,ne iubeam...sau cel putin asa am crezut eu....insa de la un moment dat am simtit ca ceva nu este in regula in relatia mea,simteam ca ceva mi se ascunde,desi el era la fel de dragut si atent cu mine,totusi ceva in sufletul meu nu era bine....asa ca am facut niste investigatii...in telefonul lui nu am gasit nimic suspect....insa cand i am vazut factura telefonica...un numar de telefon mi s a parut suspect...erau foarte multe aeluri date de catre el la acel numar....am sunat si mi-a raspuns o femeie...cand l am luat la intrebari a zis ca nu cunoaste numarul,pe urma cand i am aratat factura tot nega ca nu cunoaste numarul,dar totusi am aflat ca numarul apartine unei colege de a lui de munca,casatorita si cu copil....el vorbeste cu ea de dinainte sa ma cunoasca pe mine....ca m am uitat la toate facturile....sunt apeluri facute noaptea,dimineata,apeluri din 2 in 2 minute catre aeea persoana....dar el nu recunoaste nimic,spune ca nu are nimic cu ea...voi ce credeti...un barbat care isi suna colega la 12 noaptea chiar nu are nimic personal cu ea?doar colegi?...se poate ca el sa aiba o relatie cu ea de atata timp?....desi imi spune ca ma iubeste...nu mai stiu ce sa cred...el are 33 de ani...si e genul de barbat cu zambet elegant,frumos,curat,lipicios...nu mai gandesc limpede deloc...stiu ca o data m a inselat si a recunoascut...dar cum as putea sa l fac sa recunoasca?...sau sa las balta relatia?...voi ce parere aveti?

Chiar de sunt ei doi colegi, nu e normal deloc sa se sune la orele alea. Hai, poate se intampla o data! dar doar atat. Dar din ce zici tu, se intampla mai multe apeluri si zilnic. E clar ca te inseala. De recunoscut nu o sa recunoasca, si stii de ce? Fiindca stie ca te-a mai inselat o data, l-ai iertat, si acum ii e frica sa recunoasca ca a comis-o din nou! Probabil ii e frica sa recunoasca, se gandeste ca o sa il parasesti de data asta! Intuitia ta feminina nu a dat gres. Eu in locul tau i-as da papucii! A! Inca ceva! Daca poti, ia legatura cu sotul respectivei si arata-i si factura telefonica sa vada si el ce zdreanta are in casa. Asteptam noutati de la tine! Capul sus! Viata e frumoasa!
Miss_Y
Postat pe 2 Februarie 2014 18:15
De la: dalilapink, la data 2014-01-25 18:40:58usor de zis,,...dar e mai greu de facut...cand est in situatia asta..eu chiar nu i inteleg...le feri iubire...le oferi atentie,mangaiere,caldura...ii faci centrul universului tau...le arati cat ii iubesti si ei te inseala...nu nteleg de ce?...hiar nu l am inteles....cu ce e aia mai buna decat mine?...ce imi lipseste mie ca femeie?...aceste intrebari ma macina si ma fac sa ma privest fara nici o valoare...asa ma simt dupa ceea ce a facut el....ma simt umilita....tradata..dezamagita...injosita...si fara nici o valoare....si sunt niste sentimente groaznice...si nu mai stiu cum sa ma adun sa imi revin..


Tai raul din radacina, pleci de langa el si iti revii .Da, e foarte greu dar e un rau necesar.Mortul de groapa nu se mai intoarce!
Arno_28
Postat pe 15 Februarie 2014 10:20
De la: dalilapink, la data 2014-01-26 18:51:08
De la: armiedi_19665, la data 2014-01-26 15:24:53fii cuminte,mai fetito!!!cum sa nu aiba rost viata ta???ma faci sa ma apuce "bizdicii",ce naiba?dzeu ti-a dat viata ,nu s-o risipesti punind-o la picioarele unui...neinsemnat...ca sa nu zic zic unui ...dobitoc,care nu stie ce vrea sau cu cine vrea sa si-o traiasca pe a lui!fugi de-aci!fugi de linga el!pt ce traiesti tu?raspunde-ti singura la intrebarea asta.depinde viata ta de un "nimic"?fii serioasa!VIATA TA ARE ROST!!!IA O PAUZA,ASA ,SINGURA,SI DUPA CE-TI LINGI RANILE,TINE PE LINGA TINE DOAR PERSOANE CARE ITI CUNOSC VALOAREA,PT CA O AI,SI CARE TE APRECIAZA SI PT CARE ESTI UNICA SI DE NEINLOCUIT!M-AI INTELES?E UN ORDIN!DE LA O BABA IN DEVENIRE....HA...HA...HA...CAPUL SUS!!!



Vamultumesc tare mult pentru raspunsurile voastre,voi vedeti mai obiectiv lucrurile,eu momentan gandesc cu inima....va multumesc mult pt sfaturi si incurajari...


Din pacate cu inima nu poti gandi.Inima doar simte.Foloseste-ti capul ca sa gandesti si cat mai repede.
Arno_28
Postat pe 15 Februarie 2014 10:21
De la: dalilapink, la data 2014-01-25 18:40:58usor de zis,,...dar e mai greu de facut...cand est in situatia asta..eu chiar nu i inteleg...le feri iubire...le oferi atentie,mangaiere,caldura...ii faci centrul universului tau...le arati cat ii iubesti si ei te inseala...nu nteleg de ce?...hiar nu l am inteles....cu ce e aia mai buna decat mine?...ce imi lipseste mie ca femeie?...aceste intrebari ma macina si ma fac sa ma privest fara nici o valoare...asa ma simt dupa ceea ce a facut el....ma simt umilita....tradata..dezamagita...injosita...si fara nici o valoare....si sunt niste sentimente groaznice...si nu mai stiu cum sa ma adun sa imi revin..


Pfuu.. eu iti spun din experienta proprie ... am simtit pe pielea mea durerea ... tradarea.. umilinta si tot ce aduce infidelitatea .. si am oferit a doua sansa cu speranta ca va fi bine pe viitor, au trecut 3 ani de atunci si inca ma doare sufletul si ma va durea toata viata chiar daca imi etalez zambetul in fata lumii😥
biancagabriela
Postat pe 15 Martie 2014 01:51
De la: biancagabriela, la data 2014-03-15 01:51:09
De la: dalilapink, la data 2014-01-25 18:40:58usor de zis,,...dar e mai greu de facut...cand est in situatia asta..eu chiar nu i inteleg...le feri iubire...le oferi atentie,mangaiere,caldura...ii faci centrul universului tau...le arati cat ii iubesti si ei te inseala...nu nteleg de ce?...hiar nu l am inteles....cu ce e aia mai buna decat mine?...ce imi lipseste mie ca femeie?...aceste intrebari ma macina si ma fac sa ma privest fara nici o valoare...asa ma simt dupa ceea ce a facut el....ma simt umilita....tradata..dezamagita...injosita...si fara nici o valoare....si sunt niste sentimente groaznice...si nu mai stiu cum sa ma adun sa imi revin..


Pfuu.. eu iti spun din experienta proprie ... am simtit pe pielea mea durerea ... tradarea.. umilinta si tot ce aduce infidelitatea .. si am oferit a doua sansa cu speranta ca va fi bine pe viitor, au trecut 3 ani de atunci si inca ma doare sufletul si ma va durea toata viata chiar daca imi etalez zambetul in fata lumii😥
taree...esti bracooo...asa dai si a 3 sanasa...apropo sa stii ca barbati iubesk femeile in genu tau...ca doar...vb aia...a iertat o data...o va face mereu...vezi u ..abia atunci un barbat se simte barbat ..si crede-ma u il faci sa se simta barbat ..si nu ca ai fi buna la suflet ci din cauza ca ai fi......sa zicem indragostita...bn inteles fabuland vorbind in fine
athos_is_back
Postat pe 15 Martie 2014 06:08
De la: athos_is_back, la data 2014-03-15 06:08:29
De la: biancagabriela, la data 2014-03-15 01:51:09
De la: dalilapink, la data 2014-01-25 18:40:58usor de zis,,...dar e mai greu de facut...cand est in situatia asta..eu chiar nu i inteleg...le feri iubire...le oferi atentie,mangaiere,caldura...ii faci centrul universului tau...le arati cat ii iubesti si ei te inseala...nu nteleg de ce?...hiar nu l am inteles....cu ce e aia mai buna decat mine?...ce imi lipseste mie ca femeie?...aceste intrebari ma macina si ma fac sa ma privest fara nici o valoare...asa ma simt dupa ceea ce a facut el....ma simt umilita....tradata..dezamagita...injosita...si fara nici o valoare....si sunt niste sentimente groaznice...si nu mai stiu cum sa ma adun sa imi revin..


Pfuu.. eu iti spun din experienta proprie ... am simtit pe pielea mea durerea ... tradarea.. umilinta si tot ce aduce infidelitatea .. si am oferit a doua sansa cu speranta ca va fi bine pe viitor, au trecut 3 ani de atunci si inca ma doare sufletul si ma va durea toata viata chiar daca imi etalez zambetul in fata lumii😥
taree...esti bracooo...asa dai si a 3 sanasa...apropo sa stii ca barbati iubesk femeile in genu tau...ca doar...vb aia...a iertat o data...o va face mereu...vezi u ..abia atunci un barbat se simte barbat ..si crede-ma u il faci sa se simta barbat ..si nu ca ai fi buna la suflet ci din cauza ca ai fi......sa zicem indragostita...bn inteles fabuland vorbind in fine


Da.. doar ca fiecare gandeste in felul lui ... si eu nu as mai acorda o sansa daca ar mai gresii odata.. am facut-o doar pt ca aveam o familie si doi copii care au dreptul sa creasca fericiti.. pt fetitele mele mi -am lasat mandria si orgoliul deoparte. Ce ar fi de lumea asta daca nu am mai ierta? indeamna ca nu ar mai exista multe familii pt ca eu consider ca majoritatea sunt infideli la un moment dat si nu ma refer doar la barbatii. 😕
biancagabriela
Postat pe 16 Martie 2014 02:09
De la: Miss_Y, la data 2014-02-02 18:15:20
De la: dalilapink, la data 2014-01-25 15:35:37Buna,fetelor...

Am si eu nevoie de niste sfaturi ,deoarece momentan nu gandes rational si nici obiectiv,....am o relatie de doi ani,ne intelegeam bine,ne iubeam...sau cel putin asa am crezut eu....insa de la un moment dat am simtit ca ceva nu este in regula in relatia mea,simteam ca ceva mi se ascunde,desi el era la fel de dragut si atent cu mine,totusi ceva in sufletul meu nu era bine....asa ca am facut niste investigatii...in telefonul lui nu am gasit nimic suspect....insa cand i am vazut factura telefonica...un numar de telefon mi s a parut suspect...erau foarte multe aeluri date de catre el la acel numar....am sunat si mi-a raspuns o femeie...cand l am luat la intrebari a zis ca nu cunoaste numarul,pe urma cand i am aratat factura tot nega ca nu cunoaste numarul,dar totusi am aflat ca numarul apartine unei colege de a lui de munca,casatorita si cu copil....el vorbeste cu ea de dinainte sa ma cunoasca pe mine....ca m am uitat la toate facturile....sunt apeluri facute noaptea,dimineata,apeluri din 2 in 2 minute catre aeea persoana....dar el nu recunoaste nimic,spune ca nu are nimic cu ea...voi ce credeti...un barbat care isi suna colega la 12 noaptea chiar nu are nimic personal cu ea?doar colegi?...se poate ca el sa aiba o relatie cu ea de atata timp?....desi imi spune ca ma iubeste...nu mai stiu ce sa cred...el are 33 de ani...si e genul de barbat cu zambet elegant,frumos,curat,lipicios...nu mai gandesc limpede deloc...stiu ca o data m a inselat si a recunoascut...dar cum as putea sa l fac sa recunoasca?...sau sa las balta relatia?...voi ce parere aveti?

Chiar de sunt ei doi colegi, nu e normal deloc sa se sune la orele alea. Hai, poate se intampla o data! dar doar atat. Dar din ce zici tu, se intampla mai multe apeluri si zilnic. E clar ca te inseala. De recunoscut nu o sa recunoasca, si stii de ce? Fiindca stie ca te-a mai inselat o data, l-ai iertat, si acum ii e frica sa recunoasca ca a comis-o din nou! Probabil ii e frica sa recunoasca, se gandeste ca o sa il parasesti de data asta! Intuitia ta feminina nu a dat gres. Eu in locul tau i-as da papucii! A! Inca ceva! Daca poti, ia legatura cu sotul respectivei si arata-i si factura telefonica sa vada si el ce zdreanta are in casa. Asteptam noutati de la tine! Capul sus! Viata e frumoasa!




Multumesc de sfat,nu m am gandit sa i dau factura sotului,dar asa voi strica o familie,si chiar nu as vrea...sau sa o fac?
dalilapink
Postat pe 29 Mai 2014 18:09
De la: dalilapink, la data 2014-05-29 18:09:40...sau sa o fac?


Citind ce ti-a facut parca inclin sa te sfatuiesc sa " o faci"", dar cea mai buna razbunare e indiferenta(fata de iubitul inselator, bineinteles).

Revenind la ce te doare as avea o intrebare:el stie ca tu sti? Daca nu sau chiar daca da, ar trebuii sa-i cam platesti cu aceeasi moneda, mimand un inceput de relatie cu altcineva si fa-te cat mai inaccesibila, Barbatilor le place mult fructul oprit(de aia are succes colega..).

Dupa ce-ti bati un pic joc de el ..dai un mare pas,,si tu, sterge-l din suflet. Deletul iti va fi mai greu la inceput dar cu timpul totul va fi ok iar el o vaga umbra.

Vei rade iar, iti garantez

Iulia_Mazilu_1
Postat pe 29 Mai 2014 19:19
mergi mai departe ... fruntea sus maine e o noua zi !succes !
kudika_956659
Postat pe 29 Mai 2014 20:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
singura impotriva tuturor! :-( 26 De la: tematoare 27 Martie 2009 01:36
i-am spus ca vreau sa ma marit si a fugit de mine, am nevoie de un sfat !!! 58 De la: kudika227429 16 Iulie 2010 09:46
o parere va rog !! sunt in situatia nepotrivita 44 De la: kudika477651 12 August 2012 17:34
demoni 76 De la: kudika117453 8 Iunie 2011 22:49
Am si eu nevoie de ajutor va rog :( 14 De la: 4verinlove 27 Iulie 2010 16:23