Setari Cookie-uri

nu stiu daca se va mai intoarce...

am fost cu el 2 ani am 20 de ani....totul ere ok pana m-au apucat pe mine niste pauze ma iubea enorm de mult(dar avea si el anumite chestii care ma scoteau din sarite si poate de asta ma purtam si asa cu el)...si el se purta ok cu mn nu m-a jignit niciodata facea totul ca mine...si eu vb urat cu el...daca ma suna seara p la 2 incepeam sa tip ca nu vezi cat e ceasu de ce ma suni la ora asta nu ai ce face...si el isi cerea scuze...inchidea si totul era ok a doua zi...eu nu i-am aratat mai deloc ca il iubesc...si anul trecut ne-am despartit...normal din cauza mea ca nu mai meerge ca nu il mai iubesc, si gata...mi-a fost ingrozitor de greu sa ii spun asta, si cand ma gandesc ca l-am lasat pt altu...si acum imi pare rau...dar el nu a renuntat la mn pt ca eu nu i-am spus niciodata de ce l-am parasit. am stat 6 luni despartiti...timp in care vorbeam ne intalneam...pana anu asta cand eu am vrut sa ma intorc iar la el si el a acceptat. dar nu mai era ca inainte s-a schimbat total...se purta rece cu mine. intre timp el a mai fost cu altcineva mai mik cu 4 ani ca mn...ne-am impacat si dupa asta a inceput sa faca diferente intre mn si cealalta ca nu tipa ca face tot ce zice el si mai ales ca e perfecta(asta imi zicea si mie prima data)...si imi zicea ca niciodata nu o sa ma schimb! cred ca relatia a mai durat maxim 2 luni timp in care incercam sa ii arat ca m-am schimbat pt el dar el nu ma lasa sa fac asta...era altu...si m-a zis sa luam pauza...am fost lovita direct in inima...inteleg pauza in care vedem ce si cum...dar el s-a intors la cealalta, eu nici macar nu stiam...il asteptam eu mult si bine. am mai vb cu el a venit la mn acasa si ii il intrebam ce vrea...nicio data nu imi raspundea clar. il intrebam o sa mai fie ceva intre noi? imi spunea ca nu stie ca deocammdata ii este bine asa...si ii ziceam ok at terminam aiaci si se uita la mine ma lua in brate si incepea sa planga...si asta a facut-o de fiecare data cand ne intalneam. nu mai rezist...asta a facut si ultima oara...acum o luna de at nu am mai vb cu el...nu stiu ce sa mai fac...eu il vreau inapoi...si cand ma gandesc ca mi-a spus atatea lucruri in care eu aveam incredere. si mai nou am aflat ca au fost la mare la munte cu parintii ei...o parte din vina clar este a mea...as vrea sa imi dati un sfat ceva...
fall4u
Postat pe 4 Septembrie 2010 15:45
De la: kudika319530, la data 2010-09-04 15:45:41 am fost cu el 2 ani am 20 de ani....totul ere ok pana m-au apucat pe mine niste pauze ma iubea enorm de mult(dar avea si el anumite chestii care ma scoteau din sarite si poate de asta ma purtam si asa cu el)...si el se purta ok cu mn nu m-a jignit niciodata facea totul ca mine...si eu vb urat cu el...daca ma suna seara p la 2 incepeam sa tip ca nu vezi cat e ceasu de ce ma suni la ora asta nu ai ce face...si el isi cerea scuze...inchidea si totul era ok a doua zi...eu nu i-am aratat mai deloc ca il iubesc...si anul trecut ne-am despartit...normal din cauza mea ca nu mai meerge ca nu il mai iubesc, si gata...mi-a fost ingrozitor de greu sa ii spun asta, si cand ma gandesc ca l-am lasat pt altu...si acum imi pare rau...dar el nu a renuntat la mn pt ca eu nu i-am spus niciodata de ce l-am parasit. am stat 6 luni despartiti...timp in care vorbeam ne intalneam...pana anu asta cand eu am vrut sa ma intorc iar la el si el a acceptat. dar nu mai era ca inainte s-a schimbat total...se purta rece cu mine. intre timp el a mai fost cu altcineva mai mik cu 4 ani ca mn...ne-am impacat si dupa asta a inceput sa faca diferente intre mn si cealalta ca nu tipa ca face tot ce zice el si mai ales ca e perfecta(asta imi zicea si mie prima data)...si imi zicea ca niciodata nu o sa ma schimb! cred ca relatia a mai durat maxim 2 luni timp in care incercam sa ii arat ca m-am schimbat pt el dar el nu ma lasa sa fac asta...era altu...si m-a zis sa luam pauza...am fost lovita direct in inima...inteleg pauza in care vedem ce si cum...dar el s-a intors la cealalta, eu nici macar nu stiam...il asteptam eu mult si bine. am mai vb cu el a venit la mn acasa si ii il intrebam ce vrea...nicio data nu imi raspundea clar. il intrebam o sa mai fie ceva intre noi? imi spunea ca nu stie ca deocammdata ii este bine asa...si ii ziceam ok at terminam aiaci si se uita la mine ma lua in brate si incepea sa planga...si asta a facut-o de fiecare data cand ne intalneam. nu mai rezist...asta a facut si ultima oara...acum o luna de at nu am mai vb cu el...nu stiu ce sa mai fac...eu il vreau inapoi...si cand ma gandesc ca mi-a spus atatea lucruri in care eu aveam incredere. si mai nou am aflat ca au fost la mare la munte cu parintii ei...o parte din vina clar este a mea...as vrea sa imi dati un sfat ceva...
nu sunt sanse sa se mai intoarca daca el si-a gasit alta cu care se simte mai bine asa ca mai bine uita-l....
kudika029282
Postat pe 4 Septembrie 2010 21:10
De la: kudika319530, la data 2010-09-04 15:45:41 am fost cu el 2 ani am 20 de ani....totul ere ok pana m-au apucat pe mine niste pauze ma iubea enorm de mult(dar avea si el anumite chestii care ma scoteau din sarite si poate de asta ma purtam si asa cu el)...si el se purta ok cu mn nu m-a jignit niciodata facea totul ca mine...si eu vb urat cu el...daca ma suna seara p la 2 incepeam sa tip ca nu vezi cat e ceasu de ce ma suni la ora asta nu ai ce face...si el isi cerea scuze...inchidea si totul era ok a doua zi...eu nu i-am aratat mai deloc ca il iubesc...si anul trecut ne-am despartit...normal din cauza mea ca nu mai meerge ca nu il mai iubesc, si gata...mi-a fost ingrozitor de greu sa ii spun asta, si cand ma gandesc ca l-am lasat pt altu...si acum imi pare rau...dar el nu a renuntat la mn pt ca eu nu i-am spus niciodata de ce l-am parasit. am stat 6 luni despartiti...timp in care vorbeam ne intalneam...pana anu asta cand eu am vrut sa ma intorc iar la el si el a acceptat. dar nu mai era ca inainte s-a schimbat total...se purta rece cu mine. intre timp el a mai fost cu altcineva mai mik cu 4 ani ca mn...ne-am impacat si dupa asta a inceput sa faca diferente intre mn si cealalta ca nu tipa ca face tot ce zice el si mai ales ca e perfecta(asta imi zicea si mie prima data)...si imi zicea ca niciodata nu o sa ma schimb! cred ca relatia a mai durat maxim 2 luni timp in care incercam sa ii arat ca m-am schimbat pt el dar el nu ma lasa sa fac asta...era altu...si m-a zis sa luam pauza...am fost lovita direct in inima...inteleg pauza in care vedem ce si cum...dar el s-a intors la cealalta, eu nici macar nu stiam...il asteptam eu mult si bine. am mai vb cu el a venit la mn acasa si ii il intrebam ce vrea...nicio data nu imi raspundea clar. il intrebam o sa mai fie ceva intre noi? imi spunea ca nu stie ca deocammdata ii este bine asa...si ii ziceam ok at terminam aiaci si se uita la mine ma lua in brate si incepea sa planga...si asta a facut-o de fiecare data cand ne intalneam. nu mai rezist...asta a facut si ultima oara...acum o luna de at nu am mai vb cu el...nu stiu ce sa mai fac...eu il vreau inapoi...si cand ma gandesc ca mi-a spus atatea lucruri in care eu aveam incredere. si mai nou am aflat ca au fost la mare la munte cu parintii ei...o parte din vina clar este a mea...as vrea sa imi dati un sfat ceva...


Atunci cand l-ai avut te-ai purtat urat cu el si incet incet sentimentele au inceput sa dispara,mai ales ca a gasit o tipa care il iubeste si face cum spune el.Se pare ca ai pierdut de data asta,poate data viitoare actionezi altfel!
Barbie30
Postat pe 4 Septembrie 2010 21:24
De la: Barbie30, la data 2010-09-04 21:24:47
De la: kudika319530, la data 2010-09-04 15:45:41 am fost cu el 2 ani am 20 de ani....totul ere ok pana m-au apucat pe mine niste pauze ma iubea enorm de mult(dar avea si el anumite chestii care ma scoteau din sarite si poate de asta ma purtam si asa cu el)...si el se purta ok cu mn nu m-a jignit niciodata facea totul ca mine...si eu vb urat cu el...daca ma suna seara p la 2 incepeam sa tip ca nu vezi cat e ceasu de ce ma suni la ora asta nu ai ce face...si el isi cerea scuze...inchidea si totul era ok a doua zi...eu nu i-am aratat mai deloc ca il iubesc...si anul trecut ne-am despartit...normal din cauza mea ca nu mai meerge ca nu il mai iubesc, si gata...mi-a fost ingrozitor de greu sa ii spun asta, si cand ma gandesc ca l-am lasat pt altu...si acum imi pare rau...dar el nu a renuntat la mn pt ca eu nu i-am spus niciodata de ce l-am parasit. am stat 6 luni despartiti...timp in care vorbeam ne intalneam...pana anu asta cand eu am vrut sa ma intorc iar la el si el a acceptat. dar nu mai era ca inainte s-a schimbat total...se purta rece cu mine. intre timp el a mai fost cu altcineva mai mik cu 4 ani ca mn...ne-am impacat si dupa asta a inceput sa faca diferente intre mn si cealalta ca nu tipa ca face tot ce zice el si mai ales ca e perfecta(asta imi zicea si mie prima data)...si imi zicea ca niciodata nu o sa ma schimb! cred ca relatia a mai durat maxim 2 luni timp in care incercam sa ii arat ca m-am schimbat pt el dar el nu ma lasa sa fac asta...era altu...si m-a zis sa luam pauza...am fost lovita direct in inima...inteleg pauza in care vedem ce si cum...dar el s-a intors la cealalta, eu nici macar nu stiam...il asteptam eu mult si bine. am mai vb cu el a venit la mn acasa si ii il intrebam ce vrea...nicio data nu imi raspundea clar. il intrebam o sa mai fie ceva intre noi? imi spunea ca nu stie ca deocammdata ii este bine asa...si ii ziceam ok at terminam aiaci si se uita la mine ma lua in brate si incepea sa planga...si asta a facut-o de fiecare data cand ne intalneam. nu mai rezist...asta a facut si ultima oara...acum o luna de at nu am mai vb cu el...nu stiu ce sa mai fac...eu il vreau inapoi...si cand ma gandesc ca mi-a spus atatea lucruri in care eu aveam incredere. si mai nou am aflat ca au fost la mare la munte cu parintii ei...o parte din vina clar este a mea...as vrea sa imi dati un sfat ceva...


Atunci cand l-ai avut te-ai purtat urat cu el si incet incet sentimentele au inceput sa dispara,mai ales ca a gasit o tipa care il iubeste si face cum spune el.Se pare ca ai pierdut de data asta,poate data viitoare actionezi altfel!


Exact.
Abia cand s-a despartit de ea ( mai ales ca ea a vrut) a vazut ca sunt femei care pot sa fie si intelegatoare:)))
Acum ca-l stie cu cineva, il vrea.
Cand l-a avut, l-a " aruncat":))
Nu cred ca face fata cealalta ce zice el, ci e calma, calda........alt " aluat".
Nu o sa intoarca la ea.
stem_29
Postat pe 4 Septembrie 2010 21:31
Buna Stem! Din pacate pentru ea,de la iubire la indiferenta e doar un pas si acum vede pe pielea ei efectul.A gresit,dar important este sa invete ceva din greseala asta.
Barbie30
Postat pe 4 Septembrie 2010 21:33
De la: Barbie30, la data 2010-09-04 21:33:17Buna Stem! Din pacate pentru ea,de la iubire la indiferenta e doar un pas si acum vede pe pielea ei efectul.A gresit,dar important este sa invete ceva din greseala asta.


stem_29
Postat pe 4 Septembrie 2010 21:34
Cine stie daca e mai calda cealalta, dar e normal ca tipului sa ii fie si teama sa se mai impace cu ea ca nu cumva sa se poarte iar urat cu el, cata vreme cu fata asta noua relatia e ok, nu are de ce sa-i dea papucii pt o fosta, ma pun in locul lui si la fel as proceda.
anutzzaa
Postat pe 4 Septembrie 2010 21:41
.
anutzzaa
Postat pe 4 Septembrie 2010 21:42
De la: fall4u, la data 2010-09-04 15:45:41 am fost cu el 2 ani am 20 de ani....totul ere ok pana m-au apucat pe mine niste pauze ma iubea enorm de mult(dar avea si el anumite chestii care ma scoteau din sarite si poate de asta ma purtam si asa cu el)...si el se purta ok cu mn nu m-a jignit niciodata facea totul ca mine...si eu vb urat cu el...daca ma suna seara p la 2 incepeam sa tip ca nu vezi cat e ceasu de ce ma suni la ora asta nu ai ce face...si el isi cerea scuze...inchidea si totul era ok a doua zi...eu nu i-am aratat mai deloc ca il iubesc...si anul trecut ne-am despartit...normal din cauza mea ca nu mai meerge ca nu il mai iubesc, si gata...mi-a fost ingrozitor de greu sa ii spun asta, si cand ma gandesc ca l-am lasat pt altu...si acum imi pare rau...dar el nu a renuntat la mn pt ca eu nu i-am spus niciodata de ce l-am parasit. am stat 6 luni despartiti...timp in care vorbeam ne intalneam...pana anu asta cand eu am vrut sa ma intorc iar la el si el a acceptat. dar nu mai era ca inainte s-a schimbat total...se purta rece cu mine. intre timp el a mai fost cu altcineva mai mik cu 4 ani ca mn...ne-am impacat si dupa asta a inceput sa faca diferente intre mn si cealalta ca nu tipa ca face tot ce zice el si mai ales ca e perfecta(asta imi zicea si mie prima data)...si imi zicea ca niciodata nu o sa ma schimb! cred ca relatia a mai durat maxim 2 luni timp in care incercam sa ii arat ca m-am schimbat pt el dar el nu ma lasa sa fac asta...era altu...si m-a zis sa luam pauza...am fost lovita direct in inima...inteleg pauza in care vedem ce si cum...dar el s-a intors la cealalta, eu nici macar nu stiam...il asteptam eu mult si bine. am mai vb cu el a venit la mn acasa si ii il intrebam ce vrea...nicio data nu imi raspundea clar. il intrebam o sa mai fie ceva intre noi? imi spunea ca nu stie ca deocammdata ii este bine asa...si ii ziceam ok at terminam aiaci si se uita la mine ma lua in brate si incepea sa planga...si asta a facut-o de fiecare data cand ne intalneam. nu mai rezist...asta a facut si ultima oara...acum o luna de at nu am mai vb cu el...nu stiu ce sa mai fac...eu il vreau inapoi...si cand ma gandesc ca mi-a spus atatea lucruri in care eu aveam incredere. si mai nou am aflat ca au fost la mare la munte cu parintii ei...o parte din vina clar este a mea...as vrea sa imi dati un sfat ceva...



[url=http://www.glitter-graphics.com][img]http://dl2.glitter-graphics.net/pub/1139/1139512xvusvkvwy9.gif[/img][/url]
KNIGHT_31
Postat pe 5 Septembrie 2010 18:33
pai tokmai asta mi-a si zis...ca ii este frica...poate nu o sa ma schimb...si totusi nu ii inteleg gesturile...oricum faptu e consumat
fall4u
Postat pe 6 Septembrie 2010 01:33
are si el vina lui...si tu vina ta. Adica inainte el exagera cu unele lucruri...asa este? si tie nu iti placeau. te scoteau din minti. si te purtai rece.prea multa iubire si lacrimi ,,,dauneaza?! singura solutie este sa ii arati ca il iubesti.Daca s-a simtit ranit de atatea ori de tine...este mai greu. incearca sa lupti. ia legatura dinou cu el...cu parintii lui. orice. prieteni lui...nush. vb clar cu el! " ma omule...eu te iubesc...nu vezi cat fac ptr tine..." ce a fost...a fost"...nu poate sa treaca peste ce a fost...atunci te dai la o parte. Si ai sa vezi ca vine la tine...o sa se simta groaznic. din ceea ce mi-ai povestit aici.
Chrenty
Postat pe 6 Septembrie 2010 11:45
am vb si cu el si cu parintii lui....si maiksa nu e de acord sa fie cu fata aceea dar pana la urma daca lui ii place nu avem ce face ca dragoste cu de-a sila nu se poate....si da inainte fazele care le facea erau prea de tot...am vorbit cu el i-am zis tot ce aveam de zis (si imi zicea ca deokmdata este bine asa dar sa nu imi schimb nr de tel )...parca nu am cu cine sa vorbesc...parintii lui imi tot ziceau lasa ca o sa-si revina el la un momentdat...dar eu nu stiu ce sa zic si ce sa mai cred...dar nu inteleg cum poti sa treci de la o stare la alta...ma gandesc ca atunci cand iubesti p cineva esti in stare de orice sa il tii langa tine...sau poate nu m-a iubit asa de mult p cum zicea cine stie
fall4u
Postat pe 6 Septembrie 2010 15:40
a iti schimba starea= mai are pe alcineva .o relatie .nu e sigur pe sine. nu stie unde sa ramana sau cu cine...deasta tine legatura si cu tine. eu cred ca rel cu acea fata o are de muuuulta vreme si nu ti-a zis tie exact ce si cum...pana a vazut ca cedezi tu.
Crinado99
Postat pe 6 Septembrie 2010 16:12
da si cand am cedat eu m-a lasat....cand a vazut ca ma tin dupa el si-a schimabt comportamentu...poate vrea sa imi demonstreze ca este tare...pt prima data in fata mea...nu stiu ce poate fi in capul lui...oricum nu am mai vb cu el de o luna...nici eu nu l-am mai sunat...nu pot fi slaba in fata lui...sau sa par o disperata...cel mai greu imi este cand il vad cu ea...se intampla sa avem aceiasi locatie cand iesim cu prietenii....practic avem acieiasi prieteni sau cel putin aveam...ca ei vin si vb cu mine.dupa se duce la el si tot asa toata seara...si cand ma vede incepe spectacolul ...face orice sa il observ sa stiu eu ca e akolo cu ea....
fall4u
Postat pe 6 Septembrie 2010 18:28
daca mai ai vreo neclaritate ,poti sa imi spui. eu te ajut cu mare placere. daca mai doresti un sfat. poti sa imi trimiti si un mesaj nu ma supar. pe pagina mea deaici de pe kudika.
Chrenty
Postat pe 7 Septembrie 2010 18:42
Se va intoarce stai linistita .Nu acum, in vreo 5-6 luni .
In momentul in care ai sa gasesti pe altcineva.
Si stii care e treaba cea mai nasoala :ca ai sa il lasi iarasi.

Oamenii in general cand incep o relatie le trebuie cel putin 5-6 luni ca sa aprofundeze noua relatie si sa inceapa sa apara frecusurile aici, Tu prin lipsa ta inclini balanta spre tine si castigi prin comparatie. Abia atunci ai sansa sa castigi si pe cai mari.Doar putina rabdare.

Din pacate ai sa-l parasesti pentru aceleasi motive ca prima data.
Si asta e trist.
motzko
Postat pe 7 Septembrie 2010 22:19
De la: fall4u, la data 2010-09-06 18:28:05da si cand am cedat eu m-a lasat....cand a vazut ca ma tin dupa el si-a schimabt comportamentu...poate vrea sa imi demonstreze ca este tare...pt prima data in fata mea...nu stiu ce poate fi in capul lui...oricum nu am mai vb cu el de o luna...nici eu nu l-am mai sunat...nu pot fi slaba in fata lui...sau sa par o disperata...cel mai greu imi este cand il vad cu ea...se intampla sa avem aceiasi locatie cand iesim cu prietenii....practic avem acieiasi prieteni sau cel putin aveam...ca ei vin si vb cu mine.dupa se duce la el si tot asa toata seara...si cand ma vede incepe spectacolul ...face orice sa il observ sa stiu eu ca e akolo cu ea....


DE CE ITI MAI PASA DE EL SUNT ATITIA PE LUMEA ASTA
[url=http://www.glitter-graphics.com][img]http://dl4.glitter-graphics.net/pub/489/489544gkyrzfla3h.gif[/img][/url]
KNIGHT_31
Postat pe 9 Septembrie 2010 02:09
da stiu ca sunt atatia...atatia pe care eu ii resping...in momentul asta nu pot fi cu nimeni...sau asta as vrea eu sa cred... cine stie ce va fi....
fall4u
Postat pe 9 Septembrie 2010 15:09
De la: fall4u, la data 2010-09-04 15:45:41 am fost cu el 2 ani ....totul ere ok pana m-au apucat pe mine niste pauze ma iubea enorm de mult(dar avea si el anumite chestii care ma scoteau din sarite si poate de asta ma purtam si asa cu el)...si el se purta ok cu mn nu m-a jignit niciodata facea totul ca mine...si eu vb urat cu el...daca ma suna seara p la 2 incepeam sa tip ca nu vezi cat e ceasu de ce ma suni la ora asta nu ai ce face...si el isi cerea scuze...inchidea si totul era ok a doua zi...eu nu i-am aratat mai deloc ca il iubesc...si anul trecut ne-am despartit...normal din cauza mea ca nu mai meerge ca nu il mai iubesc, si gata...mi-a fost ingrozitor de greu sa ii spun asta, si cand ma gandesc ca l-am lasat pt altu...si acum imi pare rau...dar el nu a renuntat la mn pt ca eu nu i-am spus niciodata de ce l-am parasit. am stat 6 luni despartiti...timp in care vorbeam ne intalneam...pana anu asta cand eu am vrut sa ma intorc iar la el si el a acceptat. dar nu mai era ca inainte s-a schimbat total...se purta rece cu mine. intre timp el a mai fost cu altcineva mai mik cu 4 ani ca mn...ne-am impacat si dupa asta a inceput sa faca diferente intre mn si cealalta ca nu tipa ca face tot ce zice el si mai ales ca e perfecta(asta imi zicea si mie prima data)...si imi zicea ca niciodata nu o sa ma schimb! cred ca relatia a mai durat maxim 2 luni timp in care incercam sa ii arat ca m-am schimbat pt el dar el nu ma lasa sa fac asta...era altu...si m-a zis sa luam pauza...am fost lovita direct in inima...inteleg pauza in care vedem ce si cum...dar el s-a intors la cealalta, eu nici macar nu stiam...il asteptam eu mult si bine. am mai vb cu el a venit la mn acasa si ii il intrebam ce vrea...nicio data nu imi raspundea clar. il intrebam o sa mai fie ceva intre noi? imi spunea ca nu stie ca deocammdata ii este bine asa...si ii ziceam ok at terminam aiaci si se uita la mine ma lua in brate si incepea sa planga...si asta a facut-o de fiecare data cand ne intalneam. nu mai rezist...asta a facut si ultima oara...acum o luna de at nu am mai vb cu el...nu stiu ce sa mai fac...eu il vreau inapoi...si cand ma gandesc ca mi-a spus atatea lucruri in care eu aveam incredere. si mai nou am aflat ca au fost la mare la munte cu parintii ei...o parte din vina clar este a mea...as vrea sa imi dati un sfat ceva...
fall4u
Postat pe 14 Septembrie 2010 22:17
Sa fiu sincera, daca baiatul meu ar fi fost asa cum l-ai descris tu pe el, iar prietena lui si-ar fi batut joc de el, nu l-as mai lasa se intoarca la ea. Sunteti la varsta cand va formati pentru o relatie de durata, pentru o relatie responsabila care presupune in viitor si nasterea unui copil. Ori daca iubita baiatului meu urla la el, il umileste, ii face toate acele mizerii pe care i le-ai facut tu, DESI nu aveai ce sa ii reprosezi, atunci cu siguranta nu este femeia pe care as dori-o langa el.

Povestea e valabila si daca erai baiat si eu aveam o fata.

Nu stiu daca te-ai trezit la realitate doar pentru ca, de fapt, te-ai trezit singura. Si ai realizat ca poate fi fericit si cu alta. Si, asa cum face majoritatea, ti-ai spus: adica cum? nu mai sunt eu buricul pamantului? cum poate fi fericit fara mine? Unii se plang pe forum ca sunt batjocoriti de perechea lor. Tu te plangi ca cel pe care il batjocoreai te-a parasit. Naspa, nu?
rashela
Postat pe 14 Septembrie 2010 22:44
De la: fall4u, la data 2010-09-14 22:17:28
De la: fall4u, la data 2010-09-04 15:45:41 am fost cu el 2 ani ....totul ere ok pana m-au apucat pe mine niste pauze ma iubea enorm de mult(dar avea si el anumite chestii care ma scoteau din sarite si poate de asta ma purtam si asa cu el)...si el se purta ok cu mn nu m-a jignit niciodata facea totul ca mine...si eu vb urat cu el...daca ma suna seara p la 2 incepeam sa tip ca nu vezi cat e ceasu de ce ma suni la ora asta nu ai ce face...si el isi cerea scuze...inchidea si totul era ok a doua zi...eu nu i-am aratat mai deloc ca il iubesc...si anul trecut ne-am despartit...normal din cauza mea ca nu mai meerge ca nu il mai iubesc, si gata...mi-a fost ingrozitor de greu sa ii spun asta, si cand ma gandesc ca l-am lasat pt altu...si acum imi pare rau...dar el nu a renuntat la mn pt ca eu nu i-am spus niciodata de ce l-am parasit. am stat 6 luni despartiti...timp in care vorbeam ne intalneam...pana anu asta cand eu am vrut sa ma intorc iar la el si el a acceptat. dar nu mai era ca inainte s-a schimbat total...se purta rece cu mine. intre timp el a mai fost cu altcineva mai mik cu 4 ani ca mn...ne-am impacat si dupa asta a inceput sa faca diferente intre mn si cealalta ca nu tipa ca face tot ce zice el si mai ales ca e perfecta(asta imi zicea si mie prima data)...si imi zicea ca niciodata nu o sa ma schimb! cred ca relatia a mai durat maxim 2 luni timp in care incercam sa ii arat ca m-am schimbat pt el dar el nu ma lasa sa fac asta...era altu...si m-a zis sa luam pauza...am fost lovita direct in inima...inteleg pauza in care vedem ce si cum...dar el s-a intors la cealalta, eu nici macar nu stiam...il asteptam eu mult si bine. am mai vb cu el a venit la mn acasa si ii il intrebam ce vrea...nicio data nu imi raspundea clar. il intrebam o sa mai fie ceva intre noi? imi spunea ca nu stie ca deocammdata ii este bine asa...si ii ziceam ok at terminam aiaci si se uita la mine ma lua in brate si incepea sa planga...si asta a facut-o de fiecare data cand ne intalneam. nu mai rezist...asta a facut si ultima oara...acum o luna de at nu am mai vb cu el...nu stiu ce sa mai fac...eu il vreau inapoi...si cand ma gandesc ca mi-a spus atatea lucruri in care eu aveam incredere. si mai nou am aflat ca au fost la mare la munte cu parintii ei...o parte din vina clar este a mea...as vrea sa imi dati un sfat ceva...

iti plateste cu aceeasi moneda...
desi_desiree
Postat pe 15 Septembrie 2010 21:25
daca asta il face fericit...ok...dar el mi-a facut raul care eu niciodata nu am vrut sa il fac...pt ca l-am iubit...si cateodata ascundeam unele lucruri ca sa-i fie bn lui...niciodata nu am vrut sa-l fac sa sufere...ca m-am purtat cum m-am purtat cu el ok...asa sunt eu...mai rece...dar tot il iubeam...si el? ce a facut? probabil datorita comportamentului meu el in mintea lui a crezut ca vreau sa-i fac rau...si nu stiu ce ar vrea sa-mi demonstreze cu asta...daca nu-l iubeam puteam sa-l las atunci cand ma iubea el cel mai mult, si avea crize de gelozii isterii pe care i le suportam...si plangem la telefon ca nu puteam sa ma inteleg nici macar o secunda cu el...dar l-am iubit si inca il mai iubesc...dar daca este fericit alaturi de ea...sa fie...
fall4u
Postat pe 16 Septembrie 2010 03:12
si de despartit ne-am despartit pt ca ajunsesem sa cedez nervos...ne certam mai tot timpu si il inteleg ca ma iubea atunci dar nu am mai rezistat vroiam sa respir...si am zis sa clarificam lucrurile...sa vedem ce iese...pt ca ne certam din lucruri banale gen ca am eu p cineva la facultate...si in toata "pauza" a suferit cat a asuferit...ca si mine ca il vedeam p el cat sufera si il sunam macar sa stie ca mai traiesc ca inca nu s-a terminat ca e doar o pauza sa ne mai linistim...numai ca sa-i fie bine lui...sa vada ca tin la el imi spunea ca vrea sa fim impreuna si eu vroiam dar nu atunci mai aveam nevoie de timp...si de aici de la pauza...s-a rupt firu....unde a disparut toata iubirea lui aia imensa?? imi spunea ca nu poate sa fie cu altcineva...ca nu se poate culca cu altcineva...sa ajunga sa faca comparatii...se pare ca se poate uita si o iubire destul de mare....in foarte putin timp
fall4u
Postat pe 16 Septembrie 2010 03:24
probabil ca s-a saturat si el de atatea certuri si a inteles ca va este mai bine unul fara celalalt.
"imi spunea ca nu poate sa fie cu altcineva...ca nu se poate culca cu altcineva..."...sunt milioane de cupluri care isi jura iubire vesnica chiar in biserica si se despart.....ceea ce spunem azi maine poate nu va mai fi valabil....
desi_desiree
Postat pe 20 Septembrie 2010 01:36
Draga mea, imi mentin parerea: se va intoarce. Am trecut exact prin ce treci tu si mi s-a intamplat la fel.
Dar la fel cum ti-am spus vei pleca iarasi deoarce nu il iubesti asa cum ar trebui .Nu s-a saturat de fitele tale ci e doar frica si acum s-a mai adaugat noutate omului pe care il are langa.Ai rabdare. In acest moment fiind la inceput, e inca bine dar crede-ma ca face non-stop comparatie. Si in final se va intoarce deoarece probabil fata dincolo face ce a facut el cu tine.il tine pe palme. Dar te sfatui prieteneste sa iti cauti pe altcineva . Initial ai sa gasesti o relatie pansament. Apoi vei gasi ce iti trebuie.
Te rog sa ai incredere in tine, si sa stii ca iti este dat sa iti fie bine.

motzko
Postat pe 20 Septembrie 2010 09:55
Multumesc pentru raspunsuri...oricum de vorbit nu am mai vorbit cu el cam de vreo 2 luni jumate...in schimb ne-am mai intalnit...trecand unul pe langa celalalt...si atat
fall4u
Postat pe 27 Septembrie 2010 00:24
De la: fall4u, la data 2010-09-27 00:24:22Multumesc pentru raspunsuri...oricum de vorbit nu am mai vorbit cu el cam de vreo 2 luni jumate...in schimb ne-am mai intalnit...trecand unul pe langa celalalt...si atat


Sunt sanse sa se intoarca dar nu acum. Daca deja sunt doua luni jumatate de cand e cu aia inseamna ca e ceva intre ei. Poate dupa ce va trece frenezia indragostirii isi va da seama ca nu e ea persoana potrivita. Dar in acelasi timp poate realiza ca e iubire si tu sa fii uitata de mult. vezi-ti de viata ta oricum ar fi. Esti f tanara . de la varsta asta nu e cazul sa te legi la cap...si mai ales cu un om in care nu ai incredere completa si care nu stie ce vrea. Ti-ar placea sa te impaci cu el si peste 1 an sa iti faca la fel?

Oricum toata povestea cu ”oare se intoarce?” e relativa.E ceva daca se intoarce atunci...in 2-3 saptamani maxim...atunci e iubire. Deja dupa aia...e ceva de genul ”hai sa mai incercam odata” si ciorba reincalzita...mai ales daca a fost si statuta mult timp uneori pute.

ploidevise
Postat pe 27 Septembrie 2010 11:00
daca a gresit fatza de el , cam greu sa se m intoarca ,cu toata iubirea ei.... el o sa stea mereu cu frica sa nu i le faca iar ...am trecut printr o chestie asemanatoare si desi mai am sentimente nu m as mai intoarce nici cu juraminte in biserica...
bella28
Postat pe 27 Septembrie 2010 11:14
oricum oricat de mult a zis el ca ma iubeste se pare ca nu a fost asa...poate m-a iubit la timpu potrivit, stiu ca m-a iubit...si acum nu ma mai iubeste...p cand eu chiar daca faceam ce faceam cum am mai zis, eu tot l-am iubit chiar daca ne-am despartit, si daca nu il iubeam nu il mai sunam sa il intreb daca ii este bine, macar sa il fac fericit si p el...si acum mai nou este si influentat de prietenii lui si de prietenele respectivei...eu acum sunt cu totul pe dinafara...nu mai exist...totusi incerc sa imi revin, dar cateodata simt ca cedez...nu stiu ce ma indeamna sa ma ridic si sa merg mai departe....poate speranta ca se va intoarce
fall4u
Postat pe 27 Septembrie 2010 15:45
simt ca mor nu mai pooot...ajutati-ma cumva...doar ce imi trecuse si parca imi era bine fara el ( asa cred eu)...si acum iar m-au apucat stari din alea urate...gen mai am putin si intru in depresie!!! oare o sa-si revina? macar sa nu mai asculte colo si colo...macar o data de as mai avea ocazia sa fiu cu el...sa lamurim unele lucruri care au ramas nelamurite, si poate asa cred ca m-as linisti...dar dupa cum v-am zis sunt INVIZIBILA! veau sa ma trezesc la realitateeeee
fall4u
Postat pe 27 Septembrie 2010 16:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
help 16 De la: kudika_959302 31 Martie 2014 14:31
este cineva casatorit cu musulmani? 7 De la: steffy91 1 Februarie 2012 15:19
doar el 16 De la: veronikky 15 Aprilie 2011 19:57
il iubesc,ma iubeste dar o f**e pe alta 96 De la: verraa 18 Aprilie 2011 13:30
Eu prost ea desteapta ! 92 De la: xandru 12 Iunie 2014 13:40