Setari Cookie-uri

Eliberarea infractorilor!

A facut bine usl-ul eliberand infractorii sa scapandu-i pe cei pasibili de condamnare,acum suntem foarte linistiti,Ponta vegheaza la linistea noastra !!!
romeo61
Postat pe 2 Februarie 2014 09:22
De la: romeo61, la data 2014-02-02 09:22:24A facut bine usl-ul eliberand infractorii sa scapandu-i pe cei pasibili de condamnare,acum suntem foarte linistiti,Ponta vegheaza la linistea noastra !!!


Mda, e intr-adevar foarte alarmant si agravant lucrul asta. O sa ma abtin a comenta doar atat.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 2 Februarie 2014 09:25
Mda, am auzit ca vor iesi multi pedofili din inchisoare.Cica nu mai e infractiune asa de grava........ Oameni fara creier ajung sa faca legi in tara asta
GHEISA_
Postat pe 2 Februarie 2014 09:27
De la: GHEISA_, la data 2014-02-02 09:27:06Mda, am auzit ca vor iesi multi pedofili din inchisoare.Cica nu mai e infractiune asa de grava........ Oameni fara creier ajung sa faca legi in tara asta


Pedofilia o consider extrem de grava, nu doar grava. Astfel de indivizi ar trebui inchisi pe viata, si nu eliberati, caci o data eliberati, vor agresa din nou copii.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 2 Februarie 2014 09:29
De la: GHEISA_, la data 2014-02-02 09:27:06Mda, am auzit ca vor iesi multi pedofili din inchisoare.Cica nu mai e infractiune asa de grava........ Oameni fara creier ajung sa faca legi in tara asta
S-a dat vre´un decret in Romania ? Pedofilii ar trebui pe viata inchisi
-Iulya
Postat pe 2 Februarie 2014 09:43
De la: romeo61, la data 2014-02-02 09:22:24A facut bine usl-ul eliberand infractorii sa scapandu-i pe cei pasibili de condamnare,acum suntem foarte linistiti,Ponta vegheaza la linistea noastra !!!


La noi si pedepsele sunt prea mici!
Astia care ajung la mitica nu prea sunt oameni, greu de crezut ca daca le va micsora pedepsele si-i va reda mai repede societatii, se vor schimba si nu vor recidiva si mai prepede.
sunt unii pentru care puscaria este ca si casa lor , atat de des se "cazeaza "acolo!
Arno_28
Postat pe 2 Februarie 2014 14:32
Viorica,nu cred ca este bine sa ne abtinem,oricum ei fac ce vor dar constiinta noastra ce zice?
Am vazut multe postari in legatura cu pedofilii,sunt de acord,dar mai sunt multe categorii de care ar trebui sa discutam,cred cã daca nu luam atitudine,atat cat se poate,o sa ne subjuge acesti incompetenti care ne conduc astazi.Sa dea Dumnrzeu minte romanilor la alegeri!
romeo61
Postat pe 2 Februarie 2014 16:06
De la: romeo61, la data 2014-02-02 16:06:06Viorica,nu cred ca este bine sa ne abtinem,oricum ei fac ce vor dar constiinta noastra ce zice?
Am vazut multe postari in legatura cu pedofilii,sunt de acord,dar mai sunt multe categorii de care ar trebui sa discutam,cred cã daca nu luam atitudine,atat cat se poate,o sa ne subjuge acesti incompetenti care ne conduc astazi.Sa dea Dumnrzeu minte romanilor la alegeri!


mai bn ai zice sa dea dumnezeu oamenii romaniei sa i poti vota ca daca ai minte si n ai pe cine vota n ai facut nimic
iiiiiiiiio
Postat pe 2 Februarie 2014 16:10
pt conucere
Titanika
Postat pe 2 Februarie 2014 16:10
cand o sa l vezi pe cel care crede ca oamenii sunt sefii lui si ca e gata sa faca tot ce poate pentru ei atunci sa ma anunti si pe mn sa ma duc la vot ca inseamna ca am pe cine vota,,scaunul prezidential nu i un trofeu ci un tron de sacrificiu
iiiiiiiiio
Postat pe 2 Februarie 2014 16:15
De la: romeo61, la data 2014-02-02 09:22:24A facut bine usl-ul eliberand infractorii sa scapandu-i pe cei pasibili de condamnare,acum suntem foarte linistiti,Ponta vegheaza la linistea noastra !!!
. Eu sunt de acord sa-i elibereze pe astia de violeaza copiii...dar inainte sa le dea liber, sa le taie sculele si mana stanga ! Sa devine eunuci !
Fusun_ge
Postat pe 2 Februarie 2014 16:44
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-02-02 16:15:24cand o sa l vezi pe cel care crede ca oamenii sunt sefii lui si ca e gata sa faca tot ce poate pentru ei atunci sa ma anunti si pe mn sa ma duc la vot ca inseamna ca am pe cine vota,,scaunul prezidential nu i un trofeu ci un tron de sacrificiu
Bine zis....un tron de sacriciu pe care-l ocupa o marioneta .....cand mentalitatea romanilor se va schimba ..si nu vor accepta nici tronul dar nici scaunul ...dar nicio sansa ..cei ce conduc sunt uniti intre ei
-Iulya
Postat pe 2 Februarie 2014 16:46
iulia te iubesc da mi e rusine sa ti spun
iiiiiiiiio
Postat pe 2 Februarie 2014 17:14
De la: romeo61, la data 2014-02-02 16:06:06Viorica,nu cred ca este bine sa ne abtinem,oricum ei fac ce vor dar constiinta noastra ce zice?
Am vazut multe postari in legatura cu pedofilii,sunt de acord,dar mai sunt multe categorii de care ar trebui sa discutam,cred cã daca nu luam atitudine,atat cat se poate,o sa ne subjuge acesti incompetenti care ne conduc astazi.Sa dea Dumnrzeu minte romanilor la alegeri!


Esti in campanie sau cum? Eu nu mai tin nici cu unii din x partid, dar nici cu cei din y partid, toti sunt la fel, asa ca, la ce bun sa ma mai agit, lor oricum le va fi intotdeauna bine.

Iar parerea mea este ca nu putem schimba mare lucru mergand la alegeri, avand de ales intre acelasi gen de indivizi. Nu, mersi, n-are rost sa ma mai agit mergand la vot, crezand ca mai pot schimba ceva.

Noi, romanii, ar trebui sa incercam sa facem societatea romaneasca una de calitate si sa ignoram clasa politica, insa nu si deciziile ei, iar prin protestele din ultimul timp, se vede ca generatia tanara de romani e pusa pe fapte mari. Politicienilor ar trebui sa le dam un mare ignore, absentand de la vot, pentru ca asta merita, absenteism la scara generala, in semn de protest fata de nesimtirea cu care isi trateaza cetatenii care i-au ales, de-a lungul timpului.

Iar in ceea ce priveste costiinta mea, afla ca a mea constiinta e bine, dar eu te-as intreba urmatorul lucru: pe politicieni de ce nu-i intrebi ce mai face a lor constiinta, daca poseda asa ceva?

Si ca o nota de final: am remarcat ca esti in campanie, nu-i necesar sa negi ceea ce este evident, dar nu-mi place cum incercati sa atrageti voturi, si sa duceti campanii unii impotriva altora. Sa stii ca noi, cetatenii, ne-am cam saturat de atitudinea asta a politicienilor, de a fi unii impotriva altora, ci vrem sa vedem ceva constructiv cu adevarat, nu doar promisiuni si sperante desarte. Asta sa le spui celor ce te-au pus sa scrii pe aici.

Zi buna iti doresc!
Viorica_Ecaterina
Postat pe 3 Februarie 2014 10:16
De la: -Iulya, la data 2014-02-02 16:46:35
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-02-02 16:15:24cand o sa l vezi pe cel care crede ca oamenii sunt sefii lui si ca e gata sa faca tot ce poate pentru ei atunci sa ma anunti si pe mn sa ma duc la vot ca inseamna ca am pe cine vota,,scaunul prezidential nu i un trofeu ci un tron de sacrificiu
Bine zis....un tron de sacriciu pe care-l ocupa o marioneta .....cand mentalitatea romanilor se va schimba ..si nu vor accepta nici tronul dar nici scaunul ...dar nicio sansa ..cei ce conduc sunt uniti intre ei


Exact acolo e problema...

Bine zis Iulya!
Viorica_Ecaterina
Postat pe 3 Februarie 2014 10:18
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-02-02 16:10:34
De la: romeo61, la data 2014-02-02 16:06:06Viorica,nu cred ca este bine sa ne abtinem,oricum ei fac ce vor dar constiinta noastra ce zice?
Am vazut multe postari in legatura cu pedofilii,sunt de acord,dar mai sunt multe categorii de care ar trebui sa discutam,cred cã daca nu luam atitudine,atat cat se poate,o sa ne subjuge acesti incompetenti care ne conduc astazi.Sa dea Dumnrzeu minte romanilor la alegeri!


mai bn ai zice sa dea dumnezeu oamenii romaniei sa i poti vota ca daca ai minte si n ai pe cine vota n ai facut nimic


Bravo!
Viorica_Ecaterina
Postat pe 3 Februarie 2014 10:19
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-02-02 17:14:57iulia te iubesc da mi e rusine sa ti spun
si eu voebeste raomaneste pt cei ce au au uitat ca unde dragoste nu e,nimic nu e
-Iulya
Postat pe 3 Februarie 2014 11:37
De la: -Iulya, la data 2014-02-03 11:37:37
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-02-02 17:14:57iulia te iubesc da mi e rusine sa ti spun
si eu voebeste raomaneste pt cei ce au au uitat ca unde dragoste nu e,nimic nu e


Va cunun porumbeilor?

Arno_28
Postat pe 3 Februarie 2014 20:06
De la: romeo61, la data 2014-02-02 09:22:24A facut bine usl-ul eliberand infractorii sa scapandu-i pe cei pasibili de condamnare,acum suntem foarte linistiti,Ponta vegheaza la linistea noastra !!!



Mai manipulantule!!! De ce ascunzi adevarul???
Cine a facut proiectul noului cod penal si de cine a fost adoptat??? basistule nenorocit! De ce prostesti lumea pe aici?? Nu erau pdelistii la putere cand a fost promulgat tcmai de tatucul tau basoiu??
kudika_25047
Postat pe 3 Februarie 2014 20:20
basescu asta nenorocit a distrus aceasta tara!!
Jos cu piratul grobian!
kudika_25047
Postat pe 3 Februarie 2014 20:28
De la: kudika_25047, la data 2014-02-03 20:20:20
De la: romeo61, la data 2014-02-02 09:22:24A facut bine usl-ul eliberand infractorii sa scapandu-i pe cei pasibili de condamnare,acum suntem foarte linistiti,Ponta vegheaza la linistea noastra !!!



Mai manipulantule!!! De ce ascunzi adevarul???
Cine a facut proiectul noului cod penal si de cine a fost adoptat??? basistule nenorocit! De ce prostesti lumea pe aici?? Nu erau pdelistii la putere cand a fost promulgat tcmai de tatucul tau basoiu??


vorbeste frumos si lasati politica ca nu exista asa cva la noi
iiiiiiiiio
Postat pe 3 Februarie 2014 20:31
De la: romeo61, la data 2014-02-02 09:22:24A facut bine usl-ul eliberand infractorii sa scapandu-i pe cei pasibili de condamnare,acum suntem foarte linistiti,Ponta vegheaza la linistea noastra !!!



Nu este pentru prima data cand se intampla asa ceva,asa ca intentia ta nu am impresioneaza absolut deloc!!Romania a ajuns sa fie o tara contrarie si neputincioasa,suntem condusi de toate lichelele,sunt emise legi ,care frizeaza convietuirea cetatenilor,sunt incalcate cele mai simple reguli,ce tin de etica,morala si simt civic si se uziteaza o propaganda politica de cea mai joasa speta!!!Care vor fi urmarile aplicarii acestui ordin de eliberare a unor puscariasi??Este de la sine inteles,ca pericolul se va amplifica,caci cine spune ca acesti puscariasi nu vor recidiva minte cu nerusinare!!!Ma gadesc cu groaza la copii,femei si persoanele in varsta,care sunt vulnerabilein fata unor astfel de elemente!!!

Pentru care motiv sunt eliberati??MOTIVE PUR POLITICE,propaganda politica marsava,asa cum au fost toate decretele puse in aplicare pana acum,proceduri care imi starnesc o sila fara margini!!!Cine va suferi???Acelasi popor,acre a obosit sa tot astepte dreptate de la niste guvernanti ahtiati dupa puteresi imorali pana in maduva oaselor!!Domnul sa protejeze pe toti cei care vor fi la mana tuturor puscariasilor eliberati din temnite!!!
kudika_15804
Postat pe 3 Februarie 2014 20:39
De la: kudika_15804, la data 2014-02-03 20:39:20
De la: romeo61, la data 2014-02-02 09:22:24A facut bine usl-ul eliberand infractorii sa scapandu-i pe cei pasibili de condamnare,acum suntem foarte linistiti,Ponta vegheaza la linistea noastra !!!



Nu este pentru prima data cand se intampla asa ceva,asa ca intentia ta nu am impresioneaza absolut deloc!!Romania a ajuns sa fie o tara contrarie si neputincioasa,suntem condusi de toate lichelele,sunt emise legi ,care frizeaza convietuirea cetatenilor,sunt incalcate cele mai simple reguli,ce tin de etica,morala si simt civic si se uziteaza o propaganda politica de cea mai joasa speta!!!Care vor fi urmarile aplicarii acestui ordin de eliberare a unor puscariasi??Este de la sine inteles,ca pericolul se va amplifica,caci cine spune ca acesti puscariasi nu vor recidiva minte cu nerusinare!!!Ma gadesc cu groaza la copii,femei si persoanele in varsta,care sunt vulnerabilein fata unor astfel de elemente!!!

Pentru care motiv sunt eliberati??MOTIVE PUR POLITICE,propaganda politica marsava,asa cum au fost toate decretele puse in aplicare pana acum,proceduri care imi starnesc o sila fara margini!!!Cine va suferi???Acelasi popor,acre a obosit sa tot astepte dreptate de la niste guvernanti ahtiati dupa puteresi imorali pana in maduva oaselor!!Domnul sa protejeze pe toti cei care vor fi la mana tuturor puscariasilor eliberati din temnite!!!



Stimata doamna, am inteles ca nu va pricepeti la politica!, gresesc?
Mesajul mincinos, acestui basist, pute de la o posta! Chiar nu cunoasteti adevarul?? sau ignorati cu buna stiinta??
Noul cod de procedura penala a fost proiectat, legiferat si adoptat, promulgat inca pe vremea d-lui boc cu intrare in vigoare la 1 febr 2014
kudika_25047
Postat pe 3 Februarie 2014 21:02
De la: romeo61, la data 2014-02-02 09:22:24A facut bine usl-ul eliberand infractorii sa scapandu-i pe cei pasibili de condamnare,acum suntem foarte linistiti,Ponta vegheaza la linistea noastra !!!

acum s-a schimbat ipostaza parlamentara.. ..ai baga la inchisoare..s-au schimbat..timpurile!
Fulg-de-nea
Postat pe 3 Februarie 2014 21:05
De la: Hebe_13, la data 2014-02-03 20:06:46
De la: -Iulya, la data 2014-02-03 11:37:37
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-02-02 17:14:57iulia te iubesc da mi e rusine sa ti spun
si eu voebeste raomaneste pt cei ce au au uitat ca unde dragoste nu e,nimic nu e


Va cunun porumbeilor?

prea tarziu te-ai oferit ,am dat si divortul ,l-am suparat odata asa de tare ca m-a sters din lista acum suntem prieteni ca asa e civilizat si omenesc .Te-am dezamagit ,Hebe
-Iulya
Postat pe 4 Februarie 2014 11:32
De la: kudika_25047, la data 2014-02-03 21:02:53
De la: kudika_15804, la data 2014-02-03 20:39:20
De la: romeo61, la data 2014-02-02 09:22:24A facut bine usl-ul eliberand infractorii sa scapandu-i pe cei pasibili de condamnare,acum suntem foarte linistiti,Ponta vegheaza la linistea noastra !!!



Nu este pentru prima data cand se intampla asa ceva,asa ca intentia ta nu am impresioneaza absolut deloc!!Romania a ajuns sa fie o tara contrarie si neputincioasa,suntem condusi de toate lichelele,sunt emise legi ,care frizeaza convietuirea cetatenilor,sunt incalcate cele mai simple reguli,ce tin de etica,morala si simt civic si se uziteaza o propaganda politica de cea mai joasa speta!!!Care vor fi urmarile aplicarii acestui ordin de eliberare a unor puscariasi??Este de la sine inteles,ca pericolul se va amplifica,caci cine spune ca acesti puscariasi nu vor recidiva minte cu nerusinare!!!Ma gadesc cu groaza la copii,femei si persoanele in varsta,care sunt vulnerabilein fata unor astfel de elemente!!!

Pentru care motiv sunt eliberati??MOTIVE PUR POLITICE,propaganda politica marsava,asa cum au fost toate decretele puse in aplicare pana acum,proceduri care imi starnesc o sila fara margini!!!Cine va suferi???Acelasi popor,acre a obosit sa tot astepte dreptate de la niste guvernanti ahtiati dupa puteresi imorali pana in maduva oaselor!!Domnul sa protejeze pe toti cei care vor fi la mana tuturor puscariasilor eliberati din temnite!!!



Stimata doamna, am inteles ca nu va pricepeti la politica!, gresesc?
Mesajul mincinos, acestui basist, pute de la o posta! Chiar nu cunoasteti adevarul?? sau ignorati cu buna stiinta??
Noul cod de procedura penala a fost proiectat, legiferat si adoptat, promulgat inca pe vremea d-lui boc cu intrare in vigoare la 1 febr 2014



Adevarul nu poate fi ignorat niciodata!!De-alungul anilor,politica si marsaviile facute in numele ei au ramas la acelasi inalt nivel,indiferent de Administratia prezenta la un moment dat!!!Nu numele celor din linia intai conteaza ,ci efectele care au aparut dupa orice catastrofa legislativa,declansata de domniile lor!!!Si sincer,politica este ultimul domeniu care ma preocupa,caci nu imi place sa mint!!!!Ideea de baza este faptul ca s-au eliberat niste rebuturi ale societatii,care au produs adevarate traume altor conationali,nu ca acest lucru s-a inamplat sub o anumita culoare politica!!
kudika_15804
Postat pe 4 Februarie 2014 12:17
De la: -Iulya, la data 2014-02-04 11:32:07
De la: Hebe_13, la data 2014-02-03 20:06:46
De la: -Iulya, la data 2014-02-03 11:37:37
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-02-02 17:14:57iulia te iubesc da mi e rusine sa ti spun
si eu voebeste raomaneste pt cei ce au au uitat ca unde dragoste nu e,nimic nu e


Va cunun porumbeilor?

prea tarziu te-ai oferit ,am dat si divortul ,l-am suparat odata asa de tare ca m-a sters din lista acum suntem prieteni ca asa e civilizat si omenesc .Te-am dezamagit ,Hebe


Lasa ca o sa supravietuiesc, nu lesin dintr-atat!
Arno_28
Postat pe 8 Februarie 2014 11:02
De la: -Iulya, la data 2014-02-04 11:32:07
De la: Hebe_13, la data 2014-02-03 20:06:46
De la: -Iulya, la data 2014-02-03 11:37:37
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-02-02 17:14:57iulia te iubesc da mi e rusine sa ti spun
si eu voebeste raomaneste pt cei ce au au uitat ca unde dragoste nu e,nimic nu e


Va cunun porumbeilor?

prea tarziu te-ai oferit ,am dat si divortul ,l-am suparat odata asa de tare ca m-a sters din lista acum suntem prieteni ca asa e civilizat si omenesc .Te-am dezamagit ,Hebe


te am sters nu ca m am suparat ci ca sa nu ti mai faci tu ganduri
iiiiiiiiio
Postat pe 8 Februarie 2014 11:10
De la: Hebe_13, la data 2014-02-08 11:02:01
De la: -Iulya, la data 2014-02-04 11:32:07
De la: Hebe_13, la data 2014-02-03 20:06:46
De la: -Iulya, la data 2014-02-03 11:37:37
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-02-02 17:14:57iulia te iubesc da mi e rusine sa ti spun
si eu voebeste raomaneste pt cei ce au au uitat ca unde dragoste nu e,nimic nu e


Va cunun porumbeilor?

prea tarziu te-ai oferit ,am dat si divortul ,l-am suparat odata asa de tare ca m-a sters din lista acum suntem prieteni ca asa e civilizat si omenesc .Te-am dezamagit ,Hebe


Lasa ca o sa supravietuiesc, nu lesin dintr-atat!
am zis doar adevarul chiar nu am vrut sa te dezamagesc
-Iulya
Postat pe 8 Februarie 2014 11:11
De la: romeo61, la data 2014-02-02 09:22:24A facut bine usl-ul eliberand infractorii sa scapandu-i pe cei pasibili de condamnare,acum suntem foarte linistiti,Ponta vegheaza la linistea noastra !!!
ia eliberat,cand or vedea ce grea e viata iar se vor apuca de prostii,si tot la puscarie vor ajunge,,,, vai de cei furati,violati ...oricum nu e o treaba buna ce a facut usl
NEGRUTTTT
Postat pe 17 Martie 2014 19:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Comunitatea RaspunsulTau.ro 2 De la: kudika_4649 9 Aprilie 2012 02:23
Cum ne vedem tara ? 12 De la: Summer_ 22 August 2009 00:14
PRESELECTIE!!! 1 De la: candy_girl_2287 28 Ianuarie 2008 17:15
Spuma poliuretanica 1 De la: kudika_26309 4 Februarie 2013 10:54
criza 1 De la: kudika181778 12 Mai 2010 16:58