Setari Cookie-uri

Stim sa iubim?

N-am rabdare Muse, serios.
Si oricum, chiar nu sunt curios cine unde si ce predica. Din partea mea sa zica ce vor si sa creada ce vor. Are cine ne judeca pe toi, nu e treaba mea asta.
kidd_o
Postat pe 7 Februarie 2014 22:47
De la: Muse__, la data 2014-02-07 22:45:58
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-02-07 22:42:03
De la: Muse__, la data 2014-02-07 22:37:09la minutul 41 din filmuletul resp, practic zice ala acolo.... ca raiul este de 10 ori mai mare decat Franta, ca raiul este un cub cu 600.000 de etaje... mie-mi suna a povesti de adormit copiii. oare cum poate o persoana cu capul pe umeri sa se lase convins de asemenea bazaconii?!


muzo nu te mai uita la prostiile sectelor ei nu fac decat sa modifice sau sa scooata cuvinte din scriptura dupa bunul plac,,cei care nu si au cunoscut religia au cazut ca secerati de sectele astea care rastalmacesc scripturile

ba chiar ma uit... niciodata nu am zis nu.
insa nu ma poate corupe nimeni asa usor.....

stii ce mi se pare eronat? faptul ca ei zic ca-l cinstesc pe domnul asta... dar parca e o sezatoare, unde vine cate unul si vorbeste despre una, alta. ba mai mult, mai si canta cate-un cantecel
mai lipseste sa inceapa sa dea din buric... si se numeste discoteca.


credema daca nu ti cunosti religia si te uiti de cateva ori la asa ceva si te mai pacaleste si vreunu sa va duceti la intrunire sa vz cum e nu esti decat o victima usoara,asta si urmaresc ei
iiiiiiiiio
Postat pe 7 Februarie 2014 22:49
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-02-07 22:46:13
De la: Muse__, la data 2014-02-07 22:41:35
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-02-07 22:34:51
De la: Muse__, la data 2014-02-07 22:24:38
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-02-07 22:09:03daca si schimba religia de dragul sotului spunei ca nici prin gand sa nu i treaca sa faca asa ceva

nu am zis ca este o EA, cum nu am zis nici ca este un EL.
am zis doar ca este vorba despre o persoana. necasatorita.

penticostala se numeste religia.
http://www.youtube.com/watch?v=-KkesrbSv80


secta nu religia,,,spunei ca nu si cunoate religia de aia a fost usor de manipulat nici decum ca acolo este ceva mai bun ci pur si simplu nu si cunoaste religia

zice ca nu o implineste si ca nu o intelege.

toti spun asa muzo muzo odata ce te ai rupt de biserica lui hristos satana te face sa crezi ca ai aderat la un lucru bun si ti aduce o liniste aãparenta dc crezi ca i zice cel viclean,,iar in timpurile dp urma vor aparea hristosi mincinosi,,adica sectele

eu personal, nu am mers la biserica de ceva timp.. sau sa zicem altfel: in ultimii 2 ani nu am mai fost asa des ca inainte. insa nu simt nici ca l-am pierdut pe dumnezeu, nici nu m-a trasnit ca vreau sa ma convertesc la alta religie. il simt cu mine, orice fac, oriunde ma duc. oare gandurile de convertire se nasc din prea multa singuratate?
Muse__
Postat pe 7 Februarie 2014 22:50
se convertesc pt. ca cei mai multi vor o cale cat mai usoara spre rai (daca se poate o scara rulanta si scaune cu masaj) si cand vin sectantii cu promisiuni desarte, multi le cad in plasuca.
kidd_o
Postat pe 7 Februarie 2014 22:53
De la: kidd_o, la data 2014-02-07 22:47:09N-am rabdare Muse, serios.
Si oricum, chiar nu sunt curios cine unde si ce predica. Din partea mea sa zica ce vor si sa creada ce vor. Are cine ne judeca pe toi, nu e treaba mea asta.

nici eu nu sunt asa curioasa, dar ma simt intrigata... ce au dom'le astia atat de pretios, de noi crestinii pierdem din vedere?! sunt un pic scarbita si putin dezamagita; nu pot sa inteleg de ce un om cu capul pe umeri s-ar lasa convins de povestile astea de adormit copiii..........

si eu gresesc, toti gresim..pentru ca judecam....
dar cum se numeste un om care isi lasa dumnezeul adevarat pentru unul fals? sau pentru falsa impresie ca ii oferi tot ce n-a avut
Muse__
Postat pe 7 Februarie 2014 22:54
De la: Muse__, la data 2014-02-07 22:54:14
De la: kidd_o, la data 2014-02-07 22:47:09N-am rabdare Muse, serios.
Si oricum, chiar nu sunt curios cine unde si ce predica. Din partea mea sa zica ce vor si sa creada ce vor. Are cine ne judeca pe toi, nu e treaba mea asta.

nici eu nu sunt asa curioasa, dar ma simt intrigata... ce au dom'le astia atat de pretios, de noi crestinii pierdem din vedere?! sunt un pic scarbita si putin dezamagita; nu pot sa inteleg de ce un om cu capul pe umeri s-ar lasa convins de povestile astea de adormit copiii..........

si eu gresesc, toti gresim..pentru ca judecam....
dar cum se numeste un om care isi lasa dumnezeul adevarat pentru unul fals? sau pentru falsa impresie ca ii oferi tot ce n-a avut

fii serioasa Muse si nu-ti mai bate capul cu asa ceva.
kidd_o
Postat pe 7 Februarie 2014 23:07
De la: kidd_o, la data 2014-02-07 23:07:57
De la: Muse__, la data 2014-02-07 22:54:14
De la: kidd_o, la data 2014-02-07 22:47:09N-am rabdare Muse, serios.
Si oricum, chiar nu sunt curios cine unde si ce predica. Din partea mea sa zica ce vor si sa creada ce vor. Are cine ne judeca pe toi, nu e treaba mea asta.

nici eu nu sunt asa curioasa, dar ma simt intrigata... ce au dom'le astia atat de pretios, de noi crestinii pierdem din vedere?! sunt un pic scarbita si putin dezamagita; nu pot sa inteleg de ce un om cu capul pe umeri s-ar lasa convins de povestile astea de adormit copiii..........

si eu gresesc, toti gresim..pentru ca judecam....
dar cum se numeste un om care isi lasa dumnezeul adevarat pentru unul fals? sau pentru falsa impresie ca ii oferi tot ce n-a avut

fii serioasa Muse si nu-ti mai bate capul cu asa ceva.

atata cap am si io!! :(
Muse__
Postat pe 7 Februarie 2014 23:20
De la: Muse__, la data 2014-02-07 22:50:26
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-02-07 22:46:13
De la: Muse__, la data 2014-02-07 22:41:35
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-02-07 22:34:51
De la: Muse__, la data 2014-02-07 22:24:38
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-02-07 22:09:03daca si schimba religia de dragul sotului spunei ca nici prin gand sa nu i treaca sa faca asa ceva

nu am zis ca este o EA, cum nu am zis nici ca este un EL.
am zis doar ca este vorba despre o persoana. necasatorita.

penticostala se numeste religia.
http://www.youtube.com/watch?v=-KkesrbSv80


secta nu religia,,,spunei ca nu si cunoate religia de aia a fost usor de manipulat nici decum ca acolo este ceva mai bun ci pur si simplu nu si cunoaste religia

zice ca nu o implineste si ca nu o intelege.

toti spun asa muzo muzo odata ce te ai rupt de biserica lui hristos satana te face sa crezi ca ai aderat la un lucru bun si ti aduce o liniste aãparenta dc crezi ca i zice cel viclean,,iar in timpurile dp urma vor aparea hristosi mincinosi,,adica sectele

eu personal, nu am mers la biserica de ceva timp.. sau sa zicem altfel: in ultimii 2 ani nu am mai fost asa des ca inainte. insa nu simt nici ca l-am pierdut pe dumnezeu, nici nu m-a trasnit ca vreau sa ma convertesc la alta religie. il simt cu mine, orice fac, oriunde ma duc. oare gandurile de convertire se nasc din prea multa singuratate?


se nasc in primul rand asa cum ti am zis din necunoasterea propriei religii
iiiiiiiiio
Postat pe 7 Februarie 2014 23:23
De la: Muse__, la data 2014-02-07 23:20:22
De la: kidd_o, la data 2014-02-07 23:07:57
De la: Muse__, la data 2014-02-07 22:54:14
De la: kidd_o, la data 2014-02-07 22:47:09N-am rabdare Muse, serios.
Si oricum, chiar nu sunt curios cine unde si ce predica. Din partea mea sa zica ce vor si sa creada ce vor. Are cine ne judeca pe toi, nu e treaba mea asta.

nici eu nu sunt asa curioasa, dar ma simt intrigata... ce au dom'le astia atat de pretios, de noi crestinii pierdem din vedere?! sunt un pic scarbita si putin dezamagita; nu pot sa inteleg de ce un om cu capul pe umeri s-ar lasa convins de povestile astea de adormit copiii..........

si eu gresesc, toti gresim..pentru ca judecam....
dar cum se numeste un om care isi lasa dumnezeul adevarat pentru unul fals? sau pentru falsa impresie ca ii oferi tot ce n-a avut

fii serioasa Muse si nu-ti mai bate capul cu asa ceva.

atata cap am si io!! :(




Muse, poza pe care o afisezi nu iti apartine, este a unei fete din State Unite! plagiatoare ce esti!
kudika_954721
Postat pe 7 Februarie 2014 23:32
De la: kudika_954721, la data 2014-02-07 23:32:13
De la: Muse__, la data 2014-02-07 23:20:22
De la: kidd_o, la data 2014-02-07 23:07:57
De la: Muse__, la data 2014-02-07 22:54:14
De la: kidd_o, la data 2014-02-07 22:47:09N-am rabdare Muse, serios.
Si oricum, chiar nu sunt curios cine unde si ce predica. Din partea mea sa zica ce vor si sa creada ce vor. Are cine ne judeca pe toi, nu e treaba mea asta.

nici eu nu sunt asa curioasa, dar ma simt intrigata... ce au dom'le astia atat de pretios, de noi crestinii pierdem din vedere?! sunt un pic scarbita si putin dezamagita; nu pot sa inteleg de ce un om cu capul pe umeri s-ar lasa convins de povestile astea de adormit copiii..........

si eu gresesc, toti gresim..pentru ca judecam....
dar cum se numeste un om care isi lasa dumnezeul adevarat pentru unul fals? sau pentru falsa impresie ca ii oferi tot ce n-a avut

fii serioasa Muse si nu-ti mai bate capul cu asa ceva.

atata cap am si io!! :(




Muse, poza pe care o afisezi nu iti apartine, este a unei fete din State Unite! plagiatoare ce esti!


normal ca nu-i a ei, Muse arata mult mai bine
kidd_o
Postat pe 7 Februarie 2014 23:34
De la: kudika_954721, la data 2014-02-07 23:32:13
De la: Muse__, la data 2014-02-07 23:20:22
De la: kidd_o, la data 2014-02-07 23:07:57
De la: Muse__, la data 2014-02-07 22:54:14
De la: kidd_o, la data 2014-02-07 22:47:09N-am rabdare Muse, serios.
Si oricum, chiar nu sunt curios cine unde si ce predica. Din partea mea sa zica ce vor si sa creada ce vor. Are cine ne judeca pe toi, nu e treaba mea asta.

nici eu nu sunt asa curioasa, dar ma simt intrigata... ce au dom'le astia atat de pretios, de noi crestinii pierdem din vedere?! sunt un pic scarbita si putin dezamagita; nu pot sa inteleg de ce un om cu capul pe umeri s-ar lasa convins de povestile astea de adormit copiii..........

si eu gresesc, toti gresim..pentru ca judecam....
dar cum se numeste un om care isi lasa dumnezeul adevarat pentru unul fals? sau pentru falsa impresie ca ii oferi tot ce n-a avut

fii serioasa Muse si nu-ti mai bate capul cu asa ceva.

atata cap am si io!! :(




Muse, poza pe care o afisezi nu iti apartine, este a unei fete din State Unite! plagiatoare ce esti!

ma pupi in fundul meu de plagiatoare.
am sustinut eu vreodata ca as fi eu?
Muse__
Postat pe 7 Februarie 2014 23:38
De la: kidd_o, la data 2014-02-07 23:34:54
normal ca nu-i a ei, Muse arata mult mai bine

esti un dulce
Muse__
Postat pe 7 Februarie 2014 23:42
Muza..nu lua in seama toate rautatile de aici.
Fulg-de-nea
Postat pe 7 Februarie 2014 23:44
De la: Muse__, la data 2014-02-07 23:42:02
De la: kidd_o, la data 2014-02-07 23:34:54
normal ca nu-i a ei, Muse arata mult mai bine

esti un dulce


kidd_o
Postat pe 7 Februarie 2014 23:45
De la: Fulg-de-nea, la data 2014-02-07 23:44:03Muza..nu lua in seama toate rautatile de aici.

pai cum sa nu iau in seama daca vorbeste cu ce sta pe scaun..
Muse__
Postat pe 7 Februarie 2014 23:48
De la: Muse__, la data 2014-02-07 23:48:20
De la: Fulg-de-nea, la data 2014-02-07 23:44:03Muza..nu lua in seama toate rautatile de aici.

pai cum sa nu iau in seama daca vorbeste cu ce sta pe scaun..

te inteleg perfect...
Oamenii sunt adesea ilogici, iraþionali ºi egoiºti.
Iubeºte-i, oricum.

Dacã eºti bun, oamenii te pot acuza de egoism ºi intenþii ascunse.
Fii bun, oricum.

Dacã ai succes, poþi câºtiga prieteni falºi ºi duºmani adevãraþi.
Cautã succesul, oricum.

Binele pe care îl faci astãzi, va fi uitat mâine.
Fã binele, oricum.

Onestitatea ºi sinceritatea te fac vulnerabil.
Fii onest ºi sincer, oricum.

Marii bãrbaþi ºi marile femei cu cele mai mari idei pot fi doborâþi de bãrbaþi mãrunþi ºi femei mãrunte cu minþi mãrunte.
Gândeºte în stil mare, oricum.
Fulg-de-nea
Postat pe 7 Februarie 2014 23:55
cand te lepezi de Dzeul tau o data, te lepezi de toti cei ce-i iubesti de zeci de ori.........
Muse__
Postat pe 8 Februarie 2014 00:40
De la: Muse__, la data 2014-02-07 21:40:31Multi striga in gura mare ca iubesc. Dar ma intreb: ce este iubirea? Cum stii ca iubesti si ca esti iubit la randul tau?
Iubim pentru ca e la moda sa iubesti? Iubim pentru ca suntem puternici? Iubim pentru ca suntem slabi? Iubim doar cand ne simtim singuri?

Traim cu convingerea ca stim cine suntem, dar stim sa iubim? Si daca da, de ce nu iubim pana la capat? Poate cumva o alta religie sa ne schimbe starea si dispozitia sufleteasca? Poate o alta religie sa ne echilibreze fizic si psihic mai mult decat o poate face Dumnezeu? Poate o alta religie sa ne dea adevarata liniste?


De ce sa nu strigi in gura mare ca iubesti? E ceva rusinos in acest lucru? Ar fi mai bine sa strigam in gura mare cand uram pe cineva?

Eu sunt pro expunere a sentimentelor, indiferent de natura lor, cu atat mai mult daca e vorba de sentimente pozitive. Toate sentimentele pe care le avem fac parte din noi si reprezinta toate laturile personalitatii noastre. Toti avem o parte buna si o parte mai putin buna, dar, per total, suntem niste oameni valorosi. Poate ca nu suntem valorosi pentru toti oamenii, dar, cu siguranta, suntem valorosi pentru cei care ne iubesc si pe care-i iubim.

Cum imi dau seama ca sunt iubita si iubesc? Pentru ca simt iubirea oamenilor dragi (a familiei si a sotului meu), iradiind nu doar din vorbe, ci si din faptele lor, pentru ca-mi sunt si mi-au fost alaturi, si la bine, si la greu, pentru ca ma accepta si ii accept asa cum sunt, si cu bune si cu rele, pentru ca, atat pentru ei, cat si pentru mine, conteaza mai ales latura lor pozitiva, latura lor negativa fiind mai putin importanta, asa cum partea mea mai putin buna nu are importanta pentru ei. Faptul ca le pasa de mine, ca-mi pasa de ei, ca ii preocupa tot ceea ce mi se intampla, ca ma preocupa tot ceea ce li se intampla, arata cat de puternica e iubirea dintre noi. Faptul ca nu mi-as putea imagina viata fara ei, faptul ca ei nu-si pot imagina viata fara mine, arata, din nou, cat e de puternica e aceasta legatura de iubire, atat dintre mine si familia mea, cat si dintre mine si sotul meu. Sotul imi este la fel de important, pe cat imi este familia, iar daca vreo persoana ar indrazni sa spuna ceva rau de ei sau sa indrazneasca sa le faca vreun lucru rau, ar trebui in momentul imediat urmator sa se fereasca de mine, pentru ca bine nu le va fi in niciun caz celor ce au indraznit sa-mi atace cu vorba sau fapta, oamenii dragi.

As fi in stare sa-mi dau si viata pentru sotul si familia mea, pentru ca ei reprezinta totul pentru mine, ei reprezinta ratiunea mea de a trai. Doar cine a iubit si iubeste simte si traieste tot ceea ce am scris eu aici.

Eu cand iubesc, iubesc 200%, nu 100%.

Pentru mine adevarata religie o reprezinta iubirea, inclusiv iubirea fata de Dumnezeu tot in inima mea isi are salasul. Si ii multumesc in fiecare zi lui Dumnezeu pentru toti oamenii pe care mi i-a daruit in calea vietii mele si pentru toate experientele de viata de care am avut parte pana acum. Tot ceea ce mi s-a intamplat si mi se intampla m-a facut mai implinita, mai matura si mi-a aratat ce-i cu adevarat important in viata.

Viorica_Ecaterina
Postat pe 8 Februarie 2014 08:01
Si inca un lucru referitor la toti oamenii, cu care interactionez: faptul ca pot ierta si uita cuvintele pe care mi le-au spus intr-un moment mai putin placut, pentru ambele parti, arata cat de mult iubesc oamenii. Faptul ca ajut pe oricine, oricat mi-ar fi de simpatic sau antipatic la acel moment, daca ii este greu, arata cat de mult iubesc oamenii.

Imi pare rau pentru aceia care se cramponeaza de partea mea mai putin buna, refuzand sa-mi vada si calitatile, pentru ca nu stiu ce pierd...

Uite, un motiv in plus, pentru a-i aprecia si mai mult pe cei ce ma apreciaza si iubesc, asa cum sunt.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 8 Februarie 2014 08:08
De la: Muse__, la data 2014-02-07 21:53:19
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-02-07 21:48:26dumnezeu ti se dezvaluie prin religie desi este in interiorul tau prin constiinta suflet si iubire,,si nu mai pune intrebari cu,,alta religia,nici macar nu te gandii la asa ceva

de ce sa nu pun intrebari? care e rostul unui forum atunci?
nu ma gandesc eu la asa ceva, ci o persoana f draga mie, pe care o respect si o iubesc mult si pe care vreau sa o ajut sa gaseasca calea cea buna. cert e ca nu sunt cea mai credincioasa persoana si nu prea stiu cum sa o intorc din drum dupa "spalarea de creier"....


Daca e spalata pe creier, deci manipulata si conditionata de altii, nu prea ai cum s-o ajuti. O poti lasa sa se dea de cateva ori cu al sau cap de pragul de sus si o sa-si dea seama, candva, ca nu a facut tocmai alegerea potrivita.

Insa nu insista sa se intoarca din drum, accepta-i decizia, si arata-i multa intelegere si rabdare. Daca o vei trata cu indiferenta sau, Doamne fereste, cu ura si reprosuri, o pierzi pentru totdeauna.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 8 Februarie 2014 08:13
De la: Muse__, la data 2014-02-07 22:37:09la minutul 41 din filmuletul resp, practic zice ala acolo.... ca raiul este de 10 ori mai mare decat Franta, ca raiul este un cub cu 600.000 de etaje... mie-mi suna a povesti de adormit copiii. oare cum poate o persoana cu capul pe umeri sa se lase convins de asemenea bazaconii?!


Daca simte ca si-a pierdut speranta, o secta din asta i se pare o solutie nemaipomenita, daca e o persoana slaba de inger. O persoana puternica si-ar fi recunoscut vulnerabilitatea si ar fi acceptat ajutorul familiei si al prietenilor si al unui psiholog sau a unui psihoterapeut.

Cei din acea secta sau religie ce-o fi, au prins acea persoana intr-un moment vulnerabil, sunt convinsa de asta, si i-au dat sentimentul ca ea, persoana, reprezinta totul pentru ei, pentru penticostali sau ce sunt. Cei din secta/acea religie i-au pozat ca fiind salvatorii ei, ca avand orice solutie la problemele sau nelinistile persoanei in cauza.

Mai exista o speranta pentru acea persoana, sa se intoarca din drum, daca nu o tratati cu indiferenta sau ura, ci cu rabdare si intelegere.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 8 Februarie 2014 08:21
De la: kidd_o, la data 2014-02-07 22:53:28se convertesc pt. ca cei mai multi vor o cale cat mai usoara spre rai (daca se poate o scara rulanta si scaune cu masaj) si cand vin sectantii cu promisiuni desarte, multi le cad in plasuca.


Exact!
Viorica_Ecaterina
Postat pe 8 Februarie 2014 08:24
De la: Muse__, la data 2014-02-08 00:40:13cand te lepezi de Dzeul tau o data, te lepezi de toti cei ce-i iubesti de zeci de ori.........

,da dar in primul rand te lepppezi de tn nsati cand faci asta
iiiiiiiiio
Postat pe 8 Februarie 2014 09:41
De la: Viorica_Vio, la data 2014-02-08 08:13:34
De la: Muse__, la data 2014-02-07 21:53:19
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-02-07 21:48:26dumnezeu ti se dezvaluie prin religie desi este in interiorul tau prin constiinta suflet si iubire,,si nu mai pune intrebari cu,,alta religia,nici macar nu te gandii la asa ceva

de ce sa nu pun intrebari? care e rostul unui forum atunci?
nu ma gandesc eu la asa ceva, ci o persoana f draga mie, pe care o respect si o iubesc mult si pe care vreau sa o ajut sa gaseasca calea cea buna. cert e ca nu sunt cea mai credincioasa persoana si nu prea stiu cum sa o intorc din drum dupa "spalarea de creier"....


Daca e spalata pe creier, deci manipulata si conditionata de altii, nu prea ai cum s-o ajuti. O poti lasa sa se dea de cateva ori cu al sau cap de pragul de sus si o sa-si dea seama, candva, ca nu a facut tocmai alegerea potrivita.

Insa nu insista sa se intoarca din drum, accepta-i decizia, si arata-i multa intelegere si rabdare. Daca o vei trata cu indiferenta sau, Doamne fereste, cu ura si reprosuri, o pierzi pentru totdeauna.


viorico,daca nu ti cunosti religia binenteles ca n ai cu ce sa o ajuti,,iar ea e posibil sa nu se de a cu capul de nimic si dimpotriva sa sporeasca in indoctrinarea ei sectara,,daca o iuvbesti cu adearat si ti cunosti religia nu trebui absolut deloc sub nici o forma sa o tratezi cu indiferenta sau falsa intelegere,dimpotriva trebui sa i arati cu draga inima ori de cate ori ai ocazie ca a luat o decizie gresita,asta trebnui sa io arati frumos si prieteneste cu argumente,insa o poti face doar daca ti cunosti religia
iiiiiiiiio
Postat pe 8 Februarie 2014 09:48
De la: Muse__, la data 2014-02-07 23:38:25
De la: kudika_954721, la data 2014-02-07 23:32:13
De la: Muse__, la data 2014-02-07 23:20:22
De la: kidd_o, la data 2014-02-07 23:07:57
De la: Muse__, la data 2014-02-07 22:54:14
De la: kidd_o, la data 2014-02-07 22:47:09N-am rabdare Muse, serios.
Si oricum, chiar nu sunt curios cine unde si ce predica. Din partea mea sa zica ce vor si sa creada ce vor. Are cine ne judeca pe toi, nu e treaba mea asta.

nici eu nu sunt asa curioasa, dar ma simt intrigata... ce au dom'le astia atat de pretios, de noi crestinii pierdem din vedere?! sunt un pic scarbita si putin dezamagita; nu pot sa inteleg de ce un om cu capul pe umeri s-ar lasa convins de povestile astea de adormit copiii..........

si eu gresesc, toti gresim..pentru ca judecam....
dar cum se numeste un om care isi lasa dumnezeul adevarat pentru unul fals? sau pentru falsa impresie ca ii oferi tot ce n-a avut

fii serioasa Muse si nu-ti mai bate capul cu asa ceva.

atata cap am si io!! :(




Muse, poza pe care o afisezi nu iti apartine, este a unei fete din State Unite! plagiatoare ce esti!

ma pupi in fundul meu de plagiatoare.
am sustinut eu vreodata ca as fi eu?




Esti si vulgara, pe deasupra, Urato!! ce esti!
Sa te pupe si toti pupincuristii tai, in curul tau ala basinos si urat mirositor!
kudika_954721
Postat pe 8 Februarie 2014 10:10
Dragostea îndelung rabdã; dragostea este binevoitoare, dragostea nu pizmuieºte, nu se laudã, nu se trufeºte. Dragostea nu se poarta cu necuviinþã, nu cautã ale sale, nu se aprinde de mânie, nu gândeºte rãul. Nu se bucurã de nedreptate, ci se bucurã de adevãr. Toate le suferã, toate le crede, toate le nãdãjduieºte, toate le rabdã. Dragostea nu cade niciodatã. (Corinteni I-13)




Muse, spuneai de cunostinta ta ca il schimba pe Dumnezeul din sufletul ei cu altul.Nu este asa ! Eu cred ca nu a avut nimic in suflet.Acolo unde este un loc plin..... nu mai ai ce adauga.....sufletelul ei a fost gol iar acum cauta
GHEISA_
Postat pe 8 Februarie 2014 10:56
De la: GHEISA_, la data 2014-02-08 10:56:35Dragostea îndelung rabdã; dragostea este binevoitoare, dragostea nu pizmuieºte, nu se laudã, nu se trufeºte. Dragostea nu se poarta cu necuviinþã, nu cautã ale sale, nu se aprinde de mânie, nu gândeºte rãul. Nu se bucurã de nedreptate, ci se bucurã de adevãr. Toate le suferã, toate le crede, toate le nãdãjduieºte, toate le rabdã. Dragostea nu cade niciodatã. (Corinteni I-13)




Muse, spuneai de cunostinta ta ca il schimba pe Dumnezeul din sufletul ei cu altul.Nu este asa ! Eu cred ca nu a avut nimic in suflet.Acolo unde este un loc plin..... nu mai ai ce adauga.....sufletelul ei a fost gol iar acum cauta


bravo gheiso rar dau oamenii citate dintrastea,,in ziua de qazi toti care mai de care dau citate din filozofi si altele

o cauta dar a gresit tinta
iiiiiiiiio
Postat pe 8 Februarie 2014 11:05
De la: kudika_954721, la data 2014-02-08 10:10:01
De la: Muse__, la data 2014-02-07 23:38:25
De la: kudika_954721, la data 2014-02-07 23:32:13
De la: Muse__, la data 2014-02-07 23:20:22
De la: kidd_o, la data 2014-02-07 23:07:57
De la: Muse__, la data 2014-02-07 22:54:14
De la: kidd_o, la data 2014-02-07 22:47:09N-am rabdare Muse, serios.
Si oricum, chiar nu sunt curios cine unde si ce predica. Din partea mea sa zica ce vor si sa creada ce vor. Are cine ne judeca pe toi, nu e treaba mea asta.

nici eu nu sunt asa curioasa, dar ma simt intrigata... ce au dom'le astia atat de pretios, de noi crestinii pierdem din vedere?! sunt un pic scarbita si putin dezamagita; nu pot sa inteleg de ce un om cu capul pe umeri s-ar lasa convins de povestile astea de adormit copiii..........

si eu gresesc, toti gresim..pentru ca judecam....
dar cum se numeste un om care isi lasa dumnezeul adevarat pentru unul fals? sau pentru falsa impresie ca ii oferi tot ce n-a avut

fii serioasa Muse si nu-ti mai bate capul cu asa ceva.

atata cap am si io!! :(




Muse, poza pe care o afisezi nu iti apartine, este a unei fete din State Unite! plagiatoare ce esti!

ma pupi in fundul meu de plagiatoare.
am sustinut eu vreodata ca as fi eu?




Esti si vulgara, pe deasupra, Urato!! ce esti!
Sa te pupe si toti pupincuristii tai, in curul tau ala basinos si urat mirositor!

ti-ai facut cont special ca sa imi poti spune mie asta? te pomenesti ca esti tu mai frumos.
Muse__
Postat pe 8 Februarie 2014 11:33
De la: GHEISA_, la data 2014-02-08 10:56:35Dragostea îndelung rabdã; dragostea este binevoitoare, dragostea nu pizmuieºte, nu se laudã, nu se trufeºte. Dragostea nu se poarta cu necuviinþã, nu cautã ale sale, nu se aprinde de mânie, nu gândeºte rãul. Nu se bucurã de nedreptate, ci se bucurã de adevãr. Toate le suferã, toate le crede, toate le nãdãjduieºte, toate le rabdã. Dragostea nu cade niciodatã. (Corinteni I-13)




Muse, spuneai de cunostinta ta ca il schimba pe Dumnezeul din sufletul ei cu altul.Nu este asa ! Eu cred ca nu a avut nimic in suflet.Acolo unde este un loc plin..... nu mai ai ce adauga.....sufletelul ei a fost gol iar acum cauta

atunci poate ca locul cel mai indicat ar fi cabinetul psihologului, nu vrajeli dintr-astea..
Muse__
Postat pe 8 Februarie 2014 11:34
cel mai bun psiholog si legitimat este duhovnicul dinnainte sa se inventeze vreo psihologie,el este doctor de suflete legitimat
iiiiiiiiio
Postat pe 8 Februarie 2014 11:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
manele 32 De la: cristiana_cris 12 August 2009 15:49
Parerile voastre ar putea schimba situatia. 24 De la: nocturnalia 23 Ianuarie 2009 12:24
am si eu o intrebare... 1 De la: loredana_tomescu 30 Iunie 2008 21:53
Am intalnit-o pe ea ! 2 De la: 12 Ianuarie 2013 22:56
Cea mai mare moschee din Europa ! 12 De la: kudika_988778 13 Iulie 2015 19:56