Setari Cookie-uri

scurgeri si iar scurgeri

Buna tuturor.. problema mea probabil ca s a discutat de multe ori pe site doar ca la mine e mai diferit.. Deci am o scurgere zilnica, permanenta, doar in timpul menstruatiei nu o mai vad.. este transparenta, nu miroase, dar in fiecare sa zicem sa pateaza chilotul dupa mai multe ore intarindu se devine albuie. Am inteles ca orice femeie are o scurgere dar eu o am mereu.. am consultat mai multi ginecologi , unul mi a zis ca am o cantitate prea mare de hormoni in corp, sa specific ca iau si anticonceptionale, dupa altul mi a zis ca e o mica raceala si mi a dat tratament 5 zile cu ovule, dar fara rezultat, altul mi a zis ca e ceva normal nici nu stiu ce sa cred, problema e ma deranjeaza cateodata am senzatia ca sunt umeda,iar prob e ca in ultimele luni dupa menstruatie sa zicem 3-4 zile am niste mancarimi in zona intima, a devenit ceva deranjant... Rog daca se gaseste careva in acceasi situatie sa ma ajute cu un sfat ..multumesc...
kudika_33716
Postat pe 7 Martie 2014 00:37
De la: kudika_33716, la data 2014-03-07 00:37:43Buna tuturor.. problema mea probabil ca s a discutat de multe ori pe site doar ca la mine e mai diferit.. Deci am o scurgere zilnica, permanenta, doar in timpul menstruatiei nu o mai vad.. este transparenta, nu miroase, dar in fiecare sa zicem sa pateaza chilotul dupa mai multe ore intarindu se devine albuie. Am inteles ca orice femeie are o scurgere dar eu o am mereu.. am consultat mai multi ginecologi , unul mi a zis ca am o cantitate prea mare de hormoni in corp, sa specific ca iau si anticonceptionale, dupa altul mi a zis ca e o mica raceala si mi a dat tratament 5 zile cu ovule, dar fara rezultat, altul mi a zis ca e ceva normal nici nu stiu ce sa cred, problema e ma deranjeaza cateodata am senzatia ca sunt umeda,iar prob e ca in ultimele luni dupa menstruatie sa zicem 3-4 zile am niste mancarimi in zona intima, a devenit ceva deranjant... Rog daca se gaseste careva in acceasi situatie sa ma ajute cu un sfat ..multumesc...
du/te la ginecolog,mai sigur
NEGRUTTTT
Postat pe 7 Martie 2014 05:04
De la: kudika_33716, la data 2014-03-07 00:37:43Buna tuturor.. problema mea probabil ca s a discutat de multe ori pe site doar ca la mine e mai diferit.. Deci am o scurgere zilnica, permanenta, doar in timpul menstruatiei nu o mai vad.. este transparenta, nu miroase, dar in fiecare sa zicem sa pateaza chilotul dupa mai multe ore intarindu se devine albuie. Am inteles ca orice femeie are o scurgere dar eu o am mereu.. am consultat mai multi ginecologi , unul mi a zis ca am o cantitate prea mare de hormoni in corp, sa specific ca iau si anticonceptionale, dupa altul mi a zis ca e o mica raceala si mi a dat tratament 5 zile cu ovule, dar fara rezultat, altul mi a zis ca e ceva normal nici nu stiu ce sa cred, problema e ma deranjeaza cateodata am senzatia ca sunt umeda,iar prob e ca in ultimele luni dupa menstruatie sa zicem 3-4 zile am niste mancarimi in zona intima, a devenit ceva deranjant... Rog daca se gaseste careva in acceasi situatie sa ma ajute cu un sfat ..multumesc...


Fa-ti examenul citologic,s-ar putea sa ai vaginita,dar numai in urma analizei secretiei vaginale poti afla un diagnostic!!!Secretia vaginala este normala la femei,si se accentueaza in perioada premenstruala si in timpul menstrei,dar daca este insotita de mancarime sau usturime inseamna ca ceva nu este in regula!!!Problema poate fi si de natura hormonala,este adevarat,dar numai daca sunt eliminate celelalte cauze !Evita lenjeria intima confectionata din material sintetic si incearca sa elimini parul din zona pubiana intrucat acesta favorizeaza mentinerea umezelii si accentuarea problemei in sine!!Evita sapunurile agresive,adica pe cele care au "PH" ridicat!!
kudika_15804
Postat pe 7 Martie 2014 07:03
"Ma bagam " si eu cu un sfat, dar... scurgerile sunt unu' dintre putinele lucruri la care nu ma pricep...
alegro6543
Postat pe 7 Martie 2014 07:11
De la: alegro6543, la data 2014-03-07 07:11:57"Ma bagam " si eu cu un sfat, dar... scurgerile sunt unu' dintre putinele lucruri la care nu ma pricep...



Ar fi fost culmea!!!
kudika_15804
Postat pe 7 Martie 2014 07:14
pentru mancarimi exista o crema care este foarte buna se gaseste la farmacie si nici nu e scumpa se numeste clotrimazol si este fff buna eu am folosit si mancarimile mi-au trcut. cat despre scurgeri am si eu am fost si la ginecolog dar tot degeaba. a sp k sunt ok.
kudika920196
Postat pe 28 Martie 2014 10:47
De la: kudika920196, la data 2014-03-28 10:47:25pentru mancarimi exista o crema care este foarte buna se gaseste la farmacie si nici nu e scumpa se numeste clotrimazol si este fff buna eu am folosit si mancarimile mi-au trcut. cat despre scurgeri am si eu am fost si la ginecolog dar tot degeaba. a sp k sunt ok.


Daca nu l-ai dus si pe f....lau la doctor, tot degeaba, cum ai zis.
kudika226898
Postat pe 28 Martie 2014 16:16
Bleeeeh...ce topic, ce lume! Din ce pestera tocmai ai iesit, femeie? De doctori ai auzit ?????
rondina
Postat pe 28 Martie 2014 18:26
hai ma, pe bune? asta e topic?? mai fetelor, mergeti la doctori si nu mai povestiti ORICE pe forumuri. sunt chestiuni care tin de intimitate si de bun simt!
metaphor
Postat pe 28 Martie 2014 20:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Limba araba 7 De la: joy_18 15 Decembrie 2014 19:18
bella 7 De la: kudika_35356 23 Mai 2013 12:13
salut 4 De la: _oktober_ 9 Februarie 2011 11:04
cosmetice de calitate 3 De la: seductiv 3 Decembrie 2010 22:42
mi-am pierdut cea ce am avut cel mai drag pe lume. 8 De la: kudika_14431 7 Mai 2013 20:01