Setari Cookie-uri

Optician escroc Timisoara Calea Sagului

Postez si aici, ca sa fie lumea avizata. Evitati aceasta persoana ca va va lovi urat la buzunare si mai va avea tupeul sa isi bata joc si sa va faca prosti in fata. Am plans de furie dar banii dusi sunt.
Am patit-o cu ei, gresesc retetele si nu iti refac ochelarii. Magazinul este la intersectia str. Rebreanu cu Calea Sagului. Opticianul este prost crescut, vorbeste urat cu clientii si nici macar nu este atent la retete. Cand a vazut ca a scris alta comanda decat reteta(tot la el facuta pe aparatul lui), a mai avut si nesimtirea sa imi ”dovedeasca” ca e bine cum a scris el. Mi-a pus tot felul de dioptrii aiurea pana nu mai vedeam nimic si mi-a ”dovedit” ca nu vad nimic cu reteta originala de +3, si ca a lui de +1 e mai buna(cu care vedeam ca si cum nici nu as fi purtat ochelari, adica destul de rau).
Intr-adevar intre reteta de calculator si cea Incercata poate fi diferenta dar nu asa enorma, maxim jumatate de dioptrie, nu 2 intregi. Asta o stie oricine, nu trebuie sa fii nici macar optician. dar acesta te minte in fata ca nu vezi ca oricum nu vezi nimic?
Evitati-l, este un escroc!
Oricum numai aspectul tipului trebuia sa imi dea de gandit, era mare, urat si vorbea cu mine de parca as fi venit sa il deranjez, in loc sa trateze frumos clientii. Dar eu totusi am facut comanda la el, gandind ca si dac e mai uracios, nu-i musai sa fie rau-voitor. Greseala mare. Tipul este si mai rau-voitor decat pare. Si e escroc.
A mai patit-o cineva cu el?
kudika_958376
Postat pe 19 Martie 2014 15:19
De la: kudika_958376, la data 2014-03-19 15:19:33Postez si aici, ca sa fie lumea avizata. Evitati aceasta persoana ca va va lovi urat la buzunare si mai va avea tupeul sa isi bata joc si sa va faca prosti in fata. Am plans de furie dar banii dusi sunt.
Am patit-o cu ei, gresesc retetele si nu iti refac ochelarii. Magazinul este la intersectia str. Rebreanu cu Calea Sagului. Opticianul este prost crescut, vorbeste urat cu clientii si nici macar nu este atent la retete. Cand a vazut ca a scris alta comanda decat reteta(tot la el facuta pe aparatul lui), a mai avut si nesimtirea sa imi ”dovedeasca” ca e bine cum a scris el. Mi-a pus tot felul de dioptrii aiurea pana nu mai vedeam nimic si mi-a ”dovedit” ca nu vad nimic cu reteta originala de +3, si ca a lui de +1 e mai buna(cu care vedeam ca si cum nici nu as fi purtat ochelari, adica destul de rau).
Intr-adevar intre reteta de calculator si cea Incercata poate fi diferenta dar nu asa enorma, maxim jumatate de dioptrie, nu 2 intregi. Asta o stie oricine, nu trebuie sa fii nici macar optician. dar acesta te minte in fata ca nu vezi ca oricum nu vezi nimic?
Evitati-l, este un escroc!
Oricum numai aspectul tipului trebuia sa imi dea de gandit, era mare, urat si vorbea cu mine de parca as fi venit sa il deranjez, in loc sa trateze frumos clientii. Dar eu totusi am facut comanda la el, gandind ca si dac e mai uracios, nu-i musai sa fie rau-voitor. Greseala mare. Tipul este si mai rau-voitor decat pare. Si e escroc.
A mai patit-o cineva cu el?


nup!!daca l-ai vazut mare si urat clar vezi bine!
kiss_my_ass
Postat pe 19 Martie 2014 15:24
Este foarte bine ca faci cunoscut comportamentul lui si faptul ca are aceasta calitate de"excroc",dar ar fi fost bine sa te uiti pe ecuson si daca nu ai facuto atunci o poti face in viitor sau cere sa vorbesti cu seful lu si reda-i incidentul cum te-a escrocat si mai poti sa da-i o fuga si la Protectia Consumatorului sa-i depui o reclamatie si vei vedea cum iti vor fi returnati banii inapoi.Mult succes!
kudika_957893
Postat pe 1 Aprilie 2014 04:12
Eu am patit-o in Brasov la otica medicala pe str,Republicii pe dreapta ,in apropiere de Modarom, mi-am facut ochelari si la protestele mele ca nu vad bine cu ei , mi s-a spus ca voi putea sa-i port peste vreo 5 ani si sa nu ma mai agit...
cristina55
Postat pe 2 Aprilie 2014 00:59
De la: cristina55, la data 2014-04-02 00:59:08Eu am patit-o in Brasov la Optica medicala pe str,Republicii pe dreapta ,in apropiere de Modarom, mi-am facut ochelari si la protestele mele ca nu vad bine cu ei , mi s-a spus ca voi putea sa-i port peste vreo 5 ani si sa nu ma mai agit...



PS , pe langa toate nu era bine executata focalizarea , cu acesti ochelari toate liniile drepte deveneau curbe....
cristina55
Postat pe 2 Aprilie 2014 01:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ajutor 2 De la: gabisimari 22 Iunie 2011 09:41
oare sa mi pierd orice speranta? 18 De la: criszoe 6 Iunie 2012 22:07
OFERTE VOPSIT 4 De la: kudika_6609 28 Mai 2012 14:55
Ce ziceti/?...sunt eficiente parfumurile pe baza de feromoni?... 50 De la: puiu66 18 Septembrie 2010 23:28
FOCUS GRUP 1 De la: kudika_14361 20 August 2012 09:14