Setari Cookie-uri

insarinata dupa viol

Totul s-a intimplat acum 4 luni. Eram impreuna cu iubitul meu de 10-11 luni. Aveam o relatie perfecta. Imi facea surprize, flori, declaratii de dragoste. Eram indragostita pina peste cap. Avem o regula, excluderea totala a alcoolului si tigarilor. El nu avea probleme cu asta. La acel moment eram virgina si am hotarit sa asteptam momentul potrivit. Intr-o seara am mers la o petrecere la verisoara lui care imi era cea mai buna prietena. Acolo s-a intilnit cu niste vechi prieteni. Am observat ca a inceput sa bea, m-am suparat si ne-am certat. Nu am corbit toata seara pina cind pe la 3 a venit la mine si a spus ca vrea sa vorbim. Nici nu vroiam sa aud de el, insa verisoara lui ne-a vazut si m-a convins sa merg sa vorbesc cu el. Am mers intr-o camera, el a inceput sa ma sarute, i-am dat o palma si am vrut sa ies din camera. Nu am reusit, mi-a dat o palma, am cazut pe pat. El a incuiat usa si ma violat. Dupa s-a asezat linga si a adormit. Am vrut sa plec insa usa era incuiata, nu stiam unde era cheea. M-am strins intr-un colt plingind. Cind s-a luminat el s-a trezit. Nu intelegea nimic, si nu isi amintea ce s-a intimplat. I-am spus totul printre lacrimi, insa nu l-am lasat sa se apropie de mine. Am vazut cheia pe pat unde a dormit el. Am descuiat usa si am fugit. Timp de o luna si-a cerut iertare de la mine, jura ca nu isi da seama cum s-a intimplat si ca ma iubeste. Dupa aprox. 3-4 saptamini am inceput sa am greturi, ameteli insa am dat vina pe hipertensiune. Dupa inca o luna nu imi mai venise ciclu, eu dadeam vina pe ceea cum am fost dezvirginata. Verisoara lui stia toate fiindca imi era cea mai buna prietena. Intr-un week-end ea m-a convins sa fac un test. L-am facut, si am fost socata sa vad ca era pozitiv. Ea a inceput sa imi zica sa il sun si sa ii spun lui. Am avut cu ea o discutie aprinsa si am plecat spunind ca o sa fac avort. O zi intreaga am mers prin oras, plingind. Cind am mers acasa el era acolo cu parintii mei. Le spusese deja ca sunt insarcinata si ca vrea sa ma mut cu el si sa pastram copilul. Parintii mei au fost deacord fara sa ma intrebe pe mine. Eu eram contra, nu il puteam ierta. Parintii mi-au spus ca ori plec cu el ori plec in strada. Am plecat cu el, nu aveam unde in alta parte. El face totul ca sa il iert, si cit de mult as vrea sa uit acea noapte, nu pot. Nu il las sa se apropie de mine. El iubeste copilul, si il vrea. Am spus de citeva ori ca il urasc si pe el si pe copilul lui, a fost foaroarte suparat si a spus ca pe el il pot uri pentru ca si el se uraste dar copilul nu are nici o vina. Acum ca burtica creste si zilele astea bebe a miscat, incep sa ma resemnez si sa iubesc acest copil. Abia astept miine sa aflu ce sex are. Cu toate ca viata mea a fost data peste cap, din cauza ca am o sarcina grea am lut o pauza de la universitate. Habar nu am ce sa fac, viata mea s-a dus de ripa
kudika_959030
Postat pe 26 Martie 2014 22:59
eu zic ca ar fi bine sati accepti sotu si mai ales copilul ce se va nasteee
kudika_958245
Postat pe 27 Martie 2014 00:45
De la: kudika_959030, la data 2014-03-26 22:59:49Totul s-a intimplat acum 4 luni. Eram impreuna cu iubitul meu de 10-11 luni. Aveam o relatie perfecta. Imi facea surprize, flori, declaratii de dragoste. Eram indragostita pina peste cap. Avem o regula, excluderea totala a alcoolului si tigarilor. El nu avea probleme cu asta. La acel moment eram virgina si am hotarit sa asteptam momentul potrivit. Intr-o seara am mers la o petrecere la verisoara lui care imi era cea mai buna prietena. Acolo s-a intilnit cu niste vechi prieteni. Am observat ca a inceput sa bea, m-am suparat si ne-am certat. Nu am corbit toata seara pina cind pe la 3 a venit la mine si a spus ca vrea sa vorbim. Nici nu vroiam sa aud de el, insa verisoara lui ne-a vazut si m-a convins sa merg sa vorbesc cu el. Am mers intr-o camera, el a inceput sa ma sarute, i-am dat o palma si am vrut sa ies din camera. Nu am reusit, mi-a dat o palma, am cazut pe pat. El a incuiat usa si ma violat. Dupa s-a asezat linga si a adormit. Am vrut sa plec insa usa era incuiata, nu stiam unde era cheea. M-am strins intr-un colt plingind. Cind s-a luminat el s-a trezit. Nu intelegea nimic, si nu isi amintea ce s-a intimplat. I-am spus totul printre lacrimi, insa nu l-am lasat sa se apropie de mine. Am vazut cheia pe pat unde a dormit el. Am descuiat usa si am fugit. Timp de o luna si-a cerut iertare de la mine, jura ca nu isi da seama cum s-a intimplat si ca ma iubeste. Dupa aprox. 3-4 saptamini am inceput sa am greturi, ameteli insa am dat vina pe hipertensiune. Dupa inca o luna nu imi mai venise ciclu, eu dadeam vina pe ceea cum am fost dezvirginata. Verisoara lui stia toate fiindca imi era cea mai buna prietena. Intr-un week-end ea m-a convins sa fac un test. L-am facut, si am fost socata sa vad ca era pozitiv. Ea a inceput sa imi zica sa il sun si sa ii spun lui. Am avut cu ea o discutie aprinsa si am plecat spunind ca o sa fac avort. O zi intreaga am mers prin oras, plingind. Cind am mers acasa el era acolo cu parintii mei. Le spusese deja ca sunt insarcinata si ca vrea sa ma mut cu el si sa pastram copilul. Parintii mei au fost deacord fara sa ma intrebe pe mine. Eu eram contra, nu il puteam ierta. Parintii mi-au spus ca ori plec cu el ori plec in strada. Am plecat cu el, nu aveam unde in alta parte. El face totul ca sa il iert, si cit de mult as vrea sa uit acea noapte, nu pot. Nu il las sa se apropie de mine. El iubeste copilul, si il vrea. Am spus de citeva ori ca il urasc si pe el si pe copilul lui, a fost foaroarte suparat si a spus ca pe el il pot uri pentru ca si el se uraste dar copilul nu are nici o vina. Acum ca burtica creste si zilele astea bebe a miscat, incep sa ma resemnez si sa iubesc acest copil. Abia astept miine sa aflu ce sex are. Cu toate ca viata mea a fost data peste cap, din cauza ca am o sarcina grea am lut o pauza de la universitate. Habar nu am ce sa fac, viata mea s-a dus de ripa
...povestea ta ma ingrozeste,,,daca dupa 2 pahare de vin te violeaza,,,si dimineata nu/si mai da seama,e foarte grava treaba /////asa o sa continui viata cu el?????
NEGRUTTTT
Postat pe 27 Martie 2014 07:54
De la: kudika_959030, la data 2014-03-26 22:59:49Habar nu am ce sa fac, viata mea s-a dus de ripa


Mai intai gestioneaza realitatea.
Vei fi mama peste cateva luni.
Copilul tau are un tata care nu l-a abandonat si care si-a asumat responsabilitatea faptelor.
Parintii nu v-au dat un sut in fund lasandu-va sa va descurcati de capul vostru.
Ai toate sansele sa faci totul praf gandind negativ , alungandu-l pe tantalau si plangandu-ti de mila ca s-a ales praful de viitoarea ta cariera si de viitorul tau.
Cu o astfel de atitudine sa fi sigura ca se va alege praful de toate.

Din pacate pentru tine copilaria a luat sfarsit si urmeaza o noua etapa in viata ta.
Scoate-ti din cap ideea ca nu iti doresti copilul.
Iubeste sufletelul din tine care ti-a fost daruit si viata va deveni frumoasa.
Daca iti vei bloca instinctul matern gandind negativ si vaitandu-te sa sti ca ce va urma va fi numai din vina ta oricat ai da tu vina pe alti.

Incepand de AZI ce se intampla este numai si numai in mainile tale.
Deciziile, gandurile si trairile tale prezente vor influneta permanent ziua de maine.

Accepta dragostea celor din jur cand iti este daruita si invata sa iubesti la randul tau.

Ca sa iti fie bine cred ca ar trebui sa fi mai sincera si mai putin egoista.

Sentimentul meu este ca esti inconjurata de oameni rezonabili dar tu nu vezi inca asta.


PS.
Din punctul meu de vedere ceva nu este 100% adevarat in povestea ta.
Am senzatia ca ai romantat povestea creandu-ti o imagine mult prea nevinovata.
Radu_Cristian_1
Postat pe 27 Martie 2014 10:27
Ar cam trebui sã termini cu asemenea pãtimãșii, care pot influența în mod negativ viața intrauterinã cât și cea dupã naștere a fãtului. Nu se mai poate întoarce roata. Este necesar ca sã te adaptezi și sã uiți de acea întâmplare. Fii fericitã cã vei avea un copil chiar cu iubitul tãu și nu cu altul,care putea sã te violeze. Restul pot fi puse la ghenã. Altã soluție mai bunã nu cred cã o sã ai. Naștere ușoarã, sã fiți fericiți și sã creșteți copilul împreunã!
Ionescu_Gheorghe_1
Postat pe 13 Aprilie 2014 12:58
Dap ce norocoasa esti si studiiile le poti relua mai tarziu dupa ce nasti si tot odat sa cresti copilul te ajuta mama ta si mama lui sau buniciii
.
Corches_Sorin_1
Postat pe 17 Aprilie 2014 14:10
Imi pare rau pentru ce ti s-a intamplat.... Dar dupa nastere eu zic sa-ti redirectionezi viata ...departe de omul asta...
DefineDefiance
Postat pe 20 Aprilie 2014 20:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Parintii lui 7 De la: kudika393148 12 Iunie 2011 00:35
tot referitor la nopti fierbinti.. 3 De la: louiza 26 Iulie 2010 16:38
Chaque atome de silence / Est la chance d'un fruit pur ( Valery) 10 De la: luckyyyLuke 24 Martie 2009 09:50
Am cunoscut oameni cu carte PROSTI..si fara-DESTEPTI. 65 De la: visan_georgiana 23 Martie 2011 20:11
Nu sunt sarbatorile uneori depresive? 10 De la: speranta1 1 Septembrie 2009 21:30