Setari Cookie-uri

Autosugestie sau chiar se poate intampla asa ceva?

Fosta prietena a iubitului meu, cu care am implinit un an si 4 luni, nu vrea sa dispara din peisaj. Datorita ei, am avut parte de cea mai ciudata experianta din viata mea.

Trebuie sa mentionez ca era o tipa ciudata, atat de ciudata, incat, pe vremea cand era cu prietenul meu, vizita "vrajitoare", tiganci batrane, sa-l aduca in stare sa o ceara de nevasta, sa nu o paraseasca etc.
Credea in farmece si chestii de genul acesta.

Nu am auzit de fosta lui prietena aproape 10 luni, dupa care dam una de alta, nas in nas, intamplator. Nu ne-am vorbit. Doar ne-am privit in ochi. Am simtit in acel moment o ura atat de puternica si o dorinta de razbunare cruda din partea ei, incat mi-a inghetat sufletul pe loc, privind ochii ei de gheata. A fost foarte ciudat si infiorator.

Eh, din acel moment, nu m-am gandit decat la ea in orice zi. Parca imi intrase pe sub piele, in tot corpul, de parca o vedeam, o miroseam, o auzeam, o simteam. Incercam sa mi-o scot din cap, dar nu puteam. Mai mult decat atat, timp de DOUA SAPTAMANI o visam in fiecare noapte, avertizandu-ma sa il las in pace, sa ma despart de prietenul meu, ca il iubeste etc...

Ajunsesem irascibila, nervoasa, paranoica, atat de paranoica, incat la un moment dat chiar am vrut sa ma despart de el, doar sa scap de visele acelea. Prietenul meu nu mai avea absolut nicio legatura cu fosta, e invizibila pentru el, nu il intereseaza... Imi spunea ca eu ma gandesc prea mult la ea, si d-asta o visez...

Dupa cateva zile in care fosta , pur si simplu, se evaporase din capul meu, aveau sa inceapa alte doua saptamani in care prietenul meu o visa, ca il lega, nu ii dadea pace, il urmarea prin vise etc... Dupa care a disparut si din visele lui...

E posibil sa fi facut cine stie ce vraji, farmece sau prostii de genu'??? Sau a fost doar din vina mea? Trebuie sa spun ca in acea perioada m-am simtit foarte ciudat, nu am fost in apele mele, nu am avut liniste, si nu ma gandeam intentionat la ea. Pur si simplu pe ea o vedeam peste tot... Si cum de a patit si prietenul meu exact acelasi lucru? Tot doua saptamani, tot acelasi gen de vise....

kudika_958771
Postat pe 25 Martie 2014 00:30
Ajunsesei " irascibila, nervoasa, paranoica..." din cauza geloziei si nesigurantei pe care le ai in privinta prietenului tau si a relatiei voastre! Eu sunt sigura ca asta iti este felul tau de a fi, poti incepe prin a-ti corecta aceasta atitudine si va fi un prim pas spre "vindecare"! O persoana care nu crede in asemenea ineptii gen vrajitoare, farmece si tot ceea ce tine de acest capitol...sigur nu va avea nicio manifestare ciudata, sau tulburare functionala, senzatie anormala...sau vise in care te leaga una fedeles!
In concluzie, nu numai ca te-ai autosugestionat ...dar i-ai impuiat si prietenului tau capul cu toate aceste tampenii! Gandeste-te ca tu esti cea care mentine vie amintirea fostei, ii amintesti practic in fiecare zi de ea...
rondina
Postat pe 25 Martie 2014 13:52
Scapa de obsesie obsesie pe care ti-ai imprimat-o singura. Gandeste-te doar la tine si relatia ta .
-Iulya
Postat pe 26 Martie 2014 10:25
1.prin absurd de era asa ea era cu el nu tu
2.de ce nu si-ar gasi altu sa-l farmece, ca aia nu are nimic cu iubirea
3. aduci acuzatii foarte grave si urate
4.va poate ajuta un psiholog
kudika_956063
Postat pe 28 Martie 2014 23:42
Pe viitor, daca se mai intampla acest lucru, fa tot posibilul sa ignori. Cred ca ai auzit de vampirii energetici. Cred ca este un astfel de caz.
Jaqueline_healthy
Postat pe 27 Aprilie 2014 05:23
Nu crede in vraji si in tampenii de genul acesta si nu incerca sa i-o amintesti toata ziua obsesiv pentru ca tu i-o bagi efectiv pe gat si te vai mira ca se intoarce la ea. Ti-o spun din experienta si eu am facut aceasta greseala ani de zile, i-am sugerat ca-i place sau ca are ceva cu ea, dar m-am inveninat si eu din cauza geloziei.
Fa-ti viata frumoasa, tie si prietenului tau, fii draguta cu el si alung-o din vocabularul si din gandurile tale si astfel o va uita si el si veti fi fericiti !
Liuta
Postat pe 27 Aprilie 2014 06:57
Eu cred ca ai facut o obsesie pentru ea. Si cred ca prietenul tau ti-a povestit atat de multe lucruri despre ea, ca i-a facut farmece, ca il iubeste pana la stele si inapoi, etc. incat te-a facut sa ajungi asa. Si mai cred ca ii si place sa stie ca esti geloasa, ca te gandesti la o posibila rapire a lui de langa tine. Chestiile astea pentru el sunt mici dovezi de iubire de care probabil are nevoie sa se simta confortabil. Iar faptul ca si el a inceput sa o viseze ca il leaga si mai stiu eu ce ii face...pai stim ca minciunelele pot deveni atat de bune incat pana si nascocitorul lor ajunge sa le creada, nu?
MonykS
Postat pe 27 Aprilie 2014 08:11
De la: kudika_958771, la data 2014-03-25 00:30:56Fosta prietena a iubitului meu, cu care am implinit un an si 4 luni, nu vrea sa dispara din peisaj. Datorita ei, am avut parte de cea mai ciudata experianta din viata mea.

Trebuie sa mentionez ca era o tipa ciudata, atat de ciudata, incat, pe vremea cand era cu prietenul meu, vizita "vrajitoare", tiganci batrane, sa-l aduca in stare sa o ceara de nevasta, sa nu o paraseasca etc. vedeam peste tot... Si cum de a patit si prietenul meu exact acelasi lucru? Tot doua saptamani, tot acelasi gen de vise....

...............................................


Exista RAUL,in toate formele lui,dar Biserica considera ca fiind pacat sa crezi in farmece si vraji,dar tot Biserica,in special cea ortodoxa,practica anumite ritualuri pentru eliberarea de sub puterea celui rau!!!
Vrajitoria si practicarea ei au existat tot timpul,dar pentru cine are credinta si autocontrol in lupta cu sinele,aceasta nu are putere,aceasta este opinia mea!!!Personal,am asistat la o procedura de "vindecare" a unei persoane asupra careia s-a folosit Magia neagra,intr-o biserica ortodoxa,a fost ceva cumplit,deci,exista asemenea farmece,nu pot nega ceva ce am vazut cu ochii mei!!!
Dumnezeu ne-a lasat libertatea de alegere in ceea ce priveste Binele si Raul,acolo unde exista acel Bine,nu se poate dezvolta nicio vraja facuta de cei, care se ocupa cu asa ceva!!!


In ceea ce priveste relatia voastra,trebuie sa ai mai multa credinta in suflet si mai multa incredere in relatia voastra!!Nu genera actiuni,care iti pot indeparta iubitul de tine!!!Daca nu exista motive,care sa te determine sa iti pierzi increderea in iubitul tau,nu le crea!!!
kudika_15804
Postat pe 27 Aprilie 2014 08:20
Vraji exista,va spun foarte sigur.
Tot asa cum in fiecare din noi exista subconstientul care are cea mai mare capacitate de inteligenta si putere de a rezolva totul.
Cind spun aceasta ma refer la noi,fiecare poate sasi rezolve orce problema cu ajutorul propiului subconstient,totul e sa sti sai ceri orce cu conditia sa crezi in el si in puterea lui magnifica de a rezolva problemele noastre orcit de compicate ar fi.
Dar pentru asta trebuie sa stim sai cerem aceasta sa credem in el 100%,iar pentru asta si pentru a va rezolva problema discutata de dv.cu farmecele pentru al dv. iubit,trebuie sa incercati in primul rind sa va priviti rivala cu caldura cu dragoste sa va impuneti ca e si ea o fiinta ca si dv.dar care trebuie plinsa deoarece sinteti in locul iei.Cind privesti orce dusman cu caldura si bune intentii orce vraji ar face se vor indeparta de dv. nu se vor putea lega orcit de puternice ar fi.Dar atentie asa cum v-am spus cereti subconstientului asta sa va elibereze sa va indrume sa fitzi calma iubitoare si plina de intelepciune.
Pentru a putea sa intrati in subconstient si pentru a comunica cu acesta incercati de cel putin de trei ori pe zi cite 5 minute sa va retrageti intr-o camera coplect izolata de restul fara sa auziti alte sunete si ginditiva ca doriti x probleme.
Cind v-ati deconectat complect de toate gindurile dupa ce va impuneti aceasta ziceti... inegalabilul meu subconstient ajutama sa fac asa sau asta..repetati de 100 de ori cu subconstientul meu care are cea mai mare forta voi rezolva totul...voi avea succes...voi avea succes...voi avea succes..Sigur ca in citeva zile va veti elibera de totul...SUCCES...cornel
kudika_949711
Postat pe 27 Aprilie 2014 09:31
Apropo.Tot eu cornel.
POATE VA AMINTITZI CA IN SFINTA SCRIIPTURA SCRIE FOARTE CLAR...INTOARCE SI CELALALT OBRAZ>

cRED CA BANUESTI LA CE MA REFER.
kudika_949711
Postat pe 27 Aprilie 2014 09:35
De la: Liuta, la data 2014-04-27 06:57:42Nu crede in vraji si in tampenii de genul acesta si nu incerca sa i-o amintesti toata ziua obsesiv pentru ca tu i-o bagi efectiv pe gat si te vai mira ca se intoarce la ea. Ti-o spun din experienta si eu am facut aceasta greseala ani de zile, i-am sugerat ca-i place sau ca are ceva cu ea, dar m-am inveninat si eu din cauza geloziei.
Fa-ti viata frumoasa, tie si prietenului tau, fii draguta cu el si alung-o din vocabularul si din gandurile tale si astfel o va uita si el si veti fi fericiti !


de unde ai dedus ca la fosta lui iubita ii mai pasa de el? ce legatura are fosta cu problemele lor?Sau de exemplu tie ti-ar mai placea de un om care spune ca i-ai facut vraji sa se uite la tine ? cam cat de jos poti merge pt cineva, si hai sa fim seriosi ca de era sigura ca is vraji era la popa nu aici pe forum..
kudika_956063
Postat pe 27 Aprilie 2014 09:41
vezi videoclipul:
http://www.youtube.com/watch?v=lahyM4p4Dgo

Daca il intelegi ai sa afli raspunsul.
Cristian_Deaconu_1
Postat pe 27 Aprilie 2014 10:26
si mai e ceva enervant de stupid
vad ca majoritatea fetelor dau sfaturi cum sa iti ti barbatul langa tine (ca si cum tu trebuie sa il protejezi) si nu cum ca e natural sa ai unu care sa te tina langa el (din cauza asta si gelozia care nu ar trebui sa existe la o femeie care cauta sa formeze o familie) si ma intreb cand s-a stricat lumea de cap si de ce sunteti asa disperate sa aveti pe cineva langa voi care sa va provoace nesiguranta
kudika_956063
Postat pe 27 Aprilie 2014 11:41
De la: kudika_949711, la data 2014-04-27 09:35:47Apropo.Tot eu cornel.
POATE VA AMINTITZI CA IN SFINTA SCRIIPTURA SCRIE FOARTE CLAR...INTOARCE SI CELALALT OBRAZ>

cRED CA BANUESTI LA CE MA REFER.
. Cornel, cu tot respectul, stai prost la capitolul gramatica. Daca ai peste 60 de ani, te inteleg....altfel...
turkey
Postat pe 27 Aprilie 2014 14:47
e posibil cum spune la biserik cum exista DUMNEZU ASA EXISTA SI RAU TREBUIE SA MERGETI AM 2 LA MANASTIRI GEN DERVENT SAU SF ANDREI DACA ESTI DIN DOBROGEA SAU ORICE SI EU AM PATIT CEVA DE GENUL SI SUNT MARITATA ERAM GELOASA LA EXTREM PINA SI PE NASA MEA DE CUNUNIE SI AM AVUT DIN PARTEA LUI MUUULTE APELURI DL ALTELE CICA COLEGE DAR ACUM NASA MEA A INSELAT-O NASUL KU ALTA SI I-S FACUT SI UN COPIL DECI daca a fost adevarat DUMNEZEU NU DOARME LA FEL A PATIT SI EA BA MAI RAU K NASUL ARE SI COPIL KU AIA ACUM S-AU IMPACAT NASII MEI DAR DOAR DE OCHII LUMII K AU UN COPIL CIK DE MENTIONAT SUNT TIGANI ROMANIZATI DECI TREBUIE SA LUPTI CAT POTI PTR CINE IUBESTI DESI LA UN MOMENT DAT TE SATURI K MN ACUM SI NUMAI AI INCREDERE DELOK STAI KU EL DOAR ASA DE OCHII LUMII DE RUSINE SA NU RADA RUDELE DE MN K DIVORTEZ SI TOT ASA
kudika483185
Postat pe 28 Aprilie 2014 17:39
De la: kudika_958771, la data 2014-03-25 00:30:56Fosta prietena a iubitului meu, cu care am implinit un an si 4 luni, nu vrea sa dispara din peisaj. Datorita ei, am avut parte de cea mai ciudata experianta din viata mea.

Trebuie sa mentionez ca era o tipa ciudata, atat de ciudata, incat, pe vremea cand era cu prietenul meu, vizita "vrajitoare", tiganci batrane, sa-l aduca in stare sa o ceara de nevasta, sa nu o paraseasca etc.
Credea in farmece si chestii de genul acesta.

Nu am auzit de fosta lui prietena aproape 10 luni, dupa care dam una de alta, nas in nas, intamplator. Nu ne-am vorbit. Doar ne-am privit in ochi. Am simtit in acel moment o ura atat de puternica si o dorinta de razbunare cruda din partea ei, incat mi-a inghetat sufletul pe loc, privind ochii ei de gheata. A fost foarte ciudat si infiorator.

Eh, din acel moment, nu m-am gandit decat la ea in orice zi. Parca imi intrase pe sub piele, in tot corpul, de parca o vedeam, o miroseam, o auzeam, o simteam. Incercam sa mi-o scot din cap, dar nu puteam. Mai mult decat atat, timp de DOUA SAPTAMANI o visam in fiecare noapte, avertizandu-ma sa il las in pace, sa ma despart de prietenul meu, ca il iubeste etc...

Ajunsesem irascibila, nervoasa, paranoica, atat de paranoica, incat la un moment dat chiar am vrut sa ma despart de el, doar sa scap de visele acelea. Prietenul meu nu mai avea absolut nicio legatura cu fosta, e invizibila pentru el, nu il intereseaza... Imi spunea ca eu ma gandesc prea mult la ea, si d-asta o visez...

Dupa cateva zile in care fosta , pur si simplu, se evaporase din capul meu, aveau sa inceapa alte doua saptamani in care prietenul meu o visa, ca il lega, nu ii dadea pace, il urmarea prin vise etc... Dupa care a disparut si din visele lui...

E posibil sa fi facut cine stie ce vraji, farmece sau prostii de genu'??? Sau a fost doar din vina mea? Trebuie sa spun ca in acea perioada m-am simtit foarte ciudat, nu am fost in apele mele, nu am avut liniste, si nu ma gandeam intentionat la ea. Pur si simplu pe ea o vedeam peste tot... Si cum de a patit si prietenul meu exact acelasi lucru? Tot doua saptamani, tot acelasi gen de vise....

cred ca e vina ta,te/ai speriat de privirea ei,,,asa am si eu cateodata o privire mai rea,fara motiv
NEGRUTTTT
Postat pe 28 Aprilie 2014 18:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
2012 inceputul unei ''lumii noi ''sau sfarsitul inceputului? 180 De la: kudika312403 3 Ianuarie 2011 18:53
buna 5 De la: kudika032906 19 Iunie 2009 16:18
Motocicleta Vs. masina 32 De la: alinutza_em 26 Septembrie 2009 08:26
Mama crestina intr-o tara musulmana: o provocare?!? 10 De la: Cassey_ 25 Mai 2009 20:47
inca o problema a sufletului... 66 De la: vas25 27 Aprilie 2009 12:46