Setari Cookie-uri

Hei, am mare nevoie de ajutor..

Fac in noiembrie 18 ani, ma numesc Raluca si sunt din Timisoara. Am 54 de kg si 1,62 inaltime. In bust am 88, in talie 73, iar in solduri 94. In umeri sunt foarte lata si am o problema cu rochiile. In 10 mai este nunta verisoarei mele iar eu nu stiu care este forma corpului meu. Adica ba clepsidra, ba mar, nu stiu exact unde ma incadrez. Ma poate ajuta cineva? Am nevoie de o rochie de seara, iar eu nu stiu cum sa imi ascund umerii intr-un mod frumos..
RalucaaGabriela
Postat pe 5 Aprilie 2014 12:39
vai,ce tragedie!!!mai fetit-o,banatanco din timisoara,pai cu 18 ani ai tai ,cu dimensiunile descrise,cu mutrita pe care ne-o arati aici,tu esti "mindra si-n curu gol"mai copila...lasa prostiile,ce umeri lati....care trebuie ascunsi....prostii....lasa-i la vedere,sint sigura ca sint frumosi,tu ai o problemuta dar scapa de ea:esti nesigura de tine!ia pune mana si apreciaza-te TU in primul rind,admira-te TU,iubeste-te TU ...priveste-te in oglinda din toate ungHiurile si nu stiu dece,dar eu SINT ABSOLUT SIGURA CA ESTI PERFECTA.chiar daca tie ti se par umerii lati eu tind sa cred ca e o parere...si nimic mai mult. lasa-i sa se vada...si genunchii...si ....ma rog...la limita decentei....dar nu ascunde nimic,tot ce esti e frumos,lasa sa se vada.va veni o vreme....eii..eii..cind chiar ca trebuie sa acoperi...ceea ce acuma trebuie sa "descoperi"...iti spune "baba"!f.f.f.demult si eu am avut 18 ani...si mi se parea ca...nu stiu ce nu e in regula....cind de fapt,toate erau extraordinare,toate erau super...numai ca eu nu realizam...cautam "nod in papura"...iar acum...trebui de-adevarate-lea sa "acopar",sa "ascund"...ai priceput mesajul?te pupa o "baba"din arad.
armiedi_19665
Postat pe 5 Aprilie 2014 13:45
Raluca , nu ai nimic de ascuns , esti frumoasa si nu-ti cauta defecte pe care nu le ai.
-Iulya
Postat pe 5 Aprilie 2014 14:03
De la: RalucaaGabriela, la data 2014-04-05 12:39:55Fac in noiembrie 18 ani, ma numesc Raluca si sunt din Timisoara. Am 54 de kg si 1,62 inaltime. In bust am 88, in talie 73, iar in solduri 94. In umeri sunt foarte lata si am o problema cu rochiile. In 10 mai este nunta verisoarei mele iar eu nu stiu care este forma corpului meu. Adica ba clepsidra, ba mar, nu stiu exact unde ma incadrez. Ma poate ajuta cineva? Am nevoie de o rochie de seara, iar eu nu stiu cum sa imi ascund umerii intr-un mod frumos..



1.Esti frumoasa pentru ca esti femeie!!
2.Umerii lati nu constituie o problema majora,o femeie cu umeri lati are o prezenta mult accentuata fata de cele cu umeri de dimensiuni normale!
3.Singurul artificiu pe care ti-l recomand este acela legat de purtarea unei tinute, care sa nu aiba umeri aplicati suplimentar!!!Pentru seara evenimentului respectiv ti-as indica sa porti o rochie ,care poate fi si cu decolteu pronuntat pe spate,daca umerii si spatele tau sunt fara cosuri sau pete obtinute de-alungul timpului!!!
4.Indiferent ce vei purta vei fi o tanara agreabila,nu uita acest lucru,caci frumusetea omului sta in spirit nu intr-o rochie sau uncostum cu o croiala deosebita!!!
kudika_15804
Postat pe 5 Aprilie 2014 18:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Psihologia 34 De la: stefan_sibiu 26 Mai 2009 00:30
ce parere aveti despre barbatul din zodia taur? 23 De la: ingerasul_noptii 12 Martie 2012 19:45
cum fac sa-mi iasa? 10 De la: matzu 31 Iulie 2008 19:51
APEL CATRE TOTI MEMBRII KUDIKA !!!!!!!!!!!!! 17 De la: kudika320782 20 Iulie 2011 23:42
city dent 1 De la: whippet 14 August 2009 09:37