Setari Cookie-uri

Cancer la san

De curind am fost diagnosticata cu cancer la san ,un cancer agresiv si in stadiu avansat,cel putin diagnosticu asta l-am primit in urma rezultatului hispatologic.Imi aparuse un nodul la san din senin,care defapt a fost o tumoara,se misca nu era formata in tesutu sinului si nici nu era prinsa de tesut,doar pielita si un strat de grasime il acoperea.Chirurgu ma operat ,mi-a scoso si in aceiasi zi am plecat si acasa,fin o operatie extrem de unsoara,iar medicu ferm convins ca nu este cancer.Dupa o luna cind mi-au venit rezultatele SOC ,defapt era un cancer .De la chirurg fuga la oncolog,care citind rezultatu si termenu lung care a trecut de la operatie pina in timpu prezent a fost ferm convins ca am si metastaze.Urgent analize de singe tomografie,si slava cerului toate au iesit normale curate,nu aveam nici o metastaza.Pasu urmator,facut de catre oncolog a fost ca din urmatoarea zi sa incep prima cura de citostatice din cele patru pe care trebuia sa le fac,dupa care mastectomia sanului,radioterapie si din nou chimioterapi.Vreau sa va spun ca de la aparitia nodulului am fost extrem de speriata,iar la aflarea diagnosticului mam incapatinat atit de tare incit nu am dat voie decit citorva lacrimi sa curga Iam spus oncologului meu din start ca refuz chimioterapia,si ca o sa revin peste citeva luni la control Acum am plecat deja pe trei saptamini de cind nu maninc absolut nimic altceva decit legume si fructe crude,este extrem de greu sa gatesti zinic de toate,dar tu defapt sa maninci doar morcovi sfecla rosie,nuci etc Cred ca trebuie sa ai foarte mult curaj si un dram de nebunie sa primesti un astfel de diagnostic si sa refuzi clasicu tratament.Dar stiu sigur ca alimentatia sanatoasa nu mi va face raul pe care mi l-ar fi facut chimioterapia,si cu siguranta imi va face mult mai mult bine de cit miar fi facut aceasta otrava.Sper sa ne mai auzim cu bine si sanatosi !
Mariana_Tutulan_1
Postat pe 27 Mai 2014 17:12
nu stiu cat te poate ajuta asta dar incearca sa intelegi mecanismul ...!http://frumoasaverde.blogspot.ro/2013/06/orice-cancer-se-poate-vindeca-intre-2.html
multa sanatate iti doresc !!
kudika_956659
Postat pe 27 Mai 2014 17:33
te mai rog sa citesti despre dieta alcalina si daca poti si crezi in ea incearca -o !!!!!!!!!!!!!sa te ajute DUMNEZEU IN TOT CEEA CE FACI !
kudika_956659
Postat pe 27 Mai 2014 17:35
http://www.garbo.ro/articol/Sanatate/16393/combinatia-tamaduitoare-lamaie-bicarbonat-de-sodiu/pagina-2.html te rog citeste asta e foarte simplu si la indemana !!!!!!!!!!!!
kudika_956659
Postat pe 27 Mai 2014 17:55
Multumesc tare mult pt sfaturi multa sanatate si numa bine. Asta cu lamiia si bicabornatu deja o iau ,plus maru lupului,sper sa reusesc....
Mariana_Tutulan_1
Postat pe 27 Mai 2014 18:52
succes si sanatate !!!!!!!!!!!
kudika_956659
Postat pe 27 Mai 2014 19:31
http://www.ghiduldesanatate.ro/01-sanatate/uleiul-de-canabis-vindeca-cancerul/
Uleiul de canabis vindeca cancerul!!!!
rondina
Postat pe 28 Mai 2014 14:02
Da multumesc tare mult,iau si ulei de canabis.Dar la cumparat baiatu meu si nu scrie pe sticluta daca este ulei presat la rece sau nu,stiu ca indicat ar fi fost sa fie presat la rece.
Mariana_Tutulan_1
Postat pe 28 Mai 2014 15:05
Sa-ti ajute Dzeu sa poti face fata!as fi procedat exact ca tine,cu orice risc!citostaticele te-ar omori cu zile.nemernicii de doctori ne indoapa cu ce mai scump...nu le pasa daca traim sau nu...asta este tristul adevar,din pacate!faci f bine ce faci.eu ti-as mai recomanda o planta pe care eu o folosesc asa,preventiv,si am vazut caz concret ,o femeie de la mine din sat a fost diagnosticata cu cancer la sin avind vreo 40 de ani,si a murit la 75 de infarct...ce zici de asta?a refuzat tratamentele lor si zi de zi a baut macerat la rece de tataneasa,ani la rind,si nici macar nu s-a mai dus la doctor sa vada ce e si cum e.a vazut ca nu o mai doare nimic,tumoarea s-a retras...la ce sa mai cheltuie banii,spunea ea,Dzeu s-o ierte ca a murit anul trecut de inima,nicidecum de cancerul cu care a fost diagnosticata acu 30 de ani.maceratul la rece de tataneasa sa face de cu seara pt dimineata si de dimineata pt seara,sa il ai pregatit tot timpul.pune in pahar 2 lingurite de tataneasa data prin risnita si cernuta si adauga apa.trebuie sa stea citeva ore asa,si inainte sa o bei strecoara si ramine un lichid gelatinos asa,nu e prea grozav la gust...ia pe stomacul gol si stai vreo jumatate de ora pina sa maninci .si daca ai trecut la vegetale,te vindeci,draga mea,te vindeci sigur!si iti mai spun ce m-a ajutat pe mine mult,cind am orbit de ochiul drept si am aflat cauza:o malformatie pr creier!am facut o sedinta de radioterapie (pt asta inghit eu acum tataneasa),a cazut parul,dar nu tot,si am hotarit ca vreau sa traiesc!asta a fost in 2010.atunci am inceput sa imi spun mie insami urmatorul lucru:MALFORMATIA DISPARE,SINT SANATOASA...de mii si milioane de ori,si ne asezam pe genunchi cu sotul meu si ne rugam amandoi!sintem in 2014 ,de doi ani nici nu m-am mai dus la control,nu simt ca ar fi cazul...uneori ma mai inteapa,mi-au spus atunci ca pot simti multa vreme intepaturi in cap,dar fac cure din cind in cind cu tataneasa.poti sa o introduci in meniu cit mai repede.nu ii lasa sa te convinga sa faci mamografii tot timpul,te umple de radiatii care numai bine nu fac.TE VINDECI!SIGUR TE VINDECI!TUMOAREA DISPARE!ESTI SANATOASA!
armiedi_19665
Postat pe 1 Iunie 2014 07:44
Da, suc de sfecla, de morcov, comprses cu varza zdrobita, cu frunze de brusture, cu frunze de violete, cu argila (alternativ); baut apa de argila si cura cu aloe vera.
Un pelerinaj la manastiri, mai ales Sucevita!
Regim fara sare.
In cel mai rau caz, post numai cu apa distilata. Celulele canceroase mor primele!
O a doua opinie medicala nu strica.
kudika_930014
Postat pe 1 Iunie 2014 09:40
Va multumesc tare mult
Mariana_Tutulan_1
Postat pe 1 Iunie 2014 13:39
Postarea mea nu a fost doar un simplu multumesc,in postare am scris si numele unui medic probabil de aceia mi-a fost stearsa.Va spuneam ca am inceput si o cura alcanica recomandata de un medic roman care a cercetat multi ani canceru,nui mai dau numele,ca sa nu-mi fie stearsa din nou.armiedi_19665 si tie iti doresc din tot sufletu meu multa sanatate.Si asta cu tataneasa sa sti ca o fac,o aduna tata proaspata de pe cimp,in plus radacina o dau prin risnita impreuna cu frunze uscate de maru lupului si o pun pe locu unde a fost tumora pt a nu recidiva.Incerc tot ce este posibil pe cale naturala,chiar nu am de gind sa mor iubesc viata sunt inca tinara si mai am multe de facut pe lumea asta.Va pupacesc cu mult drag,si sa ne reauzim cu bine!
Mariana_Tutulan_1
Postat pe 1 Iunie 2014 15:31
De la: Mariana_Tutulan_1, la data 2014-06-01 13:39:14Va multumesc tare mult



Refuzand tratamentul, ti-ai scurtat din putinele zile ramase.Daca ai suportat vestea, aduna-te si lasa randuiala urmasilor.
Nu te imbata cu apa rece, ceasul bate in defavoarea ta.
kudika226898
Postat pe 1 Iunie 2014 15:32
In momentul in care scapi de starea acida (acidoza) si toxicitate interna, in momentul in care corpul devine alcalin si imbogatit in oxigen prin adoptarea unei diete crude vegane si a sucurilor verzi bogate in clorofila, bogate in calciul bun si minerale, deci in momentul in care corpul tau ajunge la alcalinitate, atunci cancerul este stopat. Poate dura cateva zile sau cateva saptamani, dar acesta va fi oprit. Aduci corpul la un pH vindecator, pH-ul sangelul sanatos trebuie sa fie usor alcalin, la valoarea de 7,36, dar in faza de vindecare, el trebuie sa fie mai alcalin, in jur de 7,5.
Mariana_Tutulan_1
Postat pe 1 Iunie 2014 17:20
fii sigura ca te vindeci!m-ai inteles?te vindeci!fara nici un dubiu!odata eliminat raul de acolo si continuind cu hrana vie si plante eliminind starile ,.stim noi care,te vindeci!iti las pe privat nr meu,suna-ma sau lasami-l pe al tau.
armiedi_19665
Postat pe 1 Iunie 2014 17:48
De la: armiedi_19665, la data 2014-06-01 17:48:01fii sigura ca te vindeci!m-ai inteles?te vindeci!fara nici un dubiu!odata eliminat raul de acolo si continuind cu hrana vie si plante eliminind starile ,.stim noi care,te vindeci!iti las pe privat nr meu,suna-ma sau lasami-l pe al tau.


Incredibil...chiar si pe cei cu un picior in groapa vreti sa ii tzepuiti...spalati pe creier de 2 bani...
kudika226898
Postat pe 2 Iunie 2014 16:45
De la: Mariana_Tutulan_1, la data 2014-06-01 17:20:23In momentul in care scapi de starea acida (acidoza) si toxicitate interna, in momentul in care corpul devine alcalin si imbogatit in oxigen prin adoptarea unei diete crude vegane si a sucurilor verzi bogate in clorofila, bogate in calciul bun si minerale, deci in momentul in care corpul tau ajunge la alcalinitate, atunci cancerul este stopat. Poate dura cateva zile sau cateva saptamani, dar acesta va fi oprit. Aduci corpul la un pH vindecator, pH-ul sangelul sanatos trebuie sa fie usor alcalin, la valoarea de 7,36, dar in faza de vindecare, el trebuie sa fie mai alcalin, in jur de 7,5.



Dispari cu idiotzeniile si povestile de popa beat...
kudika226898
Postat pe 2 Iunie 2014 16:47
De la: Mariana_Tutulan_1, la data 2014-06-01 15:31:50Postarea mea nu a fost doar un simplu multumesc,in postare am scris si numele unui medic probabil de aceia mi-a fost stearsa.Va spuneam ca am inceput si o cura alcanica recomandata de un medic roman care a cercetat multi ani canceru,nui mai dau numele,ca sa nu-mi fie stearsa din nou.armiedi_19665 si tie iti doresc din tot sufletu meu multa sanatate.Si asta cu tataneasa sa sti ca o fac,o aduna tata proaspata de pe cimp,in plus radacina o dau prin risnita impreuna cu frunze uscate de maru lupului si o pun pe locu unde a fost tumora pt a nu recidiva.Incerc tot ce este posibil pe cale naturala,chiar nu am de gind sa mor iubesc viata sunt inca tinara si mai am multe de facut pe lumea asta.Va pupacesc cu mult drag,si sa ne reauzim cu bine!



Bine ca ti-au sters-o...mancai kkt in scop de reclama...
kudika226898
Postat pe 2 Iunie 2014 16:48
Dumnezeu sa fie cu tine,sa-ti dea multa putere sa invingi boala.Si o vei putea invinge sunt sigura de asta,continua cu alimentatia pe care ai plecat si neaparat sa ai o viata linistita.Se pare ca ai suparat tare rau oncologii vad tare multe postarii rautacioase,dusmanu oncologilor NATURISTI
Anghel_Viky_1
Postat pe 2 Iunie 2014 21:44
De la: Anghel_Viky_1, la data 2014-06-02 21:44:58Dumnezeu sa fie cu tine,sa-ti dea multa putere sa invingi boala.Si o vei putea invinge sunt sigura de asta,continua cu alimentatia pe care ai plecat si neaparat sa ai o viata linistita.Se pare ca ai suparat tare rau oncologii vad tare multe postarii rautacioase,dusmanu oncologilor NATURISTI


muzica vindeca http://www.youtube.com/watch?v=qeI-BWzPQAI&list=RDqeI-BWzPQAI#t=20
kudika_956659
Postat pe 2 Iunie 2014 22:22
o zi buna sa ai !http://www.youtube.com/watch?v=DUJRQZAIm9A
kudika_956659
Postat pe 3 Iunie 2014 07:37
Sa i-ti fie rusine,vorbesti fara sa stii ce spui!Cum poti vorbi,desteptule fara suflet,despre chimioterapie,ai facut acest tratament si ai trait?Eu stiu ce spun,am avut ambii bunici bolnavi de cancer,au murit cand eu eram mica dar nu am uitat chinurile inutile prin care au trecut.Poate,daca eram mai mare,nu i-as fi lasat sa faca chimioterapie,dar din pacate,au urmat sfaturile "medicilor" si au murit dupa 2 ani de chin si multa suferinta.Eu vreau sa vad un singur om care a facut chimioterapie,radioterapie si a trait pana la 100 de ani!Am auzit de oameni care au inceput sa manance numai fructe si legume si au reusit sa se vindece.Eu cred in ce se spune si anume ca acidoza face mult rau organismului,este adevarat ca alcalinitatea te vindeca.Gandurile negre si mancarea procesata ne omoara!Pacat ca unii oameni cred ca otrava te vindeca,eu sunt sigura ca dupa ce termini chimioterapia nu mai traiesti mult!Am vazut cu ochii mei doua cazuri in familie, asa ca stiu ce vorbesc!
Torino
Postat pe 3 Iunie 2014 13:20
De la: Anghel_Viky_1, la data 2014-06-02 21:44:58Dumnezeu sa fie cu tine,sa-ti dea multa putere sa invingi boala.Si o vei putea invinge sunt sigura de asta,continua cu alimentatia pe care ai plecat si neaparat sa ai o viata linistita.Se pare ca ai suparat tare rau oncologii vad tare multe postarii rautacioase,dusmanu oncologilor NATURISTI



"Dusmanu", Naturisti"...analfabeta isi da cu parerea...
kudika226898
Postat pe 3 Iunie 2014 15:26
De la: kudika880962, la data 2014-06-03 13:20:48Sa i-ti fie rusine,vorbesti fara sa stii ce spui!Cum poti vorbi,desteptule fara suflet,despre chimioterapie,ai facut acest tratament si ai trait?Eu stiu ce spun,am avut ambii bunici bolnavi de cancer,au murit cand eu eram mica dar nu am uitat chinurile inutile prin care au trecut.Poate,daca eram mai mare,nu i-as fi lasat sa faca chimioterapie,dar din pacate,au urmat sfaturile "medicilor" si au murit dupa 2 ani de chin si multa suferinta.Eu vreau sa vad un singur om care a facut chimioterapie,radioterapie si a trait pana la 100 de ani!Am auzit de oameni care au inceput sa manance numai fructe si legume si au reusit sa se vindece.Eu cred in ce se spune si anume ca acidoza face mult rau organismului,este adevarat ca alcalinitatea te vindeca.Gandurile negre si mancarea procesata ne omoara!Pacat ca unii oameni cred ca otrava te vindeca,eu sunt sigura ca dupa ce termini chimioterapia nu mai traiesti mult!Am vazut cu ochii mei doua cazuri in familie, asa ca stiu ce vorbesc!


Nu stii nimic...la fel s-ar fi dus, chiar mai repede...
kudika226898
Postat pe 3 Iunie 2014 15:27
Degeaba va simtiti unii atacati si jigniti.E adevarat ca odata si odata tot ne stingem din viata,e adevarat ca de cancer nu te mai scapa nimeni,dar in mometul in care te supui la chimioterapie si chitostatice iti sapi singur groapa, iti reduci sansele la viata.
Cel mai bun remediu e pe cale naturista, nu spune nimeni ca o sa traiesti la nesfarsit dar iti lungesti viata si iti scurtezi suferinta.
Medici sunt in stare de orice ca sa isi umple buzunarele. Chiar daca stiu ca in 24 de ore o sa mori tot te opereaza ca sa iti ia banii, nu se mai gandesc la suferinta provocata atat pacientului cat si celor din jur.

Asa ca unii din voi inainte sa vb ganditi ce spuneti si daca nu stiti mai bine nu vb. Cel care a trecut prin cazuri asemanatoate stie cum e.
mojito
Postat pe 8 Iunie 2014 13:54
De la: mojito, la data 2014-06-08 13:54:51Degeaba va simtiti unii atacati si jigniti.E adevarat ca odata si odata tot ne stingem din viata,e adevarat ca de cancer nu te mai scapa nimeni,dar in mometul in care te supui la chimioterapie si chitostatice iti sapi singur groapa, iti reduci sansele la viata.
Cel mai bun remediu e pe cale naturista, nu spune nimeni ca o sa traiesti la nesfarsit dar iti lungesti viata si iti scurtezi suferinta.
Medici sunt in stare de orice ca sa isi umple buzunarele. Chiar daca stiu ca in 24 de ore o sa mori tot te opereaza ca sa iti ia banii, nu se mai gandesc la suferinta provocata atat pacientului cat si celor din jur.

Asa ca unii din voi inainte sa vb ganditi ce spuneti si daca nu stiti mai bine nu vb. Cel care a trecut prin cazuri asemanatoate stie cum e.


Si "naturistii' sunt in stare de si mai multe ca sa-si umple buzunarele pe seama naivilor. E o industrie paralela cu cea farmaceutica, dar mult mai periculoasa pt. ca toate acele produse sunt insufucient testate si comercializate de orice neavenit, rupt in kur si mort de foame, care se da mare stiutor dupa ce a citit o fitzuica...
kudika226898
Postat pe 8 Iunie 2014 16:32
Da,am citit toate opiniile postate,multe dintre recomandari sunt utilizabile,dar niciuna dintre ele NU VINDECA bolnavul de cancer!!!Medicii sunt datori sa isi faca datoria recurgand la toate mijloacele posibile!!Oamenii au obligatia sa lupte pentru viata lor din toate puterile si cu toata inima,totul facandu-se ,DOAR pentru prelungirea temporara a vietii si pentru amanarea deznodamantului dureros pentru cei implicati!!!Nimic mai trist si mai chinuitor pentru bolnav si pentru familia sa!!!Viata este o lupta si daca trebuie sa trecem dincolo prin suferinta,este necesar sa o facem demni si acceptand crudul destin!!!Am avut in familie un nepot bolnav de cancer,s-au incercat toate variantele de tratament,urmate de o perioada de alcamie,dupa care,boala recidiva cu si mai multa agresivitate,dar pot spune ca familia a facut tot posibilul sa ii salveze viata,in ciuda bolii in sine,care a iesit,inevitabil,victorioasa in lupta cu nepotul meu!!!Este normal "sa ne imbatam" cu apa rece,caci,omul,prin definitie,este plin de speranta pana in ultima clipa a vietii,o facem toti in fiecare zi!!Sunt rare cazurile de vindecare a cancerului,situatii,care pot fi considerate miracole!!!

Nu pot sa ii urez intiatoarei de topic decat putere in lupta cu aceasta boala cumplita si parsiva!!!
kudika_15804
Postat pe 8 Iunie 2014 17:47
CU DRAG ...http://www.youtube.com/watch?v=uy1__XsvvXE, NU STIU CAT TE POATE AJUTA IN CAZUL TAU DAR E BINE DE LUAT AMINTE ...
kudika_956659
Postat pe 8 Iunie 2014 18:56
http://www.youtube.com/watch?v=NNSRb48_Szo
kudika_956659
Postat pe 8 Iunie 2014 18:58
Si daca esti si mai inteligent, si cunosti plantele si atibutile lor nu e nevoie sa cumperi absolut nimic nici din farmacii si nici din plafare, iti prepari tu cu manutele tale totul. Asa ca nu te mai crede nu stiu cine si nu mai critica fara sa cunosti. Mai bine ai pune mana pe o carte si ai studia putin inainte sa vb.Ti-ar veni mai bine si ai invata cate ceva nu se stie cand o sa iti fie de folos ca nu esti de fier si bolile te pot lovi in orice moment. Dar pt asta sa te fereasca D-zeu de ele.
mojito
Postat pe 9 Iunie 2014 17:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
grup suport 3 De la: kudika_33000 26 August 2013 16:14
cancer de san 10 De la: dr_tudose 19 Octombrie 2010 19:42
usturime sfarc 8 De la: Titanika 9 Ianuarie 2012 22:31
sprijin pentru persoanele diagnosticate cu cancer 1 De la: kudika504382 8 Februarie 2012 15:32
Semneaza pentru o speranta - petitie cancer san 5 De la: dr_tudose 19 Octombrie 2010 19:46