Setari Cookie-uri

relatie ciudata

este prima data cand scriu pe un forum...poate ma puteti ajuta cu niste sfaturi ...fara sa judecati...eu am 30 el 48...ne-am cunoscut de 3 ani ..nu lokuim impreuna...eu am un apartament inchiriat de mine si el nu stiu unde locuieste ...este dragut si kred k ma iubeste dar eu as vrea o familie copii...l-as lasa dar mi-e frica sa raman singura si ca nu mai gasesc pe nimeni la varsta mea...el imi promite ca luna viitorea ne mutam impreuna dar sunt vb in vant ...nu stiu ce sa fac ...mi-e frica sa il las ...a mai trecut cineva prin asa ceva ????
kudika_969267
Postat pe 21 Iunie 2014 18:51
Tu il ti de frica sa nu ramai singura sau pentru ca il iubesti ?

Ar mai fi si varianta ca il ti din interes pe post de sponsor principal.

????
Radu_Cristian_1
Postat pe 21 Iunie 2014 19:03
De la: kudika_969267, la data 2014-06-21 18:51:01este prima data cand scriu pe un forum...poate ma puteti ajuta cu niste sfaturi ...fara sa judecati...eu am 30 el 48...ne-am cunoscut de 3 ani ..nu lokuim impreuna...eu am un apartament inchiriat de mine si el nu stiu unde locuieste ...este dragut si kred k ma iubeste dar eu as vrea o familie copii...l-as lasa dar mi-e frica sa raman singura si ca nu mai gasesc pe nimeni la varsta mea...el imi promite ca luna viitorea ne mutam impreuna dar sunt vb in vant ...nu stiu ce sa fac ...mi-e frica sa il las ...a mai trecut cineva prin asa ceva ????

dupa trei ani de zile nu ai capatat incredere in el?
..iubire?...asta ai putea sa-l intrebi pe el..!?
Fulg-de-nea
Postat pe 21 Iunie 2014 19:41
nu e vb de bani ma intretin singura muncesc ....si imi platesc singura facturile ...doar k sunt in strainatate si chiar sunt singura fara el
kudika_969267
Postat pe 21 Iunie 2014 20:44
ai dreptate fulg de nea .....discutam zilnik despre asta darrr...numai promisiuni fapte nimik ....cred k trebuie sa ma adun sa -l las
kudika_969267
Postat pe 21 Iunie 2014 20:49
Tu il ti de frica sa nu ramai singura sau pentru ca il iubesti ?

Radu_Cristian_1
Postat pe 21 Iunie 2014 20:55
De la: kudika_969267, la data 2014-06-21 18:51:01este prima data cand scriu pe un forum...poate ma puteti ajuta cu niste sfaturi ...fara sa judecati...eu am 30 el 48...ne-am cunoscut de 3 ani ..nu lokuim impreuna...eu am un apartament inchiriat de mine si el nu stiu unde locuieste ...este dragut si kred k ma iubeste dar eu as vrea o familie copii...l-as lasa dar mi-e frica sa raman singura si ca nu mai gasesc pe nimeni la varsta mea...el imi promite ca luna viitorea ne mutam impreuna dar sunt vb in vant ...nu stiu ce sa fac ...mi-e frica sa il las ...a mai trecut cineva prin asa ceva ????



Si? E singurul pe planeta?Altii nu mai exista?
Daca i 3 ani nu ai ajuns nicaieri cu el, ce mai astepti?
Arno_28
Postat pe 22 Iunie 2014 10:30
De la: kudika_969267, la data 2014-06-21 18:51:01este prima data cand scriu pe un forum...poate ma puteti ajuta cu niste sfaturi ...fara sa judecati...eu am 30 el 48...ne-am cunoscut de 3 ani ..nu lokuim impreuna...eu am un apartament inchiriat de mine si el nu stiu unde locuieste ...este dragut si kred k ma iubeste dar eu as vrea o familie copii...l-as lasa dar mi-e frica sa raman singura si ca nu mai gasesc pe nimeni la varsta mea...el imi promite ca luna viitorea ne mutam impreuna dar sunt vb in vant ...nu stiu ce sa fac ...mi-e frica sa il las ...a mai trecut cineva prin asa ceva ????



NU STII UNDE LOCUIESTE????? DUPA TREI ANI DE RELATIE?????Curios!!!! Crezi ca te iubeste???Daca doar crezi aceasta,spune-i "la revedere"!!!Tu il iubesti??????Hmmm,eu cred ca inca nu va cunoasteti sentimentele,dar tinand cont de postarea ta,vin si iti spun ca ,mai degraba esti folosita!!
Doresti o familie!!!Foarte bine,dar partenerul tau cunoaste dorinta ta????Te amageste cu promisiuni desarte,dar ti-a explicat vreodata motivele pentru care amana momentul in care se va muta in locuinta ta???Un barbat onest isi asuma actiunile si efectele acestora,in relatie cu partenera sa!!
Iti este teama ca vei ramane singura????De ce crezi asta,iubirea nu cunoaste varsta si totul este posibil in aceasta viata!!Preferi sa ramai langa un barbat cu incertitudini,in schimbul unei libertati,care sa te ajute sa cauti pe altcineva!!!!Simt teama si nesiguranta ta,nu sunt firesti la o femeie matura si stapana pe viata sa!!!

Deschide o discutie cu iubitul tau,fii clara si concisa,nu iti arata teama,caci se va profita de ea!!!Exprima-ti dorintele fara a te gandi la un eventual raspuns negativ din partea lui,tu contezi in acest moment,fa-ti viata asa cum doresti,nu dupa cum doreste domnul respectiv,caci,dupa ceea ce am citit,nu este o persoana hotarata si certa!!!

kudika_15804
Postat pe 22 Iunie 2014 11:03
De la: kudika_15804, la data 2014-06-22 11:03:37
De la: kudika_969267, la data 2014-06-21 18:51:01este prima data cand scriu pe un forum...poate ma puteti ajuta cu niste sfaturi ...fara sa judecati...eu am 30 el 48...ne-am cunoscut de 3 ani ..nu lokuim impreuna...eu am un apartament inchiriat de mine si el nu stiu unde locuieste ...este dragut si kred k ma iubeste dar eu as vrea o familie copii...l-as lasa dar mi-e frica sa raman singura si ca nu mai gasesc pe nimeni la varsta mea...el imi promite ca luna viitorea ne mutam impreuna dar sunt vb in vant ...nu stiu ce sa fac ...mi-e frica sa il las ...a mai trecut cineva prin asa ceva ????



NU STII UNDE LOCUIESTE????? DUPA TREI ANI DE RELATIE?????Curios!!!! Crezi ca te iubeste???Daca doar crezi aceasta,spune-i "la revedere"!!!Tu il iubesti??????Hmmm,eu cred ca inca nu va cunoasteti sentimentele,dar tinand cont de postarea ta,vin si iti spun ca ,mai degraba esti folosita!!
Doresti o familie!!!Foarte bine,dar partenerul tau cunoaste dorinta ta????Te amageste cu promisiuni desarte,dar ti-a explicat vreodata motivele pentru care amana momentul in care se va muta in locuinta ta???Un barbat onest isi asuma actiunile si efectele acestora,in relatie cu partenera sa!!
Iti este teama ca vei ramane singura????De ce crezi asta,iubirea nu cunoaste varsta si totul este posibil in aceasta viata!!Preferi sa ramai langa un barbat cu incertitudini,in schimbul unei libertati,care sa te ajute sa cauti pe altcineva!!!!Simt teama si nesiguranta ta,nu sunt firesti la o femeie matura si stapana pe viata sa!!!

Deschide o discutie cu iubitul tau,fii clara si concisa,nu iti arata teama,caci se va profita de ea!!!Exprima-ti dorintele fara a te gandi la un eventual raspuns negativ din partea lui,tu contezi in acest moment,fa-ti viata asa cum doresti,nu dupa cum doreste domnul respectiv,caci,dupa ceea ce am citit,nu este o persoana hotarata si certa!!!

kudika_969267
Postat pe 22 Iunie 2014 15:38
De la: kudika_15804, la data 2014-06-22 11:03:37
De la: kudika_969267, la data 2014-06-21 18:51:01este prima data cand scriu pe un forum...poate ma puteti ajuta cu niste sfaturi ...fara sa judecati...eu am 30 el 48...ne-am cunoscut de 3 ani ..nu lokuim impreuna...eu am un apartament inchiriat de mine si el nu stiu unde locuieste ...este dragut si kred k ma iubeste dar eu as vrea o familie copii...l-as lasa dar mi-e frica sa raman singura si ca nu mai gasesc pe nimeni la varsta mea...el imi promite ca luna viitorea ne mutam impreuna dar sunt vb in vant ...nu stiu ce sa fac ...mi-e frica sa il las ...a mai trecut cineva prin asa ceva ????



NU STII UNDE LOCUIESTE????? DUPA TREI ANI DE RELATIE?????Curios!!!! Crezi ca te iubeste???Daca doar crezi aceasta,spune-i "la revedere"!!!Tu il iubesti??????Hmmm,eu cred ca inca nu va cunoasteti sentimentele,dar tinand cont de postarea ta,vin si iti spun ca ,mai degraba esti folosita!!
Doresti o familie!!!Foarte bine,dar partenerul tau cunoaste dorinta ta????Te amageste cu promisiuni desarte,dar ti-a explicat vreodata motivele pentru care amana momentul in care se va muta in locuinta ta???Un barbat onest isi asuma actiunile si efectele acestora,in relatie cu partenera sa!!
Iti este teama ca vei ramane singura????De ce crezi asta,iubirea nu cunoaste varsta si totul este posibil in aceasta viata!!Preferi sa ramai langa un barbat cu incertitudini,in schimbul unei libertati,care sa te ajute sa cauti pe altcineva!!!!Simt teama si nesiguranta ta,nu sunt firesti la o femeie matura si stapana pe viata sa!!!

Deschide o discutie cu iubitul tau,fii clara si concisa,nu iti arata teama,caci se va profita de ea!!!Exprima-ti dorintele fara a te gandi la un eventual raspuns negativ din partea lui,tu contezi in acest moment,fa-ti viata asa cum doresti,nu dupa cum doreste domnul respectiv,caci,dupa ceea ce am citit,nu este o persoana hotarata si certa!!!




multumesc pentru raspuns..eu il iubesc din toata inima dar nu pot sta asa imi doresc mai mult am discutat de 1000 de eri el promite multe darr...l-am lasat dar tot timpul l-am primit inapoi....sunt independenta financiar doar ca imi doresc mai mult de la relatia asta ...ufffff stiu ca la varsta mea nu este normal dar mi-e greu sa renunt la el....
kudika_969267
Postat pe 22 Iunie 2014 15:42
De la: kudika_969267, la data 2014-06-22 15:42:39
multumesc pentru raspuns..eu il iubesc din toata inima dar nu pot sta asa imi doresc mai mult am discutat de 1000 de eri el promite multe darr...l-am lasat dar tot timpul l-am primit inapoi....sunt independenta financiar doar ca imi doresc mai mult de la relatia asta ...ufffff stiu ca la varsta mea nu este normal dar mi-e greu sa renunt la el....



Ai continuat cu greselile reprimindu-l de fiecare data!!Sesizezi modul in care esti folosita,domnul respectiv stie ca ,de fiecare data,va fi reprimit de tine????Este normal sa iti doresti mai mult,caci relatiile trebie as fie evolutive,altfel conduc la plafonizare si rutina!!!

Draga mea,recunosc,esti mult mai indulgenta cu iubitul ta decat multe alte femei,care l-ar fi trimis la plimbare fara prea multe comentarii,daca ar fi primit atatea certitudini ale promisiunilor lui fara finalizare!!!

Atat timp cat nu ti se ofera o explicatie logica a instabilitatii lui in afirmatii,nu vad motivul pentru care sa te mentii in aceasta relatie!!!Atunci cand iubesti,intr-adevar,este cumplit sa iei niste decizii impotriva dorintelor inimii,stiu acest adevar,DAR trebuie sa te hotarasti asupra caii de urmat!!!
kudika_15804
Postat pe 22 Iunie 2014 15:56
De la: kudika_969267, la data 2014-06-22 15:42:39
multumesc pentru raspuns..eu il iubesc din toata inima dar nu pot sta asa imi doresc mai mult am discutat de 1000 de eri el promite multe darr...l-am lasat dar tot timpul l-am primit inapoi....sunt independenta financiar doar ca imi doresc mai mult de la relatia asta ...ufffff stiu ca la varsta mea nu este normal dar mi-e greu sa renunt la el....


Sarbatorile, weekendurile si concediul il petreceti impreuna?
Radu_Cristian_1
Postat pe 22 Iunie 2014 20:59

Sarbatorile, weekendurile si concediul il petreceti impreuna?[/quote]

nu prea ff rar..
kudika_969267
Postat pe 22 Iunie 2014 21:15
De la: kudika_15804, la data 2014-06-22 15:56:20
De la: kudika_969267, la data 2014-06-22 15:42:39
multumesc pentru raspuns..eu il iubesc din toata inima dar nu pot sta asa imi doresc mai mult am discutat de 1000 de eri el promite multe darr...l-am lasat dar tot timpul l-am primit inapoi....sunt independenta financiar doar ca imi doresc mai mult de la relatia asta ...ufffff stiu ca la varsta mea nu este normal dar mi-e greu sa renunt la el....



Ai continuat cu greselile reprimindu-l de fiecare data!!Sesizezi modul in care esti folosita,domnul respectiv stie ca ,de fiecare data,va fi reprimit de tine????Este normal sa iti doresti mai mult,caci relatiile trebie as fie evolutive,altfel conduc la plafonizare si rutina!!!

Draga mea,recunosc,esti mult mai indulgenta cu iubitul ta decat multe alte femei,care l-ar fi trimis la plimbare fara prea multe comentarii,daca ar fi primit atatea certitudini ale promisiunilor lui fara finalizare!!!

Atat timp cat nu ti se ofera o explicatie logica a instabilitatii lui in afirmatii,nu vad motivul pentru care sa te mentii in aceasta relatie!!!Atunci cand iubesti,intr-adevar,este cumplit sa iei niste decizii impotriva dorintelor inimii,stiu acest adevar,DAR trebuie sa te hotarasti asupra caii de urmat!!!


stiu...ai perfecta dreptate o sa recitesc mesajul tau de mai multe ori si o sa -l las ..
kudika_969267
Postat pe 22 Iunie 2014 21:17
stiu ca nu este normal....ceea ce face dar totusi de fiecare data incerc sa l cred ...incerc sa cred k de data asta o sa fie altfel...dar e la fel ...de asta zik k sunt constienta k am o varsta deja nu mai sunt asa tanara si nu stiu...cateodata nici eu nu stiu sa imi explik de ce ......
kudika_969267
Postat pe 22 Iunie 2014 21:20
De la: kudika_969267, la data 2014-06-22 21:20:37stiu ca nu este normal....ceea ce face dar totusi de fiecare data incerc sa l cred ...incerc sa cred k de data asta o sa fie altfel...dar e la fel ...de asta zik k sunt constienta k am o varsta deja nu mai sunt asa tanara si nu stiu...cateodata nici eu nu stiu sa imi explik de ce ......



Daca nu a fost altfel dupa prima promisiune facuta,trebuia sa iti dai seama ca nu este un om de cuvant,responsabil!!!!!Sa crezi in partenerul ,care isi respecta cuvantul dat si promisiunile facute este un act normal intr-o relatie bazata pe iubire si respect!!!Insa,sa crezi in partenerul,care se joaca cu vorbele si pentru care minciuna este instrumentul zilnic,caci si promisiunea nerespectata este una dintre formele mnciunii,este pierdere de timp,o dovada de imaturitate si nesabuinta!!!Iubitul tau se comporta similar de fiecare data pentru ca profita de bunatatea si intelegerea ta!!!Esti mult prea "slaba" pentru lumea barbatilor si usor de manipulat,incearca sa te schimbi!!!
kudika_15804
Postat pe 22 Iunie 2014 21:31
De la: kudika_969267, la data 2014-06-22 21:15:53
Sarbatorile, weekendurile si concediul il petreceti impreuna?


nu prea ff rar.. [/quote]

In cazul asta sa nu te mire daca intr-o buna zi vei afla ca este casatorit.

Astfel se explica si faptul ca dupa atata timp nu te-a primit niciodata la el acasa.

Poate ca ma insel dar nu prea cred asta.
Radu_Cristian_1
Postat pe 22 Iunie 2014 22:16
De la: kudika_969267, la data 2014-06-21 20:49:44ai dreptate fulg de nea .....discutam zilnik despre asta darrr...numai promisiuni fapte nimik ....cred k trebuie sa ma adun sa -l las

Draga mea, uneori vorbele sant de prisos..faptele sant baza..unei relatii...din fapte rezulta multe si anume felul de-a fi, de-a te iubi, de a-ti demonstra iubirea....si asta trebuia sa simti tu pana acum....insa nu este si nu exista nu ai cum sa simti...daca nu exista iubire...!!!tu sti mai bine..insa nu iti irosi anii din viata ta..pentru ceva ce nu merita!
Eu iti doresc tot binele din lume..si sa auzim de bine!
Fulg-de-nea
Postat pe 22 Iunie 2014 22:26
De la: kudika_969267, la data 2014-06-21 18:51:01este prima data cand scriu pe un forum...poate ma puteti ajuta cu niste sfaturi ...fara sa judecati...eu am 30 el 48...ne-am cunoscut de 3 ani ..nu lokuim impreuna...eu am un apartament inchiriat de mine si el nu stiu unde locuieste ...este dragut si kred k ma iubeste dar eu as vrea o familie copii...l-as lasa dar mi-e frica sa raman singura si ca nu mai gasesc pe nimeni la varsta mea...el imi promite ca luna viitorea ne mutam impreuna dar sunt vb in vant ...nu stiu ce sa fac ...mi-e frica sa il las ...a mai trecut cineva prin asa ceva ????


sunteti de 3 ani, nu stii unde locuieste? daca e deja insurat stii? sau poate are o situatie precara si nu vrea sa iti spuna. ar fi timpul sa faci si tu niste investigatii :)
kudika_1009048
Postat pe 5 Mai 2016 15:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cadouuuu 60 De la: Macika00 22 August 2013 03:01
Cununie ortodoxa - juramant in cadrul slujbei? 5 De la: kudika_35337 7 Octombrie 2014 10:15
Cum sa impresionezi pe cineva drag cu o reteta buna de pasti. 14 De la: OCTAIA 21 Aprilie 2013 03:16
Cum ne dam seama cat de realizati suntem??!!! 12 De la: kudika1993 7 Iulie 2010 22:47
Mama, sotie versus angajata 12 De la: kudika024665 19 Iulie 2009 19:38