Setari Cookie-uri

pete maronii

Buna , ca confrunt cu situatie foarte dificila , m-am patat foarte tare pe fata , medicul dermatolog mi a spus ca de la anticonceptionale (este adevarat ca de cand le iau m am patat f rau)....Ajutati ma va rog !!! ce pot face , am incercat cu fel de fel de creme , seruri, si nimic ...
mada_paco
Postat pe 3 Iulie 2014 20:16
De la: mada_paco, la data 2014-07-03 20:16:27Buna , ma confrunt cu o situatie foarte dificila , m-am patat foarte tare pe fata , medicul dermatolog mi a spus ca de la anticonceptionale (este adevarat ca de cand le iau m am patat f rau)....Ajutati ma va rog !!! ce pot face , am incercat cu fel de fel de creme , seruri, si nimic ...
mada_paco
Postat pe 3 Iulie 2014 20:17
poate fi si de la ficat...
NEGRUTTTT
Postat pe 3 Iulie 2014 20:24
asa m am gandit si eu .... hmmm nus ce sa fac
mada_paco
Postat pe 4 Iulie 2014 07:48
De la: mada_paco, la data 2014-07-04 07:48:15asa m am gandit si eu .... hmmm nus ce sa fac

Exista doctori...
-Iulya
Postat pe 4 Iulie 2014 08:41
Sunt cosmeticiana , si ce pot sa - ti mai recomand ar fi un peeling enzimatic dar se face numai in sezonul rece , sau un peeling mai dur in care implica cabinet cosmetic de specialitate ,dar tenul nu trebuie sa fie cuperozic , , eu aplic acid glicolic sau lactic , dar dute la un cabinet, acasa incearca de la issis pharma acid glicolic crema , va urma o usoara exfoliere ca la expunerea la soare cind te cojesti dar difera , urmeaza instructiunile, dar cum am mai spus incepind cu luna octombrie , altfel s-ar putea sa - ti ramina pete , foloseste protectie , zeama lamiie cu bicarbonat , succes,!!
kudika358051
Postat pe 14 Iulie 2014 14:51
Draga mea incearca aceasta reteta din Formula AS unde gasesti cele mai bune retete de vindecare
Am pete maro pe fata" (Raspuns pentru GETA POPA, F. AS nr. 786)
"Am pete maro pe fata" (Raspuns pentru GETA POPA, F. AS nr. 786)

Ricinus communis

"Am pete maro pe fata"

(Raspuns pentru GETA POPA, F. AS nr. 786)

In tratamentul petelor de diferite cauzalitati, pe langa regimul alimentar si tratamentul alopat si fitoterapeutic, au dat rezultate tratamentele externe, prezentate in continuare. * Tamponarea sau ungerea petelor in functie de gradul de intindere a acestora, dimineata si seara, cu ulei de ricin, pana la disparitia lor (1-2 luni). * Tamponarea sau ungerea petelor cu suc proaspat din tulpina, frunzele si florile de rostopasca. * Tamponarea sau ungerea cu bitter suedez. * Se spala dimineata si seara tenul cu un tampon de vata inmuiata bine in infuzie concentrata de musetel (2-3 linguri de planta la 250 ml apa). * Se spala tenul cu zer (de la branza proaspata de vaci sau iaurt) timp de 30 de zile. * Se spala fata cu o pasta din doua linguri de apa calda si o lingura de tarate de grau. Se lasa sa actioneze cateva minute si apoi se spala. Tratamente interne: * Se poate folosi concomitent cu tratamentul extern o infuzie din doua linguri de sunatoare si doua de papadie, la un litru de apa clocotita. Se bea cate 1/3 cana cu o jumatate de ora inaintea meselor principale. Multitudinea de tratamente alopate si naturiste intr-o buna colaborare cu medicul ofera in mod sigur succesul vindecarii, asa cum va doriti si va doresc si eu. Cu multa dorinta de bine in existenta dvs.
HINESCU IOAN - str. M. Damaschin nr. 16, bl. 3, ap. 32, Suceava, cod 720161
kudika416073
Postat pe 17 Iulie 2014 15:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
BANII SUNT O SURSA DE FRUMUSETE !!! 37 De la: Le_petit_perce_neige 17 Februarie 2012 08:42
produse cosmetice si de make-up biologice, naturale 1 De la: hereea 16 Octombrie 2008 08:48
Cosmetice bio pentru o ingrijire sanatoasa 8 De la: ra_kudika 7 Mai 2010 16:32
parfum diesel 18 De la: evellynne 15 Aprilie 2010 13:24
varice? 22 De la: angela_toader39 30 Iulie 2009 16:30