Setari Cookie-uri

Buna tuturor!

Am fost infectata cu virusul hpv sunt foarte disperata fac tratament de 5 luni si tot nu imi trece nu stiu ce sa ma mai fac am fost la 4 doctori, 2 dintre ei mi-au spus sa imi dac cu lasaru iar ceilanti cu crema, fac tratament cu ovule cervugid si crema aldara imi este foarte frica am doar 17 ani nustiu ce sa fac , :( va rog mult daca stiti cum sau un doctor bun lastimi un mesaj. Multumesc
Constantin_Oana_1
Postat pe 21 Iulie 2014 06:17
De la: Constantin_Oana_1, la data 2014-07-21 06:17:29Am fost infectata cu virusul hpv sunt foarte disperata fac tratament de 5 luni si tot nu imi trece nu stiu ce sa ma mai fac am fost la 4 doctori, 2 dintre ei mi-au spus sa imi dac cu lasaru iar ceilanti cu crema, fac tratament cu ovule cervugid si crema aldara imi este foarte frica am doar 17 ani nustiu ce sa fac , :( va rog mult daca stiti cum sau un doctor bun lastimi un mesaj. Multumesc



Imi pare rau pentru tine!!!!
kudika_15804
Postat pe 21 Iulie 2014 07:14
OXACILINA 30 bucati cite 2 din 4-4 ore.....pauza de 3 luni si repetati din nou.....iarasi pauza 3 luni si repetati din nou.....EXCLUS lactatele orce fel de produs...TREBUIE sa consumati foarte multe lichide si fructe pe timpul tratamentului TRATAMENTUL se repeta de 3 ori la ore fixe..nu aveti voie sa-l luati aiurea ca degeaba il luati nu isi face efectul
Iulia_Nechifor_1
Postat pe 15 August 2014 09:45
De la: Constantin_Oana_1, la data 2014-07-21 06:17:29Am fost infectata cu virusul hpv sunt foarte disperata fac tratament de 5 luni si tot nu imi trece nu stiu ce sa ma mai fac am fost la 4 doctori, 2 dintre ei mi-au spus sa imi dac cu lasaru iar ceilanti cu crema, fac tratament cu ovule cervugid si crema aldara imi este foarte frica am doar 17 ani nustiu ce sa fac , :( va rog mult daca stiti cum sau un doctor bun lastimi un mesaj. Multumesc


Fiind o boala genitala, urmeaza cu strictete tratamentul prescris de medic , mergi la control periodic.
Nici-un sfat sau parere de pe acest site nu-ti este de ajutor.
Iti doresc multa sanatate .
-Iulya
Postat pe 15 August 2014 23:26
De la: Iulia_Nechifor_1, la data 2014-08-15 09:45:01OXACILINA 30 bucati cite 2 din 4-4 ore.....pauza de 3 luni si repetati din nou.....iarasi pauza 3 luni si repetati din nou.....EXCLUS lactatele orce fel de produs...TREBUIE sa consumati foarte multe lichide si fructe pe timpul tratamentului TRATAMENTUL se repeta de 3 ori la ore fixe..nu aveti voie sa-l luati aiurea ca degeaba il luati nu isi face efectul


Oxacilina cate 2 din 4-4 ore unde ai studiat medicina
-Iulya
Postat pe 16 August 2014 00:04
o ajuta sa moara mai repede si daca nu reusestesarepete din 3 in 3 luni
krizantema
Postat pe 29 August 2014 08:52
De la: Iulia_Nechifor_1, la data 2014-08-15 09:45:01OXACILINA 30 bucati cite 2 din 4-4 ore.....pauza de 3 luni si repetati din nou.....iarasi pauza 3 luni si repetati din nou.....EXCLUS lactatele orce fel de produs...TREBUIE sa consumati foarte multe lichide si fructe pe timpul tratamentului TRATAMENTUL se repeta de 3 ori la ore fixe..nu aveti voie sa-l luati aiurea ca degeaba il luati nu isi face efectul

Oxacilina la Hpv....???? pana blanii de urs argintiu ca ai revolutionat medicina ..astia amaratii pot sa-ti dea lovituri de la 11 metrii in oua ca studiaza atata virusu si nu-i gasesc solutie exact.

In alta ordine de blanuri de urs treaba e urmatoarea:
- mergi la doftor sa afle care tulpina de hpv o ai..ca sunt vreo 100+ si de acolo se incepe tratamentu...pentru ca vad ca te-o mancat undeva cu vre-un dubios cu bushu netuns ce ascunde mure si uite unde ai ajuns.
- de Hpv nu te scapi asa cu una cu doua si in nici un caz in 5 luni de zile, ai fi prea norocoasa
- laserele si chestiile de cavaleri Jedi le folosesti doar in cazuri extreme.
- Ca folosesti aldara e bun, foloseste in continuare dar puii mei dute si fa analize smechere ca sa afli care tulpina o ai ca precum am zis mai sus sunt vreo 5 daca imi aduc bine aminte care is cam supermega cancerigene...etc, etc..

- si in alta ordine de idei daca cumva te apuca mancariciu incearca sa nu iei vre-un mascul feroce sa-l minunezi si pe el nici macar din razbunare..
- in rest igiena maxima cu absolut tot si o sa treci peste tot..esti tanara si poti sa faci si vaccinu magic pana la urma.
Nigma
Postat pe 29 August 2014 12:02
De la: -Iulya, la data 2014-08-16 00:04:58
De la: Iulia_Nechifor_1, la data 2014-08-15 09:45:01OXACILINA 30 bucati cite 2 din 4-4 ore.....pauza de 3 luni si repetati din nou.....iarasi pauza 3 luni si repetati din nou.....EXCLUS lactatele orce fel de produs...TREBUIE sa consumati foarte multe lichide si fructe pe timpul tratamentului TRATAMENTUL se repeta de 3 ori la ore fixe..nu aveti voie sa-l luati aiurea ca degeaba il luati nu isi face efectul


Oxacilina cate 2 din 4-4 ore unde ai studiat medicina

Sa-i explice careva ca oxacilina e un antibiotic din clasa penicilinelor la fata medic forumist..si ca antibioticele actioneaza asupra infectiilor + etc provocate de bacterii..Hpv e un virus si pana mea virusii nu-i omori cu antibiotic. Stafilicoci care sunt bacterii da le omori cu tratament cu antibiotic...de aia ii zice antibiotic...mama ei de matematica.
Si doi Hpv e un virus care se localizeaza pe piele,mucoase blah blah...o chestie ce nu-i place la virusul asta este oxigenul, oxigenul il omoara vorba vine ca e un virus anaerob.
In principiu cam dupa vreo 2 ani se duce singur in sensul ca organismu reuseste cu sistemul imunitar sa prinda virusul sa-l traga in sistemu limfatic daca imi aduc aminte din clsa a 5 cea cand facem pe doctoru si sa-l inchida acolo, darr poate reaparea oricand la cea mai mica scadere de imunitate. ahh si in al 90-lea rand renunta la fumat sa vezi ce fain o sa fie..
Nigma
Postat pe 29 August 2014 12:12
Tristul adevara este ca, netratat, acest virus duce la cancerul de col uterin si cancerul de san!
http://healthy.kudika.ro/articol/healthy~enciclopedie-medicala/10109/sa-aflam-cum-se-trateaza-infectia-cu-hpv.html
Multa sanatate si ....atentie la neatentie!
rondina
Postat pe 29 August 2014 12:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
produse cosmetice de la Marea Moarta 2 De la: kudika_11262 4 Iulie 2012 15:50
IUBITA MEA NU POATE AJUGE LA ORGASM 132 De la: ovidiu88 13 Februarie 2014 10:19
În atenția celor tentați de oferte 4 De la: nicoletaionita 2 Martie 2012 11:41
curs coafura oradea arad timisoara 1 De la: cursuriestetika 26 Mai 2012 16:53
cui ii plac filmele de groaza?ce fel de filme noi recomandari? 25 De la: Roxana_Oana_Spinu_1 6 Februarie 2013 15:54