Setari Cookie-uri

Intrebare

Intrebarea este urmatoarea : Ai prefera sa ai o iubita / sotie muncitoare sau daca ea nu are loc de munca te deranjeaza ?

Si daca vrei sa aiba un loc de munca din ce cauza ar fi ?

Daca ea ar avea salar ai avea pretentii sa puna bani la cheltuieli sau sa iti dea bani cand ai nevoie ? ( nu imprumut)

Cat de mult ii ceri socoteala ce face cu banii ei sau de unde ii are ?

Daca iubita nu are munca si nu are de gand sa caute o parasesti ?


Mike_Dex
Postat pe 15 August 2014 22:15
De la: Mike_Dex, la data 2014-08-15 22:15:28Intrebarea este urmatoarea : Ai prefera sa ai o iubita / sotie muncitoare sau daca ea nu are loc de munca te deranjeaza ?

Si daca vrei sa aiba un loc de munca din ce cauza ar fi ?

Daca ea ar avea salar ai avea pretentii sa puna bani la cheltuieli sau sa iti dea bani cand ai nevoie ? ( nu imprumut)

Cat de mult ii ceri socoteala ce face cu banii ei sau de unde ii are ?

Daca iubita nu are munca si nu are de gand sa caute o parasesti ?




Eu consider ca femeia trebuie sa munceasca,sa fie independenta din punct de vedere financiar!!!

Nu,nu se pune problema de pretentii la participarea baneasca in conditiile coabitarii,se subintelege ca se contrubuie la bugetul comun!!!
Nu cere socoteala partenerei,caci se tie faptul ca femeia are nevoie de foarte multe lucruri pentru ingrijire,igiena si intretinere,dar nu as accepta o femeie risipitoare si indiferenta privind aspectul banesc al cuplului!!
Daca nu vrea sa munceasca,este doar problema ei,de ce m-as incarca cu lenea domniei sale???Cred in reciprocitatea in relatii,indiferent de ce ar fi vorba!!In general,femeile carora nu le place munca,se numesc altfel ,din punctul meu de vedere!!!

Eu am stat acasa, pentru a-mi creste copii, foarte multi ani si nu as mai face-o pentru nimic in lume,caci aceasta plafonare a femeii lucreaza in defavoarea ei,indiferent de natura indatoririi de mama si de cata multumire iti aduc copiii!!!
kudika_15804
Postat pe 16 August 2014 07:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CE E DE FACUT? 46 De la: rockk 7 Noiembrie 2010 10:29
vi s-a intamplat si voua? 8 De la: naista20 29 Septembrie 2009 15:27
De ce sunt asa multe fete obsedate de prietenii lor? 9 De la: karla_08 11 Iunie 2009 11:38
banii lui.. un defect? 64 De la: oportunity 10 Decembrie 2012 18:31
un sfat....din experienta voastra proprie??? 2 De la: i_andra 2 Septembrie 2010 17:28