Setari Cookie-uri

Cum as putea sa il fac sa inceteze?

Buna! Nu am deschis niciodata un subiect nou, am o problema pt care nu gasesc rezolvare, acum ceva timp am cunoscut un baiat, care la prima vedere parea educat si cu bun simt, insa relatia noastra nu a durat prea mult, ne am despartit fara probleme, insa de atunci ma tot suna la ore tarzii sau da numarul meu de telefon la alte persoane, mai nou o cunostinta comuna zilele trecute i mi cere o intalnire.....m am intalnit cu el insa fara sa vreau ,vad ca la 2 min dupa ce ne am intalnit a fost sunat de fostul meu prieten. M am scuzat ca am treaba si am plecat . Cum as putea sa il fac sa inceteze?
kudika050757
Postat pe 26 Iulie 2009 19:26
Buna!Doamne,am citit ce ai scris aici si am ramas masca..nu credeam ca exista asa ceva..barbat care sa faca asa ceva...mi se pare ff josnic ce face el.Cred ca o solutie ar fi sa iti schimbi numarul de telefon,tot ce te-ar putea lega de el..sa ii tai orice legatura cu tine si dupa ce va trece ceva timp...va inceta..ca altceva nu ar avea ce sa faca..acum nu stiu ce iti doresti si tu si ce simti pentru el in continuare..oricum eu iti doresc bafta.
issa12
Postat pe 26 Iulie 2009 23:19
De la: kudika050757, la data 2009-07-26 19:26:40Buna! Nu am deschis niciodata un subiect nou, am o problema pt care nu gasesc rezolvare, acum ceva timp am cunoscut un baiat, care la prima vedere parea educat si cu bun simt, insa relatia noastra nu a durat prea mult, ne am despartit fara probleme, insa de atunci ma tot suna la ore tarzii sau da numarul meu de telefon la alte persoane, mai nou o cunostinta comuna zilele trecute i mi cere o intalnire.....m am intalnit cu el insa fara sa vreau ,vad ca la 2 min dupa ce ne am intalnit a fost sunat de fostul meu prieten. M am scuzat ca am treaba si am plecat . Cum as putea sa il fac sa inceteze?



Poti oricand sa vorbesti cu el sa ii explici ca nu e tocmai ok ce face. Poate intelege. Daca nu... poti oricand sa ii faci si tu la fel, sa iti bati putin joc de el impreuna cu prietenele tale. Sau poti sa iti schimbi numarul de telefon, chestie pe care eu personal nu as face-o. De ce sa schimb eu ceva la viata mea din cauza altcuiva. Ai mai multe variante...:)

Bafta!
lexxy_me
Postat pe 29 Iulie 2009 02:42
Sa faci la fel . e ca si cum i-ai spune ca iti place jocul lui .. deci "Hai, sa ne jucam!".
Acum.. eu nu stiu ce relatie ati avut si cat a durat. Daca a fost in fata blocului sau .. mai mult de atat. Ii cunosti parintii? Ai idee unde sta? Daca intr-adevar vrei sa scapi de el.. atunci ia pe cineva din familie de mana si fugi la usa lui. Sau cand suna.. sa raspunda tatal tau, mama ta.
Problema e ca voi nu comunicati niciodata cu parintii. Si credeti ca totul se rezolva de la sine.. In unele cazuri.. da. In altele... fetele ajung batute, violate, sechestrate de tot felul de nebuni si fosti iubiti.
Numai daca intr-adevar vrei sa scapi.... o sa scapi. Altfel... asteapta sa se plictiseasca el.
rashela
Postat pe 29 Iulie 2009 03:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce cred femeile ca vor barbatii de la femei? 84 De la: scorpio67 4 Decembrie 2009 07:24
mai are rost sa lupt pt o cauza pierduta???? 31 De la: fluturas_ 5 Februarie 2010 16:48
astept pareri 37 De la: felixcat 26 Octombrie 2009 14:26
scoala de soferi 1 De la: kudika_14994 28 Aprilie 2013 20:18
Cum ii spui "te iubesc" fara cuvinte? 61 De la: contesina 2 Mai 2011 08:58