Setari Cookie-uri

Despre barbati

Ok, pe forum, femeile nu fac decat, in proportie de 90%, sa se planga de ei. :P

Dar sa nu uitam ca sunt si ei oameni (da, acest mit chiar este adevarat), au si ei drepturile lor si propriul lor mod, mai special, de a se manifesta. Asa ca sa incercam sa ii intelegem si pe ei.

Am deschis acest topic pentru ca fiecare sa poata da sfaturi despre barbati, cum sa reusim sa fim impacate cu ei si sa putem convietui pe termen lung. Ar fi interesant sa ne dea sfaturi despre ei chiar domnii in cauza.
Naz_13
Postat pe 15 August 2014 17:56
" Ok, pe forum, femeile nu fac decat, in proportie de 90%, sa se planga de ei... "


Io fac parte din "restul" de 10 %
Rotty_
Postat pe 15 August 2014 18:00
De la: Miss_Naiba, la data 2014-08-15 17:56:42Ok, pe forum, femeile nu fac decat, in proportie de 90%, sa se planga de ei. :P

Dar sa nu uitam ca sunt si ei oameni (da, acest mit chiar este adevarat), au si ei drepturile lor si propriul lor mod, mai special, de a se manifesta. Asa ca sa incercam sa ii intelegem si pe ei.

Am deschis acest topic pentru ca fiecare sa poata da sfaturi despre barbati, cum sa reusim sa fim impacate cu ei si sa putem convietui pe termen lung. Ar fi interesant sa ne dea sfaturi despre ei chiar domnii in cauza.



Si eu sunt nerabdatoare sa citesc cateva opinii serioase si la obiect,expuse de catre colegi!!!!!

Draga mea(sper sa fii femeie),sunt extrem de rabdatoare cu barbatii,dar ce sa fac daca ei uita tot timpul ca au de-a face cu o femeie???Aici este problema,se incurca modul obisnuit de a trata femeia,cu ce reprezinta aceasta in realitate!!!
kudika_15804
Postat pe 15 August 2014 18:01
si tu uiti de multe ori ca barbatii nu s toti la fel cum nici femeile nu sunt
kudika_950728
Postat pe 15 August 2014 18:31
"Draga mea(sper sa fii femeie),sunt extrem de rabdatoare cu barbatii,dar ce sa fac daca ei uita tot timpul ca au de-a face cu o femeie??? "


Ai incercat vreodata sa gandesti ca un barbat ???
Pe bune .

Rotty_
Postat pe 15 August 2014 18:55
De la: Rotty_, la data 2014-08-15 18:55:44"Draga mea(sper sa fii femeie),sunt extrem de rabdatoare cu barbatii,dar ce sa fac daca ei uita tot timpul ca au de-a face cu o femeie??? "


Ai incercat vreodata sa gandesti ca un barbat ???
Pe bune .




Ca un barbat?????? Daca as fi barbat,as face-o,cu siguranta,Rotty!!Ori de cate ori am incercat sa ma pun in locul lor, nu mi-a iesit pasienta,cred ca din cauza mea,sunt prea intransigenta,recunosc,vreau prea mult din ceea ce consider ca mi se cuvine,poate gresesc!!!
kudika_15804
Postat pe 15 August 2014 19:15
nu cred ca are nici o treaba cu intransigenta si nu trebui sa gandesti ca un barbat,,,trebui doar sa fi obiectiva,,si sa nu i mai bagi pe toti in aceia si oala,,nu cred ca tie ti ar place sa fi bagata cu ,,,,toate,,in aceia si oala,,nu tot ce ni se intampla noua inseamna ca li se intampla tuturor
kudika_950728
Postat pe 15 August 2014 19:23
ai venit aici probabil curcubeu sa sustii femeile inselate sa le sfatuiesti,, asta nu inseamna sa crezi ca toti barbatii sunt cum crezi tu,,,,ar fi bn sa nu i mai bagi pe toti in aceia si oala,,sper sa depasesti acest prag,,o sa fie bn pentru tn
kudika_950728
Postat pe 15 August 2014 19:28
De la: kudika_15804, la data 2014-08-15 19:15:06
De la: Rotty_, la data 2014-08-15 18:55:44"Draga mea(sper sa fii femeie),sunt extrem de rabdatoare cu barbatii,dar ce sa fac daca ei uita tot timpul ca au de-a face cu o femeie??? "


Ai incercat vreodata sa gandesti ca un barbat ???
Pe bune .




Ca un barbat?????? Daca as fi barbat,as face-o,cu siguranta,Rotty!!Ori de cate ori am incercat sa ma pun in locul lor, nu mi-a iesit pasienta,cred ca din cauza mea,sunt prea intransigenta,recunosc,vreau prea mult din ceea ce consider ca mi se cuvine,poate gresesc!!!

Stii foarte bine ca gresesti dar nu vrei sa recunosti.
Probabil ca daca ai cunoaste acum un barbat, in primele 5 minute de discutie ai incerca subtil sa afli despre statutul lui social, eventual sa-i dai si ceva sugestii despre cum sa si-l imbunatateasca.Normal ca omu' se simte "violat" in orgoliu si cand iti zambeste de fapt el isi inchipuie cum ar fi daca ti-ar crapa capul cu un topor sa te sature de statuturi sociale...In fond si la urma urmei natura relatiilor dintre femei si barbati are caracter voluntar, nu vad de ce ar trebui sa ma simt la intalnirea cu o femeie ca la un job interview."Psychoanalysis of a female brain" seamana mai degraba a a job interview decat a "magical affair".Tocmai aici e miezul problemei, femeile adopta o atitudine pasiva asteptand un barbat care sa le "convinga" ca el e in stare de o gramada de lucruri extraordinare.De cele mai multe ori se intampla sa fie un nemernic.Unui barbat cu capul pe umeri i s-ar parea ridicol sa incerce sa impresioneze o femeie exagerand in privinta situatiei materiale sau abilitatilor lui sociale. Apoi ele cer timp de calitate, pentru cine vrea sa ajunga sarac la batranete nu e nicio problema, femeile ii pot fi de mare ajutor in aceasta privinta.Barbatii incearca sa le "prosteasca" pe femei iar femeile pe barbati, iar in final au de pierdut ambele parti, "castigul" fiind copiii, asta daca apar.

Mr_6pack
Postat pe 20 August 2014 22:06
De la: Miss_Naiba, la data 2014-08-15 17:56:42
Dar sa nu uitam ca sunt si ei oameni (da, acest mit chiar este adevarat), au si ei drepturile lor si propriul lor mod, mai special, de a se manifesta.


Ei nu zau, chiar avem onoarea ca cineva sa ne acorde statutul de om.
Multumesc din suflet, acum nu o sa ma mai simt animal.
Serios, te-ai gandit mult pana sa scrii tampenia asta? Crezi tu ca voi femeile faceti cumva parte din ceva rasa superioara si ca noi suntem doar ceva in plus pe lumea asta?
kidd_o
Postat pe 20 August 2014 22:46
De la: Miss_Naiba, la data 2014-08-15 17:56:42Ok, pe forum, femeile nu fac decat, in proportie de 90%, sa se planga de ei. :P

Dar sa nu uitam ca sunt si ei oameni (da, acest mit chiar este adevarat), au si ei drepturile lor si propriul lor mod, mai special, de a se manifesta. Asa ca sa incercam sa ii intelegem si pe ei.

Am deschis acest topic pentru ca fiecare sa poata da sfaturi despre barbati, cum sa reusim sa fim impacate cu ei si sa putem convietui pe termen lung. Ar fi interesant sa ne dea sfaturi despre ei chiar domnii in cauza.


Exista fel si fel de oameni! Fiecare dintre noi suntem diferiti si nimeni nu este perfect! Asta e idee de baza p care trebuie sa o luam in calcul atunci cand ii judecam pe cei din jur.
Barbatii sunt majoritate construiti dupa acelasi tipar, cu mici exceptii care intaresc regula. Exista barbati sinceri care sunt capabili sa iubeasca cu adevarat, rabdatori dar care pe alocuri pot fi falsi. Exista barbatii aroganti carora li se pare ca nicio femeie nu le poate ajunge la nas, sunt misogini si enervant de increzatori in propriile lor persoane. Exista baietii care se maturizeaza foarteeeee greu... si bineinteles ca exista domni trecuti de prima tinerete care se cred don juani pana la moarte. Lista nu poate fi incheiata fara a mentiona barbatii parsivi, infidelii ipocriti
Desigur nici noi femeile nu suntem lipsite de defecte, dar cred ca trebuie sa invatam sa ne acceptam unii pe altii. Iubiti calitatile partenerului si accepta-tii defectele, iar in cazul in care compatibilitatea este nula renuntati la relatiile pline de compromisuri si lacrimi. Bafta dragelor!!! Sper sa va gasiti, dca nu ati facut-o deja un partener potrivit care sa va merite si sa se simta norocos ca va are. Culegeti cu grija si nu renuntati niciodata la idealuri!
Sasha_Criss
Postat pe 20 August 2014 23:10
De la: kidd_o, la data 2014-08-20 22:46:58
De la: Miss_Naiba, la data 2014-08-15 17:56:42
Dar sa nu uitam ca sunt si ei oameni (da, acest mit chiar este adevarat), au si ei drepturile lor si propriul lor mod, mai special, de a se manifesta.


Ei nu zau, chiar avem onoarea ca cineva sa ne acorde statutul de om.
Multumesc din suflet, acum nu o sa ma mai simt animal.
Serios, te-ai gandit mult pana sa scrii tampenia asta? Crezi tu ca voi femeile faceti cumva parte din ceva rasa superioara si ca noi suntem doar ceva in plus pe lumea asta?


SALUT TINERE , ia cauta sa vezi tu ce frumos au scris doamnele aici de fata pe forum despre barbati pe :de ce iubim barbatii....esti invitat !eu am deschis topicul daca nuil gasesti altfel cauta-l la mine pe profil , bafta , numai bine !
kudika_956659
Postat pe 20 August 2014 23:15
De la: kudika_956659, la data 2014-08-20 23:15:03
De la: kidd_o, la data 2014-08-20 22:46:58
De la: Miss_Naiba, la data 2014-08-15 17:56:42
Dar sa nu uitam ca sunt si ei oameni (da, acest mit chiar este adevarat), au si ei drepturile lor si propriul lor mod, mai special, de a se manifesta.


Ei nu zau, chiar avem onoarea ca cineva sa ne acorde statutul de om.
Multumesc din suflet, acum nu o sa ma mai simt animal.
Serios, te-ai gandit mult pana sa scrii tampenia asta? Crezi tu ca voi femeile faceti cumva parte din ceva rasa superioara si ca noi suntem doar ceva in plus pe lumea asta?


SALUT TINERE , ia cauta sa vezi tu ce frumos au scris doamnele aici de fata pe forum despre barbati pe :de ce iubim barbatii....esti invitat !eu am deschis topicul daca nuil gasesti altfel cauta-l la mine pe profil , bafta , numai bine !


Poate nu ai inteles bine, eu i-am scris celei care a facut topicul
kidd_o
Postat pe 20 August 2014 23:22
Fiecare suntem construiti dupa un anumit tipar, ca doar de-aia gandim si ne comportam diferit.
Cel mai important lucru e sa iubiti persoana de langa voi din toata inima, sa o iubiti pt. ceea ce reprezinta ca si persoana, pt. modul in care va face fericiti, pt. ca va simtiti bine langa ea, pt. ca va completeaza, pt. ca va face ziua mai frumoasa si nicidecum pt. functia lui sau masina sau pt. cine stie ce tampenii matriale.
Adevarata fericire consta in a te simti implinit sufleteste si nu fizic (astea-s cenusa-n vant, nimic mai mult).
kidd_o
Postat pe 20 August 2014 23:46
Am vazut mai demult comentariile la un articol de genul "v-ati casatori cu un bosorog plin de bani?" si din cate am observat, majoritatea femeilor care comentau erau ferm convinse ca vor gasi in cele din urma un barbat cu bani, am ramas pur si simplu uimit, nu stiu pe ce planeta traiesc femeile din ziua de azi.
Mr_6pack
Postat pe 20 August 2014 23:53
De la: Mr_6pack, la data 2014-08-20 23:53:42Am vazut mai demult comentariile la un articol de genul "v-ati casatori cu un bosorog plin de bani?" si din cate am observat, majoritatea femeilor care comentau erau ferm convinse ca vor gasi in cele din urma un barbat cu bani, am ramas pur si simplu uimit, nu stiu pe ce planeta traiesc femeile din ziua de azi.


Problema la noi in tara e foametea, de-aia multe sunt asa de lacome si nu tin cont de nimic. Se tem cel mai mult de saracie si traiesc de mici cu impresia ca daca dau de barbati cu bani o sa aiba o viata roz si pufoasa fara nici o grija.
Sa sti ca in vest, unde lumea nu e stresata de "oare ce mancam maine" se pune problema unpic atcumva. Multe femei pun altceva pe primul loc, nu banul; asta mi-au spus-o oameni care au fost iesiti din tara.
Scria cineva mai sus de barbati increzuti, cu nasul pe sus, eu ii spun ca sunt o gramada de tinere care daca nu iti vad cheile de la vreo masina (mai ales scumpa) nici nu stau de vorba.
kidd_o
Postat pe 21 August 2014 00:04
De la: kidd_o, la data 2014-08-21 00:04:33
De la: Mr_6pack, la data 2014-08-20 23:53:42Am vazut mai demult comentariile la un articol de genul "v-ati casatori cu un bosorog plin de bani?" si din cate am observat, majoritatea femeilor care comentau erau ferm convinse ca vor gasi in cele din urma un barbat cu bani, am ramas pur si simplu uimit, nu stiu pe ce planeta traiesc femeile din ziua de azi.


Problema la noi in tara e foametea, de-aia multe sunt asa de lacome si nu tin cont de nimic. Se tem cel mai mult de saracie si traiesc de mici cu impresia ca daca dau de barbati cu bani o sa aiba o viata roz si pufoasa fara nici o grija.
Sa stii ca in vest, unde lumea nu e stresata de "oare ce mancam maine" se pune problema unpic atcumva. Multe femei pun altceva pe primul loc, nu banul; asta mi-au spus-o oameni care au fost iesiti din tara.
Scria cineva mai sus de barbati increzuti, cu nasul pe sus, eu ii spun ca sunt o gramada de tinere care daca nu iti vad cheile de la vreo masina (mai ales scumpa) nici nu stau de vorba.

Ai dreptate, eu traiesc in UK si e partial adevarat in cazul englezoaicelor; cu cat e tara mai saraca cu atat viseaza lumea mai mult cu ochii deschisi fara sa faca nimic.Am mai vazut si un articol de-al lui Pera Novacovici,"unde va vedeti peste 5 ani" si sa fi vazut comentarii peste comentarii, toti se visau mari oameni de afaceri milionari in intervalul mentionat, asadar eu prevad o si mai mare afundare in criza a Romaniei.
Mr_6pack
Postat pe 21 August 2014 00:31
De la: Mr_6pack, la data 2014-08-20 22:06:00
De la: kudika_15804, la data 2014-08-15 19:15:06
De la: Rotty_, la data 2014-08-15 18:55:44"Draga mea(sper sa fii femeie),sunt extrem de rabdatoare cu barbatii,dar ce sa fac daca ei uita tot timpul ca au de-a face cu o femeie??? "


Ai incercat vreodata sa gandesti ca un barbat ???
Pe bune .




Ca un barbat?????? Daca as fi barbat,as face-o,cu siguranta,Rotty!!Ori de cate ori am incercat sa ma pun in locul lor, nu mi-a iesit pasienta,cred ca din cauza mea,sunt prea intransigenta,recunosc,vreau prea mult din ceea ce consider ca mi se cuvine,poate gresesc!!!

Stii foarte bine ca gresesti dar nu vrei sa recunosti.
Probabil ca daca ai cunoaste acum un barbat, in primele 5 minute de discutie ai incerca subtil sa afli despre statutul lui social, eventual sa-i dai si ceva sugestii despre cum sa si-l imbunatateasca.Normal ca omu' se simte "violat" in orgoliu si cand iti zambeste de fapt el isi inchipuie cum ar fi daca ti-ar crapa capul cu un topor sa te sature de statuturi sociale...In fond si la urma urmei natura relatiilor dintre femei si barbati are caracter voluntar, nu vad de ce ar trebui sa ma simt la intalnirea cu o femeie ca la un job interview."Psychoanalysis of a female brain" seamana mai degraba a a job interview decat a "magical affair".Tocmai aici e miezul problemei, femeile adopta o atitudine pasiva asteptand un barbat care sa le "convinga" ca el e in stare de o gramada de lucruri extraordinare.De cele mai multe ori se intampla sa fie un nemernic.Unui barbat cu capul pe umeri i s-ar parea ridicol sa incerce sa impresioneze o femeie exagerand in privinta situatiei materiale sau abilitatilor lui sociale. Apoi ele cer timp de calitate, pentru cine vrea sa ajunga sarac la batranete nu e nicio problema, femeile ii pot fi de mare ajutor in aceasta privinta.Barbatii incearca sa le "prosteasca" pe femei iar femeile pe barbati, iar in final au de pierdut ambele parti, "castigul" fiind copiii, asta daca apar.




Orice barbat trebuie sa fie capabil de lucruri mai mult sau mai putin extraordinare,nu este doar simpla teorie!!!Orice femeie trebuie sa stie sa fie FEMEIE in fata partenerului ei!!
Dragul meu,fac parte din acea categorie a femeilor,dar care este pe cale de disparitie,care apreciaza alte calitati ale barbatului,si mai putin pe cele legate de situatie materiala si buget!!Este adevarat,insa,m-am nascut in alta "epoca",dar imi asum consecintele acestui fapt!!!

Ai dreptate,barbatii incearca sa le prosteasca pe femei,si nu folosesc ghilimelele,si le reuseste ,de cele mai multe ori,acest lucru!!!In ceea ce priveste atitudinea doamnelor,am anumite rezerve,caci ,eu,una,sunt prea directa ca sa doresc sa "sucesc" un barbat, asa cum presupui ca ar proceda femeile!!!

Nu,este clar,nu pot gandi ca un barbat!!!!Structura mea este nevoita sa impuna un anumit nivel de abordare a unui barbat,care nu este deloc sofisticat,obtuz,snob,ci realist si plin de emotii!!!

Dialogul dintre un barbat si o femeie nu este cel specific interviurilor,este gresit exprimat,din punctul meu de vedere,acest dialog ar trebui sa fie sincer si transparent de ambele parti!!Dar,recunosc,cer prea mult,si nu rareori!!!
kudika_15804
Postat pe 21 August 2014 07:22
De la: Rotty_, la data 2014-08-15 18:00:52" Ok, pe forum, femeile nu fac decat, in proportie de 90%, sa se planga de ei... "


Io fac parte din "restul" de 10 %
....eu 20 %
NEGRUTTTT
Postat pe 21 August 2014 08:18
De la: Miss_Naiba, la data 2014-08-15 17:56:42Ok, pe forum, femeile nu fac decat, in proportie de 90%, sa se planga de ei. :P

Dar sa nu uitam ca sunt si ei oameni (da, acest mit chiar este adevarat), au si ei drepturile lor si propriul lor mod, mai special, de a se manifesta. Asa ca sa incercam sa ii intelegem si pe ei.

Am deschis acest topic pentru ca fiecare sa poata da sfaturi despre barbati, cum sa reusim sa fim impacate cu ei si sa putem convietui pe termen lung. Ar fi interesant sa ne dea sfaturi despre ei chiar domnii in cauza.


Unde ai vazut tu ca barbatii nu sunt intelesi de femei ? Chiar ii intelegem perfect pe cei care sunt barbati , cei care predind ca sunt barbati intelege-i tu
Un barbat care -si respecta statutul de barbat si apreciaza femeia , va fi mereu inteles de femei , unul care desconsidera femeia si o priveste ca pe un obiect de bun consum , dandu-se el mare si tare ca are o rima si o mare lipsa de neuroni e doar o imitatie de barbat...asa ca incearca tu sa-i intelegi pe acest gen de asa zisi barbati , eu nu am timp.
-Iulya
Postat pe 21 August 2014 10:04
kidd_o, chill, era o ironie la adresa femeilor care se plang de barbati. Hold your horses.
Naz_13
Postat pe 24 August 2014 22:44
-Iulya, chiar ma bucur pentru tine, de unde ai invatat materia ,,barbati''? Din Bravo Girl?

Exista barbati ,,barbati'', dar nu mereu te intelegi cu ei. Eu incerc sa ii inteleg. In timp ce eu pot fi directa, *multi sunt inchisi si nu comunica. Nu stiu cum sa ii deschid, sau daca e bine macar sa fac acest lucru. Nu zic ce ii deranjeaza pentru ca sunt invatati ,,sa nu fie muieri si sa se planga'', de aceea nu stiu cum sa ii pacalesc sa imi zica. Multi nici nu stiu sa iti faca declaratii sau complimente, insa cand o fac, ne punem problema daca nu cumva urmaresc ceva, pentru ca articolele ne impuie capul cu lucruri, de exemplu ca barbatii, cand te insala, se poarta foarte dragut cu tine. Multi au nervi si spun multe la nervi si te ranesc, desi in cap au cu totul altceva.
E un stereotip ca femeile sunt mai limbute prin natura lor si exprima mai bine ce simt, in timp ce barbatii intampina unele probleme de comunicare, de cele mai multe ori din cauza educatiei, si atunci razboiul sexelor. Si incerc sa ii inteleg pana sa ma plang ,,de ce iubitul meu face aia sau aia''. Trebuia sa dau la psihologie.

* multi = multi din ce am intalnit eu.

Nu fac bine ca generalizez, dar deh.
Naz_13
Postat pe 24 August 2014 22:56
De la: Miss_Naiba, la data 2014-08-24 22:44:31kidd_o, chill, era o ironie la adresa femeilor care se plang de barbati. Hold your horses.

Nu am horses
Ín ceea ce priveste comunicarea, sunteti voi femeile mai vorbarete, e adevarat, insa atunci cand trebuie taceti si asteptati sa ghicim noi ce va trece prin cap in loc sa ne spuneti in fata ce si cum.
Si-apoi oricum, de cele mai multe ori nici voi nu stiti ce vreti
kidd_o
Postat pe 25 August 2014 00:36
De la: kudika_15804, la data 2014-08-21 07:22:12
De la: Mr_6pack, la data 2014-08-20 22:06:00
De la: kudika_15804, la data 2014-08-15 19:15:06
De la: Rotty_, la data 2014-08-15 18:55:44"Draga mea(sper sa fii femeie),sunt extrem de rabdatoare cu barbatii,dar ce sa fac daca ei uita tot timpul ca au de-a face cu o femeie??? "


Ai incercat vreodata sa gandesti ca un barbat ???
Pe bune .




Ca un barbat?????? Daca as fi barbat,as face-o,cu siguranta,Rotty!!Ori de cate ori am incercat sa ma pun in locul lor, nu mi-a iesit pasienta,cred ca din cauza mea,sunt prea intransigenta,recunosc,vreau prea mult din ceea ce consider ca mi se cuvine,poate gresesc!!!

Stii foarte bine ca gresesti dar nu vrei sa recunosti.
Probabil ca daca ai cunoaste acum un barbat, in primele 5 minute de discutie ai incerca subtil sa afli despre statutul lui social, eventual sa-i dai si ceva sugestii despre cum sa si-l imbunatateasca.Normal ca omu' se simte "violat" in orgoliu si cand iti zambeste de fapt el isi inchipuie cum ar fi daca ti-ar crapa capul cu un topor sa te sature de statuturi sociale...In fond si la urma urmei natura relatiilor dintre femei si barbati are caracter voluntar, nu vad de ce ar trebui sa ma simt la intalnirea cu o femeie ca la un job interview."Psychoanalysis of a female brain" seamana mai degraba a a job interview decat a "magical affair".Tocmai aici e miezul problemei, femeile adopta o atitudine pasiva asteptand un barbat care sa le "convinga" ca el e in stare de o gramada de lucruri extraordinare.De cele mai multe ori se intampla sa fie un nemernic.Unui barbat cu capul pe umeri i s-ar parea ridicol sa incerce sa impresioneze o femeie exagerand in privinta situatiei materiale sau abilitatilor lui sociale. Apoi ele cer timp de calitate, pentru cine vrea sa ajunga sarac la batranete nu e nicio problema, femeile ii pot fi de mare ajutor in aceasta privinta.Barbatii incearca sa le "prosteasca" pe femei iar femeile pe barbati, iar in final au de pierdut ambele parti, "castigul" fiind copiii, asta daca apar.




Orice barbat trebuie sa fie capabil de lucruri mai mult sau mai putin extraordinare,nu este doar simpla teorie!!!Orice femeie trebuie sa stie sa fie FEMEIE in fata partenerului ei!!
Dragul meu,fac parte din acea categorie a femeilor,dar care este pe cale de disparitie,care apreciaza alte calitati ale barbatului,si mai putin pe cele legate de situatie materiala si buget!!Este adevarat,insa,m-am nascut in alta "epoca",dar imi asum consecintele acestui fapt!!!

Ai dreptate,barbatii incearca sa le prosteasca pe femei,si nu folosesc ghilimelele,si le reuseste ,de cele mai multe ori,acest lucru!!!In ceea ce priveste atitudinea doamnelor,am anumite rezerve,caci ,eu,una,sunt prea directa ca sa doresc sa "sucesc" un barbat, asa cum presupui ca ar proceda femeile!!!

Nu,este clar,nu pot gandi ca un barbat!!!!Structura mea este nevoita sa impuna un anumit nivel de abordare a unui barbat,care nu este deloc sofisticat,obtuz,snob,ci realist si plin de emotii!!!

Dialogul dintre un barbat si o femeie nu este cel specific interviurilor,este gresit exprimat,din punctul meu de vedere,acest dialog ar trebui sa fie sincer si transparent de ambele parti!!Dar,recunosc,cer prea mult,si nu rareori!!!

A fost un articol pe forbes in care se amintea de un citat de-al lu' Patriciu, anume ca bogatia incepe de la 3 mil usd, iar alti oameni de afaceri spuneau la fel, unii avansau cifra de 2,5 mil.Avand in vedere ca de cand a inceput criza bogatii devin mai bogati, inclusiv in tarile bogate,in timp de restul categoriilor sociale bat pasul pe loc sau chiar mai rau, rezulta ca orice barbat care nu dispune de o asemenea avere si care totusi incearca sa cucereasca/impresioneze o femeie, eventual sa-i promita ca o va face fricita si vor avea o viata lipsita de griji majore nu e nimic mai mult decat un escroc.
Mr_6pack
Postat pe 25 August 2014 17:09
De la: Miss_Naiba, la data 2014-08-24 22:56:19-Iulya, chiar ma bucur pentru tine, de unde ai invatat materia ,,barbati''? Din Bravo Girl?

Exista barbati ,,barbati'', dar nu mereu te intelegi cu ei. Eu incerc sa ii inteleg. In timp ce eu pot fi directa, *multi sunt inchisi si nu comunica. Nu stiu cum sa ii deschid, sau daca e bine macar sa fac acest lucru. Nu zic ce ii deranjeaza pentru ca sunt invatati ,,sa nu fie muieri si sa se planga'', de aceea nu stiu cum sa ii pacalesc sa imi zica. Multi nici nu stiu sa iti faca declaratii sau complimente, insa cand o fac, ne punem problema daca nu cumva urmaresc ceva, pentru ca articolele ne impuie capul cu lucruri, de exemplu ca barbatii, cand te insala, se poarta foarte dragut cu tine. Multi au nervi si spun multe la nervi si te ranesc, desi in cap au cu totul altceva.
E un stereotip ca femeile sunt mai limbute prin natura lor si exprima mai bine ce simt, in timp ce barbatii intampina unele probleme de comunicare, de cele mai multe ori din cauza educatiei, si atunci razboiul sexelor. Si incerc sa ii inteleg pana sa ma plang ,,de ce iubitul meu face aia sau aia''. Trebuia sa dau la psihologie.

* multi = multi din ce am intalnit eu.

Nu fac bine ca generalizez, dar deh.


Te-a ofensat parerea mea ."despre barbati" ....
Super girl , tu esti cea care ai dat un procent(90%)femeile fiind nemultumite de barbati ...din punctul tau de vedere si tot Tu sustii ca esti cea care ii intelege , pe fiecare in parte ...pt ca zici tu ca esti un bun psiholog ........
Daa cum mama naibii se face ca Tu faci parte din cele 90% mentionate de tine , in relatia pe care ai avut-o !

" Si incerc sa ii inteleg pana sa ma plang ,,de ce iubitul meu face aia sau aia''.......

Crezi oare ca celelalte femei nu au capacitatea de a-i intelege ???!! Te pomenesti ca tu esti unicat , vai de psihologia ta...girl in progresse ..ti-a sucit unul mintile atat de tare , incat ai ajuns sa te autoconvingi ca esti buna de psiholog
-Iulya
Postat pe 25 August 2014 21:25
De la: Miss_Naiba, la data 2014-08-24 22:56:19-Iulya, chiar ma bucur pentru tine, de unde ai invatat materia ,,barbati''? Din Bravo Girl?

Eu incerc sa ii inteleg. In timp ce eu pot Si incerc sa ii inteleg pana sa ma plang ,,de ce iubitul meu face aia sau aia''. Trebuia sa dau la psihologie.

* multi = multi din ce am intalnit eu.

Nu fac bine ca generalizez, dar deh.



http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/55392/Ce-parere-aveti-daca/1.html

Presupun ca ti-ai inteles iubitul , de aceea aveai nevoie de parerea altora nu ?
Super girl , parerea mea despre tine e.....esti vai de capul tau cu mintea-n colturi
-Iulya
Postat pe 25 August 2014 21:43
De la: Miss_Naiba, la data 2014-08-24 22:56:19-Iulya, chiar ma bucur pentru tine, de unde ai invatat materia ,,barbati''? Din Bravo Girl?

Exista barbati ,,barbati'', dar nu mereu te intelegi cu ei. Eu incerc sa ii inteleg. In timp ce eu pot fi directa, *multi sunt inchisi si nu comunica. Nu stiu cum sa ii deschid, sau daca e bine macar sa fac acest lucru. Nu zic ce ii deranjeaza pentru ca sunt invatati ,,sa nu fie muieri si sa se planga'', de aceea nu stiu cum sa ii pacalesc sa imi zica. Multi nici nu stiu sa iti faca declaratii sau complimente, insa cand o fac, ne punem problema daca nu cumva urmaresc ceva, pentru ca articolele ne impuie capul cu lucruri, de exemplu ca barbatii, cand te insala, se poarta foarte dragut cu tine. Multi au nervi si spun multe la nervi si te ranesc, desi in cap au cu totul altceva.
E un stereotip ca femeile sunt mai limbute prin natura lor si exprima mai bine ce simt, in timp ce barbatii intampina unele probleme de comunicare, de cele mai multe ori din cauza educatiei, si atunci razboiul sexelor. Si incerc sa ii inteleg pana sa ma plang ,,de ce iubitul meu face aia sau aia''. Trebuia sa dau la psihologie.

* multi = multi din ce am intalnit eu.

Nu fac bine ca generalizez, dar deh.


nu exista nici un razboi al nici unui sex ,exista ambitiile prostesti ale unora si neintelegerea,,
nu mai incerca sa 7intelegegi cand ai stereotipuri in cap ca n ai sa intelegi nimic si oricum nu i nimic de inteles cum nici la voi nu este,,,omul e schimbator ca la aparate tokmai pentru ca incerci sa intelegi stereotipuri si nu o sa le prinzi niciodata,,,

vz de ale tale si lucrurile sw vor aranja de la sine,,,si schibma ti nikul
kudika_950728
Postat pe 25 August 2014 21:46
De la: Miss_Naiba, la data 2014-08-15 17:56:42Ok, pe forum, femeile nu fac decat, in proportie de 90%, sa se planga de ei. :P

Dar sa nu uitam ca sunt si ei oameni (da, acest mit chiar este adevarat), au si ei drepturile lor si propriul lor mod, mai special, de a se manifesta. Asa ca sa incercam sa ii intelegem si pe ei.




"Din experienta mea de viata, si crede-ma ca am patit chestii mult, muuult mai urate decat asta, iti dau niste sfaturi:"



Acesta fiind o parere data de tine pe un topic.
Lasa-te de psihologie pt ca faci parte din cele care se plang de barbati...de aceea ai capatat alte inclinatii , no offence dar in momentul in care vei avea ceva de zis concret si argumentat , avand doua vorbe la un loc ...apoi sa vii si sa fii aroganta cu mine !

Exista multe femei care-si inteleg barbatii , asa ca nu te mai crede mutter tereza .
-Iulya
Postat pe 25 August 2014 22:00
Credeam ca vor exista discutii mai mature dar se pare ca dau, in schimb, de femei nebune care se cearta si se insulta cu peretii. -Iulya, te certi singura de-acum.
Naz_13
Postat pe 25 August 2014 23:16
De la: Miss_Naiba, la data 2014-08-25 23:16:17Credeam ca vor exista discutii mai mature dar se pare ca dau, in schimb, de femei nebune care se cearta si se insulta cu peretii. -Iulya, te certi singura de-acum.


Eh la naiba te-ai simtit lovita in imaturitate
-Iulya
Postat pe 25 August 2014 23:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce parare aveti despre basescu? 12 De la: SweetHappyButterfly 28 Februarie 2009 17:02
Doresc sa cunosc o fata pentru o viata noua 14 De la: kudika_5985 7 Mai 2012 11:58
buna 24 De la: felixcat 5 Februarie 2011 20:15
Voi cum vedeti lucrurile? 15 De la: Ana_Ion_1 27 August 2013 11:17
si-a dat seama ca o iubeste? 25 De la: rockk 16 Ianuarie 2011 18:18