Setari Cookie-uri

Verighete

Buna tuturor. Am o intrebare care ma framanta destul de putin, dar sacaitor. Anul viitor o sa avem nunta si am inceput sa ne uitam de verighete, modele, mai mult informativ. Problema e urmatoarea:eu vreu aur alb, el galben. Ne gandeam sa o facem pe a mea alba si pe a lui galbena, acelasi model bineinteles. Nu ma intereseaza ce zice lumea si ce crede x si y, ma gandeam doar daca este deplasat sau nu.
kudika495392
Postat pe 8 Septembrie 2014 16:25
Buna,
Nu vad de ce ar fi deplasat, fiecare alege pt propria nunta ce doreste. Plus ca, religios vorbind, faza cu verigheta nu spune nimic despre culoarea/forma ei, ea e doar un simbol. Noi am avut cam aceeasi problema, drept pt care am ajuns la un compromis: am ales verighete din aur alb si aur galben si c-un model (eu imi doream c-o piatra sau ceva mai sa fie mai deosebita). In plus, le-am gasit la un pret bun (145 lei/gr) pe http://www.trasergold.ro/modele-verighete-ieftine/ Bafta multa!
puiut_77
Postat pe 12 Ianuarie 2015 13:13
De la: kudika495392, la data 2014-09-08 16:25:53Buna tuturor. Am o intrebare care ma framanta destul de putin, dar sacaitor. Anul viitor o sa avem nunta si am inceput sa ne uitam de verighete, modele, mai mult informativ. Problema e urmatoarea:eu vreu aur alb, el galben. Ne gandeam sa o facem pe a mea alba si pe a lui galbena, acelasi model bineinteles. Nu ma intereseaza ce zice lumea si ce crede x si y, ma gandeam doar daca este deplasat sau nu.



Daca nu te intereseaza opiniile tertilor,de ce ai deschis acest topic,caci nu se justifica postarea ta???Si,pe de alta parte,alegerea verighetelor este o problema personala,la care orice interventie este total nepotrivita si neavenita!!Si nu este deplasata dorinta ta,caci este NUMAI A TA ,si nu preocupa pe nimeni alegerile tale si ale viitorului sot!!

kudika_15804
Postat pe 12 Ianuarie 2015 13:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
IMPRESII DESPRE FIRME DE DECORATIUNI NUNTI SI RESTAURANTE 2 De la: kudika514124 8 Martie 2012 22:59
meniu de nunta open bar 150 lei! minunea 2012!!! 2 De la: kiss_my_ass 18 Ianuarie 2012 15:24
Extensii clip on pentru mirese -livrare personala in Bucuresti 1 De la: Charmmy 15 Septembrie 2010 15:40
nunta mea cea traznita 23 De la: jadore 2 Martie 2010 16:07
Vand rochie mireasa divina sposa 1 De la: crantapel 14 Noiembrie 2010 21:38