Setari Cookie-uri

ajutor !!

buna fetelor !! am o mare dilema ! Sunt intr o relatie de aproape 4 ani, nuu am intelat niciodata..nu stiu daca m a inselat.. este o relatie cu bunne si cu rele.. dar sa va spun ceva ce ma pune pe ganduri... Prietenul meu are un coleg de serviciu care locuieste cu noi in bloc..si mai vine pe la noi prin vizita mai rar..dar vine..si mereu ma atinge intamplator ba pe mana..ba ma atinge cu cotul si isi cere scuze...ba daca prietenul meu e pe afara cu cainele sau plecat il suna si il intreaba daca avem ceva ce are el nevoie..si urca la mine sa ii dau si mai stam noi de vorba despre viata despre ce ni se mai intampla... el pleaca in delegatii in afara tarii si stie ca imi plac magnetii de frigider si imi cumpara mereu fara sa ii spun..ma surprinde placut..si mereu ma simt bine in prezenta lui..toata lumea ne spune ca ne potriveam mai bine noi 2..decat eu cu prietenul meu .. pana si el mi a zis ca mai bine eram cu acest barbat...ba ca eu citesc ceea ce e normal..ba ca nu imi place nmuzica tare si imi spune sa cobor la colegul lui..in gluma...dar gluma i guma...fara sa isi dea seama cred ca spune adevarul...app cand mai iesim in oras..el ii spune prietenului meu sa ma lase sa stau in fata cu el...si prietenul meu sta in spate..:)) poate sunt copilarii...dar euu oare incep sa ma indragostesc de amicul lui/?? aseara de ex..am visat ceva aiurea...era razboi..si eurau amandoi la mine si amicul imida cheia de la masinasi imispune sa plec..si ei au plecat nu stiu unde..si la plecare in vis i am zic Te Iubesc :)))) asta da cosmar...acum ce sa cred ..inafara faptului ca poate o iau rara...ce parere imi puteti da.. multumesc
kudika367740
Postat pe 19 Septembrie 2014 16:38
De la: kudika367740, la data 2014-09-19 16:38:12buna fetelor !! am o mare dilema ! Sunt intr o relatie de aproape 4 ani, nuu am intelat niciodata..nu stiu daca m a inselat.. este o relatie cu bunne si cu rele.. dar sa va spun ceva ce ma pune pe ganduri... Prietenul meu are un coleg de serviciu care locuieste cu noi in bloc..si mai vine pe la noi prin vizita mai rar..dar vine..si mereu ma atinge intamplator ba pe mana..ba ma atinge cu cotul si isi cere scuze...ba daca prietenul meu e pe afara cu cainele sau plecat il suna si il intreaba daca avem ceva ce are el nevoie..si urca la mine sa ii dau si mai stam noi de vorba despre viata despre ce ni se mai intampla... el pleaca in delegatii in afara tarii si stie ca imi plac magnetii de frigider si imi cumpara mereu fara sa ii spun..ma surprinde placut..si mereu ma simt bine in prezenta lui..toata lumea ne spune ca ne potriveam mai bine noi 2..decat eu cu prietenul meu .. pana si el mi a zis ca mai bine eram cu acest barbat...ba ca eu citesc ceea ce e normal..ba ca nu imi place nmuzica tare si imi spune sa cobor la colegul lui..in gluma...dar gluma i guma...fara sa isi dea seama cred ca spune adevarul...app cand mai iesim in oras..el ii spune prietenului meu sa ma lase sa stau in fata cu el...si prietenul meu sta in spate..:)) poate sunt copilarii...dar euu oare incep sa ma indragostesc de amicul lui/?? aseara de ex..am visat ceva aiurea...era razboi..si eurau amandoi la mine si amicul imida cheia de la masinasi imispune sa plec..si ei au plecat nu stiu unde..si la plecare in vis i am zic Te Iubesc :)))) asta da cosmar...acum ce sa cred ..inafara faptului ca poate o iau rara...ce parere imi puteti da.. multumesc


Ce sfaturi doresti???Ce simti pentru prietenul tau??Ce simti pentru celalalt barbat??Ce iti spune inima???

Draga mea,daca tu ai fi iubit barbatul,care se afla in viata ta,nu ai fi fost prezenta pe acest site cu acest subiect,sa iti fie clar acest lucru.Amicitia voastra nu este iesita din comun,dar daca nu faci niste limitari intre comportamentul ,care trebuie avut in relatia cu un amic,si cel ,care trebuie afisat in relatia cu iubitul tau,vei avea probleme si se vor naste zeci de intrebari,nu una!!!In primul rand,nu stiu de ce ii permiti acelui domn sa te viziteze in lipsa iubitului tau,indiferent de pretextul folosit pentru a-si atinge scopul!!!! Este evident faptul ca, acel barbat te place foarte mult si a simtit ca esti vulnerabila in acest moment!!Pe de alta parte ,este vizibila si placerea ta de a-l vedea,caci daca nu ar fi astfel,i-ai contramanda vizitele pana in momentul in care va fi si iubitul tau acasa!!!

Daca acel domn te place,dar tu il privesti doar ca pe un prieten de-al iubitului tau,poti fi rezervata in actiuni si poti discuta cu partenerul tau in vederea raririi iesirilor ,la care participa si acel amic,este foarte simplu de facut atunci cand sentimentele sunt clare si bine sedimentate,dar nu vad acest lucru in relatia voastra!!!

Ce nu imi place,si ti-o spun cat se poate de sincer,este atitudinea iubitului tau,care te impinge in bratele amicului,mai in gluma,mai in serios!!Ori va testeaza pe amandoi,ori este imatur si nu stie ce inseamna o relatie bine inchegata!!Ai incercat sa ii explici ca te deranjeaza aluziile si trimiterile lui,nu sunt normale atunci cand doi oameni se iubesc!!!

Nu iti iubesti partenerul,si aceasta ar trebui as te puna pe ganduri,caci esti predispusa sa treci in bratele amicului sau,de care ai inceput sa te indragostesti!!!Clarifica-ti sentimentele,ia in calcul numai ce simti tu,si mai putin ce simt cei doi barbati fata de tine!!
kudika_15804
Postat pe 19 Septembrie 2014 19:03
nu stiu ce sa spun,, el e prieten cu toate fetele din anturajul nostru..dar doar mie imi cumpara magneti :)))) Oricum nu cred ca m-ar placea.. si in plus ei se cunosc de cand sunt mici,,,poate ca eu sunt paranoica ca el m ar place... tinand cont ca el nu are iubita..si mai ales ca eu mereu ii spun ca o sa ii fac cunostinta cu o prietenna .. si de indragostit ,,, la mine nu stiu daca e un cuvant ...
kudika367740
Postat pe 19 Septembrie 2014 20:01
si sfaturi cum sa imi dau seama care sunt intentiile lui,, eu asta cu atinsul intamplator asta am inteles ca m ar placea,... sper ca sunt doar paranoica
kudika367740
Postat pe 19 Septembrie 2014 20:04
De la: kudika367740, la data 2014-09-19 20:01:47nu stiu ce sa spun,, el e prieten cu toate fetele din anturajul nostru..dar doar mie imi cumpara magneti :)))) Oricum nu cred ca m-ar placea.. si in plus ei se cunosc de cand sunt mici,,,poate ca eu sunt paranoica ca el m ar place... tinand cont ca el nu are iubita..si mai ales ca eu mereu ii spun ca o sa ii fac cunostinta cu o prietenna .. si de indragostit ,,, la mine nu stiu daca e un cuvant ...
.......... eu nu inteleg ,,,de ce ne ceri sfaturi,noua in loc sa ii spui prietenului tau ce ai pe suflet.........sa/i spui ca se X,de tine....sau tie frica ,ca se vor certa din cauza ta?????
NEGRUTTTT
Postat pe 19 Septembrie 2014 20:21
De la: kudika367740, la data 2014-09-19 20:04:18si sfaturi cum sa imi dau seama care sunt intentiile lui,, eu asta cu atinsul intamplator asta am inteles ca m ar placea,... sper ca sunt doar paranoica


De ce te intereseaza intentiile acelui domn daca te afli,deja ,intr-o relatie,care este problema ta de fapt??Domnul respectiv te place,dar nu vad rostul preocuparii tale,nu se explica curiozitatea ta,decat in cazul in care ai inceput sa te indragostesti de el!!!

Ca sa eviti atingerile lui trebuie sa pui capat vizitelor facute in lipsa iubitului tau!!!O faci sau nu o faci!!!!!

Esti instabila din punct de vedere sentimental,si aceasta ar trebui sa te ingrijoreze,caci te afli intr-o relatie,dar iti zboara gandul la alt barbat!!!


kudika_15804
Postat pe 19 Septembrie 2014 20:23
pai..tocmai ca as vrea sa ii spun..dar nu vreau sa bag zanzanie intre ei,,si sa zica ca sunt paranoica... sa zica ca le stric prietenia..din cauza faptului ca eu am vedenii.
kudika367740
Postat pe 19 Septembrie 2014 20:27
De la: kudika367740, la data 2014-09-19 20:27:21pai..tocmai ca as vrea sa ii spun..dar nu vreau sa bag zanzanie intre ei,,si sa zica ca sunt paranoica... sa zica ca le stric prietenia..din cauza faptului ca eu am vedenii.



Hai sa iti spun ceva!!!!O doamna,care este corecta cu ea insasi este astfel si cu iubitul ei atunci cand se afla intr-o situatie delicata!!!Daca te respecti suficient de mult incat sa treci peste orice intrebare ,pe care ti-o pui tie insasi,poti sa discuti cu iubitul tau spunandu-i ce anume te deranjeaza,DACA TE DERANJEAZA ATINGERILE ACELUI DOMN!!!!
O intrebare,ce varste aveti????
kudika_15804
Postat pe 19 Septembrie 2014 20:31
De la: kudika367740, la data 2014-09-19 16:38:12buna fetelor !! am o mare dilema ! Sunt intr o relatie de aproape 4 ani, nuu am intelat niciodata..nu stiu daca m a inselat.. este o relatie cu bunne si cu rele.. dar sa va spun ceva ce ma pune pe ganduri... Prietenul meu are un coleg de serviciu care locuieste cu noi in bloc..si mai vine pe la noi prin vizita mai rar..dar vine..si mereu ma atinge intamplator ba pe mana..ba ma atinge cu cotul si isi cere scuze...ba daca prietenul meu e pe afara cu cainele sau plecat il suna si il intreaba daca avem ceva ce are el nevoie..si urca la mine sa ii dau si mai stam noi de vorba despre viata despre ce ni se mai intampla... el pleaca in delegatii in afara tarii si stie ca imi plac magnetii de frigider si imi cumpara mereu fara sa ii spun..ma surprinde placut..si mereu ma simt bine in prezenta lui..toata lumea ne spune ca ne potriveam mai bine noi 2..decat eu cu prietenul meu .. pana si el mi a zis ca mai bine eram cu acest barbat...ba ca eu citesc ceea ce e normal..ba ca nu imi place nmuzica tare si imi spune sa cobor la colegul lui..in gluma...dar gluma i guma...fara sa isi dea seama cred ca spune adevarul...app cand mai iesim in oras..el ii spune prietenului meu sa ma lase sa stau in fata cu el...si prietenul meu sta in spate..:)) poate sunt copilarii...dar euu oare incep sa ma indragostesc de amicul lui/?? aseara de ex..am visat ceva aiurea...era razboi..si eurau amandoi la mine si amicul imida cheia de la masinasi imispune sa plec..si ei au plecat nu stiu unde..si la plecare in vis i am zic Te Iubesc :)))) asta da cosmar...acum ce sa cred ..inafara faptului ca poate o iau rara...ce parere imi puteti da.. multumesc


Daca tu nu esti capabila sa-ti dai seama ce sentimente nutresti si pt cine, atunci cine crezi ca te-ar putea ajuta? totul depinde de tine...depinde ce varsta ai,si cat de matura esti
dar pe prietenul tau oficial esti sigura ca il iubesti?? Serios acum... mai asteapta o perioada de timp , poate iti vei da seama pe cine placi cu adevarat
Sasha_Criss
Postat pe 19 Septembrie 2014 20:35
De la: kudika367740, la data 2014-09-19 20:27:21pai..tocmai ca as vrea sa ii spun..dar nu vreau sa bag zanzanie intre ei,,si sa zica ca sunt paranoica... sa zica ca le stric prietenia..din cauza faptului ca eu am vedenii.
..deci mai importanta e prietenia lor....decat ca se ia X de tine.........f.interesant...
NEGRUTTTT
Postat pe 19 Septembrie 2014 20:35
22 de ani am.
kudika367740
Postat pe 19 Septembrie 2014 20:37
De la: kudika367740, la data 2014-09-19 20:37:4222 de ani am.



Te-am intrebat facand referire la toti ,care sunteti angrenati in aceasta poveste!!!
kudika_15804
Postat pe 19 Septembrie 2014 20:52
28 prietenul si 29 amicul
kudika367740
Postat pe 19 Septembrie 2014 21:30
De la: kudika367740, la data 2014-09-19 21:30:0528 prietenul si 29 amicul


Am inteles!!!Nu ma dezic de la cele spuse mai sus,discuta cu iubitul tau!!!In ceea ce-l priveste pe amicul domniei sale,rareste-i vizitele la domiciliul vostru,daca iti respecti partenerul, si asta presupune sa iti restrictionezi imaginatia legata de acel domn,caci nu mai este un tinerel si el are intentii vadite!!Iti iubesti partenerul,o faci,in caz contrar,cauta raspunsuri,la care stii ,deja,continutul!!
kudika_15804
Postat pe 19 Septembrie 2014 21:39
De la: Sasha_Criss, la data 2014-09-19 20:35:02
De la: kudika367740, la data 2014-09-19 16:38:12buna fetelor !! am o mare dilema ! Sunt intr o relatie de aproape 4 ani, nuu am intelat niciodata..nu stiu daca m a inselat.. este o relatie cu bunne si cu rele.. dar sa va spun ceva ce ma pune pe ganduri... Prietenul meu are un coleg de serviciu care locuieste cu noi in bloc..si mai vine pe la noi prin vizita mai rar..dar vine..si mereu ma atinge intamplator ba pe mana..ba ma atinge cu cotul si isi cere scuze...ba daca prietenul meu e pe afara cu cainele sau plecat il suna si il intreaba daca avem ceva ce are el nevoie..si urca la mine sa ii dau si mai stam noi de vorba despre viata despre ce ni se mai intampla... el pleaca in delegatii in afara tarii si stie ca imi plac magnetii de frigider si imi cumpara mereu fara sa ii spun..ma surprinde placut..si mereu ma simt bine in prezenta lui..toata lumea ne spune ca ne potriveam mai bine noi 2..decat eu cu prietenul meu .. pana si el mi a zis ca mai bine eram cu acest barbat...ba ca eu citesc ceea ce e normal..ba ca nu imi place nmuzica tare si imi spune sa cobor la colegul lui..in gluma...dar gluma i guma...fara sa isi dea seama cred ca spune adevarul...app cand mai iesim in oras..el ii spune prietenului meu sa ma lase sa stau in fata cu el...si prietenul meu sta in spate..:)) poate sunt copilarii...dar euu oare incep sa ma indragostesc de amicul lui/?? aseara de ex..am visat ceva aiurea...era razboi..si eurau amandoi la mine si amicul imida cheia de la masinasi imispune sa plec..si ei au plecat nu stiu unde..si la plecare in vis i am zic Te Iubesc :)))) asta da cosmar...acum ce sa cred ..inafara faptului ca poate o iau rara...ce parere imi puteti da.. multumesc


Daca tu nu esti capabila sa-ti dai seama ce sentimente nutresti si pt cine, atunci cine crezi ca te-ar putea ajuta? totul depinde de tine...depinde ce varsta ai,si cat de matura esti
dar pe prietenul tau oficial esti sigura ca il iubesti?? Serios acum... mai asteapta o perioada de timp , poate iti vei da seama pe cine placi cu adevarat


cum adica sa mai astepte o perioada,,tu ai sta cu cineva daca sti ca se gandeste la alta
kudika_950728
Postat pe 19 Septembrie 2014 22:25
si tu ce spui sa ii spun prietenului meu auzi l am visat pe asta :)) si i am zis ca il iubesc.:)) a fost doar un vis..sau sa ii zic uite asta imi cumpara magneti oare are ceva intentii ascunse...poate totul inteleg eu aiurea si omul e dragut ca stie ca eu colectionez magneti..
kudika367740
Postat pe 20 Septembrie 2014 15:34
De la: kudika367740, la data 2014-09-20 15:34:23si tu ce spui sa ii spun prietenului meu auzi l am visat pe asta :)) si i am zis ca il iubesc.:)) a fost doar un vis..sau sa ii zic uite asta imi cumpara magneti oare are ceva intentii ascunse...poate totul inteleg eu aiurea si omul e dragut ca stie ca eu colectionez magneti..



Nu,draga mea,nu ii povestesti visul,ci ii spui ca ai impresia ca, domnia sa te vede mai mult decat ca pe iubita prietenului sau si ,in aceste conditii,nu doresti sa te mai viziteze in lipsa lui de la domiciliu,ce este atat de dificil????Si sa ii transmita ca iti ajung magnetii,pe care ii ai in colectie,multumindu-i ,insa,pentru bunele intentii!!!Daca acel amic este cerebral va intelege mesajul transmis de iubitul tau!!!
kudika_15804
Postat pe 20 Septembrie 2014 15:39
De la: kudika367740, la data 2014-09-19 20:04:18si sfaturi cum sa imi dau seama care sunt intentiile lui,, eu asta cu atinsul intamplator asta am inteles ca m ar placea,... sper ca sunt doar paranoica


Parerea mea este ca tie iti place de el , ti s-a facut de alt magnet .Daca nu ai fi fost atat de incantata de magneteii si atingerile lui , nu ti-ar fi trecut nici prin gand sa-i stii intentiile sau faptul ca poate-i place de tine .
Daca nu erai inteesata , i-ai fi refuzat magnetii si i-ai fi zis prietenului tau , sa fie si el atent la gesturile amicului sau , fata de tine !
kudykkka
Postat pe 20 Septembrie 2014 22:01
De la: kudika367740, la data 2014-09-20 15:34:23si tu ce spui sa ii spun prietenului meu auzi l am visat pe asta :)) si i am zis ca il iubesc.:)) a fost doar un vis..sau sa ii zic uite asta imi cumpara magneti oare are ceva intentii ascunse...poate totul inteleg eu aiurea si omul e dragut ca stie ca eu colectionez magneti..


Eh daca il si visezi , e vorba de un altfel de magnetism si face parte din colectia ta de magneti .
kudykkka
Postat pe 20 Septembrie 2014 22:14
De la: kudika367740, la data 2014-09-20 15:34:23si tu ce spui sa ii spun prietenului meu auzi l am visat pe asta :)) si i am zis ca il iubesc.:)) a fost doar un vis..sau sa ii zic uite asta imi cumpara magneti oare are ceva intentii ascunse...poate totul inteleg eu aiurea si omul e dragut ca stie ca eu colectionez magneti..


eu nu am zis sa zici nimic nimanui,,,,,zi ti tie ca esti maritata si nu mai primii pe altii in casa cand barbatitu nu i acasa
kudika_950728
Postat pe 20 Septembrie 2014 22:25
Mai... in primul rand el stie ca a venit asta la mine in vizita..ca el la trimis la mine sa ii dau ceva si a mai ramas omul apoi ..la o tigara..2 cu magnetii stie iar ca prin el ii primeam,,si imi spunea uite astia sunt din partea lui Sebi ..
kudika367740
Postat pe 21 Septembrie 2014 01:31
De la: kudika367740, la data 2014-09-21 01:31:48Mai... in primul rand el stie ca a venit asta la mine in vizita..ca el la trimis la mine sa ii dau ceva si a mai ramas omul apoi ..la o tigara..2 cu magnetii stie iar ca prin el ii primeam,,si imi spunea uite astia sunt din partea lui Sebi ..
...nu ai somn???
NEGRUTTTT
Postat pe 21 Septembrie 2014 03:01
De la: kudika367740, la data 2014-09-21 01:31:48Mai... in primul rand el stie ca a venit asta la mine in vizita..ca el la trimis la mine sa ii dau ceva si a mai ramas omul apoi ..la o tigara..2 cu magnetii stie iar ca prin el ii primeam,,si imi spunea uite astia sunt din partea lui Sebi ..


pai i ai dat ce ai avut sa i dai si gata ce tigari tu nu sti ca nu s bune
kudika_950728
Postat pe 21 Septembrie 2014 08:22
De la: kudika367740, la data 2014-09-21 01:31:48Mai... in primul rand el stie ca a venit asta la mine in vizita..ca el la trimis la mine sa ii dau ceva si a mai ramas omul apoi ..la o tigara..2 cu magnetii stie iar ca prin el ii primeam,,si imi spunea uite astia sunt din partea lui Sebi ..



Era necesar sa ramana sa fumeze tigari ,in compania ta??Nu ti se pare ca esti cam sireata si iti place sa te joci,dar,nu uita,nu te joci cu acel domn,ci cu tine ,si o faci ,pe cat de nevinovat pare,pe atat de necinstit fata de iubitul tau!!!!
kudika_15804
Postat pe 21 Septembrie 2014 11:18
De la: kudika367740, la data 2014-09-21 01:31:48Mai... in primul rand el stie ca a venit asta la mine in vizita..ca el la trimis la mine sa ii dau ceva si a mai ramas omul apoi ..la o tigara..2 cu magnetii stie iar ca prin el ii primeam,,si imi spunea uite astia sunt din partea lui Sebi ..


Stii vorba aia ; prietenul la nevoie se cunoaste ! Prietenul , prietenului tau ...daca tii la prietenul tau , roaga-l sa-ti aduca el , magnetii de la Sebi asta .Daca intreaba de ce , spune-i ca te enerveaza si nu este nevoie sa ti-i ofere personal , astfel va intelege ca nu esti interesata de avansurile lui !
kudykkka
Postat pe 21 Septembrie 2014 14:12
tu stii sa faci diferenta dintre un barbat care te apreciaza, simpatizeaza si unul care e indragostit de tine?
ancacumintica
Postat pe 7 Octombrie 2014 10:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
casnicie esuata dupa 22 de ani 15 De la: dandenianca 5 Octombrie 2013 09:02
acidul hyaluronic? 4 De la: kudika_hermione 3 Decembrie 2010 12:51
venit suplimentar!!! 1 De la: EVaLexANdra 24 Martie 2011 16:36
APARAT REVOLUTIONAR DE BIOREZONANTA 2 De la: kudika226898 15 Iulie 2010 19:03
Merita iubirea mea un sacrificiu?????????????? 4 De la: vitamina_c 18 Martie 2011 14:42