Setari Cookie-uri

Diferenta de varsta intr-o relatie.

Buna ! Am 24 de ani si sunt libera!Ma declar multumita de cum a evoluat dupa perioada de despartire si acceptare...Ma simt pe zi ce trece tot mai puternica,lipsa de admiratori nu duc insa acum intervine o mica problema..Nu mai stiu, sau cel putin imi este teama de o noua relatie...Fostul are 24 de ani la fel ca mine si se pare varsta si-a spus cuvantul,caci copilariile din capul lui nu s au terminat..Mereu mi am dorit un barbat mai matur si asa este si normal barbatul sa fie mai mare...dar ce diferenta de varsta??10 ani este o diferenta mare oare???
Delia-
Postat pe 8 Octombrie 2014 23:09
De la: Delia-, la data 2014-10-08 23:09:58Buna ! Am 24 de ani si sunt libera!Ma declar multumita de cum a evoluat dupa perioada de despartire si acceptare...Ma simt pe zi ce trece tot mai puternica,lipsa de admiratori nu duc insa acum intervine o mica problema..Nu mai stiu, sau cel putin imi este teama de o noua relatie...Fostul are 24 de ani la fel ca mine si se pare varsta si-a spus cuvantul,caci copilariile din capul lui nu s au terminat..Mereu mi am dorit un barbat mai matur si asa este si normal barbatul sa fie mai mare...dar ce diferenta de varsta??10 ani este o diferenta mare oare???


eu sunt tocmai bun nicol
kudika_950728
Postat pe 8 Octombrie 2014 23:31
Eu vorbeam serios
Delia-
Postat pe 8 Octombrie 2014 23:45
si eu iubita dar am pretentia sa mi canti ca nicol
kudika_950728
Postat pe 8 Octombrie 2014 23:51
De la: Delia-, la data 2014-10-08 23:09:58Buna ! Am 24 de ani si sunt libera!Ma declar multumita de cum a evoluat dupa perioada de despartire si acceptare...Ma simt pe zi ce trece tot mai puternica,lipsa de admiratori nu duc insa acum intervine o mica problema..Nu mai stiu, sau cel putin imi este teama de o noua relatie...Fostul are 24 de ani la fel ca mine si se pare varsta si-a spus cuvantul,caci copilariile din capul lui nu s au terminat..Mereu mi am dorit un barbat mai matur si asa este si normal barbatul sa fie mai mare...dar ce diferenta de varsta??10 ani este o diferenta mare oare???


Intra intr-o pauza pentru a putea sa te evaluezi din punct de vedere emotional si sentimental,nu te arunca in viata hazardat!!!Inima iti va spune ce sa faci mai departe!!!Diferenta de varsta foarte mare poate fi o problema,la un moment dat!!!
kudika_15804
Postat pe 9 Octombrie 2014 07:11
De la: kudika_15804, la data 2014-10-09 07:11:15
De la: Delia-, la data 2014-10-08 23:09:58Buna ! Am 24 de ani si sunt libera!Ma declar multumita de cum a evoluat dupa perioada de despartire si acceptare...Ma simt pe zi ce trece tot mai puternica,lipsa de admiratori nu duc insa acum intervine o mica problema..Nu mai stiu, sau cel putin imi este teama de o noua relatie...Fostul are 24 de ani la fel ca mine si se pare varsta si-a spus cuvantul,caci copilariile din capul lui nu s au terminat..Mereu mi am dorit un barbat mai matur si asa este si normal barbatul sa fie mai mare...dar ce diferenta de varsta??10 ani este o diferenta mare oare???


Intra intr-o pauza pentru a putea sa te evaluezi din punct de vedere emotional si sentimental,nu te arunca in viata hazardat!!!Inima iti va spune ce sa faci mai departe!!!Diferenta de varsta foarte mare poate fi o problema,la un moment dat!!!


si tu ar fi bn sa intri intr o pauza de a spune idiotenii
kudika_950728
Postat pe 9 Octombrie 2014 11:36
De la: Delia-, la data 2014-10-08 23:09:58Buna ! Am 24 de ani si sunt libera!Ma declar multumita de cum a evoluat dupa perioada de despartire si acceptare...Ma simt pe zi ce trece tot mai puternica,lipsa de admiratori nu duc insa acum intervine o mica problema..Nu mai stiu, sau cel putin imi este teama de o noua relatie...Fostul are 24 de ani la fel ca mine si se pare varsta si-a spus cuvantul,caci copilariile din capul lui nu s au terminat..Mereu mi am dorit un barbat mai matur si asa este si normal barbatul sa fie mai mare...dar ce diferenta de varsta??10 ani este o diferenta mare oare???


10 ani e perfect ca tot ai pasarica sanatoasa acum nu scapa ocazia , grabeste-te
kudykkka
Postat pe 9 Octombrie 2014 17:20
De la: Delia-, la data 2014-10-08 23:09:58Buna ! Am 24 de ani si sunt libera!Ma declar multumita de cum a evoluat dupa perioada de despartire si acceptare...Ma simt pe zi ce trece tot mai puternica,lipsa de admiratori nu duc insa acum intervine o mica problema..Nu mai stiu, sau cel putin imi este teama de o noua relatie...Fostul are 24 de ani la fel ca mine si se pare varsta si-a spus cuvantul,caci copilariile din capul lui nu s au terminat..Mereu mi am dorit un barbat mai matur si asa este si normal barbatul sa fie mai mare...dar ce diferenta de varsta??10 ani este o diferenta mare oare???


Un barbat mai in varsta nu reprezinta o garantie a maturitatii.

De fapt tu ai realizat ca ai ajuns la un moment in viata ta in care visezi la obiective mai importante decat o vacanta in Grecia, un weekend la Mamaia sau alte distractii.

Sfatul meu este sa fi sincera cu viitorul ales si sa-i spui ce iti doresti de la el inainte de a trai impreuna cativa ani pentru a constata ca nici el nu e pregatit pentru lucruri serioase cum ar fi o familie, un copil, o casa ....

Poate ca daca ai fi stiut cum sa pui problema fostul ar fi putut fi in continuare actualul.
Barbatii au tendinta de a copilarii cat mai mult. Cu toate astea, alaturi de o femeie inteleapta si blanda se pot transforma in barbati responsabili daca au un caracter bun si nu duc lipsa de bun simt.

Sti cum se spune, barbatul e capul familiei dar femeia este gatul ce sustine capul si il dirijeaza in directia dorita.
Radu_Cristian_1
Postat pe 10 Octombrie 2014 22:53
Depinde de la o persoana la alta. Nu cred ca trebuie sa te ghidezi dupa criteriul varstei pt a-ti gasi sau selecta barbatii.
mariacristinapp
Postat pe 13 Octombrie 2014 00:33
Buna seara, cititori!
M-am oprit din navigat pentru a impartasi cu voi experienta actualei mele relatii.
De doi ani si putin, iubesc un barbat cu 9 ani si jumatate mai mare ca mine. Are cineva dreptul sa ma critice, oare? Ei bine, NU. Este viata privata a fiecaruia si nu e nimeni in masura sa ne judece...poate, doar sa-si dea cu parerea, dar prea putin ar conta.
Ma declar foarte multumita de tot ce mi se intampla alaturi de el. Este exact cum nu a fost nici unul din fostii mei iubiti.
Eu consider ca varsta nu are importanta, daca partenerii de viata se iubesc si isi ofera incredere.
Intr-adevar si eu la inceput, dar si el, ne faceam griji si paream nesiguri in privinta unei relatii de lunga durata, crezand ca nu vom reusi sa ne intelegem unul pe altul, sau pentru ca unu din noi ar putea gasi pe altcineva mai apropiat de varsta.
Insa, viata e frumoasa si merita traita!
E drept, nici nu arata foarte matur si poate de asta ma si atras.
E placut si cand ne certam, el stie ca eu sunt inca o copila si trebuie sa aibe rabdare cu figurile si ideile mele. Ma intelege, il inteleg. Ma accepta, il accept.
Cand femeia e mai mare decat barbatul, cred ca e mai dificil. Insa, in cazul nostru e placut sa invat de la el, sa impartaseasca cu mine experientele traite de el, sa ma invete si sa-mi explice lucruri care nu le stiam/intelegeam.
Asa ca sfatul meu, este sa va urmati inima. Noi, avem planuri mari ce varsta nu le poate strica, poate doar Dumnezeu.
Vickyutza
Postat pe 19 Octombrie 2014 22:01
eu sint casatorita de 19 ani.eu mai mare cu 13 ani.eram in virful unei piramide cu relatia{aveam casa,bani ,masini,o afacere,tot ce isi doresc 2 oameni}eram f.fericiti.pina intr-o zi cind am aflat ca sotul meu care ma adora are o relatie de 1 an si ceva cu o tinara de 28 ani.lumea mea s-a naruit...........dupa 19 ani in care credeam ca sint asa cum imi spunea :viata lui.la fel de zmeoaica ma dadeam si eu {ca tine}dar viata mi-a demonstrat ca relatiile cu diferente de virsta nu dureaza la nesfirsit.............http://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/60165.html#
kudika118005
Postat pe 26 Octombrie 2014 09:02
De la: Vickyutza, la data 2014-10-19 22:01:35Buna seara, cititori!
M-am oprit din navigat pentru a impartasi cu voi experienta actualei mele relatii.
De doi ani si putin, iubesc un barbat cu 9 ani si jumatate mai mare ca mine. Are cineva dreptul sa ma critice, oare? Ei bine, NU. Este viata privata a fiecaruia si nu e nimeni in masura sa ne judece...poate, doar sa-si dea cu parerea, dar prea putin ar conta.
Ma declar foarte multumita de tot ce mi se intampla alaturi de el. Este exact cum nu a fost nici unul din fostii mei iubiti.
Eu consider ca varsta nu are importanta, daca partenerii de viata se iubesc si isi ofera incredere.
Intr-adevar si eu la inceput, dar si el, ne faceam griji si paream nesiguri in privinta unei relatii de lunga durata, crezand ca nu vom reusi sa ne intelegem unul pe altul, sau pentru ca unu din noi ar putea gasi pe altcineva mai apropiat de varsta.
Insa, viata e frumoasa si merita traita!
E drept, nici nu arata foarte matur si poate de asta ma si atras.
E placut si cand ne certam, el stie ca eu sunt inca o copila si trebuie sa aibe rabdare cu figurile si ideile mele. Ma intelege, il inteleg. Ma accepta, il accept.
Cand femeia e mai mare decat barbatul, cred ca e mai dificil. Insa, in cazul nostru e placut sa invat de la el, sa impartaseasca cu mine experientele traite de el, sa ma invete si sa-mi explice lucruri care nu le stiam/intelegeam.
Asa ca sfatul meu, este sa va urmati inima. Noi, avem planuri mari ce varsta nu le poate strica, poate doar Dumnezeu.



Daca tu crezi ca ai gasit reteta fericirii si cheia rezolvarii diferentei de varsta, nu e cazul sa fii asa de ingamfata.Nu toti sunt la fel, nu toate relatiile merg la fel.
Asteapta sa treaca macar macar 10 ani de relatie si mai vorbim!
Arno_28
Postat pe 26 Octombrie 2014 11:24
Un barbat mai in varsta nu reprezinta o garantie a maturitatii

Mare vorba ai zis , Radule!
Si nici o femeie mai in varsta nu poti s-o crezi matura si echilibrata.
Arno_28
Postat pe 26 Octombrie 2014 11:29
De la: Vickyutza, la data 2014-10-19 22:01:35Buna seara, cititori!
M-am oprit din navigat pentru a impartasi cu voi experienta actualei mele relatii.
De doi ani si putin, iubesc un barbat cu 9 ani si jumatate mai mare ca mine. Are cineva dreptul sa ma critice, oare? Ei bine, NU. Este viata privata a fiecaruia si nu e nimeni in masura sa ne judece...poate, doar sa-si dea cu parerea, dar prea putin ar conta.
Ma declar foarte multumita de tot ce mi se intampla alaturi de el. Este exact cum nu a fost nici unul din fostii mei iubiti.
Eu consider ca varsta nu are importanta, daca partenerii de viata se iubesc si isi ofera incredere.
Intr-adevar si eu la inceput, dar si el, ne faceam griji si paream nesiguri in privinta unei relatii de lunga durata, crezand ca nu vom reusi sa ne intelegem unul pe altul, sau pentru ca unu din noi ar putea gasi pe altcineva mai apropiat de varsta.
Insa, viata e frumoasa si merita traita!
E drept, nici nu arata foarte matur si poate de asta ma si atras.
E placut si cand ne certam, el stie ca eu sunt inca o copila si trebuie sa aibe rabdare cu figurile si ideile mele. Ma intelege, il inteleg. Ma accepta, il accept.
Cand femeia e mai mare decat barbatul, cred ca e mai dificil. Insa, in cazul nostru e placut sa invat de la el, sa impartaseasca cu mine experientele traite de el, sa ma invete si sa-mi explice lucruri care nu le stiam/intelegeam.
Asa ca sfatul meu, este sa va urmati inima. Noi, avem planuri mari ce varsta nu le poate strica, poate doar Dumnezeu.



Da,este adevarat,inima este liderul in relatiile de iubire,dar,privind cuplurile unde exista diferenta de varsta,am o parere usor diferita de a ta,dar aceasta nu este o tragedie,caci oamenii sunt diferiti,gandesc si actioneaza diferit,deci pot exista si astfel de legaturi,parerea mea necontand prea mult,decat,poate,ca simpla expunere pe acest topic!!!

Cazul tau este tipic situatiilor in care barbatii in varsta sunt extrem de fericiti atunci cand au alaturi o doamna mult mai tanara decat domniile lor,cati nu ar vrea sa traiasca o asemenea idila???

Poate esti fericita,cred ca esti fericita.,caci esti ravnita de un barbat mult mai matur decat tine,dar as dori sa vad cum se va prezenta situatia peste zece ani,de exemplu,iubirea ta fata de el,intre ce parametri se va afla????
kudika_15804
Postat pe 26 Octombrie 2014 11:51
Cand femeia e mai mare decat barbatul, cred ca e mai dificil


Crezi prost, ca de obicei!
N-ai nici cea mai vaga idee cum e relatia dintre o femeie mai mare decat partenerul ei dar lansezi aberatii pe post de pareri convinsa ca daca tu traiesti cu tac-tu, asta te face experta!
ZaaaaaaaaaaaaaaaaaT!
Arno_28
Postat pe 14 Decembrie 2014 10:31
De la: kudika118005, la data 2014-10-26 09:02:22eu sint casatorita de 19 ani.eu mai mare cu 13 ani.eram in virful unei piramide cu relatia{aveam casa,bani ,masini,o afacere,tot ce isi doresc 2 oameni}eram f.fericiti.pina intr-o zi cind am aflat ca sotul meu care ma adora are o relatie de 1 an si ceva cu o tinara de 28 ani.lumea mea s-a naruit...........dupa 19 ani in care credeam ca sint asa cum imi spunea :viata lui.la fel de zmeoaica ma dadeam si eu {ca tine}dar viata mi-a demonstrat ca relatiile cu diferente de virsta nu dureaza la nesfirsit.............http://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/60165.html#



Majoritatea relatiilor de acest gen , au acelasi sfarsit !
Consider ca vina o poarta femeia ce accepta un barbat muult mai tanar decat ea , barbatul nu are ce pierde intr-o astfel de relatie pt ca stie ca va veni o zi in care gaina batrana va fi inlocuita cu o puicuta tanara si frageda .End ..
kudykkka
Postat pe 14 Decembrie 2014 13:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu știu ce sa mai fac ! 7 De la: Madallina16 29 August 2014 23:21
Fetelor, dar cu soacrele cum va intelegeti? 7 De la: kudika_pudika 3 Aprilie 2011 22:03
cat costa?? 2 De la: kudika_13315 31 Iulie 2012 16:53
Slabire fara motiv 4 De la: geo_reincarcat_iara 5 Iulie 2010 23:23
12 Ani de casatorie, Inselata inainte de nunta 1 De la: kudika_1037575 22 Iunie 2019 23:20